NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Trucizna dla psów,
Posty: 1
Dołączył: 11 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2022r. 09:55  
Cytuj
Dziś znalazłam rozrzucone kawałki jakiejś wędliny w które były wsadzone jakieś tabletki. Szłam od MDK kolo szkoly w strone jubilatu i znalazłam 4 takie kawałki i w kazdym bylo widac jakas tabletke.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2022r. 09:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 11 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2022r. 10:10  
Cytuj
Pewnie ktoś ma już dosyć obsranych trawników. Tylko sposób reakcji deczko nie adekwatny.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2022r. 11:06  
Cytuj
deczko? Ten osobnik ma dekiel zryty. Co to, wina psów? Ewidentna wina właścicieli. Powinna być kara 1500 zł za brak nadzoru nad psem. I porządek by był.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 11 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Marz 2022r. 16:13  
Cytuj
Widzialem jak taka babka okolo 30 lat rozrzucala w tym rejonie kawalki kielbasy albo parowek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4964
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Marz 2022r. 03:47  
Cytuj
CYTAT
deczko? Ten osobnik ma dekiel zryty. Co to, wina psów? Ewidentna wina właścicieli. Powinna być kara 1500 zł za brak nadzoru nad psem. I porządek by był.

Zgadzam się.ok
Jakże to piękny widok:szok:, kiedy kundel robi "kloca",a obok właściciel, dumnie mu kibicuje...po czym odchodzi"po angielsku" czyli cichaczem.potluczony
Kupsko zostaje.
Szkoda że nie ma śniegu,bo wiadomo-omijaj brązowe plamy.Achtung minen!zdegustowany

JEZUS WAS WSZYSTKICH KOCHA, ABYM JA NIE MUSIAŁ TEGO ROBIĆ.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2022r. 11:50  
Cytuj
UWAGA !!! Tez dzis znalazlem jakies kulki z miesem. Nieststy nie wiem co bylo w srodku bo byly zamrozone na kosc. Mieso bylo porozrzucane na Okulickiego miedzy blokami 22 / 28.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Marz 2022r. 12:14  
Cytuj
Od wiek wieków psy sie załatwiały na trawniku i było to normą,teraz jakies larum sie podniosło o nie wiadomo co, jak wam syf przeszkadza to sie zastanówcie jak aluminium wypędzic z miasta,a nie w dupkach się poprzewracało

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4964
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Marz 2022r. 03:22  
Cytuj
Od wieków sierściuchy walą kloce na trawnikach?co
A kiedy właściciele kundli,wreszcie zaczną sprzątać po obsrańcach?chytry
Ile wieków upłynie ,zanim psiarze się ucywilizują?potluczony
Nigdy...zdegustowany
Psy to zwierzęta ,a większość ich właścicieli,to jednak "bydło".sciana

OBEJRZYJ DO KOŃCA TEN FILMIK. WARTO.3m sie
Jaki komentarz?neutralny

https://www.youtu(...)I6XPK22A

JEZUS WAS WSZYSTKICH KOCHA, ABYM JA NIE MUSIAŁ TEGO ROBIĆ.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2022r. 06:33  
Cytuj
CYTAT
Od wiek wieków psy sie załatwiały na trawniku i było to normą,teraz jakies larum sie podniosło o nie wiadomo co, jak wam syf przeszkadza to sie zastanówcie jak aluminium wypędzic z miasta,a nie w dupkach się poprzewracało


Persymona, masz okazję siedzieć cicho zamiast głupoty wypisywać. Nie rozróżniasz łąki od trawnika.
Każdy gospodarz robi porządek przy swoim zwierzęciu.
Ty o tym nie masz zielonego pojęcia.

Obejrzałaś ten filmik?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2022r. 10:34  
Cytuj
Pamiętam z lat siedemdziesiątych tabliczki "Szanuj zieleń", "Nie niszcz zieleni" itp., teraz zmieniły się na "Zakaz wyprowadzania psów".Kto pamięta tamte lata to wie o ile ta zieleń w naszym mieście się skurczyła i to nikomu nie przeszkadza. Psy załatwiają swoje potrzeby na trawnikach i to jest złe ale jak koty załatwiają to w piaskownicach nikomu to nie przeszkadza i nikt nie podnosi larum z tego powodu tak samo jak ptaki obsrywają ławki, samochody, balkony itp. Wytrujcie psy, koty i ptaki i poczujecie ulgę, bo zostaną na ulicach i pod oknami tylko śmieci, które sami wyrzucacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2022r. 11:45  
Cytuj
Jasio, jeżeli te koty i ptaki mają właścicieli, to tak samo trzeba takich właścicieli ustawiać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2022r. 16:49  
Cytuj
A jak nie mają to co wtedy? Rozsypywanie zatrutego mięs załatwi i psy i koty, a na ptaki trzeba wysypać zatrute ziarno? Po nam zwierzęta aby uprzykrzały nam życie? Ludzie ogarnijcie się i przestańcie się czepiać, kiedyś to nikomu nie przeszkadzało. Jak pies załatwiał swoje potrzeby na trawniku to milicjant się nie czepiał ale jak lazłeś po trawie to cię przegonił i wskazał na tabliczkę, o której pisałem wcześniej.
b.l.u.e. z tego co piszesz to można śmiało wyciągnąć wniosek, że bezdomny nie mając ubikacji może załatwiać swoje potrzeby gdzie chce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2022r. 18:14  
Cytuj
Bezdomny jest człowiekiem i sam odpowiada za swoje czyny. A za czyny psa właściciel. Gówno psa to siedlisko bakterii i zarazków. Wyobraź sobie że jesteś na grillu nad rzeczka i pies zrobił kloca. Wtedy nadlatuje mucha która siada na gównie a później na twoim chlebku lub kiełbasce, palce lizać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Marz 2022r. 18:31  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
deczko? Ten osobnik ma dekiel zryty. Co to, wina psów? Ewidentna wina właścicieli. Powinna być kara 1500 zł za brak nadzoru nad psem. I porządek by był.

Zgadzam się.ok
Jakże to piękny widok:szok:, kiedy kundel robi "kloca",a obok właściciel, dumnie mu kibicuje...po czym odchodzi"po angielsku" czyli cichaczem.potluczony
Kupsko zostaje.
Szkoda że nie ma śniegu,bo wiadomo-omijaj brązowe plamy.Achtung minen!zdegustowany


Kiedyś cie jusek widziałem. Sadziłeś kloca a obok własciciel ci wiernie kibicował.
Nie posprzątał za tobą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2022r. 19:50  
Cytuj
CYTAT (b.l.u.e.)
Gówno psa to siedlisko bakterii i zarazków.

Takie same siedlisko jak każdego innego stworzenia w tym człowieka.
CYTAT (b.l.u.e.)
Wyobraź sobie że jesteś na grillu nad rzeczka i pies zrobił kloca. Wtedy nadlatuje mucha która siada na gównie a później na twoim chlebku lub kiełbasce, palce lizać.

Wyobraź sobie, że taka mucha przylatuje do twojego mieszkania prosto z altanki śmietnikowej a po drodze siadła na obesranym przez gołębia parapecie biega sobie po produktach przygotowanych na śniadanie czy kolację czy surówce do obiadu,szklankach,talerzach itp. Niestety to jest życie i żebyś nie wiem jak dbał o higienę tego nie da się uniknąć w 100%

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2022r. 20:20  
Cytuj
Właśnie o to chodzi żeby ograniczyć to przynajmniej o psie kupy. Z ptasimi nic nie zrobisz i z bezpańskimi kotami też. Ale z psami już można. Denerwuje cię to bo masz psa i każą ci sprzątać ?? Czy lubisz być upierdliwy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2022r. 22:27  
Cytuj
Mnie to nie denerwuje a dziwi, że ludzie tak się zmienili. Ewidentnie zapomniałeś o bezpańskich psach. Ile ich byłoby więcej jakby nie Psia Przystań? Tak zgadłeś mam psa i to znajdę z ulicy, która załatwiała swoje potrzeby na trawnikach ale teraz robi to na moim i ogrodzonym podwórku co mi nie przeszkadza gdyż jest to jedno miejsce a z reguły nawóz zostawia w lesie na spacerach.
Ps
Jak nic nie zrobisz? Zawsze coś zrobić np.zebrać podpisy pod ustawę do sejmu aby wszystkie bezpańskie zwierzęta wytruć bo zanieczyszczają powietrze i teren.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2022r. 06:43  
Cytuj
Wytrucie zwierząt to nie jest rozwiązanie. Bezpańskie psy i koty powinny być sterylizowane lub kastrowane a nie zabijane. Na szczęście pies biegający bez właściciela to już rzadkość w mieście. Na swoim prywatnym podwórku możesz nawet ty się załatwiać i mi to nie będzie przeszkadzało.
A tak na marginesie psie gówno to nie nawóz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2022r. 07:39  
Cytuj
CYTAT
Wytrucie zwierząt to nie jest rozwiązanie. Bezpańskie psy i koty powinny być sterylizowane lub kastrowane a nie zabijane.
To nie załatwia obsrywania trawników a jedynie zmniejsza populację być może do wyginięcia, a co z ptakami? Następne pytanie kto i za jakie środki miałby to robić skoro nie ma nawet schroniska prowadzonego przez miasto czy powiat?
CYTAT
Na szczęście pies biegający bez właściciel to już rzadkość w mieście.
Nie taka znowu rzadkość tylko zwierzęta ustępują ludziom i nie wychylają się za dnia.
CYTAT
Na swoim prywatnym podwórku możesz nawet ty się załatwiać i mi to nie będzie przeszkadzało.

To była tylko odpowiedź na twoje pytanie o psa
CYTAT
A tak na marginesie psie gówno to nie nawóz.

A to niby dlaczego?
CYTAT
Psie odchody mogą stać się cennym nawozem, bo w 75% składają się z wody i niestrawionego pokarmu, w tym węglowodanów, błonnika, białek i tłuszczów pochodzących z układu pokarmowego zwierzęcia. Kupa psa zawiera również liczne niezbędne do trawienia bakterie. Jeśli posiadasz ogród, możesz stworzyć własny kompostownik, do którego będziesz dodawał – oprócz ściętej trawy, roślin i innych organicznych odpadków – również ekskrementy Twojego pupila.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2022r. 14:06  
Cytuj
Ekskrementy czworonogów zawierają wiele drobnoustrojów, które stanowią potencjalne zagrożenie epidemiologiczne, zarówno dla ludzi, jak i innych psów.
...
Po co sprzątać psie kupy?
Toksokaroza.
Bąblowica.
Lambioza (Giardioza)
Salmonelloza.
Jersinioza.

Cały czas rozmawiamy o zwierzętach które mają właścicieli i przynajmniej oni mogą ograniczyć liczbę kup. Czego ty nie rozumiesz i piszesz o zwierzętach które chodzą wolno??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2022r. 19:47  
Cytuj
CYTAT
Cały czas rozmawiamy o zwierzętach które mają właścicieli i przynajmniej oni mogą ograniczyć liczbę kup.

A jak mają właścicieli to jest się kogo czepić, może powinni też łapać siuśki w buteleczki bo przecież one też stanowią potencjalne zagrożenie epidemiologiczne a i rośliny nie chcą rosnąć.
CYTAT
Czego ty nie rozumiesz i piszesz o zwierzętach które chodzą wolno??

Nie rozumie ludzi, którym nagle zaczęło to przeszkadzać tak jak pisałem wcześniej do lat osiemdziesiątych a może dalej nikt nie zaprzątał sobie takimi sprawami głowy i nikt z tego powodu się nie rozchorował ani nie umarł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4964
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Marz 2022r. 02:37  
Cytuj
CYTAT

Kiedyś cie jusek widziałem. Sadziłeś kloca a obok własciciel ci wiernie kibicował.
Nie posprzątał za tobą.

@neptunku
To było w twoim śnie,w zwidzie, po "wyssanym"mleku od capa.potluczony
A po tobie kto czyści kuwetę?chytry

JEZUS WAS WSZYSTKICH KOCHA, ABYM JA NIE MUSIAŁ TEGO ROBIĆ.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Marz 2022r. 06:07  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Kiedyś cie jusek widziałem. Sadziłeś kloca a obok własciciel ci wiernie kibicował.
Nie posprzątał za tobą.

@neptunku
To było w twoim śnie,w zwidzie, po "wyssanym"mleku od capa.potluczony
A po tobie kto czyści kuwetę?chytry



Znowu złote myśli juska.

Skoro jesteśmy przy zwierzętach. Ty to powinineneś sie cieszyć. Gdyby nie to że masz jeden zwój mózgowy więcej niż osioł, piłbyś wode z wiadra.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2022r. 06:23  
Cytuj
Jasio twoje myślenie się zatrzymało na latach 80.
Masz psa sprzątaj po nim. Na swoim podwórku nie musisz bo to tobie sra pod oknami ale innym pod oknami niech pies nie sra. Tak ciężko pojąć. Nikt inny nie chce kup twojego psa oglądać i mieć z nimi do czynienia. Kiedyś wszyscy jarali szlugi gdzie popadnie a teraz jednak to przeszkadza.
To że kiedyś coś ktoś robił nie znaczy że teraz musi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2022r. 07:49  
Cytuj
CYTAT
Jasio twoje myślenie się zatrzymało na latach 80.
Jeżeli tak uważasz to trudno. Mi i nie tylko mi przeszkadza brud na blokowiskach pod oknami, zatrute powietrze przez samochody,które muszę wdychać codziennie gdy tylko wyjdę na ulicę,plamy po wyciekach oleju na nowo ułożonej kostce,parkowanie na chodnikach czy trawnikach itp. I co uważasz, że powinienem za każdym razem dzwonić na policje? Jest wiele innych rzeczy, o które powinniśmy zadbać, dopilnować a jednak tego nie robimy tylko ktoś rozdmucha temat i szczujemy się jeden na drugiego. Sądzę, że powinniśmy zacząć od siebie i nauczyć się żyć w symbiozie z innymi a nie szukać zwad.
CYTAT
To że kiedyś coś ktoś robił nie znaczy że teraz musi.
To nie chodzi o kiedyś, to chodzi o mentalność człowieka. Uważam, że największe larum podnoszą ci, którym po prostu psy przeszkadzają. Łatwiej zauważyć źdźbło w cudzym oku niż belkę w swoim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »