NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 »
Drogowi zamulacze,
Posty: 49
Dołączył: 26 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2021r. 15:27  
Cytuj
Post kieruję do drogowych zamulaczy którzy nagminnie psują możliwość normalnej, bezstresowej, płynnej i dynamicznej jazdy (dynamiczna jazda to nie to samo co jazda brawurowa). Post nie ma na celu atakowania takowych osób, a uświadomienie że można to robić płynniej i swobodniej.


Zacznę od tematu rond, bo jazda po rondach w Naszym mieście to jest jakiś koszmar.

- jeżeli dojeżdżasz do ronda i nic nie nadjeżdża z Twojej lewej strony to wjedź na nie, nie ma sensu się przed nim zatrzymywać.
- jeżeli dojeżdżasz do ronda/stoisz na rondzie i z Twojej lewej strony jedzie auto z włączonym prawym kierunkowskazem (co oznacza, że będzie opuszczał rondo) to nie czekaj jak bezrobotny na zasiłek, jedź śmiało umiech zdaje sobie sprawę, że ktoś pomimo włączonego prawego kierunkowskazu może jednak ronda nie opuścić i pojechać „po rondzie” (jeżdżę sporo i taka sytuacja zdarza się naprawdę sporadycznie), to tak czy inaczej są to tak małe prędkości że spokojnie, nic złego tam się nie wydarzy.
- zamulaczu, wiem że takie rzeczy to już wyższa szkoła jazdy i to potrafi pewnie tylko Lewis Hamilton lub jego kolega z branży Sebastian Vettel, ale warto też pochylić się nad umiejętną oceną tego, kiedy spokojnie bez powodowania jakiegokolwiek zagrożenia możesz wjechać na rondo, pomimo że nadjeżdża auto i nie ma włączonego kierunkowskazu :szok:


Przejścia dla pieszych

Tutaj w zasadzie tylko jedna rzecz. Mam wrażenie, że ostatnia zmiana przepisów dot. pieszych (nie jestem przeciwnikiem tej zmiany) najbardziej spodobała się zamulaczom. Dosyć często zdarza się sytuacja, kiedy pieszy lub piesi są od przejścia np. 10 metrów i zamulacz zatrzymuje cały ruch, gdzie spokojnie większość aut które muszą się zatrzymać przez zamulacza, mogłaby spokojnie przejechać i nie naruszać przepisów. Najlepszym przykładem jest przejście dla pieszych na al. Jana Pawła obok sklepu Stokrotka. W momencie kiedy piesi idąc, są dalej niż w połowie bądź w połowie chodnika który dzieli dwa pasy, zamulacz już postanawia się zatrzymać – po co ? Jeżeli wieziesz teściową która nie zapięła pasów i zaplanowałeś sobie, że nowy przepis wykorzystasz do tego że niespodziewanie wciśniesz hamulec w podłogę i teściowa zostawi zęby na przedniej szybie, to jeszcze jestem to w stanie zrozumieć, w innym przypadku jest to bezsensowna nadgorliwość.


Zajmowanie lewego pasa.

Temat uwielbiany chyba przez większość użytkowników dróg. Przyczyny pewnie są różne. Od niedoszłego pracownika wydziału drogowego którego nie przyjęli no i musi kogoś w******, przez szeryfa drogowego który jadąc lewym pasem na równi z autem po swojej prawej stronie, patrząc dumnie w lusterko i widząc siedzące mu na zderzaku auto, nadal wierzy że to co właśnie robi to jego największe osiągniecie w jego marnym życiu. Po osoby które po prostu będąc na rozwadowskiej górce chcą sobie zająć lewy pas dużo wcześniej, żeby się nie okazało że "nikt ich nie chce wpuścić" jak będą skręcać do wulkanizacji na tzw. LOK'u na Ozecie.
Serio ?

Pozdrawiam tych co to rozumieją i tych którzy to zrozumieją umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2021r. 15:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2021r. 15:43  
Cytuj
Bo lewy pas to nie kółko różańcowe. Robisz swojeni wyoad na prawy. Całą staszica robię prawym. I tylko mijam tych jadących 40 na godzinę lewym. No i obwodnica, 60 na godz9nę to dla nich idealna prędkość.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3119
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2021r. 15:54  
Cytuj
Kierunkowskazy i ich zasada działania to dla wielu również czarna magia.

Dzisiaj wyprzedzałem zawalidrogę prawym. Widząc to zaczął przyspieszać żeby utrudnić mi manewr. Małpi rozum i noc z tym nie zrobisz.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2021r. 18:35  
Cytuj
CYTAT
Post kieruję do drogowych zamulaczy którzy nagminnie psują możliwość normalnej, bezstresowej, płynnej i dynamicznej jazdy (dynamiczna jazda to nie to samo co jazda brawurowa). Post nie ma na celu atakowania takowych osób, a uświadomienie że można to robić płynniej i swobodniej.


Zacznę od tematu rond, bo jazda po rondach w Naszym mieście to jest jakiś koszmar.

- jeżeli dojeżdżasz do ronda i nic nie nadjeżdża z Twojej lewej strony to wjedź na nie, nie ma sensu się przed nim zatrzymywać.
- jeżeli dojeżdżasz do ronda/stoisz na rondzie i z Twojej lewej strony jedzie auto z włączonym prawym kierunkowskazem (co oznacza, że będzie opuszczał rondo) to nie czekaj jak bezrobotny na zasiłek, jedź śmiało umiech zdaje sobie sprawę, że ktoś pomimo włączonego prawego kierunkowskazu może jednak ronda nie opuścić i pojechać „po rondzie” (jeżdżę sporo i taka sytuacja zdarza się naprawdę sporadycznie), to tak czy inaczej są to tak małe prędkości że spokojnie, nic złego tam się nie wydarzy.
- zamulaczu, wiem że takie rzeczy to już wyższa szkoła jazdy i to potrafi pewnie tylko Lewis Hamilton lub jego kolega z branży Sebastian Vettel, ale warto też pochylić się nad umiejętną oceną tego, kiedy spokojnie bez powodowania jakiegokolwiek zagrożenia możesz wjechać na rondo, pomimo że nadjeżdża auto i nie ma włączonego kierunkowskazu :szok:


Przejścia dla pieszych

Tutaj w zasadzie tylko jedna rzecz. Mam wrażenie, że ostatnia zmiana przepisów dot. pieszych (nie jestem przeciwnikiem tej zmiany) najbardziej spodobała się zamulaczom. Dosyć często zdarza się sytuacja, kiedy pieszy lub piesi są od przejścia np. 10 metrów i zamulacz zatrzymuje cały ruch, gdzie spokojnie większość aut które muszą się zatrzymać przez zamulacza, mogłaby spokojnie przejechać i nie naruszać przepisów. Najlepszym przykładem jest przejście dla pieszych na al. Jana Pawła obok sklepu Stokrotka. W momencie kiedy piesi idąc, są dalej niż w połowie bądź w połowie chodnika który dzieli dwa pasy, zamulacz już postanawia się zatrzymać – po co ? Jeżeli wieziesz teściową która nie zapięła pasów i zaplanowałeś sobie, że nowy przepis wykorzystasz do tego że niespodziewanie wciśniesz hamulec w podłogę i teściowa zostawi zęby na przedniej szybie, to jeszcze jestem to w stanie zrozumieć, w innym przypadku jest to bezsensowna nadgorliwość.




Zajmowanie lewego pasa.

Temat uwielbiany chyba przez większość użytkowników dróg. Przyczyny pewnie są różne. Od niedoszłego pracownika wydziału drogowego którego nie przyjęli no i musi kogoś w******, przez szeryfa drogowego który jadąc lewym pasem na równi z autem po swojej prawej stronie, patrząc dumnie w lusterko i widząc siedzące mu na zderzaku auto, nadal wierzy że to co właśnie robi to jego największe osiągniecie w jego marnym życiu. Po osoby które po prostu będąc na rozwadowskiej górce chcą sobie zająć lewy pas dużo wcześniej, żeby się nie okazało że "nikt ich nie chce wpuścić" jak będą skręcać do wulkanizacji na tzw. LOK'u na Ozecie.
Serio ?

Pozdrawiam tych co to rozumieją i tych którzy to zrozumieją umiech



Zgadzam się w 99% bo jeśli , Ty chcesz żeby inni jeździli zgodnie z kodeksem , to i Ty jeździj
2 pasy … ograniczenie do 40 , chcesz jechać szybciej a tutaj ktoś zajął pas
Wtedy Ty się denerwujesz bo ktoś łamie przepis , z drugiej strony Ty tez go zaraz złamiesz bo chcesz jechać szybciej
Koło się zamyka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 175
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2021r. 18:40  
Cytuj
Widok głupka w lusterku machającego rękami, gdy jadę 50 km/h i przepuszczam pieszych na każdym przejściu Bezcenne !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 5 Marz 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2021r. 19:19  
Cytuj
Wzupełności popieram uwagi i dodam ,że jezeli taki zamulacz zatrzymuje sie na rondzie jakby widział znak stop choc żaden samochód nie nadjezdza. Jezeli takiemu zamulaczowi zwrócic uwagę delikatnym pimp klaksonem to się obraża blokując jazdę za nim.
Zajmowanie pasa jezdni z możliwością skrętu w prawo przez jadących prosto. MNie przed laty za zajęcie prawego pasa z możliwością skrętu w praw w Łodzi lokalny kierowca zapytał stojąc na swiatłach czy u Was tak jęzdzą . Moje kłopotiwe ustawienie wynikało z słabej znajomości topografii miasta , dlatego gdy widze obca rejestrację wybaczam , ale takie zachowanie zdarza się niestety miejscowym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 9 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2021r. 19:56  
Cytuj
Mam podobne spostrzeżenia jak autor tematu.

Niestety nazwanie kogoś w pierwszym zdaniu "zamulaczem drogowym" prawdopodobnie spowoduje, że osoby jeżdżące w ten sposób nie zmienią swoich złych nawyków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2021r. 21:28  
Cytuj
jak widze pieszego dochodzącego do pasów to zmieniam pas na skrajny od pieszego i jade dalej. Po problemie. Też jestem pieszym i nienawidze tego debilnego zatrzymywania sie. Najbardziej mnie śmieszy jak ide wzdłuż chodnika w miejscu gdzie są pasy. Ide skrają stroną chodnika z dala od jezdni a dzbany i tak się zatrzymują, gdy nawet przez myśl mi nie przechodzi że miałbym przekraczać drogę pasami. Ani też nie świadczy o tym mój kierunek w którym idę.
A o jeźdze 30 km/h po mieście to przemilcze temat. Łykam ich na wstecznym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 26 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2021r. 00:45  
Cytuj
Zapomniałeś jeszcze o jakże waznym ostatnio skręcie w prawo na strzałce obok dużego kościoła, jadąc od ulicy Czarnieckiego i wjeżdżając na aleje. Kilka razy spotykam kierowców którzy czekają na zielone żeby skręcić w prawo, jakby na strzalce nie można było tego zrobić. Prosto i tak człowieku nie pojedziesz bo droga zamknięta, więc pomyślcie trochę jak już wyjedziecie z podwórka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 494
Dołączył: 20 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2021r. 05:03  
Cytuj
Prosto już pojedziesz bo droga otwarta

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2021r. 06:07  
Cytuj
CYTAT
Zapomniałeś jeszcze o jakże waznym ostatnio skręcie w prawo na strzałce obok dużego kościoła, jadąc od ulicy Czarnieckiego i wjeżdżając na aleje. Kilka razy spotykam kierowców którzy czekają na zielone żeby skręcić w prawo, jakby na strzalce nie można było tego zrobić. Prosto i tak człowieku nie pojedziesz bo droga zamknięta, więc pomyślcie trochę jak już wyjedziecie z podwórka


Przypomnij sobie przepisy ruchu drogowego. Czerwone światło zoobowiązuje Cię do zatrzymania się a dopiero potem strzałka w prawo daje ci możliwość włączenia się do ruchu PO UPRZEDNIM USTĄPIENIU PIERWSZEŃSTWA INNYM UCZESTNIKOM RUCHU KTÓRZY MAJĄ ZIELONE !!!! (co nagminnie jest łamane w tym mieście)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2193
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2021r. 08:30  
Cytuj
Ostatnio sporo jeżdżę obwodnicą , stwierdzam że tu też sporo zamulaczy jadących 60-70.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2021r. 13:47  
Cytuj
To ja też chcę zaapelować:
- więcej studzienek na prawym pasie!
(Oczywiście wszystkie 4 cm poniżej poziomu szosy!)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2021r. 14:27  
Cytuj
Mnie osobiście denerwuje omijanie progów zwalniających szczególnie przez Januszy prze Leclerc-u. Jak jadą parkingiem, raz jak chciałem zjechac z wytyczonego przejazdu do miejsc parkingowych to jakiś Janusz jechał obok przejazdu i jeszcze zamiast uważać bo łamie przepisy to trąbi na mnie że skręcam zgodnie z przepisami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2021r. 15:35  
Cytuj
Dziś wielokrotnie widziałem jak zamulacze szukali jedynki już po zapaleniu się zielonego światła, mimo że są zamontowane sekundniki. Ruszali gdzieś w 3 sekundzie zielonego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2021r. 18:16  
Cytuj
No to teraz dwa przykłady. Skręt na staszica od strony szpitala. Na pole position stefan w passacie, ma 15 sekund. Zapala się zielone, Stefan szuka jedynki, rusza łagodnie bo szkoda ahta i zajmuje ju tylko 7 sekund. Za nim Ilona, maluje usta, ale rusza z piskiem po klaksonie tych z tyłu. I przejeżdżają 4 auta w tym dwa na czerwonym. Jak ruszy pierwszy dynamicznie to zwykle przejeżdża sporo więcej aut. No i typowy kapitan statku. Skręca w lewo więc rzuca kotwice i ogromnym łukiem wykonuje manewr. Oczywiście ląduje na środku pasa, bo nie można zwolnić i precyzyjnie wykonać manewru.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 26 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2021r. 21:00  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Zapomniałeś jeszcze o jakże waznym ostatnio skręcie w prawo na strzałce obok dużego kościoła, jadąc od ulicy Czarnieckiego i wjeżdżając na aleje. Kilka razy spotykam kierowców którzy czekają na zielone żeby skręcić w prawo, jakby na strzalce nie można było tego zrobić. Prosto i tak człowieku nie pojedziesz bo droga zamknięta, więc pomyślcie trochę jak już wyjedziecie z podwórka


Przypomnij sobie przepisy ruchu drogowego. Czerwone światło zoobowiązuje Cię do zatrzymania się a dopiero potem strzałka w prawo daje ci możliwość włączenia się do ruchu PO UPRZEDNIM USTĄPIENIU PIERWSZEŃSTWA INNYM UCZESTNIKOM RUCHU KTÓRZY MAJĄ ZIELONE !!!! (co nagminnie jest łamane w tym mieście)

Owszem masz rację. Trzeba się zatrzymać, upewnić, puścić innych ale jak jest wolne to jechać a nie czekać na zielone i blokować pozostałych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 20 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2021r. 21:23  
Cytuj
Ludzie, gdzie wam się tak spieszy że żal wam 3 sekund co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2021r. 11:05  
Cytuj
ja bardzo proszę aby lokalni kierowcy używali pieprzonego kierunku zjeżdżając z ronda... serio ułatwia to życie

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2021r. 11:19  
Cytuj
Kto by tam używał. Zbędny gadżet dla większości. A jak cię obtrąbią że zajechałeś drogę, bo tylko leszcze patrzą wyjeżdżając z podporządkowanej to musowo po hamulcach.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Paź 2021r. 15:08  
Cytuj
To jeszcze jedna rzecz. Stawanie 2-3 metry przed skrzyżowaniem, światłami mlotek Człowieku podjedź do linii wtedy za tobą więcej osób się zmieści i nie będą blokować poprzedniego skrzyżowania! Widać to teraz jak korkuje się KEN po wspaniałej decyzji żeby zamknąć TRZY przejazdy przez tory w mieście!!! zaklopotany

Tu można sobie oglądać te cyrki na żywo:
https://www.youtube.com/user/StalowkaNET/live

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1765
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2021r. 20:48  
Cytuj
Apel bezcelowy, oni nie zdają sobie sprawy ze swojej pierdołowatości, jedyną radą byłby policjant z pałą stojący przy wjeździe na rondo wymierzając razy w dach a jeszcze lepiej z auta i w dupę, to samo przy ruszaniu ze świateł ... dramat ... ale wyprzedź takiego to sapie i mryga światłami przez 2km umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Paź 2021r. 11:00  
Cytuj
Kierunki na rondach to masakra. Jedni dają lewy bo jadą po rondzie, kolejni nie dają prawego przy zjeździe.
Ale i tak dobrze, że nie mamy dwupasmowych rond jak w Rzeszowie. Wtedy by się działo chytry

Ruszanie z pod świateł to ogólnopolski problem nie dotyczy tylko stalowej. Jednemu się spieszy drugiemu nie. Jeden czeka z zapiętym biegiem innemu szkoda sprzęgła i czaka aż zobaczy zielone by zacząć działać.

Wcale mnie nie dziwią goście jadący przepisowo lewym pasem. Studzienki na prawym pasie są standardowo kilka centymetrów poniżej drogi. Sam też jadę lewym, w mieście możesz wyprzedzać prawym więc do dzieła i bez zbędnego pierdolenia.

Więcej luzu za kierownicą. Mniej spiny. Przecież jazda autem to przyjemność. No chyba, że dla kogoś to jest przykry obowiązek i za kółkiem dostaje pełnego wkurwa. Taki niech lepiej zostawi kluczyki w domu i pójdzie pieszo.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 620
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2021r. 12:49  
Cytuj
CYTAT
To jeszcze jedna rzecz. Stawanie 2-3 metry przed skrzyżowaniem, światłami mlotek Człowieku podjedź do linii wtedy za tobą więcej osób się zmieści i nie będą blokować poprzedniego skrzyżowania! Widać to teraz jak korkuje się KEN po wspaniałej decyzji żeby zamknąć TRZY przejazdy przez tory w mieście!!! zaklopotany

Tu można sobie oglądać te cyrki na żywo:
https://www.youtube.com/user/StalowkaNET/live


Właśnie, na tych dwóch metrach to zmieści się kilka aut więc podjeżdżajcie pod linię jak najbliżej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2021r. 12:55  
Cytuj
CYTAT
Ostatnio sporo jeżdżę obwodnicą , stwierdzam że tu też sporo zamulaczy jadących 60-70.


60-70 to nie jest zamulanie, tam nie zawsze da się jechać dużo szybciej. A jeśli Ci się tak śpieszy kup sobie helikopter.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »