NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 5 6 7 8 9 10 11 ... » »»
Godzina W,
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 09:42  
Cytuj
CYTAT


"Dlaczego Nowozelandczycy szli do ataku na umocnione bunkry i ginęli gdzieś we Włoszech, Kanadyjczycy szli do ataku na umocnione bunkry i ginęli gdzieś we Francji, a Powstańcy Warszawscy nie szli ratować gwałconych polskich kobiet w Warszawie?"


Zadajesz tak głupie, nasączone manipulacją i sugestią między wierszami, pytanie, że nie dziw się, że nikt Ci nie odpowiada.

Serio porównujesz walkę Nowozelandczyków - świetnie uzbrojonych, dysponujących wsparciem artylerii, broni pancernej i przygniatającej przewagi lotniczej do postaw ludzi, których uzbrojenie było homeopatyczne? Jesteś zresztą przekonany, że nie było próba ataków w kierunku Woli? Wykonałeś kwerendę w archiwach, zapoznałeś się z licznymi wspomnieniami, tych, co tę zbrodnię dowództwa AK na Warszawie przetrwali i w oparciu o jej wyniki formułujesz taką tezę?

PS. Nowozelandczycy nie atakowali bunkrów np. na Monte Cassino, bo ich tam nie było, warto się doedukować zanim popiszesz brednie o "bunkrach na Monte Cassino". Siedzieli tam spadochroniarze z 1 DSpad. "Zielone diabły", żaden z nich nie wspomina o bunkrach, tylko polowych umocnieniach, wykonanych w skale (siedzieli w dziurach i jaskiniach).

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 09:42  
Cytuj

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 12:35  
Cytuj
UWAGA! Offtop na temat BUNKRÓW.

@Hammurabi

"PS. Nowozelandczycy nie atakowali bunkrów np. na Monte Cassino, bo ich tam nie było, warto się doedukować zanim popiszesz brednie o "bunkrach na Monte Cassino". Siedzieli tam spadochroniarze z 1 DSpad. "Zielone diabły", żaden z nich nie wspomina o bunkrach, tylko polowych umocnieniach, wykonanych w skale (siedzieli w dziurach i jaskiniach). "



Jest taki stary kawał.

Impreza studencka. Spotyka się dwóch nieznajomych.

- Cześć. Jestem Maciek.
- Ja studiuję PRAWO.



Tyle tytułem wstępu. Poniżej linki dotyczące Bitwy pod Monte Cassino (część z nich Hammurabi uzna pewnie za kałowe, ale powinny Wam dać pewien obraz sytuacji), a pod nimi cytaty znalezione na tychże stronach.



http://www.monte(...)twie.php

"Zastosowana przez Niemców strategia przeczekiwania nawały artyleryjskiej na przeciwstokach bronionych wzgórz,oraz w wykutych w skałach i wybudowanych z głazów bunkrach



https://dziej(...)symbolem

Dr hab.Tadeusz P. Rutkowski powiedział: "W końcu Niemcom po prostu zabrakło sił. 1 Dywizja Spadochronowa, która broniła się przed Polakami, była skrajnie wyczerpana. Jej żołnierze bronili się w fatalnych warunkach w bunkrach i nie mieli jakichkolwiek rezerw."



https://przys(...)ino.html

"Piechurzy nieśli lekkie granatniki i przeciwpancerne PIAT-y do rozbijania bunkrów."

"kostki trotylu do bezpośredniego niszczenia wykrytych bunkrów."



http://www.wiesc(...)SoW.html

Ze wspomnień Bronisława Marchla, uczestnika Bitwy pod Monte Cassino:

"A nasi musieli posuwać się do góry, zdobywać bunkier po bunkrze i to z dużymi stratami. Postanawia drużyna za wszelką cenę zdobyć bunkier, który już mają na oku, dobrze zauważony. Ale nieprzyjaciel też ich dobrze obserwuje. Który się poderwie, już zabity lub ranny. Ale były wypadki, że jeszcze mniej ranny zdążył wrzucić granat w otwór bunkra. Bunkier zamilkł. Pozostali trzej lub czterej żołnierze są jeszcze ukryci, bo dopiero jeden bunkier zdobyli, a tam jeszcze jest ich więcej. Ale z drugiego bunkra już ich nie biją"



Oczywiście są różne rodzaje bunkrów.

Czym innym były bunkry na plażach w Normandii, czym innym były bunkry pod Monte Cassino, czym innym były bunkry UPA w Bieszczadach, czym innym był bunkier Anielewicza na Miłej w Warszawie i czym innym były bunkry w obozie w Oświęcimiu.



Przyznaję jednak Hammurabi, że popełniłem błąd. Użyłem sformułowania "umocnione bunkry", co samo w sobie brzmi jak pleonazm. I nie wiem czy dodatkowe przeszkody np. pola minowe można nazwać "umocnieniami" bunkrów. Chyba nie. Nie chce mi się zastanawiać, bo chciałbym wrócić do tematu Powstania Warszawskiego.

Załóżmy, że w tym wypadku: "Errare humanum est", jak mawiają prawnicy.


Twoim zdaniem Hammurabi, które bunkry sprawdziłyby się lepiej pod Monte Cassino i dlaczego?

Takie jak w Normandii? Czy takie bunkry-nie-bunkry, które tam faktycznie były?




P.S. 1.

Proponuję zrobić trzeciego magistra. Z bunkrów.

P.S. 2.

UWAGA!

Po wykonaniu kwerendy w archiwach udało mi się znaleźć dokument, który ZAPRZECZA istnieniu bunkrów pod Monte Cassino. Jeden z nowozelandzkich żołnierzy walczących pod Monte Cassino, w liście do dziewczyny pisał:

"Bunkrów nie ma, ale też jest zajeb...e."

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 15:13  
Cytuj
PZPr002 to powielacz własnych tez, przy pomocy retorycznych pytań.


PS.
I było nam się tak starać pod Monte Cassino, zamiast zając się rozwojem własnych firm.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 16:15  
Cytuj
CYTAT
UWAGA! Offtop na temat BUNKRÓW.

@Hammurabi

"PS. Nowozelandczycy nie atakowali bunkrów np. na Monte Cassino, bo ich tam nie było, warto się doedukować zanim popiszesz brednie o "bunkrach na Monte Cassino". Siedzieli tam spadochroniarze z 1 DSpad. "Zielone diabły", żaden z nich nie wspomina o bunkrach, tylko polowych umocnieniach, wykonanych w skale (siedzieli w dziurach i jaskiniach). "



Jest taki stary kawał.

Impreza studencka. Spotyka się dwóch nieznajomych.

- Cześć. Jestem Maciek.
- Ja studiuję PRAWO.



Tyle tytułem wstępu. Poniżej linki dotyczące Bitwy pod Monte Cassino (część z nich Hammurabi uzna pewnie za kałowe, ale powinny Wam dać pewien obraz sytuacji), a pod nimi cytaty znalezione na tychże stronach.



http://www.monte(...)twie.php

"Zastosowana przez Niemców strategia przeczekiwania nawały artyleryjskiej na przeciwstokach bronionych wzgórz,oraz w wykutych w skałach i wybudowanych z głazów bunkrach



https://dziej(...)symbolem

Dr hab.Tadeusz P. Rutkowski powiedział: "W końcu Niemcom po prostu zabrakło sił. 1 Dywizja Spadochronowa, która broniła się przed Polakami, była skrajnie wyczerpana. Jej żołnierze bronili się w fatalnych warunkach w bunkrach i nie mieli jakichkolwiek rezerw."



https://przys(...)ino.html

"Piechurzy nieśli lekkie granatniki i przeciwpancerne PIAT-y do rozbijania bunkrów."

"kostki trotylu do bezpośredniego niszczenia wykrytych bunkrów."



http://www.wiesc(...)SoW.html

Ze wspomnień Bronisława Marchla, uczestnika Bitwy pod Monte Cassino:

"A nasi musieli posuwać się do góry, zdobywać bunkier po bunkrze i to z dużymi stratami. Postanawia drużyna za wszelką cenę zdobyć bunkier, który już mają na oku, dobrze zauważony. Ale nieprzyjaciel też ich dobrze obserwuje. Który się poderwie, już zabity lub ranny. Ale były wypadki, że jeszcze mniej ranny zdążył wrzucić granat w otwór bunkra. Bunkier zamilkł. Pozostali trzej lub czterej żołnierze są jeszcze ukryci, bo dopiero jeden bunkier zdobyli, a tam jeszcze jest ich więcej. Ale z drugiego bunkra już ich nie biją"



Oczywiście są różne rodzaje bunkrów.

Czym innym były bunkry na plażach w Normandii, czym innym były bunkry pod Monte Cassino, czym innym były bunkry UPA w Bieszczadach, czym innym był bunkier Anielewicza na Miłej w Warszawie i czym innym były bunkry w obozie w Oświęcimiu.



Przyznaję jednak Hammurabi, że popełniłem błąd. Użyłem sformułowania "umocnione bunkry", co samo w sobie brzmi jak pleonazm. I nie wiem czy dodatkowe przeszkody np. pola minowe można nazwać "umocnieniami" bunkrów. Chyba nie. Nie chce mi się zastanawiać, bo chciałbym wrócić do tematu Powstania Warszawskiego.

Załóżmy, że w tym wypadku: "Errare humanum est", jak mawiają prawnicy.


Twoim zdaniem Hammurabi, które bunkry sprawdziłyby się lepiej pod Monte Cassino i dlaczego?

Takie jak w Normandii? Czy takie bunkry-nie-bunkry, które tam faktycznie były?




P.S. 1.

Proponuję zrobić trzeciego magistra. Z bunkrów.

P.S. 2.

UWAGA!

Po wykonaniu kwerendy w archiwach udało mi się znaleźć dokument, który ZAPRZECZA istnieniu bunkrów pod Monte Cassino. Jeden z nowozelandzkich żołnierzy walczących pod Monte Cassino, w liście do dziewczyny pisał:

"Bunkrów nie ma, ale też jest zajeb...e."












Eminencjo inkontynencjo, ani kwerendy ani powstania , nie będzie. No fucking way! Jak gadają Maorysi...umiech


Świeże kalesony już nadciągają , obawiam się jednakowoż że nie będą śnieżnobiałe. Anżej zapewniał że włączył pralkę na długi cykl w wysokiej temperaturze, niemniej jak wszyscy wiemy , pewnych rzeczy nie można przeskoczyć...umiech


A ściślej rzecz ujmując, z pewnych kanałów nie sposób się wygrzebać...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 18:02  
Cytuj
UWAGA! Offtop na temat PYTAŃ. Część 1 z 2.


@Hammurabi

"Zadajesz tak głupie, nasączone manipulacją i sugestią między wierszami, pytanie, że nie dziw się, że nikt Ci nie odpowiada."


"głupie"

Jest takie powiedzenie: Nie ma głupich pytań, są tylko odpowiedzi sugerujące brak bunkrów pod Monte Cassino.


"nasączone manipulacją"

Był kiedyś na forum taki przygłup: mirek777.

Mirek777 lubił się chwalić, że jest inżynierem i lubił oskarżać mnie o rozmaite manipulacje.

Prosiłem go wielokrotnie o to, aby wskazał te manipulacje. Jakoś nigdy tego nie zrobił.

Mam nadzieję, że w odróżnieniu od mirusia, jako człowiek z 2 tytułami magistra, napiszesz nam jaką to manipulacją i sugestią "nasączone" było moje pytanie.


"nie dziw się"

Wyglądam na zdziwionego? Napisałem wielokrotnie, że brak odpowiedzi ze strony art2deco, Edzia-koprofila i Neptuna1983 to też jest odpowiedź i napisałem wielokrotnie, że boją się rozmawiać na ten temat.

Będę zdziwiony jak zaczną odpowiadać na zadane pytania.


"nikt Ci nie odpowiada"

Edzio-koprofil odpowiada jak umie.

Neptun1983 faktycznie wywiesił białą flagę.

art2deco wije się i wyje.

Ty odpowiedziałeś już dwukrotnie.

jusek napisał co sądzi o Powstaniu.


Biorąc pod uwagę, że temat jest śliski, a ja nie należę do najprzyjemniejszych rozmówców, to i tak jest nieźle.




@art2deco

"PZPr002 to powielacz własnych tez"

A czyje mam powielać? Cudze? Czy ja jestem jakąś płatną art2deco?


"przy pomocy retorycznych pytań"

To nie są retoryczne pytania.

Gdyby odpowiedzi na te pytania były tak proste jak próbujesz to zasugerować, to pierwsza piałabyś tutaj hymny pochwalne: Honor! 63 Dni Chwały! Bohaterowie!


Ale ciężko w te hymny wpleść Rzeź Woli.


Dlatego rozumiem, że nie chcesz rozmawiać o Powstaniu.



P.S.

Potraktujcie te pytania jak trening.

Może kiedyś dziecko Was zapyta
dlaczego Bohaterowie nie ruszyli na pomoc gwałconym kobietom.

Albo może pojedziecie zobaczyć Monte Cassino i tam spotkacie jakiegoś Nowozelandczyka, który przyjechał na grób pradziadka, który tam właśnie zginął.

Może zaczniecie z nim rozmawiać i opowiecie Mu o Powstaniu i On wtedy zapyta Was: jak to jest, że mój pradziadek poległ tutaj próbując zdobyć "nieistniejące" bunkry, a Wasze morowe chłopaki nie ruszyły na pomoc jak najbardziej istniejącym, gwałconym, polskim dzieciom i kobietom?

Jak Mu wtedy wytłumaczycie z niczym nieporównywalne Bohaterstwo naszego Narodu?

Dacie Mu w mordę, bo jesteście Patriotami i nikt nie ma prawa zadawać takich pytań?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 19:06  
Cytuj
Ty dalej bredzisz.



Jaki sens ma rozmowa z debilem zadającym totalnie bezsensowne pytania , które nie zmienią nic.
Nie potrafiącym nawet odpowiedzieć , dlaczego je zadaje.

Więc nie dziw się że każdy ma ciebie za klauna.

Pierdolisz kocopoły , że kogoś śmieszy temat, a jest poważny ( bo jest) po czym sam jedziesz farmazonem o listach żołnierzy którzy pisali o bunkrach.
Hipokryzja

Pierdolisz kocopoły , że odbiegłeś od tematu PW w jakimś poście i już niego wracasz , po czym dalej bredzisz oczywiście nic o PW.
Propaganda

Pierdolisz o jakichś białych flagach , o ludziach, których swoimi postami, fajterze internetowy wygoniłeś z różnych tematów.
Płatna jak to mówiłeś k.rwa


Walisz teksty o rowerowych historykach itp itd.

I w całym tym swoim pierdoleniu , nie widzisz tego że irytujesz ludzi i każdy ma cie w dupie .

Napisz wprost , bez tych bezsensowynych pytań , jak facet z jajami " Uważam wybuch PW , za błąd" , a bajerzysz , bo liczysz że udowodnisz np. Mojej osobie PW za błąd.

Każdy ma prawo do własnego zdania , nawet ty.

To jest temat o " Godzinie W". O tym żeby uczcić pamięć Powstańców oraz tysięcy ofiar - i o tym trzeba i należy pamiętać. Nawet się nie zająknąłem o tym.

Piszesz o tym , że nawet Sanitariuszka przeklina moment rozpoczęcia, ale nie piszesz że ona też też je rozpoczęła. Jak tysiące innych , którzy liczyli na to że odzyskają miasto.
Znowu propaganda o PW. Jak przed '56.

To nie wina Walczących i poległych Cywilów , że Niemcy zrobili to co zrobili. Że dokonali bestialskich czynów. To nie ich wina.


To wina zaciekłości przywódców niemieckich.


Miałem cie totalnie olać , ale widzę jakiś kompleks u ciebie , bo powtarzasz jak mantrę m.in. mój nick , wiec chce te kompleksy pogłębić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 19:06  
Cytuj
Eminencjo inkontynencjo, obawiam się że tej nocy nie przetrwamy. Kalesony od Anżeja nie dotarły na miejsce...umiech


Nie ma już czym zapychać dziury. Smród niewyobrażalny, ale kanał...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 19:20  
Cytuj
Malovany Dzbanku cool girl czy wiesz ze 1000-krotne powtarzanie własnych tez w formie figur retorycznych,,,, to indoktrynacja niewinnych?

Powodem braku zaangażowania forum w dywagacje z tobą jest właśnie to. Jesteś niekwestionowanych championem, zdobywcą 4 Złotych Goebbelsow ok (UPA vs Niezłomni, Zatoka Celebrytów vs stręczycielstwo, McCarrick vs JPII, PW44 vs Polacy).

Cuś się zaczyna wynurzać,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 19:56  
Cytuj
UWAGA! Offtop na temat PYTAŃ. Część 2 z 2.


@Hammurabi

Odnoszę wrażenie, że art2deco, Edzio-koprofil, Neptun1983 i marko99 należą do grupy ludzi, którzy w obronie Pamięci Powstania Warszawskiego pojechaliby spod MDKu na Błonia.

A gdyby trzeba było to nawet z powrotem.



I co się dzieje?


8 sierpnia o godzinie 07:02 jusek napisał:

"Powstanie to hańba!sciana
Setki tysięcy bezbronnych ludzi ,tak jak Woli,skazanych na śmierć."


Reakcja naszych dzielnych obrońców?

Żadna.


10 sierpnia o godzinie 09:42 ty, Hammurabi, napisałeś:

"zapoznałeś się z licznymi wspomnieniami, tych, co tę zbrodnię dowództwa AK na Warszawie przetrwali"


Reakcja naszych dzielnych obrońców?

Żadna.




Dlaczego?


Dlatego, że taki jusek czy ty, Hammurabi to dla nich "folksdojcze", "tankisty", "szmalcowniki" i zdrajcy więc wiadomo, że to co wyplujecie w swoich postach to są słowa "folksdojczów", "tankistów", "szmalcowników" i zdrajców.

Nie inaczej jest z PolakiemzPolski20, który dodatkowo jest "błaznem", "cipą" i człowiekiem na którego "w realu to nawet szkoda by było gluta na gębe".

To odpowiedz sobie ile są dla nich warte moje słowa?



Co innego, jeśli zadasz pytanie, na które sami sobie będą musieli odpowiedzieć.


To przecież nie ja, tylko ich własne odpowiedzi ich wku...ją.


Ciebie chyba też.




P.S. 1

@art2deco

Naprawdę chcesz wracać do tematu masakry ukraińskich kobiet i dzieci przez oddziały "Wołyniaka"?

Naprawdę chcesz wracać do tematu Zatoki Sztuki i nieudolności Ziobry?

Naprawdę chcesz wracać do McCarricka, którego JPII nazywał swoim przyjacielem?

Aż tak niewygodne jest to Powstanie?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 20:22  
Cytuj
Ja już wróciłam Malovany Dzbanku cool girl PZPrze jesteś champ nad championami. Joseph Goebbels byłby dumny:

CYTAT
To przecież nie ja, tylko ich własne odpowiedzi ich wku...ją.


Cuś zaczyna się wynurzać,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 20:42  
Cytuj
Proponuję zamknąć temat.

Niech nawet myślą że znowu pogonili , że biała flaga.

Temat dawno zboczył nie tam gdzie powinien.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 20:48  
Cytuj
Przykłady pokazują ze PZPr ma tylko jedną agendę. I nam ją zdradził po 1000 kroć :-) wiec nie musimy się przejmować tym, ze się obrazi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 21:09  
Cytuj
@Neptun1983

2 dni temu walnąłeś foszka i napisałeś:

"Z tobą to ja już skończyłemumiech"

Odpisałem ci:

"Chciałbyś. Ale nie bardzo umiesz."


Okazało się, że mam rację. Nie umiesz.


Co w związku z tym?

Neptun1983 napisał:

"Proponuję zamknąć temat."


Chłop chce zamykać temat o Powstaniu Warszawskim
.





Ale jest też progres.

Neptun1983, w odróżnieniu od art2deco zaczął pisać o Powstaniu Warszawskim.

I co takiego napisał Neptun1983?

"Piszesz o tym , że nawet Sanitariuszka przeklina moment rozpoczęcia, ale nie piszesz że ona też też je rozpoczęła."

Można wręcz powiedzieć, że "sama chciała".

Powiedz mi Neptun1983 jak się nazywała Sanitariuszka, która rozpoczęła Powstanie Warszawskie?

Jak Ona to zrobiła?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 21:29  
Cytuj
Posłuchaj aferowiczko.
Ten temat dawno przestał być o PW.
Dzięki tobie nigdy był o tym , czym miał być tematem - GODZINIE W.


Dlatego należy go zamknąć.
Idź fajterze , kłócić sie gdzie indziej , w temat inny. Lub taki załóż.

Zrobisz to zaraz po tym, jak sam napiszesz tu 4 posty i sam sobie odpowiesz na niej. Bo każdy cie zignoruje. Forumowy narcyzie.
Samozwańczy senseju , paplającym co kto może , a kto nie , co kto potrafi, a co nie.
Tępa strzało.
P.s

ONA TO ZROBIŁA RAZEM Z INNYMI.
INNYMI KTÓRZY MIELI W PRZECIWIEŃSTWIE DO CIEBIE CHARAKTER.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 21:35  
Cytuj
@Neptun1983

"Ten temat dawno przestał być o PW."

Jeśli przestaniesz się skupiać na mojej osobie i poprosisz swoich kumpli art2deco i Edzia-koprofila o to samo, to temat może być praktycznie wyłącznie o Powstaniu Warszawskim. Z małymi offtopami. Ale to się zdarza w każdym wątku.


Wracając do Sanitariuszki i rozpoczęcia Powstania.

Czy Sanitariuszka miała wybór?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 21:40  
Cytuj
Nie dość że tępa to i ślepa.
To TY skupiłeś się na mnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 21:41  
Cytuj
Czy Sanitariuszka miała wybór?

Czy musiała wziąć udział w Powstaniu?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 21:45  
Cytuj
https://naszahistoria.pl/sanitariuszka-rena-poszla-walczyc-w-spodniach/ar/9175648

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 21:47  
Cytuj
CYTAT
Czy Sanitariuszka miała wybór?

Czy musiała wziąć udział w Powstaniu?




Eminencjo inkontynencjo , żadna sanitariuszka nie wyciągnie nas z miejsca naszego przebywania. Ten kanał w którym jesteśmy to będzie nasz koniec...umiech



Ten fetor jest niewyobrażalny, a jeszcze Anżej zawalił dostawę świeżych kalesonów...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 21:50  
Cytuj
@Neptun1983

Nie bój się.

I nie zasłaniaj się linkami.



Czy Sanitariuszka miała wybór?

Czy musiała wziąć udział w Powstaniu?

Czy Sanitariuszka mogła NIE WZIĄĆ udziału w Powstaniu?




Widzisz Neptun1983, Sanitariuszka z twojego linka miała w momencie wybuchu Powstania 17 lat.

Sanitariuszka, która napisała ten wiersz miała w momencie wybuchu Powstania lat 35.


Myślisz Neptun1983, że wiek odgrywał rolę w Powstaniu?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 22:15  
Cytuj
Czy sanitariuszka musiała wąchać ten fetor? Wątpię , wystarczyło nie powstawać i nie pchać się do kanału eminencjo inkontynencjo...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 22:17  
Cytuj
@Edzio-koprofil

"Czy sanitariuszka musiała wąchać ten fetor? Wątpię , wystarczyło nie powstawać i nie pchać się do kanału"

Spokojnie Edzio.

Dojdziemy i do kanałów i do tego czy ludzie się do nich pchali czy nie.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 22:19  
Cytuj
Eminencjo inkontynencjo , ten fetor jest nie do zniesienia...umiech


Układ hydrauliczny szlag trafił...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2021r. 23:31  
Cytuj
@Hammurabi

"Jesteś zresztą przekonany, że nie było próba ataków w kierunku Woli? Wykonałeś kwerendę w archiwach, zapoznałeś się z licznymi wspomnieniami, tych, co tę zbrodnię dowództwa AK na Warszawie przetrwali i w oparciu o jej wyniki formułujesz taką tezę?"

Widzisz Hammurabi, ja prosty chłop jestem.

Nie zapoznałem się z żadnymi wspomnieniami ludzi wymordowanych na Woli.

Z tego wnioskuję, że albo Zgrupowanie "Radosław" przestało istnieć w dniach 5-7 sierpnia albo Honor pozwolił im NIE pójść z odsieczą.




Z "Notatki z przebiegu działań powstańczych Zgrupowania "Radosław" " pod datą 5 sierpnia 1944 mamy wpis:

"Wszyscy myślą i mówią o pomocy bolszewickiej."



Myślicie, że ruscy pomogliby ratować polskie dziewczynki i kobiety przed gwałtami?







P.S. 1.

Czy Waszym zdaniem bardziej honorowo było pójść i zginąć, próbując ratować życie i honor mieszkańców Woli?

Czy bardziej honorowo było nie pójść i walczyć dalej, żeby ratować życie swoje i honor, nie wiem, Powstania? Warszawy? Polski?






P.S. 2.

Pamiętacie wiersz Miłosza "Campo di Fiori"?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Sie 2021r. 08:45  
Cytuj
Eminencjo inkontynencjo , pogotowie już jedzie. Trochę przewietrzymy ten fetor, i będzie ok...umiech


Dostaniesz zastrzyk z witaminą , po którym sobie zaśniesz błogo ...umiech


Wszystko będzie dobrze , eminencjo inkontynencjo, nasz stalowowolski Giordano Bruno...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 5 6 7 8 9 10 11 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »