NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 5 »
Dawka przypominająca na COVID-19,
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lut 2022r. 10:55  
Cytuj

Dzień Dobry.

Czy ktoś z Państwa przyjął już dawkę przypominającą ?
W przypadku szczepionki Johnson & Johnson musi upłynąć co najmniej dwa miesiące od przyjęcia dawki podstawowej, a w przypadku pozostałych szczepionek - 5 miesięcy.
Ja zamierzam przyjąć dawkę przypominającą w Marcu 2022 roku.
Dotychczas taką dodatkową dawkę przyjęło 28% Polaków.
I stąd pytanie, czy u kogoś z was wystąpiły jakieś istotne działania niepożądane ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2022r. 10:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2192
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lut 2022r. 12:18  
Cytuj

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lut 2022r. 13:06  
Cytuj

@ Wiktor

Ale odkąd przyjąłem dawkę podstawową, miną już miesiąc i nic strasznego się nie dzieje.
Może to kwestia indywidualna ?
Wiesz: jeden reaguje na szczepionkę dobrze, inny źle.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2022r. 14:39  
Cytuj
CYTAT



zobaczymy jak nie daj Boże się zakazisz i wtedy ten królik ci się przyda.
Ja np.już wziąłem trzy dawki i nawet ukłucia igły nie poczułem ani żadnego bólu z tym związanego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2192
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lut 2022r. 10:05  
Cytuj
CYTAT
CYTAT



zobaczymy jak nie daj Boże się zakazisz i wtedy ten królik ci się przyda.
Ja np.już wziąłem trzy dawki i nawet ukłucia igły nie poczułem ani żadnego bólu z tym związanego.


Bierz 5 i 12 i 18 .Zdrowia życzę

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2022r. 10:10  
Cytuj
jak będzie potrzeba to być może wezmę na pewno z twoich rad nie będę korzystał

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2022r. 10:22  
Cytuj
Nie jestem ani pro szczepionkowa ani anty. Osobiście nie przyjęłam żadnej dawki. Na nic tu klutnie.
Trzeba by tylko rozważyć dwie kwestie:
1. Czy te szczepionki wogole działają, bo z tego co można zaobserwować to nie.
2. Efekt dlugofalowy podania.
3. Czy ludzie maja świadomość, że ten wirus nie jest aż tak zaraźliwy, jak kreują go w mediach, strasząc ludzi i tutaj tez można by się zastanowić czy brać te dawki przypominające.
Nie kluce sie, nie neguje, nie popieram, jestem bezstronna. Poprostu mysle, mysle...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2022r. 10:37  
Cytuj
Najgorzej jak ktoś opiera swoją wiedzę nie na nauce, a prawda jest taka, że szczepionki przeciwko Covid są najbardziej testowaną szczepionką na świecie. Przyjmując ile osób ją już przyjęło, można powiedzieć, że żadnej innej szczepionki w historii świata nie wzięło na raz tyle osób... Poza tym żadna inna szczepionka nie była badana na raz przez tyle światowych laboratoriów, bo normalnie badania robi jeden badawczy ośrodek przez wiele lat. tutaj etapami badań podzieliło się około 200 laboratoriów światowych, stąd, szybkie wyniki. Ponadto szczepionki mRNA istnieją od 30 lat i to na ich bazie, już dawno przebadanych szczepionek nadbudowano te co przyjmujemy...
Ktoś kto piszę "kłutnia" przez "u" zwykłe na pewno asem nauki nie jest...
Niedawno na Stelli był reportaż z naszego szpitala, powiedziano wówczas, że w naszym szpitalu nie leży ani jeden zaszczepiony człowiek. To jednak o czymś mówi... Mam kilka przypadków wśród znajomych zakażeń po szczepieniu (przeszli bardzo łagodnie lub tylko zakażenie bezobjawowe) i nieszczepionych (kilka zgonów lub ciężki przebieg). Do mnie to akurat przemawia. Gdybyśmy wszyscy solidarnie wzięli szczepionki rok temu, żylibyśmy już normalnie. Takie jest moje zdanie. Ja osobiście za rozwój pandemii i tworzenie kolejnych mutacji winię antyszczepionkowców. To moje prywatne oczywiście zdanie. Póki co, jeśli ktoś nie chce, nie szczepi się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lut 2022r. 10:43  
Cytuj

We Włoszech, gdzie podobnie jak w Polsce jest wielu starych ludzi, dawkę przypominającą przyjęło 58% obywateli.
W Niemczech - 54%.
To ważne, bo po lecie przyjdzie kolejna jesień i liczba zakażeń znów będzie rosnąć.
A w Polsce i tak już umiera rekordowo dużo ludzi.
W 2022 roku liczba zgonów może wynieść nawet około 560 tysięcy, a więc najwięcej od 1921* roku gdy zaczęto robić statystyki.

* w 1921 roku zanotowano dokładnie 568 tysięcy zgonów.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 175
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2022r. 12:03  
Cytuj
Właśnie moją rodzinkę dopadł wirus. 4 testy pozytywne:szok: tylko ja jestem zaszczepiony. Dzieci przechodzą nawet znośnie, żona z trudem przekręca się na drugi bok,jak wyzdrowieje pójdzie chyba na terapię uzależnień od środków przeciwbólowych. Jeśli chodzi o mnie jeden dzień ból głowy temperatura 38stopni. Teraz jestem jako jedyny z nich "żywy". Czy to efekt szczepionki ?? Nie wiem, ale jeśli tak to dała radę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lut 2022r. 14:00  
Cytuj

@ admin

Warto przyjąć dawkę przypominającą choćby z myślą o rodzinie, żeby w razie czego potem nie myśleć:
- A może to ja przywlokłem zarazę do domu, i to moja wina ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2192
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lut 2022r. 21:06  
Cytuj
CYTAT
Najgorzej jak ktoś opiera swoją wiedzę nie na nauce, a prawda jest taka, że szczepionki..Do mnie to akurat przemawia. Gdybyśmy wszyscy solidarnie wzięli szczepionki rok temu, żylibyśmy już normalnie. Takie jest moje zdanie. Ja osobiście za rozwój pandemii i tworzenie kolejnych mutacji winię antyszczepionkowców. To moje prywatne oczywiście zdanie. Póki co, jeśli ktoś nie chce, nie szczepi się.


https://fb.watch/aHGTaDRb_X/


Jest dokładnie odwrotnie niż to co napisałeś,

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lut 2022r. 21:10  
Cytuj

Dobry Wieczór.

U mnie na Podkarpaciu są takie społeczności, że ludzie się nie zaszczepią, a potem dają na mszę w intencji o uzdrowienie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Lut 2022r. 22:23  
Cytuj
CYTAT
Najgorzej jak ktoś opiera swoją wiedzę nie na nauce, a prawda jest taka, że szczepionki przeciwko Covid są najbardziej testowaną szczepionką na świecie. Przyjmując ile osób ją już przyjęło, można powiedzieć, że żadnej innej szczepionki w historii świata nie wzięło na raz tyle osób... Poza tym żadna inna szczepionka nie była badana na raz przez tyle światowych laboratoriów, bo normalnie badania robi jeden badawczy ośrodek przez wiele lat. tutaj etapami badań podzieliło się około 200 laboratoriów światowych, stąd, szybkie wyniki. Ponadto szczepionki mRNA istnieją od 30 lat i to na ich bazie, już dawno przebadanych szczepionek nadbudowano te co przyjmujemy...
Ktoś kto piszę "kłutnia" przez "u" zwykłe na pewno asem nauki nie jest...
Niedawno na Stelli był reportaż z naszego szpitala, powiedziano wówczas, że w naszym szpitalu nie leży ani jeden zaszczepiony człowiek. To jednak o czymś mówi... Mam kilka przypadków wśród znajomych zakażeń po szczepieniu (przeszli bardzo łagodnie lub tylko zakażenie bezobjawowe) i nieszczepionych (kilka zgonów lub ciężki przebieg). Do mnie to akurat przemawia. Gdybyśmy wszyscy solidarnie wzięli szczepionki rok temu, żylibyśmy już normalnie. Takie jest moje zdanie. Ja osobiście za rozwój pandemii i tworzenie kolejnych mutacji winię antyszczepionkowców. To moje prywatne oczywiście zdanie. Póki co, jeśli ktoś nie chce, nie szczepi się.


Zajebiscie działają


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Lut 2022r. 22:24  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Najgorzej jak ktoś opiera swoją wiedzę nie na nauce, a prawda jest taka, że szczepionki przeciwko Covid są najbardziej testowaną szczepionką na świecie. Przyjmując ile osób ją już przyjęło, można powiedzieć, że żadnej innej szczepionki w historii świata nie wzięło na raz tyle osób... Poza tym żadna inna szczepionka nie była badana na raz przez tyle światowych laboratoriów, bo normalnie badania robi jeden badawczy ośrodek przez wiele lat. tutaj etapami badań podzieliło się około 200 laboratoriów światowych, stąd, szybkie wyniki. Ponadto szczepionki mRNA istnieją od 30 lat i to na ich bazie, już dawno przebadanych szczepionek nadbudowano te co przyjmujemy...
Ktoś kto piszę "kłutnia" przez "u" zwykłe na pewno asem nauki nie jest...
Niedawno na Stelli był reportaż z naszego szpitala, powiedziano wówczas, że w naszym szpitalu nie leży ani jeden zaszczepiony człowiek. To jednak o czymś mówi... Mam kilka przypadków wśród znajomych zakażeń po szczepieniu (przeszli bardzo łagodnie lub tylko zakażenie bezobjawowe) i nieszczepionych (kilka zgonów lub ciężki przebieg). Do mnie to akurat przemawia. Gdybyśmy wszyscy solidarnie wzięli szczepionki rok temu, żylibyśmy już normalnie. Takie jest moje zdanie. Ja osobiście za rozwój pandemii i tworzenie kolejnych mutacji winię antyszczepionkowców. To moje prywatne oczywiście zdanie. Póki co, jeśli ktoś nie chce, nie szczepi się.


Zajebiscie działają

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2022r. 00:33  
Cytuj
Obrazek
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2022r. 06:33  
Cytuj
CYTAT

Dzień Dobry.

Czy ktoś z Państwa przyjął już dawkę przypominającą ?
W przypadku szczepionki Johnson & Johnson musi upłynąć co najmniej dwa miesiące od przyjęcia dawki podstawowej, a w przypadku pozostałych szczepionek - 5 miesięcy.
Ja zamierzam przyjąć dawkę przypominającą w Marcu 2022 roku.
Dotychczas taką dodatkową dawkę przyjęło 28% Polaków.
I stąd pytanie, czy u kogoś z was wystąpiły jakieś istotne działania niepożądane ?



Badania pokazały, że najlepsze efekty dało mieszanie szczepionek. Jak pierwszą dawkę przyjęło się Astrę lub Johnsona na, to jako przypominającą warto zaszczepić się Moderna lub Pfizerem. Spróbuj, może uda Ci się teraz zaszczepić Pfizerem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Lut 2022r. 09:41  
Cytuj
CYTAT
Obrazek
Obrazek


Liczba zgonów związanych z COVID-19 w ostatnich siedmiu dniach na milion mieszkańców.

Grecja - 70,0
Izrael - 51,5
USA - 46,9
Włochy - 42,8
Polska - 38,1
Francja - 29,3
Niemcy - 11,8

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lut 2022r. 10:56  
Cytuj

@ pl2

14 Marca 2022 idę przyjąć szczepionkę Moderny, jako dawkę przypominającą.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 277
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2022r. 11:48  
Cytuj
Czy po zaszczepieniu preparatem firmy "Johnson & Johnson" można przyjąć dawkę przypominającą tej samej firmy?

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2022r. 12:33  
Cytuj
CYTAT
Czy po zaszczepieniu preparatem firmy "Johnson & Johnson" można przyjąć dawkę przypominającą tej samej firmy?


Można, znam takie przypadki. Wystarczy trafić w dzień, że mają, bo ciężko z tym.

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lut 2022r. 15:32  
Cytuj

@ Lolo @ Rabi

Można przyjąć Johnson & Johnson jako dawkę przypominającą... jeżeli jest dostępna.
W Styczniu 2022 zaproponowano mi Pfizer'a, Modernę albo Johnson & Johnson.
Teraz w Lutym 2022 już tylko Pfizer'a i Modernę... Johnson & Johnson już nie ma.
A białkowa szczepionka Novavax ma być dostępna w Polsce dopiero od 21 Lutego, a i to będzie tylko 700 tysięcy dawek na cały kraj.

P.S. We Włoszech "dawkę przypominającą" przyjęło już 59% obywateli.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Marz 2022r. 11:01  
Cytuj

Dzień Dobry.

1. Szczepionka białkowa Novavax stała się dostępna w Polsce dopiero od 1 Marca 2022 roku... teoretycznie.

2. Pojechałem dzisiaj do przychodni w Szówsku na "dawkę przypominającą" i okazało się że jest dostępna tylko szczepionka Pfizer'a... więc wziąłem Pfizer'a. Nie ma żadnej innej.

Przy okazji, objaśnię czym różnią się owe szczepionki:
- Johnson & Johnson oraz AstraZeneca są szczepionkami wektorowymi, zawierającymi całego wirusa.
Tylko że osłabionego i pozbawionego zdolności replikacji.
- Novavax jest szczepionką białkową, zawierającą jedynie białko z kolca wirusa ("kolce" to takie wypustki na powierzchni wirusa która umożliwiają mu wnikanie do komórek ciała nosiciela).
- Pfizer i Moderna to szczepionki mRNA*, zawierające jedynie fragment DNA wirusa odpowiedzialny za produkcję białka w kolcu.

* - to dosyć skomplikowana technologia oparta o matrycę DNA, czyli sekwencjonowanie łańcucha DNA danego stworzenia (w tym przypadku wirusa).

Niektórzy obawiają się że fragment DNA wirusa może połączyć się z DNA człowieka, istotnie zmieniając oryginalne DNA zaszczepionego człowieka, ale producenci szczepionek zapewniają że skutek zaszczepienia nie jest trwały i substancje tworzące szczepionkę nie pozostają w ciele człowieka na zawsze.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Marz 2022r. 11:41  
Cytuj
CYTAT

@ admin

Warto przyjąć dawkę przypominającą choćby z myślą o rodzinie, żeby w razie czego potem nie myśleć:
- A może to ja przywlokłem zarazę do domu, i to moja wina ?



Ty to zalorzyles ten temat by to reklamowac ??
Pytasz sie czy przyjac , a pozniej sam sobie odpowiedasz jakie to dobre.


https://phmpt(...)IzsJ_ZHk
ja tylko przypominam , pfi
Niedawno przedstawion raport z szczpionek pfizer w USA , gdzie opisane jest 1600 roznych powiklan jakie powoduja szczepionki (od 30 stronny) . Czesto powiklania te nie beda szybko wychodzic tylko po jakims czasie- z ciekawostek to bardzo zle dzialaja na ukald nerwowy , watrobe , trzustke powoduja zapalenia miesnia sercowego itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Marz 2022r. 12:15  
Cytuj

Dotychczas, w Polsce "dawkę przypominającą" przyjęło 30% obywateli.
We Włoszech - dla porównania - 64%.

Od przyjęcia Pfizer'a minęły 4 godziny - wystąpiła u mnie lekka gorączka, ale wracając do domu kupiłem 2-litrówkę Pepsi więc nie ma strachu umiech


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »