NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Pierogi z kapustą ,
Aja
Aja
Aja
Posty: 216
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2021r. 09:10  
Cytuj
Witam. Gdzie w Stalowej kupię dobre pierogi z kapustą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2021r. 09:10  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 15 Lis 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2021r. 15:08  
Cytuj
Pierogarnia po drugiej stronie hotelu stal

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 30 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2021r. 10:18  
Cytuj
Sklep na staszica, chyba to firmowy sklep mleczarni, między sklepem mięsnym , a apteką. Mają rewelacyjne pierogi z kapustą i pieczarką. Pierogi lepią w piekarni/cukierni rogalik z ulanowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 24 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2021r. 21:55  
Cytuj
Mam prośbę...

Dopiszcie czy kapusta słodka, czy kwaśna, czy może mieszana? Połowa ludzi ma tu zdecydowane preferencje, a jeżeli zdarzy się mocno kwaśna, to już masakra dla żołądka.

Gdybyście podawali cenę za kg, to byłaby już pełnia szczęścia!

Ważne też jest ciasto, czy nie zbyt twarde.


Siostra kupiła raz rok temu przykładowo pierogi ruskie w pierogarni na Jana Kilińskiego 11A, i ciasto było niejadalne! Wymagało dogotowania, a i tak prawdziwy zakalec. Tak twarde, że trzeba było wyjadać sam środek. Po przekrojeniu krawędzi ciasta w jego środku zakalec.

Opinia kogoś z Google: Musicie popracować nad ciastem na pierogi. Ciężkie, grube, "klucha". Dobre ciasto to podstawa.


Najlepsze!!! ruskie pierogi z cebulą i smalcem w Stalowej były w pierogarni w Urzędzie Miasta, ale już jej nie ma.

Dobre ruskie pierogi są w Lasowiance (są w sklepach Społem) i w miarę dobre w Kaprysie, ale tam i tu drogie.


Robi pierogi z kapusty - Lasowianka ? (Dobre?)

Ruskie pierogi w Ravioli są najtańsze, ale bez cebuli, pieprzu i prawie bez sera w farszu, prawie same ziemniory! Absolutnie nie polecam.

Ruskie pierogi jadłem b. dobre w barach i restauracjach w największych miastach, za komuny były najlepsze, ale absolutnie obłędne mają tylko w barze Społem w Tarnobrzegu przy rynku!!! Błagałem ich o recepturę farszu - bo sami robimy - ale zero info! Powiedzieli, że nie zdradzą tajemnicy za żadne pieniądze :/ Podejrzewam, że to wyselekcjonowana kultura bakterii w produkcji sera, dająca subtelny słodko-winny posmak... A może dodatek innego mleka oprócz krowiego..? To już b. mało prawdopodobne... No bo jakichś cudownych przypraw, w stylu szafranu chyba nie dodają..? Na pewno dodają kolorowego pieprzu (czarny jest gorzki, a smak farszu subtelny) i oprócz cebuli - zblanszowanego leciutko mielonego czosnku, bo jako wielki jego fan go wyczułem - no i sami go dodajemy też. Jest, też inna moja teoria, że dodają vegety (ma glutaminianu sodu), albo sam wręcz glutaminianu sodu (biały proszek), jak ZAWSZE I WSZĘDZIE w pierożkach, czy sajgonkach, w kuchni chińskiej(?!) :[ My polepszaczy sztucznych dzieciom nie dajemy, więc nie próbowałem i nie wiem...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2021r. 21:34  
Cytuj
Uszka i pierogi kupiłam po 3 sztuki w Pierogarnia Rondo i niedaleko u Pyzary.
Te z Ronda dramat i syf chociaż tak chwala,u Pyzary kj apusta pieczątka dobrze przyprawione ,ciasto cienkie -dobre
Uszka Rondo grube ciasto i grzyby???????? mieszanka z pueczarka i bułka tarta.
Pyzary uszka smaczne,ciasto cienkie.
Biorę Pyzarowe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 24 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2021r. 18:13  
Cytuj
CYTAT
Uszka i pierogi kupiłam po 3 sztuki w Pierogarnia Rondo i niedaleko u Pyzary.


Gratuluje sprytu. Rozwaliłaś system. (Ja robię tak ze wszystkim).

Tak, dobre u Pyzary.

Pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Gru 2021r. 18:17  
Cytuj
Pierogi i uszka ogarnęłam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »