NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Zgubiłam lek ApoZolpin. Ktoś znalazł?, Wypadły mi 2 opakowania, na Okulickiego, chyba koło Primy
Posty: 12
Dołączył: 20 Lut 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2022r. 20:33  
Cytuj
Zgubiłam lek na recepte ApoZolpin. Ktoś znalazł?

Wypadły mi 2 opakowania, na Okulickiego, chyba koło aptek, w drodze do Primy np.

Administratora informuję, że mogę przesłać mu pdf z receptą i fakturę z apteki, pudełko i kilka tabletek, żeby nie usunął tego posta, myśląc, że jest nielegalny!

Wykupiłam leki w aptece i włożyłam do rozdartej reklamówki, czego nie zauważyłam zdegustowany

Zgubiłam też inne leki, ale ten choć kosztuje tylko ok. 10 zł, to jest ważny dla mnie bardzo, bo jest na receptę, niestety, ale nie wypiszą mi na nowo znowu, teraz. Jeżeli ktoś znalazł ten lek: ApoZolpin 10 mg, 20 tabletek białych, w blistrach, opakowanie ''prostokątne'' białe, z różowym i zielonym ślaczkiem, to bardzo proszę o oddanie mi, resztę leków jak NoSpa, pyralgina, itp. Można sobie zachować. Przydadzą się każdej kobiecie, żonie, siostrze...

Jest dla mnie bardzo ważny ten lek, jeśli trzeba zapłacę za niego ''znaleźne''.

Proszę bardzo znalazcę tutaj o priva do mnie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2022r. 20:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2022r. 21:58  
Cytuj
jeśli zgubiony został obok apteki, to może ktoś odniósł do apteki...
warto zapytać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 20 Lut 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2022r. 02:08  
Cytuj
Dziękuje za niby oczywistą rzecz, a pomocną. Za tydzień chyba też bym na to wpadła umiech

Niestety z pewnych względów, to mi raczej wypadło już blisko Primy, a że w kartonikach to nie usłyszałam :(

Ale pójdę popytam. Dziękuje! Mimo wszystko tak się mogło stać, że ktoś zaniósł, bo nie miał co z tym zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 20 Lut 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2022r. 19:05  
Cytuj
Podbijam temat bo jest aktualny, a znikł :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 18 Lut 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lut 2022r. 19:21  
Cytuj
a nie lepiej isc do lekarza po nowa receptę ?

danek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2022r. 19:42  
Cytuj
niektóre leki wypisuje się raz na jakiś czas, jeśli lek jest wybrany to koniec... nie ma tak, że lekarz wypisze po raz drugi to samo, w przeciwnym razie dochodziłoby do nadużyć.

Mieliśmy taki przypadek, że w aptece kobieta zamknęła nam receptę, która była wypisana na pół roku (wydała część leku X na 3 miesiące i kazała przyjść za ileś tam po resztę, bo na raz nie może wydać całości) i później nie chciała już wydać leku X na lek, bo powiedziała, że receptę ktoś zamknął w systemie, awantura nie pomogła, a lekarz powiedział, że więcej nie może wypisać kolejnej recepty na lek X, bo mu system nie przepuści i trzeba było naprawdę sporo kombinować. Tu lek był niewydany, a jak jest wydany to już na pewno mega problem. I żyj tu jak twoje życie zależy od leku!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2022r. 06:08  
Cytuj
Nie wiem kiedy to było ale ja przegapiłem termin rozpoczęcia realizacji recepty i tez nie mogłem wykupić. Poszedłem do rodzinnego i wypisał mi receptę od nowa a były to leki refundowane. Więc chyba coś zmyślasz że nie można zrealizować otwartej recepty. Chyba że jej termin ważności minął to pewnie nie można.

Powiem więcej w szczególnych przypadkach można powtórnie wybrać leki już wybrane tylko trzeba za tym pochodzić. Nie jest możliwe żeby nie dostać leku tylko dlatego że został zgubiony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2022r. 07:06  
Cytuj
Ale to jest lek nasenny, jak się postarasz to się możesz nim targnąć na życie. Więc nikt ci go więcej nie przepisze.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2022r. 11:54  
Cytuj
Jak ktoś chce zejść z tego świata to żadna siła go nie powstrzyma. Sposób rozstania z tym padołem samobójca nosi w głowie, niekoniecznie proszki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 277
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2022r. 12:17  
Cytuj
CYTAT
Ale to jest lek nasenny, jak się postarasz to się możesz nim targnąć na życie. Więc nikt ci go więcej nie przepisze.

Nóż, sznurek i inne też.... Obyś nigdy nie zaznał bezsenności.

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2022r. 12:34  
Cytuj
Ludzie napisze jeszcze raz. To jest lek nasenny na receptę. Jak ci lekarz A wystawil receptę, to lekarz B wystawi receptę na dany Pesel po określonym czasie. Także autor ma spory problem, to nie jest kwestia spaceru do rodzinnego.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »