NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 20 21 22 23 24 »
Godzina W,
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2021r. 13:43  
Cytuj
@Neptun1983

Parę postów wcześniej bredziłeś:

"jak mowiłem o tym że mialybyć zrzuty od aliantów , pomoc spadochroniarzy Sosabowskiego , to czy było to nawiazanie do zadanego przed chwilą pytania?"

"Mieli przyjsć ruscy-wiadomo jak przyszli...
Mieli pomoc spadochroniarze Sosabowskiego , ale zrzucili ich w Holandii i tam walczyli w operacji Market Garden.
Miały pomoc zrzuty od aliantów.
"


Gdybyś wcześniej odpowiedział na pytanie:

Co przekazał Jan Nowak - Jeziorański Komendzie Głównej AK w lipcu 1944?


to nie wypisywałbyś takich bredni.


A tutaj odpowiedź na pytanie co Jan Nowak - Jeziorański przekazał Komendzie Głównej AK:

"Nie możemy liczyć na żadne masowe zrzuty sprzętu, a tym bardziej na desant Brygady Spadochronowej gen. Sosabowskiego."



Ale w Warszawie 15-letnie sanitariuszki wierzyły w to samo co Neptun1983.

Tylko, że One miały po 15-lat i nie miały dostępu do radia, telewizji i Internetu i nie były obecne na naradzie w KG AK.

I nie można mieć pretensji do 15-letnich sanitariuszek, ale wypadałoby, żeby taki Neptun1983 już trochę o Powstaniu wiedział.

Chyba, że za całą wiedzę o Powstaniu wystarczy mu, że pedałuje w dobrym kierunku.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2021r. 13:43  
Cytuj

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2021r. 14:16  
Cytuj
Trzeba było dokładnie przeczytać.
Napisalem TEŻ inne słowa wypowiedziane przez Pana o ktorym mowa.
Poczytaj. A nie znow jedziesz na swoją modłe.

Słowa "miały być" oznacz "były"?

Może słowa Jeziorańskiego , uznali za propagande.
Przecież sam stwierdzłeś że był propagandzistą...........


P.s


Zdecyduj się w której formie osobowej chcesz ze mną pisać :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2021r. 15:18  
Cytuj
@Neptun1983

"Napisalem TEŻ inne słowa wypowiedziane przez Pana o ktorym mowa."

Oczywiście.

O tym, że przeleciał samolotem.


I jeszcze coś co powiedział już PO POWSTANIU.

Spokojnie, dojdziemy.

W międzyczasie możesz posprawdzać cytaty, chyba, że uznałeś, że nie ma co brnąć w urojenia.



"Słowa "miały być" oznacz "były"?"

Bynajmniej.

Ale sugerują, że MIAŁY BYĆ.

Sugerują, że jak sobie pomyślisz, że Ruscy nam pomogą to Ruscy muszą to zrobić.

Sugerują, że jak sobie pomyślisz, że alianci zrzucą czołgi na spadochronach (bo i takie coś sobie któryś z dowódców, chociaż raczej nie z z samej KG CK, uroił) to tak musi być.


Takie urojenia na temat tego, co się niby ma stać, a potem zdziwienie, że K...A nie ma nic!!!




I dużo Powstańców, zwłaszcza tych najmłodszych, miało takie urojenia, bo mieli małe albo żadne pojęcie na temat tego co się dzieje na świecie.

I potem, blisko 80 lat po tych wydarzeniach jakiś Neptun1983 nadal powtarza, że "MIELI" i "MIAŁY BYĆ".



"Może słowa Jeziorańskiego , uznali za propagande."

zaklopotany

Czyją propagandę?

Rządu na Uchodźstwie?

zaklopotany




"Przecież sam stwierdzłeś że był propagandzistą..........."

Tak.

Bo taką miał robotę.

W trakcie Powstania nie rzucał się z butelkami na czołgi, tylko odpowiadał za propagandę.

Nie przeszedł szlaku z Woli, przez Starówkę, Śródmieście, na Czerniaków i Mokotów, a potem z powrotem do Śródmieścia, tylko siedział na d...e w Śródmieściu i redagował komunikaty omawiające sytuację w Europie.




A po wojnie też w dużej mierze zajmował się propagandą pracując w Sekcji Polskiej Radia BBC i w Radiu Wolna Europa.

Zaangażował się w wejście Polski do NATO i Unii Europejskiej.

Myślę, że lobbing w tym kierunku, również należy uznać za rodzaj propagandy.



P.S.

Chyba nawet w "Pałacyku Michla" wspominają o Jeziorańskim i o tym co robił w Powstaniu.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2021r. 16:15  
Cytuj
Co w związku z powyższym?

80 lat po tych wydarzeniach PzP wykłóca się.


Coś ciekawego jeszcze , bo przyznam się że już mnie znudziłeś. Czy dalej będzies sie miotał jak pies na smyczy.

Może przygotuje szablon odpowiedzi i bedziesz je sobie wklejał w potrzebie?


A poczekaj jeszcze coś wkleje i użyje emota jak ty.


I potem, blisko 80 lat po tych wydarzeniach jakiś Neptun1983 nadal powtarza, że "MIELI" i "MIAŁY BYĆ".

zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2021r. 18:38  
Cytuj
@Neptun1983

"Co w związku z powyższym?"

W związku z tym przestań bredzić, że "Mieli przyjsć ruscy', "Mieli pomoc spadochroniarze Sosabowskiego", "Miały pomoc zrzuty od aliantów."


W następnym poście chciałbym wrócić do wątku pt.:

INTENSYWNOŚĆ ATAKÓW / ZNISZCZENIA FORTYFIKACJI.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2021r. 19:09  
Cytuj
Nie taniej wysłać pdf książki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2021r. 20:07  
Cytuj
@art2deco

"Nie taniej wysłać pdf książki?"

Zawsze możesz pożyczyć coś w bibliotece i zacząć czytać. Albo zamówić na allegro. Pewnie będzie trochę szło do ciebie, ale w końcu dotrze.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Paź 2021r. 21:11  
Cytuj
CYTAT
@Neptun1983

"Co w związku z powyższym?"

W związku z tym przestań bredzić, że "Mieli przyjsć ruscy', "Mieli pomoc spadochroniarze Sosabowskiego", "Miały pomoc zrzuty od aliantów."


W następnym poście chciałbym wrócić do wątku pt.:

INTENSYWNOŚĆ ATAKÓW / ZNISZCZENIA FORTYFIKACJI.





Skoro tak doskonale ,stary człowieku , który jest tak stary że pyta innych o swój wiek , znasz cała historie PW , powinieneś wiedzieć , że ja nie stwierdziłem tego , ze mieli przyjść , miały być zrzuty.
Powstańcy głęboko w to wierzyli , i taka informacja w okupowanej Warszawie krążyła..


Ale ty interpretujesz jak zwykle po swojemu.

Także krętaczu pisz. Tyle ci zostało

W następnym poście wrzuć po prostu linka i będziesz miał "wątek" z wora.
I tak niczego co byłoby nowe nie napiszesz.
Tak na marginesie , ty w tej swojej zajadłości ,w każdym temacie , nie rozumiesz kogoś innego , tylko kodujes to co chcesz zakodowac i wygodne dla ciebie.
To chore.
Ale to twój problem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Paź 2021r. 23:28  
Cytuj
@Neptun1983

"powinieneś wiedzieć , że ja nie stwierdziłem tego , ze mieli przyjść , miały być zrzuty"

Fakt. Ty tylko bezmyślnie powtarzasz. Prawie 80 lat od Powstania, a ty nadal się nie zorientowałeś, że zrzuty, "pomoc" Ruskich, brygada spadochronowa czy inne czołgi to myślenie życzeniowe, które nijak się miało do rzeczywistości.



"I tak niczego co byłoby nowe nie napiszesz."

A czy ja twierdzę, że piszę coś nowego?

Już wcześniej pisałem, że wklejam rzeczy ogólne dostępne, ale widać, że dla ciebie to są same nowości.



"Powstańcy głęboko w to wierzyli , i taka informacja w okupowanej Warszawie krążyła.."

Puenta?



Część Powstańców wierzyła, że w 1944 Św. Mikołaj przyjdzie w sierpniu i przyniesie zrzuty, żołnierzy na spadochronach i Ruskich, którzy pomogą wyzwolić Warszawę, pójdą zdobyć Berlin, a potem wrócą do Moskwy.

A część Powstańców nie wierzyła w Św. Mikołaja.



Powiedz mi Neptun1983, którzy Powstańcy wierzyli w Św. Mikołaja, a którzy nie?

I powiedz mi czy wiek odgrywa jakąś rolę, gdy mówimy o wierze w Św. Mikołaja?




Taki Powstaniec, Tadeusz Bór-Komorowski to wierzył w zrzuty, brygady spadochronowe i spoko Ruskich?





P.S.

Tadeusz Roman ps. Kowalski (15 lat w 1944):

"Ma się rozumieć, może było potrzebne to Powstanie, ale przecież oni wiedzieli, że w Wilnie ich wszystkich aresztowali, we Lwowie ich wszystkich wyaresztowali, cały Wołyń pojechał akowski, prawie że cały na ten… To wiedzieli, że jeśli oni nie uzgodnią tego ze stroną rosyjską, to będzie taki koniec, a nie inny, pomocy nie dostaniemy. A znów liczyć na pomoc Zachodu też nie można było, przecież to odległości były straszne. Tym bardziej że tamci nie pozwolili lądować samolotom. Ale z drugiej strony był nastrój, była chęć walki."



Kim są ci ONI, którzy wiedzieli o tym co się działo w Wilnie, we Lwowie czy na Wołyniu?

Wiadomo, że nie ty czy art2deco, bo wy do dzisiaj jesteście w szoku, że Ruscy nam nie pomogli, bo przecież "mieli" nam pomóc.

Kim więc są ci ONI?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Paź 2021r. 10:51  
Cytuj
CYTAT
@Neptun1983

"powinieneś wiedzieć , że ja nie stwierdziłem tego , ze mieli przyjść , miały być zrzuty"

Fakt. Ty tylko bezmyślnie powtarzasz. Prawie 80 lat od Powstania, a ty nadal się nie zorientowałeś, że zrzuty, "pomoc" Ruskich, brygada spadochronowa czy inne czołgi to myślenie życzeniowe, które nijak się miało do rzeczywistości.



"I tak niczego co byłoby nowe nie napiszesz."

A czy ja twierdzę, że piszę coś nowego?

Już wcześniej pisałem, że wklejam rzeczy ogólne dostępne, ale widać, że dla ciebie to są same nowości.



"Powstańcy głęboko w to wierzyli , i taka informacja w okupowanej Warszawie krążyła.."

Puenta?



Część Powstańców wierzyła, że w 1944 Św. Mikołaj przyjdzie w sierpniu i przyniesie zrzuty, żołnierzy na spadochronach i Ruskich, którzy pomogą wyzwolić Warszawę, pójdą zdobyć Berlin, a potem wrócą do Moskwy.

A część Powstańców nie wierzyła w Św. Mikołaja.



Powiedz mi Neptun1983, którzy Powstańcy wierzyli w Św. Mikołaja, a którzy nie?

I powiedz mi czy wiek odgrywa jakąś rolę, gdy mówimy o wierze w Św. Mikołaja?




Taki Powstaniec, Tadeusz Bór-Komorowski to wierzył w zrzuty, brygady spadochronowe i spoko Ruskich?





P.S.

Tadeusz Roman ps. Kowalski (15 lat w 1944):

"Ma się rozumieć, może było potrzebne to Powstanie, ale przecież oni wiedzieli, że w Wilnie ich wszystkich aresztowali, we Lwowie ich wszystkich wyaresztowali, cały Wołyń pojechał akowski, prawie że cały na ten… To wiedzieli, że jeśli oni nie uzgodnią tego ze stroną rosyjską, to będzie taki koniec, a nie inny, pomocy nie dostaniemy. A znów liczyć na pomoc Zachodu też nie można było, przecież to odległości były straszne. Tym bardziej że tamci nie pozwolili lądować samolotom. Ale z drugiej strony był nastrój, była chęć walki."



Kim są ci ONI, którzy wiedzieli o tym co się działo w Wilnie, we Lwowie czy na Wołyniu?

Wiadomo, że nie ty czy art2deco, bo wy do dzisiaj jesteście w szoku, że Ruscy nam nie pomogli, bo przecież "mieli" nam pomóc.

Kim więc są ci ONI?



Jaka jestpuenta?

Bo chyba nie taka że ktoś jest w szoku , bo coś sie nie wydarzyło.


P.s
Kogo jeszcze przytoczysz w temacie?
Św. Mikołaja bym sie nie spodziewał


A tutaj to już odlecialeś na orbite. Brawo !! Brzechwa przy tobie to leszcz.


PzP 20 napisał:

Powiedz mi Neptun1983, którzy Powstańcy wierzyli w Św. Mikołaja, a którzy nie?

I powiedz mi czy wiek odgrywa jakąś rolę, gdy mówimy o wierze w Św. Mikołaja?

To, są właśnie pytania na twoim poziomie. Dlatego nie ma najmniejszego sensu dyskusja z tobą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Paź 2021r. 23:17  
Cytuj
@Neptun1983

Puenta jest taka, że nie możesz traktować Powstańców jako ogółu.

Ponieważ różnili się wiekiem, stopniami, zajmowanymi stanowiskami, zaangażowaniem, wiedzą i poświęceniem.






Olałeś Tadeusza Bora-Komorowskiego i wolałeś zająć się św. Mikołajem.

nie wiem

Olałeś słowa Powstańca, Tadeusza Romana.

W zasadzie olałeś wszystko.

Bo św. Mikołaj.

zaklopotany




"Dlatego nie ma najmniejszego sensu dyskusja z tobą.'

Przekonałeś mnie.

Nie ma najmniejszego sensu dyskusja ze mną.

Odpuść sobie.





Rosjanie mieli pomóc Powstańcom?

Czy Powstańcy mieli pomóc Rosjanom?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Paź 2021r. 09:25  
Cytuj
Ja mam sobie odpuścić ?


Człowieku , ty z tematu o Powstaniu ,zrobiłeś sobie swój folwark polityczno-ideologiczny. Co jest bezczelne. Jeśli dla ciebie temat faktycznie bylbym tematem do upamiętnienia , to pisałbyś tylko o PW. A nie robił sobie prywatne wycieczki.

Bardzo interesująca historie jako bez wątpienia jest PW , przedstawiasz w swoim stylu , osoby która ma sie za wybitnego doktoranta. ( nie tylko w tym temacie , na innych kanałach też podobnie blyszczysz).

Masz problem z tym co ktoś powie /napisze. Zaraz szczekasz , bo ty myślisz inaczej. Masz problem sic! Z ludźmi którzy chcieli wsiąść na rower i pojechać na błonia .
Symbol PW , utworzony przez ludzi , kładziesz na tej samej szali co "historyka rowerowego"?.


W wątek wcisnąłęś Nadbereżnego , Kaczyńskiego , Szlęzaka , hiphopowca Fisza , nawet kurwa bogu ducha winnego św . Mikołaja.....
I te pytania , probujące odwieść czytającego od twojej glupoty.
Przekręcasz , dostosowujesz czyjeś słowa - to nie oznaka inteligencji , a głupota.

Osobe legende ( np.Jeziorański) nazywasz propagandzistą. Po czym powołujesz sie na jego słowa. No brawo ty.

Jeżeli inicjatywy dotyczące upamietnienia PW w Stalowej Woli tak cie bolą , napisz do prezydenta list , albo umów sie na spotkanie.
Ale nie. Ty wolisz nazwać kogoś tchórzem , samemu nim będąc.

Napisz wprost twoje zdanie. A nie , nie wiedząc dlaczego przeklejasz mase informacji z sieci. Chociaż czekaj. Ty masz cel. Celem nie jest stricte PW. Celej twoim jest zdeprecjonować sposób upamietnienia PW. Tudzież ludzi którzy sie zanagażowali w tą forme czci.
Żołnierzy z Niska , harcerzy , chór przed MDK w godzinie W w Stalowej Woli też uważasz za rowerowych historyków? Czy żołnierzy którzy przejechali miejską komunikacją pod MDK , autobusowymi historykami?


Idź pan w chuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Paź 2021r. 14:36  
Cytuj
OFF - TOP z nieogarem

@Neptun1983

"Człowieku , ty z tematu o Powstaniu ,zrobiłeś sobie swój folwark polityczno-ideologiczny."

To nie jest tak, że takich folwarków się ostatnimi czasy namnożyło w Polsce?

I większość Polaków uwierzyła, że są potomkami Powstańców?




"Jeśli dla ciebie temat faktycznie bylbym tematem do upamiętnienia , to pisałbyś tylko o PW."

Wielokrotnie chciałem z tobą rozmawiać o Powstaniu Warszawskim, ale ty ch... o Powstaniu wiesz. O mnie zresztą też. Ale nie wypada ci pier...ć głupot o Powstaniu, to pier...sz o mnie.



"Bardzo interesująca historie jako bez wątpienia jest PW , przedstawiasz w swoim stylu"

Puenta?

Mam wklejać gotowe wklejki jak art2deco czy bezmyślnie kopiować z neta jak ty?



"Z ludźmi którzy chcieli wsiąść na rower i pojechać na błonia ."

Głównie z tobą. Jesteś dobry w pedałowaniu, "lubisz historię, jeżdżąc rowerem" i pier...sz głupoty na temat Powstania Warszawskiego.



"Symbol PW , utworzony przez ludzi , kładziesz na tej samej szali co "historyka rowerowego"?."

Co ma symbol do takiego "rowerowego historyka" jak ty?

nie wiem



"W wątek wcisnąłęś Nadbereżnego , Kaczyńskiego , Szlęzaka , hiphopowca Fisza , nawet kurwa bogu ducha winnego św . Mikołaja....."

Nie rozpłacz się.



"I te pytania , probujące odwieść czytającego od twojej glupoty.
Przekręcasz , dostosowujesz czyjeś słowa - to nie oznaka inteligencji , a głupota."

Pier...sz głupoty, co jest oznaką głupoty.

Pier...sz o szkalowaniu Powstania, ale nie potrafisz go wskazać.


Gdyby faktycznie tak było, to twoim obowiązkiem jest napisać, w którym momencie szkaluję Powstanie i napisać jak było naprawdę.



"Osobe legende ( np.Jeziorański) nazywasz propagandzistą. Po czym powołujesz sie na jego słowa."

Puenta?

Możesz nazwać Hitlera albo Stalina skur...synem i nadal powołać się na ich słowa?



"Jeżeli inicjatywy dotyczące upamietnienia PW w Stalowej Woli tak cie bolą , napisz do prezydenta list , albo umów sie na spotkanie."

Niech upamiętniają.

Ja też upamiętniam, więc nikomu nie będę zabraniać robić tego co sam robię.




"Ty wolisz nazwać kogoś tchórzem"

Tchórz to tchórz.

O co kręcisz aferę?

Dyskutuj o Powstaniu, a jeśli się boisz, to pier...l o mnie.



"A nie , nie wiedząc dlaczego przeklejasz mase informacji z sieci."

Może zamiast pier...ć głupoty jak ty wolę wklejać słowa Powstańców?

Z czym masz problem?

Z upamiętnianiem Powstania?




"Celem nie jest stricte PW. Celej twoim jest zdeprecjonować sposób upamietnienia PW."

Już ci tłumaczyłem, że nie ma dobrych sposobów upamiętniania.

Ale tobie można długo tłumaczyć, a i tak nikt nie weźmie odpowiedzialności za efekty.



"Tudzież ludzi którzy sie zanagażowali w tą forme czci."

Chłopie, jeśli masz taki problem z tym, że pedałowałeś, to nie pedałuj.

Ale jeśli "lubisz historię" pedałując, to w przyszłym roku pedałuj znowu.

Albo urządź Rajd Honoru do Warszawy, a za rok do Warszawy, a potem dalej, na Berlin, na Wilno, na Lwów, na Moskwę.

Z czym masz problem?

Z tym, że pedałowałeś?

Już ci napisałem, że nie ma jednego sposobu oddawania czci.



"Żołnierzy z Niska , harcerzy , chór przed MDK w godzinie W w Stalowej Woli też uważasz za rowerowych historyków?"

Za "rowerowych historyków" uważam ciebie i założyciela tego tematu. I podejrzewam, że na Rajdzie mogło się jeszcze znaleźć parę osób twojego pokroju, ale zakładam, że były tam również osoby, które wiedzą skąd się wzięło słowo Honor w Rajdzie Honoru.



"Czy żołnierzy którzy przejechali miejską komunikacją pod MDK , autobusowymi historykami?"

"Rowerowy historyk" to inaczej dzban, który nie ma pojęcia o czym pisze i szczyci się tym, że jechał rowerem.

Nie ma tutaj nikogo, kto by się szczycił tym, że jechał autobusem, jednocześnie powielając brednie na temat Powstania Warszawskiego, więc nie wiem kogo masz na myśli, pisząc "autobusowi historycy".






Rosjanie mieli pomóc Powstańcom?

Czy Powstańcy mieli pomóc Rosjanom?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Paź 2021r. 16:21  
Cytuj


I większość Polaków uwierzyła, że są potomkami Powstańców?
bzdura która mogła sie zrodzić tylko w takim łbie jak twój



Wielokrotnie chciałem z tobą rozmawiać o Powstaniu Warszawskim, ale ty ch... o Powstaniu wiesz. O mnie zresztą też. Ale nie wypada ci pier...ć głupot o Powstaniu, to pier...sz o mnie.

Faktycznie , szczególnie wtedy jak wmieszałeś w to Nadbereżnego , Szlęzaka a nawet Pana z czerwony nosem i reniferami....



Puenta?
Dopisz sobie wedle uznania.

Mam wklejać gotowe wklejki jak art2deco czy bezmyślnie kopiować z neta jak ty?

Facet ale ty to robisz sam. Z różnicą że myślisz ze jesteś "zmyślny"




Co ma symbol do takiego "rowerowego historyka" jak ty?[b]
Był stworzony przez nich?





"W wątek wcisnąłęś Nadbereżnego , Kaczyńskiego , Szlęzaka , hiphopowca Fisza , nawet kurwa bogu ducha winnego św . Mikołaja....."

Nie rozpłacz się.


Oj masz ból dupska.


Pier...sz głupoty, co jest oznaką głupoty.

Pier...sz o szkalowaniu Powstania, ale nie potrafisz go wskazać.


To już sobie wyjasniliśmy. Jeden pierdoli i jest propagandzistą.
Drugi już tylko pierdoli


Gdyby faktycznie tak było, to twoim obowiązkiem jest napisać, w którym momencie szkaluję Powstanie i napisać jak było naprawdę.

To chyba wie każdy jak było.
Stąd upamietnienie PW.


"Osobe legende ( np.Jeziorański) nazywasz propagandzistą. Po czym powołujesz sie na jego słowa."

Puenta?


Jest taka , że użyjesz każdego argumentu , nawet jeśli wczesniej te argumenty ci przeszkadzały.

Możesz nazwać Hitlera albo Stalina skur...synem i nadal powołać się na ich słowa?

Heheh. Puenta?



"Jeżeli inicjatywy dotyczące upamietnienia PW w Stalowej Woli tak cie bolą , napisz do prezydenta list , albo umów sie na spotkanie."

Niech upamiętniają.

Ja też upamiętniam, więc nikomu nie będę zabraniać robić tego co sam robię.


No raczej , nie zabronisz. Bo masz chuja do gadania. Pokrzyczeć możesz tu.




"Ty wolisz nazwać kogoś tchórzem"

Tchórz to tchórz.

O co kręcisz aferę?

Dyskutuj o Powstaniu, a jeśli się boisz, to pier...l o mnie


Ty z tym " baniem" serio?
Zabronisz mi "pierdolenia" o tobie?



Może zamiast pier...ć głupoty jak ty wolę wklejać słowa Powstańców?

Z czym masz problem?

Z upamiętnianiem Powstania?


Co takiego pierdolilem że cie tak zad boli?


Już ci tłumaczyłem, że nie ma dobrych sposobów upamiętniania.

Ale tobie można długo tłumaczyć, a i tak nikt nie weźmie odpowiedzialności za efekty.

Skoro nie ma dobrych , to wymyśl te dobre.




[lChłopie, jeśli masz taki problem z tym, że pedałowałeś, to nie pedałuj.

Przecież to ty caly czas sie sadzisz o pedałowanie! Ja z tym problemu nie mam.


Za "rowerowych historyków" uważam ciebie i założyciela tego tematu. I podejrzewam, że na Rajdzie mogło się jeszcze znaleźć parę osób twojego pokroju, ale zakładam, że były tam również osoby, które wiedzą skąd się wzięło słowo Honor w Rajdzie Honoru.

Jesteś osobą która najebała tu najwiecej postów. Witam w klubie rowerowych historyków!



"Rowerowy historyk" to inaczej dzban, który nie ma pojęcia o czym pisze i szczyci się tym, że jechał rowerem.
W którym miejscu napisałem " to był dla mnie zaszczyt"?

Nie ma tutaj nikogo, kto by się szczycił tym, że jechał autobusem, jednocześnie powielając brednie na temat Powstania Warszawskiego, więc nie wiem kogo masz na myśli, pisząc "autobusowi historycy".

Powtórze , w którym miejscu napisalem nieprawde. Ktorą uznałeś za pierdolenie.


Ostatnie twoje pytania - odniosłem sie do nich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Paź 2021r. 16:35  
Cytuj
@Neptun1983

Mało czytelny bełkot, mający mało wspólnego z samym Powstaniem, więc pozwolę sobie nie karmić trolla. Niezbyt mądrego zresztą.


"Przecież to ty caly czas sie sadzisz o pedałowanie!"

Wręcz przeciwnie.

"Ja z tym problemu nie mam."

Pedałuj do woli.




Wracając do tematu Powstania Warszawskiego.


Tutaj fragment "Pałacyku Michla", który dobrze pokazuje, że byli różni Powstańcy. Myślę, że ten fragment mógłby dotyczyć Jeziorańskiego.

'Z tyłu za linią dekowniki,

intendentura, różne umrzyki,

gotują zupę, czarną kawę –

i tym sposobem walczą za sprawę – hej!'





Rosjanie mieli pomóc Powstańcom?

Czy Powstańcy mieli pomóc Rosjanom?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Paź 2021r. 18:05  
Cytuj
CYTAT
@Neptun1983

Mało czytelny bełkot, mający mało wspólnego z samym Powstaniem, więc pozwolę sobie nie karmić trolla. Niezbyt mądrego zresztą.


"Przecież to ty caly czas sie sadzisz o pedałowanie!"

Wręcz przeciwnie.

"Ja z tym problemu nie mam."

Pedałuj do woli.




Wracając do tematu Powstania Warszawskiego.


Tutaj fragment "Pałacyku Michla", który dobrze pokazuje, że byli różni Powstańcy. Myślę, że ten fragment mógłby dotyczyć Jeziorańskiego.

'Z tyłu za linią dekowniki,

intendentura, różne umrzyki,

gotują zupę, czarną kawę –

i tym sposobem walczą za sprawę – hej!'





Rosjanie mieli pomóc Powstańcom?

Czy Powstańcy mieli pomóc Rosjanom?


Odliczam w takim razie czas ,kiedy sam odpowiesz sobie na zadane pytanie.
Oczywiscie w twojej interpretacji. Bo tylko taka ciebie satysfakcjonuje.

Upamiętniaj!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Paź 2021r. 18:08  
Cytuj
@Neptun1983

"Upamiętniaj!"

Bene.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Paź 2021r. 18:14  
Cytuj
CYTAT
@Neptun1983

"Upamiętniaj!"

Bene.



Jeszcze nie jeden zobaczy jak upamietniasz.
Jeszcze nie jeden raz wywołasz mnie do tablicy. Dając mi kolejne ostatnie szanse.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Lis 2021r. 12:19  
Cytuj
Edmund Baranowski "Jur" (19 lat w 1944):

"Słyszymy ich głosy: „Koledzy, nie zostawiajcie nas”."

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lis 2021r. 15:35  
Cytuj

Obrazek



Było się zaciągnąć do GL.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Lis 2021r. 09:17  
Cytuj
@art2deco

Powiedz mi płatna art2deco, kto się niby miał zaciągnąć do GL?


Ci, którzy prosili, żeby odchodzący koledzy ich nie zostawiali?

Czy Ci, którzy musieli swoich kolegów zostawić?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Lis 2021r. 11:17  
Cytuj
Henryka Guzowska "Baśka" (18 lat w 1944):

"Z powstania nie mam wspomnień miłych, tylko to, że koledzy i koleżanki… Każdy wspomagał, ratował, jak tylko mógł… A tak, to… Nie może być Powstanie miłe. "

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Lis 2021r. 20:37  
Cytuj
Jakiś czas temu art2deco wkleiła zdjęcie Danieli Ogińskiej "Pszczoły".

Pani Ogińska w trakcie Powstania była w oddziale o nazwie "Garłuch".


1 sierpnia "Garłuch" miał zdobywać lotnisko na Okęciu.



Nie zrobili tego, ponieważ dowódca uznał, że NIE MAJĄ szans, aby je zdobyć.



Niestety nie wszyscy oficerowie otrzymali informacje o tym, że atak został odwołany.


Odział porucznika "Kuby" ruszył do ataku...



Tadeusz Sułowski "Tadek" (15 lat w 1944):

"Oni atakowali hangary z miejscowości Zbarż, to wioska między Okęciem, a Służewcem. Druga wioska, obok niej leżąca, nazywała się Zagościniec. Z tych dwóch wiosek [wyruszyła] grupa pod dowództwem podporucznika „Kuby”. Nazywało się to bateria, jako że „Kuba” był artylerzystą. Bateria, jedna czy dwie, miały stamtąd około kilometra przemaszerować gołymi polami do lotniska i tam zaatakować hangary. Uważam, że klęska polegała na tym, że zanim wojsko doszło do odległości, gdzie granaty zakichane można było rzucić, to Niemcy już otworzyli do nich ogień i po prostu wystrzelali. Od razu zginął „Kuba” i zaraz zginął jego brat, który był zastępcą „Kuby”. Bateria została bez dowódców. W ogóle zginęło stu dwudziestu pięciu ludzi, a atakowało prawdopodobnie stu sześćdziesięciu. Rozkaz doszedł, ale wpół do szóstej, kiedy już stu dwudziestu pięciu ludzi nie żyło."




Neptun1983 pytał uporczywie:

Poświęcenie czy głupota?



Zakładam, że zna odpowiedź.



Chłopaki poszli na pewną śmierć, w zasadzie tylko po to, żeby zginąć.

Oczywiście, kiedy szli, to nie wiedzieli jeszcze, że natarcie nie ma sensu.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 8 Lis 2021r. 22:36  
Cytuj
INTENSYWNOŚĆ ATAKÓW / ZNISZCZENIA FORTYFIKACJI


Szlak bojowy Zgrupowania "Radosław":


Wola.

Przebicie się na Starówkę.

Stare Miasto.

Ewakuacja kanałami.

Śródmieście.

Czerniaków.

Ewakuacja kanałami.

Mokotów.

Ewakuacja kanałami.

Śródmieście.



Szlak bojowy Zgrupowania "Radosław" wersja 2.0:

Wpie...l na Woli.

Przebicie się na Starówkę (!).

Wpie...l na Starym Mieście.

Ucieczka kanałami.

Śródmieście (odpoczynek, bo Powstanie Warszawskie w Śródmieściu to nie to samo co Powstanie Warszawskie na Starym Mieście).

Wpie...l na Czerniakowie.

Ucieczka kanałami.

Wpie...l na Mokotowie.

Ucieczka kanałami.

Z notatki sporządzonej przez "Horodyńskiego" i "Klarę" (ze Zgrupowania "Radosław"):

"Przyjmują nas fatalnie, jak dezerterów, czy uciekinierów, co gorsza brudnych, obtarganych i rażąco odbijających od elegancji sztabowców i urzędników licznych dowództw Śródmieścia Południa."

Śródmieście - złożenie broni.



Z ostatniego powstańczego rozkazu "Radosława":

"Bez żadnej pomocy, sami wobec przytłaczającej przewagi technicznej wroga wytrwaliśmy na najcięższych posterunkach Wola - Stare Miasto - Czerniaków - to szlak bohaterskich waszych zmagań, na których wskrzesiliście najpiękniejsze tradycje żołnierza - Powstańca. W toku dwumiesięcznych walk nie byliśmy ani razu rozbici, odchodziliśmy zawsze na rozkaz po wyczerpaniu ostatnich naboi. Szlak nasz znaczony setkami mogił towarzyszy broni stał się sławnym w dziejach powstania sierpniowego i dumny jestem, że dowodziłem najdzielniejszą grupą Powstańców."




P.S.

Witold Bartnicki "Kadłubek" (19 lat w 1944):

"Ktoś musiał trzymać to Powstanie przez te kilka dni. Niemcy mieli pecha – natrafili na Zgrupowanie „Radosław”, bo gdyby nie to, to przecież Powstanie trwałoby tydzień. Kto by to obronił? Wleźliby do środka."

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Lis 2021r. 22:35  
Cytuj
@art2deco

Widzę, że jesteś aktywna w innych tematach, ale z jakiegoś powodu olałaś Powstanie Warszawskie, chociaż jeszcze parę postów wcześniej wyskoczyłaś z durną sugestią.


Dlatego pozwolę sobie przypomnieć pytania:


Powiedz mi płatna art2deco, kto się niby miał zaciągnąć do GL?


Ci, którzy prosili, żeby odchodzący koledzy ich nie zostawiali?

Czy Ci, którzy musieli swoich kolegów zostawić?






P.S.

Edmund Baranowski "Jur" (19 lat w 1944):

"Słyszymy ich głosy: „Koledzy, nie zostawiajcie nas”."

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 20 21 22 23 24 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »