NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 18 19 20 21 22 23 24 »
Godzina W,
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Paź 2021r. 18:17  
Cytuj
Nie

A szkalujesz , upamietniasz , czy podważasz sens?

Jakby zmieniło?

Dlaczego uważasz ze Anders mogł pierdolić od rzeczy jak to nazwałeś?

Napewno wiesz.

Właśnie godzina W. Ty zdażyłeś tutaj już wrzucić dwóch prezydentów miasta. Ale spoko przecież to zwiazane z godzina w.
I część forumowiczów.

Takie bzdury jak twoje " nadbereżny w opozycji szlęzakowi(tobie?) etc"

Co z tym Jeziorańskim i ludźmi którzy myśleli podobnie - banda idiotów?

Zadania z podstawówki - jakieś domysły twoje. Które nazywasz udawaniem moim. Strasznie nabałaganiłeś.

W stopniu jakim jesteś wojakiem , ze tobie wolno? Jakieś sukcesy?



Połącz sobie teraz pytania i odpowiedzi. Dzieci w "podstawówce" to potrafią......

Nie rób z siebie cholera wie kogo.
Takie odnosze wrażenie jak widze co ty paplasz.
Gdybyś był wybitny. Nie byłoby cie na tym forum

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2021r. 18:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Paź 2021r. 18:31  
Cytuj
https://www.youtube.com/watch?v=dlBfRVhki1s

Nowy niezbędnik monarchisty (bez koniuszego Grzesia ale za to z Piotrusiem (Liberatorem traumy radzieckiej).








CYTAT
CYTAT
Specjalnie dla ciebie zaznaczam najważniejsze rzeczy na czerwono.


A ja trutniu oczywiście na biało-czerwono cool girl

Obrazek
Daniela Ogińska „Pszczoła”





Następny sukces Szczerby, Jońskiego i Grety Jachiry na granicy Najjaśniejszej RP.
https://twitter.com/D_Tarczynski/status/1452530108015824898

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Paź 2021r. 18:54  
Cytuj
@art2deco

O jaka fajna babcia.


W tle Powstańcy jak mniemam?



P.S.

"A ja trutniu oczywiście na biało-czerwono cool girl"

Ty to nawet kolorów nie ogarniasz.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Paź 2021r. 18:55  
Cytuj
Wklejam ponownie, bo mam wrażenie, że nie do wszystkiego się odniosłeś.


@Neptun1983

Uważasz decyzję o "sądzie" nad przywódcami Powstania Warszawskiego za "haniebną"?

Zgodziłbyś się z taką opinią, gdybyś ją "wyczytał" w necie?




"można stwierdzić że ty PW nie upamiętniasz , a wycierasz sobie nim gębe , a żeby dopiec Nadbereżnemu."

Od dłuższego czasu bredzisz o szkalowaniu Powstania Warszawskiego.

Możesz podać jakiś cytat czy możemy uznać, że chodzi o kolejne z twoich urojeń?



"jak by zmieniło?"

Widzę, że cię to interesuje.


Może szkoda, że Szlęzak nie zrobił tego "sądu"?


Może wtedy okazałoby się czy Anders, który chciał sądzić dowódców Powstania Warszawskiego miał rację czy pier...ł od rzeczy?


Twoim zdaniem Anders miał rację czy pier...ł od rzeczy?




"Gdybys miał władze wtrąciłbyś do celi przywódców PW , czy szeregowych?"

Bez spojlerów.

Zostało jeszcze trochę pisania.



"A jakbyś miał totalną władze , to Niemców byś uniewinnił?"

I bez głupiego pierd...a, dla którego później nie będziesz potrafił znaleźć uzasadnienia.



"znowu to twoje paplanie a "jak ogarniesz to wróć" , " jak
zrozumiesz to to zrozumies tamto."

Daję ci prywatną przestrzeń, w której możesz sobie pomyśleć o Powstaniu Warszawskim.

Nie martw się.

Prędzej czy później napiszę.



"Takie pytanie , Powstanie miało trwać kilka dni. Mieli przyjsć ruscy-wiadomo jak przyszli..."

Mieli przyjść Ruscy.

A co się miało stać po przyjściu Ruskich?


Powtarzam to pytanie, bo dużo ludzi, ma pretensje do Ruskich, że nie przyszli.

Dlatego pytam:

Co się miało stać jak już przyjdą?


Podpowiedź dla Neptuna1983:

Co się stało w Wilnie, Lwowie, Lublinie i Stalowej Woli jak już Ruscy przyszli?



"to jaki ma cel klepania w kółko o "pedałowaniu" , "rowerowych istorykach" ?"

Temat postu: Godzina "W".

Rajd Honoru.

Ty cały czas podkreślasz, że pedałowałeś w celu upamiętnienia Powstania Warszawskiego.

Z czym masz problem?



"HONOR w rajdzie zapytaj twórców tego wydarzenia. Ja jakoś nie przywiązywałem wagi do samej nazwy."

Spoko.

Trzeba było od razu powiedzieć, że nie masz pojęcia o co chodzi z tym HONORem.

art2deco twierdzi, że to coś jak Dakar w nazwie: Rajd Dakar.



"no właśnie o co ci chodzi?"

O nic. Rozmawiamy o Powstaniu Warszawskim.

Ty "lubisz historię, jeżdżąc rowerem".

Ja lubię historię.

Z czym masz problem?



"ale drugiemu nie wolno napisać o myśli."

To w końcu sam wymyśliłeś? Czy wyczytałeś?

Masz prawo napisać co myślisz. A ja mam prawo napisać, że to co napisałeś to bzdury.

Gdybym nie miał tego prawa, to musiałbym się zgadzać z każdym płaskoziemcą.

Czego nie rozumiesz?



"Jeziorański też gadał bzdury?"

Bez spojlerów proszę.



"sapiesz do mnie , bo nie powiedzialem tego co chciałeś usłyszeć?"

Nie.

Pokazuję, że nie potrafisz rozwiązać zadania na poziomie podstawówki, a próbujesz udawać, że się w tej dziedzinie doktoryzujesz.



Ale masz rację, potraktuję twoje słowa poważnie.

"Nie wiem jaki bym wydał rozkaz.
Nigdy nie byłem w wojsku."

Jasne. Rozumiem.

Wiesz co Neptun1983?

Jeśli nie ogarniasz tematów związanych z wojskiem, to może nie wypowiadaj się w temacie związanym z Powstaniem Warszawskim, ok?

Bo w sumie po co?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Paź 2021r. 19:15  
Cytuj
Czyli masz problem z zadaniem z podstawówki. Cóż za ironia.
Odniosłem sie
Ominąłem tylko to w którym odniosłeś sie do ruskich w Wilnie, Stalowej Woli i w innych miejscach ktore przytoczyłeś.

Slyszałeś o strzelaniu do spłuczek i 10 zegarkach na rękach czerwonoarmistów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Paź 2021r. 21:25  
Cytuj
@Neptun1983

"A szkalujesz (...)?"

To ty mnie oskarżasz, że szkaluję, więc podaj jakieś cytaty albo żyj dalej w świecie swoich urojeń.



"Jakby zmieniło?"

No widzisz Neptun1983.

Szlęzak by zrobił "sąd" i byś wiedział.

Część ludzi w Polsce by się pewnie nie zgodziła i by wniesiono apelację i pewnie w całej Polsce miałbyś jeszcze wiele "sądów".

Podejrzewam, że ożywiłoby to dyskusję na ten temat i pewnie wiedziałbyś więcej o Powstaniu Warszawskim.




"Dlaczego uważasz ze Anders mogł pierdolić od rzeczy jak to nazwałeś?"

Albo miał rację.

Albo nie miał racji czyli pier...ł.

Czego nie rozumiesz?



"Właśnie godzina W. Ty zdażyłeś tutaj już wrzucić dwóch prezydentów miasta. Ale spoko przecież to zwiazane z godzina w.
I część forumowiczów."

Nie rozpłacz się.



"Takie bzdury jak twoje " nadbereżny w opozycji szlęzakowi(tobie?) etc""

Nie pamiętam dokładnie, więc może mnie ktoś poprawi, ale odnoszę wrażenie, że Szlęzak nie chciał uruchomić syren na 1 sierpnia i w związku z tym Lucek zorganizował Rajd Honoru, w opozycji do Szlęzaka.



"Co z tym Jeziorańskim i ludźmi którzy myśleli podobnie - banda idiotów?"

Dlaczego od razu idiotów?



"W stopniu jakim jesteś wojakiem , ze tobie wolno?"

Tobie też wolno. Ale nie korzystasz z tego prawa. Wolisz udawać, że nie ogarniasz i, że cię problem przerasta.

Ale świetnie wiesz co Stalin chciał zrobić.

zaklopotany



"Nie byłoby cie na tym forum"

Co wy z art2deco macie do tego forum?



"Ominąłem tylko to w którym odniosłeś sie do ruskich w Wilnie, Stalowej Woli i w innych miejscach ktore przytoczyłeś."

Czyli nie odniosłeś się do wszystkiego.

Tak właśnie napisałem.



"Slyszałeś o strzelaniu do spłuczek"

O strzelaniu do spłuczek nie słyszałem.

Napisz.

Ale generalnie nie chodzi mi o to, że Ruscy ukradli zegarek czy inny rower, tylko o to, co się działo z Polską na terenach na które wkraczali Ruscy.



Co się stało w Wilnie, Lwowie, Lublinie i Stalowej Woli jak już Ruscy przyszli?



Wyzwolenie?



Co się stało w Warszawie jak już Ruscy weszli?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Paź 2021r. 21:32  
Cytuj
https://www.youtube.com/watch?v=dlBfRVhki1s

Nowy niezbędnik monarchisty (bez koniuszego Grzesia ale za to z Piotrusiem (Liberatorem traumy radzieckiej).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Paź 2021r. 23:02  
Cytuj
@art2deco

Wkleiłaś zdjęcie miłej babci.

Ta babcia to pani Daniela Ogińska "Pszczoła" (16 lat w 1944).


A tutaj wywiad z Nią:

https://www.1944.(...)194.html




A tutaj przykład jak czas wpływa na zmianę perspektywy (cytaty z wywiadu).


"Po prostu tak dużo się nagromadziło złości, że wybuch Powstania był sprawą oczywistą. Bez względu na to, czy było przyzwolenie, czy nie, zaczęłoby się po prostu rozbrajanie Niemców w momencie, kiedy oni wycofywali się. Bo właściwie trzy dni przed wybuchem Powstania, kiedy już szła inwazja rosyjska na ziemiach polskich, oni się wycofywali w strasznym nieładzie i gdyby nie świadomość, że mamy czekać na rozkaz rozpoczęcia Powstania, to chyba ludzie samorzutnie zaczęliby rozbrajać Niemców."


A couple of days/weeks later...


"Tam oddawałyśmy akowcom, którzy tą broń ukrywali, bo się wydawało, że jeszcze ciągle będzie możliwość zaatakowania Niemców w Ursusie. Natomiast w momencie, kiedy już przyjechały niemieckie oddziały i obsadziły fabrykę „Ursus”, nie było mowy o tym, żeby jakiekolwiek działania podjąć; to byłoby już samobójstwo."


A couple of days/weeks later...


"Dla nas to była straszna tragedia, ponieważ wiadomo było, że nie zdołamy przebić się do Warszawy – bo taka była idea naszego skoszarowania, że będziemy się przebijać do Warszawy. Ale ponieważ nasi dowódcy zdali sobie sprawę, że to nie ma najmniejszego sensu, potem zostałyśmy skierowane do prac pomocniczych."







Wiesz jaka jest różnica między 1 sierpnia, a 5 sierpnia Neptun1983?


1 sierpnia - biegniemy, rozbrajamy, wygrywamy.

Troszkę później - "to byłoby już samobójstwo"; "to nie ma najmniejszego sensu".

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 07:04  
Cytuj
CYTAT
@Neptun1983

"A szkalujesz (...)?"

To ty mnie oskarżasz, że szkaluję, więc podaj jakieś cytaty albo żyj dalej w świecie swoich urojeń.



"Jakby zmieniło?"

No widzisz Neptun1983.

Szlęzak by zrobił "sąd" i byś wiedział.

Część ludzi w Polsce by się pewnie nie zgodziła i by wniesiono apelację i pewnie w całej Polsce miałbyś jeszcze wiele "sądów".

Podejrzewam, że ożywiłoby to dyskusję na ten temat i pewnie wiedziałbyś więcej o Powstaniu Warszawskim.




"Dlaczego uważasz ze Anders mogł pierdolić od rzeczy jak to nazwałeś?"

Albo miał rację.

Albo nie miał racji czyli pier...ł.

Czego nie rozumiesz?



"Właśnie godzina W. Ty zdażyłeś tutaj już wrzucić dwóch prezydentów miasta. Ale spoko przecież to zwiazane z godzina w.
I część forumowiczów."

Nie rozpłacz się.



"Takie bzdury jak twoje " nadbereżny w opozycji szlęzakowi(tobie?) etc""

Nie pamiętam dokładnie, więc może mnie ktoś poprawi, ale odnoszę wrażenie, że Szlęzak nie chciał uruchomić syren na 1 sierpnia i w związku z tym Lucek zorganizował Rajd Honoru, w opozycji do Szlęzaka.



"Co z tym Jeziorańskim i ludźmi którzy myśleli podobnie - banda idiotów?"

Dlaczego od razu idiotów?



"W stopniu jakim jesteś wojakiem , ze tobie wolno?"

Tobie też wolno. Ale nie korzystasz z tego prawa. Wolisz udawać, że nie ogarniasz i, że cię problem przerasta.

Ale świetnie wiesz co Stalin chciał zrobić.

zaklopotany



"Nie byłoby cie na tym forum"

Co wy z art2deco macie do tego forum?



"Ominąłem tylko to w którym odniosłeś sie do ruskich w Wilnie, Stalowej Woli i w innych miejscach ktore przytoczyłeś."

Czyli nie odniosłeś się do wszystkiego.

Tak właśnie napisałem.



"Slyszałeś o strzelaniu do spłuczek"

O strzelaniu do spłuczek nie słyszałem.

Napisz.

Ale generalnie nie chodzi mi o to, że Ruscy ukradli zegarek czy inny rower, tylko o to, co się działo z Polską na terenach na które wkraczali Ruscy.



Co się stało w Wilnie, Lwowie, Lublinie i Stalowej Woli jak już Ruscy przyszli?



Wyzwolenie?



Co się stało w Warszawie jak już Ruscy weszli?








No nic to nie wniosło. Przynajmniej robiłeś mi dzieńuśmiech

Tak napewno ludzie będą mieli lepszy pogląd na PW. Dzięki takiemu procesowi.

Zauważ że bez procesu ludzie i tak już mają inne zdanie. Nie tacy jak ty debatowali na jego temat. Lepiej niż ty.

Co do Andersa i słów które powiedziałeś.
To tak . Gdyby to przenieść na nasz grunt to ty
albo pierdolisz , albo nie .


Co do Jeziorańskiego , ujme to inaczej. Gadał bzdury ?

Co do forum - tego.
ty masz jakiś niezdiagnozowany problem , (uprzede pytanie nie będe go analizował , po co) , bo przecież jak ktoś ma odmienne zdanie , to z kontekstu twoich wypowiedzi jest jeden wniosek że "ty masz racje a wszyscy gadają bzdury" - tak o tym myślisz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 10:22  
Cytuj
@Neptun1983

"No nic to nie wniosło."

Nie napisałeś już nic o szkalowaniu.

To chyba dobrze, że zaczynasz dostrzegać własne urojenia?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 10:46  
Cytuj
CYTAT
@Neptun1983

"No nic to nie wniosło."

Nie napisałeś już nic o szkalowaniu.

To chyba dobrze, że zaczynasz dostrzegać własne urojenia?



Po co drążyć temat oczywisty?
Dlatego nic nie napisałem.
Pozatym też, zmieniłeś front , zeby nie było ze można sie do czegoś przyjebać.

Smerfie ważniaku umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 10:55  
Cytuj
CYTAT
"Po prostu tak dużo się nagromadziło złości, że wybuch Powstania był sprawą oczywistą. Bez względu na to, czy było przyzwolenie, czy nie, zaczęłoby się po prostu rozbrajanie Niemców w momencie, kiedy oni wycofywali się. Bo właściwie trzy dni przed wybuchem Powstania, kiedy już szła inwazja rosyjska na ziemiach polskich, oni się wycofywali w strasznym nieładzie i gdyby nie świadomość, że mamy czekać na rozkaz rozpoczęcia Powstania, to chyba ludzie samorzutnie zaczęliby rozbrajać Niemców."


O i niechcący przywołałeś jeden z koronnych argumentów przeciwko wydaniu decyzji do rozpoczęcia powstania 1 sierpnia 1944 r. Była ona o 2-3 dni spóźniona.

Na przełomie lipca i sierpnia 1944 r. paniczny odwrót Niemców przez Wisłę (który można było wykorzystać do ataku i przechwycenia uzbrojenia z rozbitych oddziałów) już ustał, a przez Warszawę na Pragę sunęły transporty dwóch dywizji pancernych (D Spad.-Panc. "Herman Goring" i 5 Dyw. Panc. SS "Wiking"). Trzeba było być idiotą, lub bydlakiem nieliczącym się z życiem swoich żołnierzy, by chociażby tylko w takich warunkach taktycznych wywoływać powstanie. Jeżeli "mądrzy inaczej" z dowództwa AK liczyli, że niemieckie czołgi sobie bez ani jednego wystrzału przejadą przez Warszawę i ruszą na Pragę - to takich debili powinno się pozbawić dowództwa nawet nad wojskową latryną. Tak na marginesie "eksperci" z tego forum - na przełomie lipca i sierpnia pod Radzyminem trwała duża bitwa pancerna pomiędzy dywizjami pancernymi SS (3 SS Pz.Div. "Totenkopf" i 5 SS Pz.Div. "Wiking") i Wehrmachtu (F-Pz.Div. "Herman Goring" i 19 Pz.Div. "Niedersachsen"). Która forumowi eksperci, pewnie nie wiecie, zakończyła się... zwycięstwem Niemców w pierwszym tygodniu sierpnia.

CYTAT

Co wy z art2deco macie do tego forum?

No co? Pieniążki za posty. Przecież art2deco to płatny pisowski troll, typowe pisowskie ścierwo-politruk. Przed 89' takie społeczne zera pracowały w "Trybunie Ludu". Teraz wypluwa z siebie propagandowe posty z szybkostrzelnością MG42, akurat będąc rzuconym na odcinek "Stalowa Wola".

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 12:01  
Cytuj
@Hammurabi

"O i niechcący przywołałeś jeden z koronnych argumentów przeciwko wydaniu decyzji do rozpoczęcia powstania 1 sierpnia 1944 r. Była ona o 2-3 dni spóźniona."

Moim zdaniem decyzja o wybuchu Powstania w ostatnich dniach lipca byłaby równie sensowna jak decyzja o wybuchu Powstania 1 sierpnia.




"Trzeba było być idiotą, lub bydlakiem nieliczącym się z życiem swoich żołnierzy, by chociażby tylko w takich warunkach taktycznych wywoływać powstanie."

Czy sytuacja 2-3 dni przed wybuchem Powstania była diametralnie różna?





"No co? Pieniążki za posty."

W przypadku art2deco się zgodzę. Typowy politruk, skierowany do działań na, jak to ujęła "prowincjonalnym" forum.

Ale Neptun1983 to chyba dobry chłopak, który "lubi historię, jeżdżąc rowerem", dociekliwy, widać, że temat go interesuje, z kimś takim jak on, rozmowa to czysta przyjemność.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 12:36  
Cytuj
@Neptun1983

"Pozatym też, zmieniłeś front , zeby nie było ze można sie do czegoś przyjebać."

Jeśli faktycznie nic ci się nie uroiło i szkalowałem Powstanie, to na pewno znajdziesz mnóstwo cytatów na poparcie swoich słów.

Ale dobrze wiemy, że skończy się nie na cytatach, lecz twoich urojeniach.



"Zauważ że bez procesu ludzie i tak już mają inne zdanie."

Po co czytać książki, oglądać filmy, rozmawiać, chodzić na wykłady, skoro i bez tego ludzie mają swoje zdanie na jakiś temat?

Skąd się wzięło "twoje zdanie" na temat Powstania Warszawskiego?

Pedałowałeś tak szybko, że doznałeś oświecenia, zacząłeś rozumieć mowę zwierząt i posiadłeś absolutną wiedzę na temat Powstania Warszawskiego?

Czy skądś się to "twoje zdanie" na temat Powstania Warszawskiego wzięło?



"Nie tacy jak ty debatowali na jego temat. Lepiej niż ty."

Nie tacy jak ty pedałowali na rowerach. Lepiej niż ty.

Puenta?



"Co do Andersa i słów które powiedziałeś.
To tak . Gdyby to przenieść na nasz grunt to ty
albo pierdolisz , albo nie ."

Zgadza się.

Puenta?



"Co do Jeziorańskiego , ujme to inaczej. Gadał bzdury ?"

Kiedy?

PRZED Powstaniem?

W TRAKCIE Powstania?

PO Powstaniu?



Ponieważ temat wątku to Godzina "W", a ty bardzo się denerwujesz, gdy ktoś za bardzo odbiega od tematu, więc zakładam, że chodzi ci o to co Jeziorański mówił w trakcie Powstania Warszawskiego.

Czy chcesz odbiec od tematu wątku i rozmawiać już o tym co nastąpiło później (patrz: Jeziorański, Lucek, Szlęzak)?



"ty masz jakiś niezdiagnozowany problem"

"bo przecież jak ktoś ma odmienne zdanie , to z kontekstu twoich wypowiedzi jest jeden wniosek że "ty masz racje a wszyscy gadają bzdury"

A tutaj kilka twoich cytatów:

"Przeproś za bzdury które piszesz."

"Smiech ogarnia mnie ale raczej z twojej głupoty jak ta."

"Reszty twoich wypocin , ktore kleisz w swoim lbie i sam sobie potwierdzasz , czytał nie bede. "


To mówisz, że mam jakiś niezdiagnozowany problem?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 14:26  
Cytuj
Oczywiście że masz.
Inaczej nie cytowałbyś mnie tyle razy:cwaniak:

Nawiązując do twojej blyskotliwej wypowiedzi co do wpływu prędkości pedałowania na zasób wiedzy o PW , to jest to uszczypliwość , ironia ,czy głupota że formulujesz takie tezy? Bzdurne dodam.



Widze żo tobie trzeba precyzować pytania , " czy Pan Jeziorański mowił bzdury , kiedy mowił o swoich przemyśleniach co mógł zrobić Stalin?" Gadał bzdury?

Swietnie znajdujesz moje cytaty , więc poszukaj sobie tego fragmentu pare postów wyżej. Gdzieś go zamiesciłem.

Zarzuciłeś mi że nie byłem w wojsku , jaram skręty i boli mnie głowa. I dlatego nie moge sie wypowiadać w sprawach stricte wojskowych.

Zadałem pytania jaki stopień wojskowy posiadasz , że tobie można sie wypowiadać na powyższe - nie odpowiedziałeś.
Jeżeli posiadasz jakiś , to czy twoje stopnie wojskowe zdobyte w czasach PRL?

CZY UWAŻASZ POSWIĘCENIE LUDZI WALCZĄCYCH W PW ZA SŁUSZNE POŚWIĘCENIE CZY ZA GLUPOTE? BO CO BYŚMY NIE MÓWILI ŚMIERĆ ZA PROBE WYZWOLENIA JEST POSWIĘCENIEM.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 15:06  
Cytuj
@Neptun1983

"Zarzuciłeś mi że nie byłem w wojsku"

Nic podobnego.

Zarzuciłem ci, że jesteś tchórzem, który wypowiada się na tematy związane z wojskowością, kiedy jest mu to wygodne, pier...c przy tym głupoty, a w sytuacji, gdy pytanie jest dosyć proste, ale niewygodne, tchórzy i zasłania się tym, że nie był w wojsku.

Tyle w temacie.



"jaram skręty i boli mnie głowa."

Nic podobnego. Było to nawiązanie do kolesia z "Czerwonej sukienki", który podobnie jak ty próbował uniknąć konfrontacji. Tłumaczę ci to tylko po to, żebyś mi nie pier...ł w następnych postach, że zarzucam ci palenie skrętów.

https://www.youtu(...)Cb1FtrhU



"Nawiązując do twojej blyskotliwej wypowiedzi co do wpływu prędkości pedałowania"

Może była zbyt błyskotliwa dla ciebie i nie ogarnąłeś.

Sednem sprawy było to skąd czerpiesz wiedzę o Powstaniu Warszawskim i dlaczego przeszkadzałby ci "sąd" Szlęzaka, który na pewno wzbudziłby ogromne emocje i tym samym zainteresowanie tematem Powstania. Pojawiłoby się dużo więcej informacji na ten temat w przestrzeni publicznej i pewnie wiedziałbyś czy Anders chciał postawić dowódców z KG AK przed sądem czy nie i właściwie dlaczego?



Ale zostawmy na chwilę Powstanie Warszawskie i wróćmy do twoich słów z przeszłości.

Hammurabi napisał kiedyś o bydlakach wysyłających dzieci na śmierć, a ty w następnym poście się z nim zgodziłeś.

Myślisz, że bydlaki wysyłające dzieci na śmierć powinny być sądzone?



I powrót do Powstania Warszawskiego.



"czy Pan Jeziorański mowił bzdury , kiedy mowił o swoich przemyśleniach co mógł zrobić Stalin?" Gadał bzdury?"

30 sierpnia zapytałem:

Co Jan Nowak-Jeziorański miał na myśli, kiedy w lipcu 1944 w Warszawie mówił o "Burzy w szklance wody"?

Co przekazał Jan Nowak - Jeziorański Komendzie Głównej AK w lipcu 1944?


Potem powtórzyłem te pytania kilka razy.

Nie odpowiedziałeś.

Z jakiegoś powodu Jeziorański cię nie interesował.


Ja z kolei uważam, że Jan Nowak - Jeziorański to bardzo ciekawa postać, ze względu na swoją działalność PRZED, W TRAKCIE i PO Powstaniu.

Dlatego, jeśli pozwolisz napiszę trochę więcej na Jego temat, ale właśnie w kolejności chronologicznej: PRZED, W TRAKCIE i PO Powstaniu.

A ty możesz przyśpieszyć ten proces i odpowiedzieć na pytania:

Co Jan Nowak-Jeziorański miał na myśli, kiedy w lipcu 1944 w Warszawie mówił o "Burzy w szklance wody"?

Co przekazał Jan Nowak - Jeziorański Komendzie Głównej AK w lipcu 1944?




"CZY UWAŻASZ POSWIĘCENIE LUDZI WALCZĄCYCH W PW ZA SŁUSZNE POŚWIĘCENIE CZY ZA GLUPOTE? BO CO BYŚMY NIE MÓWILI ŚMIERĆ ZA PROBE WYZWOLENIA JEST POSWIĘCENIEM."

A Oni się przypadkiem nie poddali?

O którym Powstaniu Warszawskim piszesz?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 15:17  
Cytuj
Za niedługo zaczniesz pytać o numer buta.

Nie odpowiadasz na żadne z moich pytań , wykręcasz sie innymi pytaniami.

Wyskakujesz tu z Fiszem. No brawo. btw. Inne kawałki też ma dobre.


Zadajesz ich coraz więcej , a sam nie odpowiadasz.

I wisieńka na torcie.
" A oni sie nie poddali?"

To jak zaczniesz odpowiadać? , czy dalej będziesz pytał , mając pretensje że nie odpowiadam?
Dajac nie zliczone ostatnie szanse.


Gadasz o konfrontacjach a sam jej unikasz. Bystrzacho
Gadasz o tym że Jeziorański mnie nie interesował , ale sam wspomniałeś też o tym że pewne rzeczy Cie przed 1 sierpnia 2021 nie interesowały( związane z PW ) nagle zaczeły i zacząłeś pisać.

Dawno nie czytałem postów takiego hipokryty jak ty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 15:23  
Cytuj
@Neptun1983

"To jak zaczniesz odpowiadać?"

Idę na rower.


Zaległe pytania z 30 sierpnia, na które zapomniałeś odpowiedzieć:

Co Jan Nowak-Jeziorański miał na myśli, kiedy w lipcu 1944 w Warszawie mówił o "Burzy w szklance wody"?

Co przekazał Jan Nowak - Jeziorański Komendzie Głównej AK w lipcu 1944?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 15:52  
Cytuj
No widzisz.
Zarzucasz mi uciekanie od pytan , a sam uciekasz na rower.

Puenta. Słowo które lubisz.

Puenta w tym wypadku jest taka , że nazywasz mnie tchórzem , sam nim będąc. Smerfie ważniaku.

Idzies na rower sam ? obrażony , że cie nie zaprosil nastepca Nadbereżny na RAJD?

P.s jak mowiłem o tym że mialybyć zrzuty od aliantów , pomoc spadochroniarzy Sosabowskiego , to czy było to nawiazanie do zadanego przed chwilą pytania?

Czytałeś książke Jeziorańskiego , czy posiłkowałeś sie internetowymi artykułami?

P.s 2

Tez ide niestety nie na rower. Biore dzieci na spacer. Na błonia.Może się przypadkiem miniemyuśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 16:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 19:00  
Cytuj
@Neptun1983

"Zarzucasz mi uciekanie od pytan , a sam uciekasz na rower."

Ale ty jesteś dzieciuch. Chwilę mnie nie ma i już:

Gdzie mama?

Gdzie mama?

Mama wróci to napisze.

Nie panikuj.



"Puenta w tym wypadku jest taka , że nazywasz mnie tchórzem"

Owszem.

Od blisko 2 miesięcy nie potrafisz odpowiedzieć na pytania:

Co Jan Nowak-Jeziorański miał na myśli, kiedy w lipcu 1944 w Warszawie mówił o "Burzy w szklance wody"?

Co przekazał Jan Nowak - Jeziorański Komendzie Głównej AK w lipcu 1944?




"jak mowiłem o tym że mialybyć zrzuty od aliantów , pomoc spadochroniarzy Sosabowskiego , to czy było to nawiazanie do zadanego przed chwilą pytania?"

"Mieli przyjsć ruscy-wiadomo jak przyszli...
Mieli pomoc spadochroniarze Sosabowskiego , ale zrzucili ich w Holandii i tam walczyli w operacji Market Garden.
Miały pomoc zrzuty od aliantów."

Ten generał dobrze podsumował sytuację w 1944 (hełm model RH-2021-STW):

https://www.youtu(...)iTkao_aw



Co twoim zdaniem oznacza "mieli" i "miały"?

"Mieli" i "miały" według kogo?




Miało być tak pięknie...

Wszystko zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach.

Potrafisz Neptun1983 wskazać moment w którym wszystko pierd...o?




"Czytałeś książke Jeziorańskiego , czy posiłkowałeś sie internetowymi artykułami?"

Ja to jestem taki stary, że nawet jeśli czytałem, to już zapomniałem.

Ale pragnę zaspokoić twoją ciekawość i powiedzieć, że NIE przypominam sobie, abym takową czytał.

Podejrzewam, że ty czytałeś i zaraz podzielisz się z nami swoją wiedzą.




"Tez ide niestety nie na rower. Biore dzieci na spacer."

Tatuś roku.



"sam wspomniałeś też o tym że pewne rzeczy Cie przed 1 sierpnia 2021 nie interesowały( związane z PW )"

Nic takiego nie pisałem. Urojenia.



"I wisieńka na torcie.
" A oni sie nie poddali?"
"

Zapytałem, bo napisałeś "BO CO BYŚMY NIE MÓWILI ŚMIERĆ ZA PROBE WYZWOLENIA JEST POSWIĘCENIEM.".

A z tego co pamiętam wielu Powstańców wyszło z miasta jako jeńcy wojenni lub wraz z ludnością cywilną.

Pytasz wyłącznie o poświęcenie tych, którzy polegli?

Czy ogólnie o poświęcenie Powstańców, także tych, którzy nie polegli jak np. Okulicki "Niedźwiadek", Komorowski "Bór", Chruściel "Monter", Pełczyński "Grzegorz", Nowak-Jeziorański "Jan Nowak"?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 20:15  
Cytuj
CYTAT
@Neptun1983

"Zarzucasz mi uciekanie od pytan , a sam uciekasz na rower."

Ale ty jesteś dzieciuch. Chwilę mnie nie ma i już:

Gdzie mama?

Gdzie mama?

Mama wróci to napisze.

Nie panikuj.



"Puenta w tym wypadku jest taka , że nazywasz mnie tchórzem"

Owszem.

Od blisko 2 miesięcy nie potrafisz odpowiedzieć na pytania:

Co Jan Nowak-Jeziorański miał na myśli, kiedy w lipcu 1944 w Warszawie mówił o "Burzy w szklance wody"?

Co przekazał Jan Nowak - Jeziorański Komendzie Głównej AK w lipcu 1944?




"jak mowiłem o tym że mialybyć zrzuty od aliantów , pomoc spadochroniarzy Sosabowskiego , to czy było to nawiazanie do zadanego przed chwilą pytania?"

"Mieli przyjsć ruscy-wiadomo jak przyszli...
Mieli pomoc spadochroniarze Sosabowskiego , ale zrzucili ich w Holandii i tam walczyli w operacji Market Garden.
Miały pomoc zrzuty od aliantów."

Ten generał dobrze podsumował sytuację w 1944 (hełm model RH-2021-STW):

https://www.youtu(...)iTkao_aw



Co twoim zdaniem oznacza "mieli" i "miały"?

"Mieli" i "miały" według kogo?




Miało być tak pięknie...

Wszystko zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach.

Potrafisz Neptun1983 wskazać moment w którym wszystko pierd...o?




"Czytałeś książke Jeziorańskiego , czy posiłkowałeś sie internetowymi artykułami?"

Ja to jestem taki stary, że nawet jeśli czytałem, to już zapomniałem.

Ale pragnę zaspokoić twoją ciekawość i powiedzieć, że NIE przypominam sobie, abym takową czytał.

Podejrzewam, że ty czytałeś i zaraz podzielisz się z nami swoją wiedzą.




"Tez ide niestety nie na rower. Biore dzieci na spacer."

Tatuś roku.



"sam wspomniałeś też o tym że pewne rzeczy Cie przed 1 sierpnia 2021 nie interesowały( związane z PW )"

Nic takiego nie pisałem. Urojenia.



"I wisieńka na torcie.
" A oni sie nie poddali?"
"

Zapytałem, bo napisałeś "BO CO BYŚMY NIE MÓWILI ŚMIERĆ ZA PROBE WYZWOLENIA JEST POSWIĘCENIEM.".

A z tego co pamiętam wielu Powstańców wyszło z miasta jako jeńcy wojenni lub wraz z ludnością cywilną.

Pytasz wyłącznie o poświęcenie tych, którzy polegli?

Czy ogólnie o poświęcenie Powstańców, także tych, którzy nie polegli jak np. Okulicki "Niedźwiadek", Komorowski "Bór", Chruściel "Monter", Pełczyński "Grzegorz", Nowak-Jeziorański "Jan Nowak"?





Ty tak serio z tym dzieciuchem??Czy zaraz przytoczysz jakąś pioseneczke , ze to takie porównanie?
Co takiego napisałem , że stwierdziłeś że aż mame potrzebuje.

Co do Puenty - . Jak zwykle cytujesz tylko to co tobie potrzebne. Słabizna

Jan Nowak Jeziorański powiedzial w lipcu , że jest zaskoczony tym że w ciagu jednej nocy , skoczył z jednego końca europy na drugi . Z Włoch do Polski.
Powiedział również że misja (PW) jest opóźniona i pogłebi rozterki ludzi , bo każda decyzja była zła.
To co odpowiedział mu Jan Jankowski chyba wiesz. Tak samo z resztą jak to co napisałem wyżej.
Te pytania po to żeby próbować mi udowodnić że nie mam racji , tak?

Nie potrafie.- I ty też nie udawaj że potrafisz. Bo wiedza która posiadłeś jak sam powiedziałeś od 1 sierpnia 2021 , jest za słaba żeby to wiedzieć. Ale podejrzewam , że coś wkleisz , coś dopiszes i gra.

Ten tekstu o tym ze jesteś stary i nie pamietasz , ale pamietasz co i kiedy pisałem. Noł koment

Tatuś roku. No cóż. Jak sie jest starym samotnym piernikiem to zostaje być "rowerzystą roku".

Nie napisałeś - nie interesowały , napisałeś że nie wiedzialeś , nie zdawałes sobie sprawy - jakoś tak nie będe szukał co dokladnie napisałeś bo mi sie nie chce.
Ale zazwyczaj jest tak , że czlowiek sie nie interesuje czymś , to o tym czymś nie czyta , nie zachodzi w głowe. I nie wie, bo go to nie interesuje

Czy jak nie interesuje cie ksiażka/filmy - siegasz po nie?


Pytałem o ogół walczacych .
Byli glupcami w twoim mniemaniu ?
Byli głupcami walczącymi o swobode?


Bo jesli tak , to napisz kartke do każdego żyjącego Powstańca, że byli glupcami bo walczyli i że popierasz pana od " kursu srania bez jedzenia" który chce ich wrzucić za kraty. Pomoge tobie nawet ich zlokalizować.
W sumie to moze ty jakaś ukryta opcja niemiecka - oni ostatnio sądzili niemke pamiętającą wojne.

Gadał brednie i był propagandzistą, sprzedajna k. , bo wcześniej niż ja powiedział to samo co ja o Stalinie i PW?

Bo ty tak nazwałeś mnie , jak użyłem tego sformułowania.

Byłeś w tym wojsku? - teraz już wiem że za PRL , więc pytanie kiedy odpada. Jakiego stopnia się w czasach głebokiej komuny doczekałeś? Jakieś sukcesy oprocz strzału w srodek tarczy.

Wiesz dlaczego pytam - bo ja nie byłem i zabronileś się wypowiadać , więc wniosek jest jeden ty musiałeś bo za twoich czasów służba była obowiązkowa.

Ta komuna trzymała cie za ryj?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 22:04  
Cytuj
@Neptun1983

"Ty tak serio z tym dzieciuchem??"

Czy ja na serio jestem twoją mamą?



"Jak zwykle cytujesz tylko to co tobie potrzebne. Słabizna"

Prostuj informacje, jeśli uważasz, że przez niepełne cytowanie, obraz sytuacji został drastycznie zniekształcony.



"Tatuś roku."

Chodziło mi bardziej o to, że biedny Neptun1983 nie może iść popedałować, bo musi iść z dziećmi na spacer.

Każde pokolenia doświadcza własnych tragedii.



Odnośnie:

wiedziałeś/nie wiedziałeś, interesowało cię to/nie interesowało.

Tutaj masz link:

https://www.1944.(...)nej.html

292 strony z wywiadami.

Czy mnie to interesuje?

Oczywiście.

Czy ja mam czas to wszystko obejrzeć / przeczytać?

Oczywiście, że nie.

A ile jest takich stron jeszcze?

Mnóstwo. Na przykład ta:


https://www.youtu(...)featured

A przecież człowiek ma jeszcze rodzinę, pracę, znajomych i inne zainteresowania oprócz WOJNY i POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.



"Nie potrafie.- I ty też nie udawaj że potrafisz."

Moim zdaniem to wszystko pierd...o 1 sierpnia 1944, mniej więcej o godzinie 17:00, może parę godzin wcześniej.

Mniej więcej wtedy, gdy niemieckie karabiny maszynowe zaczęły kosić atakujących 16-letnich chłopaków z sidolówkami w rękach.



"Pytałem o ogół walczacych ."

Myślę, że nie można traktować ogółu walczących tak samo.



"Bo jesli tak , to napisz kartke do każdego żyjącego Powstańca, że byli glupcami bo walczyli"

zaklopotany

Po co?



"i że popierasz pana od " kursu srania bez jedzenia" który chce ich wrzucić za kraty."

Twoim zdaniem kogo Szlęzak chciał wrzucić za kraty?

Chciał kogoś wrzucić za kraty?



"W sumie to moze ty jakaś ukryta opcja niemiecka - oni ostatnio sądzili niemke pamiętającą wojne."

zaklopotany

Za to, że pamiętała wojnę?



"Bo ty tak nazwałeś mnie , jak użyłem tego sformułowania."

Możesz wskazać w którym poście?

Lubisz przekręcać moje słowa, więc chciałbym sprawdzić kontekst, bo faktycznie odnoszę wrażenie, że mogłem cię tak nazwać.

Chociaż mam wrażenie, że trochę się w twojej ocenie pomyliłem i w sumie to dobry chłopak jesteś.

"Lubisz historię, jeżdżąc rowerem", jesteś dociekliwy i może kiedyś dowiesz się co oznacza słowo HONOR w Rajdzie Honoru.



"bo ja nie byłem i zabronileś się wypowiadać"

Urojenia.

Napisałem, że jesteś tchórzem, który wykorzystuje fakt, że nie był w wojsku do tego, żeby nie odpowiadać na niewygodne pytania.

Zabroniłem?

Ty na serio uwierzyłeś, że jestem twoją mamą?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Paź 2021r. 06:00  
Cytuj
ZNOWU NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ NA PYTANIE. SŁABIUTKO. TAK KRZYCZAŁEŚ O MNE TCHÓRZ.TCHÓRZU good....

Taka z ciebie dzierżymorda ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Paź 2021r. 14:03  
Cytuj
@Neptun1983

"CZY UWAŻASZ POSWIĘCENIE LUDZI WALCZĄCYCH W PW ZA SŁUSZNE POŚWIĘCENIE CZY ZA GLUPOTE?"

"Pytałem o ogół walczacych ."



Czy jeśli ktoś 1 sierpnia wykonał rozkaz i poszedł do ataku, a ktoś inny nie wykonał rozkazu i nie poszedł do ataku, to mam te grupy traktować tak samo czy jednak mam je potraktować inaczej?


Ich poświęcenie było takie samo?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 18 19 20 21 22 23 24 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »