NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4
Drogowi zamulacze,
Posty: 322
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2021r. 08:28  
Cytuj
CYTAT
Pudło. Jeżeli na 90 jedziesz 40 to zgarnie cie Policja.

CYTAT
W ustawie Prawo o ruchu drogowym zapisano, że "kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniająca jazdy innym kierowcom" (art.19 ust.2 pkt 1). Oznacza to, że policja może nas ukarać za zbyt wolną, niebezpieczną dla innych kierowców jazdę. Taryfikator mandatów za zbyt wolną jazdę przewiduje 50-200 zł mandatu oraz 2 punkty karne. W przepisach nie ma konkretnej liczby, która definiowałaby "zbyt wolną jazdę". Za kierownicą musimy pamiętać, że naszym obowiązkiem jest jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa.


Jakiej "90"?

Jeżeli opisanej C-14 "Minimalna prędkość" to tak, a jeżeli opisanej B-33 to na jakiej podstawie? Jadę z taką prędkością przy której uważam, że nie stanowię zagrożenia dla siebie i innych. Wszystko zależy od interpretacji przepisów przez "uczonych".

Nikt nie może mnie zmusić i żądać ode mnie abym jechał szybciej!

To ja kieruję pojazdem mechanicznym i to ja ponoszę odpowiedzialność za skutki moich decyzji i czynów.

Chcesz się ścigać - NA TOR

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2021r. 08:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2021r. 08:49  
Cytuj
CYTAT
Jadąc 60 lewym pasem nie blokuje go, i jedynym leszczem jest ten który z tyłu miga długimi i skacze mu żyłka.


Kto cię tak szkolił że można lewym pasem jeździć? W tym przypadku popełniasz dwa wykroczenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Paź 2021r. 10:32  
Cytuj
Podałem konkretną sytuację na energetyków a nie wszędzie. Tam zawsze jadę lewym bo szkoda mi auta po tych studzienkach. Natomiast w kierunku na stw jadę już prawym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2021r. 14:49  
Cytuj
A to zwracam honor. Bo ja czasem też tak robię. Już kilka razy je stabilizowali i dalej uskoki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »