NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Pluskwy w szmateksie,
Posty: 14
Dołączył: 5 Cze 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2022r. 18:28  
Cytuj
Zdarzyło się Wam przynieść do domu nieproszonych gości z second handu?
Kupiłam kilka ciuchów, nie pierwszy raz, i zawsze wszystko było w porządku. No może kiedyś zdarzyło się trafić na kilka rzeczy, z których nie dało się wyprać zapaszku, ale teraz sklepy w naszym mieście mają raczej rzeczy, które tak nie śmierdzą. Wczoraj przyniosłam do domu m.in. spodnie, które wyglądały dobrze, nie były zniszczone, miały nowe metki, nie były nawet noszone. I dzisiaj znalazłam na nich płaskiego, trudnego do zgniecenia, brązowego robala. Wygooglałam, że tak wygląda pluskwa neutralny
Przeszukałam ciuchy, wywaliłam kieszenie na zewnątrz, pozaglądałam w zakamarki przy szwach i nic, no ale teraz się boję, bo te rzeczy przez noc leżały u mnie w pokoju. Miałyście kiedyś z tym problem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2022r. 18:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sty 2022r. 19:00  
Cytuj

1. Rzeczy kupione w szmateksie należy od razu wrzucić do pralki automatycznej i najlepiej wyprać w wysokiej temperaturze.

2. Pluskwa jest aktywna głównie nocą.
Jeżeli w nocy coś wyszło z tych ubrań, to mogła ukryć się w szczelinach parkietu, za tapetą, w zakamarkach struktury łóżka, może być wszędzie.
Ale mogła też być tylko jedna - ta, którą znalazłaś.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 29 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2022r. 22:08  
Cytuj
A który to szmateks ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2022r. 22:29  
Cytuj
to mało prawdopodobne, bo ciuchy w szmateksach są wczesniej gazowane i dezynfekowane...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2022r. 14:11  
Cytuj
Co najwyżej ozonowanie ,a nie gazowane.

Ozonowanie to one mogą być w hurtowni ,a to co się dzieje w lokalach to inna sprawa. Wystarczy ,że raz mieli felerną dostawę i to dziadostwo poprostu zalęgło się u nich w lokalu na zapleczu.

Sama miałam podobną sytuację w zeszłym roku. Świeżo wybudowany dom, po jakimś czasie pojawiło się u Nas to dziadostwo. Z powodu małych dzieci odrazu wynajęliśmy specjalistę. Na 98% przyniesione z szmatexu. Wtedy skończyłam przygodę zakupową w tego typu sklepach.

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2022r. 15:08  
Cytuj
z tego co wyczytałem to zabija ich wysoka temperatura np. gorąca para wodna, w szmatach mogą być jajeczka i one muszą być "ugotowane"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lut 2022r. 15:37  
Cytuj

Tak jak napisałem wcześniej: wrzucić do pralki automatycznej, nastawić na 90 stopni C i będzie OK umiech


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2022r. 13:41  
Cytuj
większość ciuchów nie pierze się w 90 stopniach!!! człowieku...

u nas też kupujemy ciuchy w szmateksach i nigdy niczego sie nie przywlokło... który to ciucholand ma gratis w pakiecie zwierzynę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 23 Sty 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2022r. 15:08  
Cytuj
Najbezpieczniej jest ubrania ze szmateksu wyprać, wysuszyć i wrzucić w szczelnym worku na dobę do zamrażarki. Można też je wcześniej wyprasować. W taki sposób znacznie zminimalizuje się ryzyko przyniesienia robali do domu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 257
Dołączył: 20 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2022r. 15:50  
Cytuj
CYTAT
Zdarzyło się Wam przynieść do domu nieproszonych gości z second handu?
Kupiłam kilka ciuchów, nie pierwszy raz, i zawsze wszystko było w porządku. No może kiedyś zdarzyło się trafić na kilka rzeczy, z których nie dało się wyprać zapaszku, ale teraz sklepy w naszym mieście mają raczej rzeczy, które tak nie śmierdzą. Wczoraj przyniosłam do domu m.in. spodnie, które wyglądały dobrze, nie były zniszczone, miały nowe metki, nie były nawet noszone. I dzisiaj znalazłam na nich płaskiego, trudnego do zgniecenia, brązowego robala. Wygooglałam, że tak wygląda pluskwa neutralny
Przeszukałam ciuchy, wywaliłam kieszenie na zewnątrz, pozaglądałam w zakamarki przy szwach i nic, no ale teraz się boję, bo te rzeczy przez noc leżały u mnie w pokoju. Miałyście kiedyś z tym problem?
rozeszły sie niestetymlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2022r. 16:17  
Cytuj
nie strasz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lut 2022r. 17:02  
Cytuj

@ Mryszard

Wiem że obecnie większość ubrań ma limit max. 40 stopni C.
Ale to też w pewnym sensie świadczy o jakości tych ubrań.

Wczoraj kupiłem nową kurtkę skórzaną za 115 złotych, dzisiaj ją wyprałem, powiesiłem na kaloryferze... i w całej kuchni czuć chemią konserwującą.
Nowe ubrania są tak nasączone "agresywną" chemią, że można od tego dostać nowotworu i umrzeć.
Czasami potrzeba 2-3 prań, żeby nowe ubrania miały "normalny" zapach.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2022r. 18:10  
Cytuj
Stalowa Wola nie miała nigdy problemu z pluskwami. Odkąd z czysciutkiej Anglii przywożą te szmaty to ludzie zaczęli mieć problemy z tymi pasozytami. Ludzie , koszulkę czy spodnieozna kupić w sklepie za dosłownie grosze po co łazicie po tych kompleksach?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »