NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Apeluję o miażdżenie butelek po Pepsi,
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 12:28  
Cytuj

Panie i Panowie;

Sytuacja jest poważna.
Jak wiadomo, napój Pepsi jest ulubionym napojem większości Polaków, trwale związanym z naszą pop-kulturą i historią.
Ostatnio jednak product zaczął nalewać Pepsi do butelek z recyklingu, a więc de facto starych butelek "z odzysku".
Oczywiście ze względów ekologicznych.
Ja jednak - kiedy jeszcze studiowałem - wielokrotnie napełniałem stare plastikowe butelki i po pewnym czasie w tym co piłem wyraźnie czuć było plastik. A nalewałem herbatę.
Tymczasem Pepsi zawiera kwas fosforowy i jest dużo bardziej "żrąca" od herbaty.
Wczoraj - z racji pozamykanych sklepów - kupiłem na stacji benzynowej Pepsi w butelce z recyklingu i poczułem coś, o czym zapomniałem 12 lat temu.
Właśnie ten charakterystyczny posmak plastiku w napoju.
Apeluję do Państwa aby puste butelki po Pepsi miażdżyć w sposób uniemożliwiający ich ponowne wykorzystanie - deptać, zginać, ciąć.
Aby producent lał napój do nowych, świeżo wyprodukowanych butelek.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 12:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 16 Maja 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 13:20  
Cytuj
CYTAT

Panie i Panowie;

Sytuacja jest poważna.
Jak wiadomo, napój Pepsi jest ulubionym napojem większości Polaków, trwale związanym z naszą pop-kulturą i historią.
Ostatnio jednak product zaczął nalewać Pepsi do butelek z recyklingu, a więc de facto starych butelek "z odzysku".
Oczywiście ze względów ekologicznych.
Ja jednak - kiedy jeszcze studiowałem - wielokrotnie napełniałem stare plastikowe butelki i po pewnym czasie w tym co piłem wyraźnie czuć było plastik. A nalewałem herbatę.
Tymczasem Pepsi zawiera kwas fosforowy i jest dużo bardziej "żrąca" od herbaty.
Wczoraj - z racji pozamykanych sklepów - kupiłem na stacji benzynowej Pepsi w butelce z recyklingu i poczułem coś, o czym zapomniałem 12 lat temu.
Właśnie ten charakterystyczny posmak plastiku w napoju.
Apeluję do Państwa aby puste butelki po Pepsi miażdżyć w sposób uniemożliwiający ich ponowne wykorzystanie - deptać, zginać, ciąć.
Aby producent lał napój do nowych, świeżo wyprodukowanych butelek.



Z głową wszystko w porządku? zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 13:24  
Cytuj

@ racjonalista

Czyżby nie zgadzał się Pan z którymś z fragmentów mojego wpisu ?
Jestem otwarty na "poprawki".


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 13:57  
Cytuj
CYTAT
Sytuacja jest poważna.


cool

CYTAT

Właśnie ten charakterystyczny posmak plastiku w napoju.
Apeluję do Państwa aby puste butelki po Pepsi miażdżyć w sposób uniemożliwiający ich ponowne wykorzystanie - deptać, zginać, ciąć.
Aby producent lał napój do nowych, świeżo wyprodukowanych butelek.[/justify]


Może miałeś pecha i dostawa z tą partią butelek jechała obok nadajników 5G i stąd ten posmak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 646
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 14:39  
Cytuj
Moze na nocnej zmianie cos wpadlo do tego co rozlewaja?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 16 Maja 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 15:05  
Cytuj
CYTAT

Może miałeś pecha i dostawa z tą partią butelek jechała obok nadajników 5G i stąd ten posmak.


Z międzylądowaniem w Kraśniku. To wiele wyjaśnia jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 18:10  
Cytuj

Niektórzy są zwolennikami tradycyjnych szklanych butelek, ponieważ uważają że Pepsi ze szklanej butelki smakuje lepiej.
Jestem koneserem Pepsi i nie uważam aby z plastikowej butelki była gorsza, ale butelka musi być fabrycznie nowa.
Stary plastik wchodzi w reakcję chemiczną z Pepsi i do napoju dostają się szkodliwe cząsteczki plastiku.
Napój ulega chemicznej degradacji.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 19:27  
Cytuj
Ale plastikowa butelka z recyklingu to nie jest butelka ktora jest umyta i ponownie napełniona tylko butelka jest zmielona i zmieszana z nowym granulowanym plastikiem i ponownie wytłoczona

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 27 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 19:53  
Cytuj
Żądamy powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie recyklowanych butelek!
Żądamy międzynarodowego śledztwa i ujawnienia prawdy!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 13 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 20:13  
Cytuj
CYTAT

Niektórzy są zwolennikami tradycyjnych szklanych butelek, ponieważ uważają że Pepsi ze szklanej butelki smakuje lepiej.
Jestem koneserem Pepsi i nie uważam aby z plastikowej butelki była gorsza, ale butelka musi być fabrycznie nowa.
Stary plastik wchodzi w reakcję chemiczną z Pepsi i do napoju dostają się szkodliwe cząsteczki plastiku.
Napój ulega chemicznej degradacji.




Od tej Pepsi Ci się w głowie pieprzy. Posmak Ludwika też wyczułeś czy zwykłą kranówą myli ??? hahahhaa błazen ://///

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 20:55  
Cytuj
CYTAT
Jestem koneserem Pepsi


To jak Zdzisław Beksiński z synem, ale oni uznawali tylko Coca Cole ze szkła. uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 22:47  
Cytuj

@ driver

Właśnie.
Tłoczą ją ze starego plastiku, a mogli by z nowego tak jak do tej pory.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2022r. 23:01  
Cytuj
Może piłeś Pepsi słodzoną słodzikiem a nie cukrem.

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2022r. 05:57  
Cytuj
To gorzkie w Pepsi co ciężko przełknąć a PISożyty dają do coli to opłata cukrowa.

Lepiej odpuścić i tak pójdzie na sponsoring patologii.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4896
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Sty 2022r. 06:33  
Cytuj
CYTAT

@ racjonalista

Czyżby nie zgadzał się Pan z którymś z fragmentów mojego wpisu ?
Jestem otwarty na "poprawki".



@go321
Ty rzeczywiście masz "zryty beret".mlotek
Kolejny chory wpis.zaklopotany
A że jesteś"otwarty na poprawki',to zgłoś do najbliższej stacji serwisowej na wymianę opon.potluczony
Opon mózgowych,wału napędowego i oleju.We łbie.sciana

PS.Dlaczego tylko butelki po Pepsi?Coca-Cola.Hellena itp.dyskryminowane są!!!neutralny

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 980
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2022r. 08:43  
Cytuj
Pepsi najlepiej smakuje ze szkła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2022r. 11:22  
Cytuj
CYTAT
Ale plastikowa butelka z recyklingu to nie jest butelka ktora jest umyta i ponownie napełniona tylko butelka jest zmielona i zmieszana z nowym granulowanym plastikiem i ponownie wytłoczona


Też tak uważam, więc sposób jej wyrzucenia nie ma znaczenia. A czy przetwarzanie plastiku wpływa na smak Pepsi? Niewiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 479
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Sty 2022r. 12:25  
Cytuj
cool girlCo wy wiecie o wytłaczaniu?mlotek
Pozdro Krzysiugood

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 12 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2022r. 13:17  
Cytuj
Do go123 - Taka moja praktyczna rada na zaś: Jeśli nosisz się z zamiarem podzielenia się z innymi własnymi "odkrywczymi", czy rewelacyjnymi w swej treści przemyśleniami - pomysłami, powinieneś wcześniej (by się nie skompromitować), zasięgnąć informacji na ten temat z innych źródeł. Szkoda, że w tym przypadku tego nie zrobiłeś, bo dowiedziałbyś się, że taka butelka PET może być aż 8 - krotnie poddana recyklingowi, bez uszczerbku na jej jakości, czy dla zdrowia klienta, który będzie miał w ręku (nie wiedząc o tym!) kolejne jej wcielenie jako butelki! Ps. Droga recyklingu (przetwarzania) buteli PET jest dość długa: od pojemnika- segregatora na tworzywa sztuczne do wytworzenia nowej butelki, wiedzie przez szereg segregacji: od wstępnej, grupującej butelki pod względem koloru (!),
usuwającej inne niż PET opakowania (np. po płynach do naczyń), po szereg innych zabiegów (mechanicznych, optycznych, wykorzystanie promieniowania podczerwonego, czy dedektora koloru) zanim powstanie z nich granulat, który posłuży jako półprodukt do wytworzenia w automatach nowych butelek (40 000 szt/godz.!). Fylko opakowania szklane, po ich umyciu i usunięciu z nich etykietek (i naklejeniu nowych), są wykorzystywane wielokrotnie np. do napełniania ich chmielowym trunkiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2022r. 13:18  
Cytuj

@ J

Mniejsza o sposób przetwarzania.
Nowy plastik zawsze będzie nowy, a stary zawsze będzie stary - bardziej podatny na chemiczną degradację, a więc również na wchodzenie w reakcję z napojem nalanym do butelki.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2022r. 13:23  
Cytuj
CYTAT

Mniejsza o sposób przetwarzania.
Nowy plastik zawsze będzie nowy, a stary zawsze będzie stary - bardziej podatny na chemiczną degradację, a więc również na wchodzenie w reakcję z napojem nalanym do butelki.[/justify]


Może z innej rafinerii była ropa i to Twoje podniebienie wyczuło? Teraz są zawirowania z dostawami ropy naftowej - tu coś może być na rzeczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2022r. 13:34  
Cytuj

@ GRZ

Wszyscy wiedzą że najlepsza jest lekka ropa naftowa "Brent" wydobywana spod dna Morza Północnego.
Jest najlepsza na Świecie.
Inne gatunki ropy naftowej są cięższe, czyli bardziej "szlamiaste", bardziej "błotniste".

P.S. Jeżeli kiedyś zabraknie ropy naftowej "Brent", to koniec z silnikami turbośmigłowymi i turboodrzutowymi.
O ile silnik turboodrzutowy wymaga specjalistycznej obsługi, silnik turbośmigłowy jest mniej wymagający. Silniki tego transportowego C-160 udało się odpalić po 10 latach stania "pod chmurką" w muzeum lotnictwa:

https://www.youtu(...)L_mDIFic

Turbiny były zalane wodą deszczową i trochę pordzewiałe, ale ruszyły.
Lewy silnik zaskoczył przy drugiej próbie. Prawy przy pierwszej.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 479
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Sty 2022r. 14:44  
Cytuj
Post do usunięcia. Nie na temat.

CYTAT

@ GRZ

Wszyscy wiedzą że najlepsza jest lekka ropa naftowa "Brent" wydobywana spod dna Morza Północnego.
Jest najlepsza na Świecie.
Inne gatunki ropy naftowej są cięższe, czyli bardziej "szlamiaste", bardziej "błotniste".

P.S. Jeżeli kiedyś zabraknie ropy naftowej "Brent", to koniec z silnikami turbośmigłowymi i turboodrzutowymi.
O ile silnik turboodrzutowy wymaga specjalistycznej obsługi, silnik turbośmigłowy jest mniej wymagający. Silniki tego transportowego C-160 udało się odpalić po 10 latach stania "pod chmurką" w muzeum lotnictwa:

https://www.youtu(...)L_mDIFic

Turbiny były zalane wodą deszczową i trochę pordzewiałe, ale ruszyły.
Lewy silnik zaskoczył przy drugiej próbie. Prawy przy pierwszej.


http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2022r. 15:39  
Cytuj

@ stella

Plastik z którego tłoczone są butelki to taki sam produkt destylacji ropy naftowej jak każdy inny (choćby paliwo lotnicze).
GRZ ma rację - jakość ropy naftowej ma znaczenie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4896
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Sty 2022r. 19:01  
Cytuj
CYTAT

@ J

Mniejsza o sposób przetwarzania
Nowy plastik zawsze będzie nowy, a stary zawsze będzie stary - bardziej podatny na chemiczną degradację, a więc również na wchodzenie w reakcję z napojem nalanym do butelki.



Nowy @321go czy stary,jesteś zawsze tak samo głupi.sciana
Jesteś quano.3m sie
Nie podlegasz recyklingowi.potluczony
I dobrze.ok

PS.Prywatnie...chytry
Wódka, to tylko ze szklanej butli babochłopie.jezyk
Sprawdzisz iż powinna mieć inny smak niż "mleko""od osła-nie oślicy,lachociągu... :szok:
Twoje zdrowie,koniowale.ok
Jak Ci smakowało,nas nie interesuje.wykrzyknik
A teraz, niech się Tobą zajmie lekarz lub farmaceuta.zaklopotany

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »