NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Leeczenie kanałowe zębów. Za ile i gdzie?, Na NFZ nie robią leczenia kanałowego...
Posty: 18
Dołączył: 24 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2021r. 13:26  
Cytuj
Ile płaciliście tak w ogóle za leczenie kanałowe, a najlepiej od jednego kanału?

Ceny mogą być zafałszowane na minus przy: jednym, dwóch kanałach (są trzy), czy na plus: jeżeli dodatkowo robiono odbudowę korony zęba na sztyftach wzmacniających itp.

Spytam też o samą odbudowę korony zęba na sztyftach wzmacniających na NFZ.

Za ile?

Na NFZ nie robią leczenia kanałowego - gdyby ktoś nie wiedział.

Podajcie wiele przykładów, a także: kiedy, jak dawno i jak możecie - gdzie byliście...

Czy nie było komplikacji, itp.

Proszę o odpowiedzi...

Pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2021r. 13:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 11 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2021r. 20:54  
Cytuj
odbudowa zębów na sztyfcie na NFZ się nie należy, bo jak z amalgamatu?
leczą kanałowo na NFZ zęby 1,2,3 po 18roku życia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 24 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2022r. 20:32  
Cytuj
PRZYPOMINAM TEMAT...



Ile płaciliście tak w ogóle za leczenie kanałowe?

A odbudowa korony zęba na sztyftach wzmacniających?

P.w. wszystkim zębów bocznych, tych dużo droższych...

Gdzie taniej?

Np. przy życiu lupy, a nie mikroskopu...


Sposoby wyceny stomatologów na swoich stronach WWW są tak nienormalnie i różnie podane, że nie ma mowy o ich porównaniu!

A w kontakcie z rejestratorkami nie ma mowy poznać szczegółów!


Jedynie podadzą coś więcej po płatnej konsultacji!

No to jak to niby porównać?

(Na NFZ tego nie robią).

Czy nie było komplikacji, itp?

Proszę o odpowiedzi...

Zmarnowałem bardzo dużo czasu szukając, a i tak stoję w miejscu!

Zebrałem multum informacji, ale nie na ten temat, bo to niemożliwe praktycznie :(

Wiem tylko gdzie najdrożej, czy najgorzej!

Mogę to przekazać...

Ale nie gdzie tanio, w miarę przyzwoicie!

Pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 277
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2022r. 08:02  
Cytuj
Podpinam się pod temat...

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 24 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2022r. 17:20  
Cytuj
temat ma obecnie Odsłon:1634

i ani jednej merytorycznej odpowiedzi...

to w Stalowej normalne? pytam bo tu nie mieszkałem...

więc nadal podbijam temat...

może coś, ktoś..?

jestem poważnie chory i wymiękłem z dzwonieniem, szukaniem! mam dość, nie wydam w ciemno(!) 3-6 tysięcy za 2 zęby...

zawód medyka znam od poszewki! można spodziewać się wszystkiego!

chętnie na priva podam inne ważne informacje zebrane w poważne archiwum - na pokrewne (inne) zapytania, te ogólne jak i o przychodniach!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 28 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Sty 2022r. 18:33  
Cytuj
tutaj masz dwa przykładowe cenniki:
https://www.dentimedica.pl/cennik
http://piotrtrafidlo.pl/cennik/
z cennikami wiadomo jak jest.
Nik Ci nie powie ile dokładnie będzie to kosztować, bo każdy ząb jest inny a robota wychodzi w praniu to tak jak z remontem. Byle plomba (wytarta) w tamtym roku mnie kosztowała 250zł
Może też się okazać że jak ci zrobią prześwietlenie i wyjdzie że masz szczene słabą to najtaniej będzie Ci wyrwać wszystko i zrobić zęby do szklaneczki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 24 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2022r. 20:28  
Cytuj
Dziękuję szczerze za poświęcony czas, energie i odpowiedź... odnośnie ''szczeny''.

Zwłaszcza pomysł ze szklaneczką na 2 zęby w wieku 40 lat...

Pzdr. serdecznie!



(RTG 3D całości jest OK, ''tylko'' 2 zęby do leczenia, jeden ze sztyftami, więc kupa kasy. Np. przykładowo będę musiał coś zapłacić za koronę tymczasową, przed ostatecznym założeniem właściwej kosztownej korony)

Cenniki znam w promieniu 20 km od Stalowej.

Jak pisałem wcześniej, z nich bez doświadczenia w ostatnich latach - takich zabiegach wcześniej, nie da się podsumować kosztu całości leczenia!

Owszem leczyłem ząb przedni, jeden kanał oczywiście i jeden sztyft, korona, jakieś 10, 9 i 8 lat temu u P. doktora nauk medycznych Trafidło.

No i nawet tego nie mogę podsumować, jednoznacznie ocenić, bo...

Za pierwszym razem całość w cenie 350 zł (Koszt w moim przypadku był b.d. = cena ulgowa) ale sposób osadzenia przez lekarkę korony fatalny! Czuć było 24 godz. na dobę ''coś'' obcego w ustach niczym proteza (chyba?). Złamała się korona przy ok 75% nacisku przy zgryzie. Ta pani pracowała tam krótko...

Koronę ponownie w ciągu roku gwarancyjnie (1rok) inną metodą osadził sam P. dr Trafidło. Kultura i przebieg zabiegu kosmos! Przemiły człowiek z mojego doświadczenia! Empatyczny! Efekt absolutnie doskonały! Ząb jak mój!

Po 2 latach korona odpadła ponownie przy ok 75%-90% nacisku przy zgryzie. Ma prawo niestety wtedy odpaść...
Koronę połknąłem nieświadomie, więc trzeba było założyć nową, jedyny koszt korony 250 zł ok 8 lat temu. Efekt absolutnie doskonały jak wcześniej. Wytrzymuje do ok. 90% nacisku. Panowie lekarze poziom i kultura zabiegu kosmos!

Pomijając b. stary zabieg, pierwszy, można podsumować 2 następne - u mnie - super! Poleciłem klinikę ze 25 razy...

Jak jest obecnie... myślę że chyba OK...

Jest dużo dobrych, ale niestety są także sprawdzone negatywne opinie. Pytanie, czy te przypadki nie były bardzo trudne, gdzie ryzyko np. utraty zęba jest nawet 90% (?) Nie ustaliłem tego, więc nie da się tego podsumować! Bezwartościowe informacje. Zwłaszcza, że część takich opinii jest pisana b. prymitywnie... więc... wiadomo... Ktoś taki b. niewiele rozumie co mu w ogóle robiono... Jak rozwija się próchnica... Jak go boli 2-3 dni po zabiegu niby źle, a niekoniecznie... Jak go nie boli rok to OK, jak po 7 latach do wyrwania, może nie skojarzyć faktów błędu w leczeniu miazgi/kanałów. Itd...

Jednak to obecnie jedna z najdroższych i najnowocześniejszych przychodni... To nie jest ''klasa ekonomiczna'' jakiej szukam, to jest ''klasa biznes''... (?)



(...)




Dlatego zadaje pytania kolejny raz:



Ile płaciliście tak w ogóle za leczenie kanałowe? Przednie, boczne?

A w przypadku dodatkowo odbudowy korony zęba na sztyftach wzmacniających? Przednie, boczne?


Gdzie? Jak dawno?




Jak widać szukam opcji / klasy ekonomicznej, inaczej bym nie zadawał tych pytań i nie tracił czasu!


Czy te pytania są zbyt skomplikowane?


Te pytania są unikatowe, na tym i podobnych forach w tym ''mieście'', dlatego odpowiedzi mogą pomóc wielu osobom!!!


Odsł.:2064




Odsłon jest:2400


4,5 % stalowowolan czytało te posty, ale ani jednego postu z opisem swojego przypadku/ceny...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »