NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Godzina W,
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 17:13  
Cytuj
@Neptun1983

Da się? Da się.


"Ale najpierw przeproś."

Za co mam przepraszać?



Napisałeś:

"Dlaczego Stalin nie zrobił z nami co chciał , nie zrobił tego co z innymi państwami w ZSRR? Bo wiedział że z nami latwo nie będzie , a wiedział to właśnie dzieki PW."


Na poparcie swojej tezy wklejasz tekst prof.Kornata.

Co mówi Kornat?


"Sytuacja była dynamiczna."

"ścierały się różne koncepcje."

"W pewnym momencie Stalin istotnie mógł brać pod uwagę takie rozwiązanie."

"Niewykluczone, że odwiodło go od niego Powstanie Warszawskie."


To są twoje dowody?


Kornat nie ma nawet pewności czy Stalin brał pod uwagę takie rozwiązanie, ale już Mu wyszło, że Stalin zrezygnował z takiego rozwiązania, bo Powstanie wybuchło?


W sumie Jemu nie wyszło, tobie wyszło.

Bo ty jego spekulacje traktujesz jak prawdy objawione.



"Reszte WYGOGLUJ I DOCZYTAJ SAM."

Resztę CZEGO?

Jeszcze nic na poparcie swojej tezy nie wkleiłeś.


"Poczytaj, a potem wciskaj kit ze masz racje."

Czytam. I mam wrażenie, że próbujesz jakiś kit wcisnąć.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 17:13  
Cytuj

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 17:40  
Cytuj
Na co liczysz , na przedstawianie kart z historii ? I ze będe sie teraz doktoryzował zeby tobie coś udowadniać?

Bo ty z kolei myślisz inaczej?

Ja tu wyraziłem swoja opinię , a ty jak zwykle na tym forum , wiesz wszystko lepiej i jak masz inne zdanie , to zaraz dostajesz piany i uzywasz czerwonego koloru.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 17:42  
Cytuj
PZPra to ja w PW nie widzę. Jako łącznika z Armiom Czerwonom to tak umiech Niech się pieni.

PS.
Echo z Pustego Dzbana nie przestaje zadziwiać (bardzo podobnie do jakiegoś Korwinisty przemawiającego na wiecu ku pamięci powstańców warszawskich, który zagęgał się o wirusowych restrykcjach na przedsiębiorców i o podatkach złego PiSu). Młodzieniec z wyraźnym akcentem się zagalopował.

A przecie to takie nieskomplikowane zjawisko, bezproduktywnej kompresji i dekompresji powietrza przez tępy tłok. Tłuk to tłuk jak politruk, musi tłoczyć swoje, wyczekując na echo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 18:19  
Cytuj
@art2deco

art2deco, dalej tłuczesz jak tłuk politruk. Bez sensu, bez związku, ale echo z pustego art2decowego dzbana musi się rozchodzić. Nie ważne, że bez sensu.


"PZPra to ja w PW nie widzę. Jako łącznika z Armiom Czerwonom to tak umiech"

Widzisz art2deco, ja ciebie tam też nie widzę, bo ciebie nawet w UE nie ma. No chyba, że przybyłabyś z Armią Czerwoną.


Swoją drogą art2deco, napisz nam może jak wyglądała komunikacja między Powstańcami, a Armią Czerwoną.



Bo próbujesz wybełkotać coś, co w zamierzeniu ma być obraźliwe, a ponieważ gó..o wiesz o większości tematów o których piszesz to wydaje ci się, że łącznik pomiędzy Powstańcami, a Armią Czerwoną, to byłoby coś obraźliwego.

Kto zabiegał o kontakty z drugą stroną?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 18:51  
Cytuj
@Neptun1983

"Na co liczysz , na przedstawianie kart z historii ? I ze będe sie teraz doktoryzował zeby tobie coś udowadniać?

Bo ty z kolei myślisz inaczej?

Ja tu wyraziłem swoja opinię"


Neptun1983 - kiedy ktoś wygłasza teorię z którą się zupełnie nie zgadzam, tak jak twoje:

"Dlaczego Stalin nie zrobił z nami co chciał , nie zrobił tego co z innymi państwami w ZSRR? Bo wiedział że z nami latwo nie będzie , a wiedział to właśnie dzieki PW."

to zakładam, że są 2 opcje.

Jedna jest taka, że po prostu mój rozmówca wie więcej ode mnie. I wtedy zadaję pytania, żeby dowiedzieć się czegoś więcej.

Druga jest taka, że koleś pisze głupoty albo coś mu się wydaje albo sam sobie coś wymyślił albo mu płacą, żeby pisał głupoty.


W twoim wypadku najpierw wygłaszasz teorię o tym, że Stalin zes...ł się w gacie ze strachu jak zobaczył Powstańców. A później próbujesz tę opinię uzasadniać powołując się na opinię historyka, który pisze, że Stalin mógł brać coś tam pod uwagę.

Ale równie dobrze mógł nie brać niczego takiego pod uwagę.


I wtedy twoja opinia jest zupełnie bezwartościowa, może z wyjątkiem wartości sentymentalnej, którą ma dla ciebie.


Jeśli chcesz wygłaszać takie opinie na publicznych forach to może jednak warto poszukać dla nich jakiegoś uzasadnienia?

Nawet płaskoziemcy oferują "dowody" na poparcie swoich tez.


P.S.

Nie napisałeś za co mam cię przeprosić.

P.S.2

Stalin brał pod uwagę utworzenie z Polski kolejnej Republiki Radzieckiej, ale zobaczył determinację Polaków w Warszawie i zrezygnował.

To fakt Neptun1983? Czy twoja opinia, na poparcie której nie masz żadnych dowodów?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 18:59  
Cytuj
Echo z Pustego Dzbana nie przestaje zadziwiać cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 19:05  
Cytuj
@art2deco

"Echo z Pustego Dzbana nie przestaje zadziwiać cool girl"

Wręcz przeciwnie.

Jesteś bardzo przewidywalna.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 19:07  
Cytuj
Naprawdę?

pIANA Z ***** dZBANA cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 19:23  
Cytuj
Przeproś za bzdury które piszesz.
Przeproś też za to że dopisujesz zdania , ktorych nikt nie napisał , " bo ty tak to interpretujesz" np. o jakimś " zesraniu sie stalina"....

Choc to akurat twój znak rozpoznawczy , napisanie czegoś bo tak stwierdzasz ty , a ktoś inny ch... wie , bo myśli inaczej niż ty.


Forum jest od rozmów, i przedstawiania swoich opinii.
Od dowodów są ksiażki , publikacje , przekazy.

Jak powiem ze 2+2 = 4 , to też trzeba bedzie ci dowodów?

Stalin mógł zrobić z nami co chiał , po części to robił i o tym jasno mówi historia.

Bezsensu jest żadać dowodow na to , czego ktoś nie zrobił a mógł. Bezsensu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 19:25  
Cytuj
@art2deco

O 18:19 napisałem:

"Swoją drogą art2deco, napisz nam może jak wyglądała komunikacja między Powstańcami, a Armią Czerwoną.


Bo próbujesz wybełkotać coś, co w zamierzeniu ma być obraźliwe, a ponieważ gó..o wiesz o większości tematów o których piszesz to wydaje ci się, że łącznik pomiędzy Powstańcami, a Armią Czerwoną, to byłoby coś obraźliwego.

Kto zabiegał o kontakty z drugą stroną?
"



Ponieważ gó...o wiesz na ten temat to nic nie na piszesz.

Jak zwykle.



Zamiast tego wklejasz, krótkie, "cięte" riposty.

Jak zwykle.



A ponieważ nie jesteś najbystrzejsza, to post z 19:07 musiałaś edytować 2 razy.

Jak zwykle.



Jesteś BARDZO przewidywalna.


Parafrazując Orwella: Przewidywalna zawsze będzie przewidywalną.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 19:55  
Cytuj
@Neptun1983

"Przeproś za bzdury które piszesz."

Wklej cytat, który jest bzdurą.


"Dlaczego Stalin nie zrobił z nami co chciał , nie zrobił tego co z innymi państwami w ZSRR? Bo wiedział że z nami latwo nie będzie , a wiedział to właśnie dzieki PW."

Przepraszam za użycie frazy "Stalin zes...ł się w gacie ze strachu".

Myślałem, że twoim zdaniem Stalin się przestraszył oporu Polaków i dlatego nie zrobił z Polski kolejnej republiki.

Źle zinterpretowałem twoje słowa.

Jeśli nie ze strachu to dlaczego?


"a ktoś inny ch... wie , bo myśli inaczej niż ty."

I dlatego dopytuję, dlaczego tak myśli, bo może ma powody, żeby tak myśleć i może wie lepiej ode mnie. Ale, jeśli odsyła mnie do google to z reguły ch... wie.


Jak ktoś ci na forum napisze, że Ziemia jest płaska to spoko, bo forum jest od dzielenia się opiniami, czy widzisz od razu, że masz do czynienia z dzbanem?


"Jak powiem ze 2+2 = 4 , to też trzeba bedzie ci dowodów?"

Nie. Ale tutaj mamy do czynienia z faktem, a nie opinią. A to co napisałeś o Stalinie i Powstaniu to jest właśnie opinia.



Taka ciekawostka:

Porównaj sobie te dwa cytaty twojego autorstwa:

"Dlaczego Stalin nie zrobił z nami co chciał , nie zrobił tego co z innymi państwami w ZSRR?"

i

"Stalin mógł zrobić z nami co chiał , po części to robił i o tym jasno mówi historia."


To nie zrobił czy po części robił?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 20:15  
Cytuj
To ty nie wiesz co zrobił?

Nie powiem ci co zrobił , bo znowu wyskoczysz z tezami o dowodach

Sens rozmowy odbił sporo na bok.
Ale to można było przewidzieć, kiedy sie z tobą zaczyna rozmowe.

A ty na temat przewidywalnosci wiesz dużo.good

Nawet post wyżej sie tam chwaliłeś , umiejetnościami wróżbity Macieja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 22:50  
Cytuj
@Neptun1983

"To ty nie wiesz co zrobił?"

Ja wiem co zrobił.


To ty się bawisz we wróżbitę Macieja.

I dlatego raz piszesz, że dzięki Powstaniu Stalin nie zrobił tego co chciał zrobić, a parę postów dalej piszesz, że mógł zrobić co chciał i po części robił.



"Nie powiem ci co zrobił , bo znowu wyskoczysz z tezami o dowodach"

To ja ci powiem co zrobił.


Stalin w 1920 brał udział w wojnie z Polską. Był jednym z dowódców Frontu Południowo-Zachodniego.

Po zwycięstwie Polski miał prawo się przestraszyć. Widział, że z nami łatwo nie będzie.



I co zrobił w tej sytuacji?


17 września 1939 zajął wschodnie tereny Polski.

Osadził w łagrach 200 000 polskich żołnierzy, z czego 22 000 wymordował w "Katyniu". Los około 100 000 polskich żołnierzy pozostaje nieznany.

Około 320 000 Polaków zesłano w głąb Związku Radzieckiego. Chociaż część historyków ocenia liczbę zesłanych na 700 000 - 1 000 000 ludzi.



Stalin miał prawo się przestraszyć "Cudem nad Wisłą", ale w 1939 - 1941 jakoś nie wyglądał na przejętego.


Później mamy inwazję Niemiec i Rosjanie opuszczają przedwojenne tereny Rzeczpospolitej. Początkowo tracą miliony ludzi i cofają się pod Moskwę.

Ale na przełomie 1942/1943 w wyniku operacji stalingradzkiej zadali Niemcom potężne straty (1 500 000 zabitych, rannych i wziętych do niewoli).

Porównaj sobie 1 500 000 zabitych/rannych/zaginionych Niemców z operacji stalingradzkiej z maksymalnie 30 000 zabitych/rannych/zaginionych Niemców w Powstaniu Warszawskim.

To miało zrobić wrażenie na Stalinie?


Dla przypomnienia Rosjanie zadali te straty i wygrali, dzięki czemu mogli przeć na Zachód.

My przegraliśmy, dlatego nie było mowy o kontynuowaniu walki. Nasi żołnierze pojechali do obozów albo byli paleni żywcem w szpitalach.


Co robili Rosjanie po wejściu na teren przedwojennej Rzeczpospolitej?

Aresztowali/zsyłali do łagrów/mordowali polskich żołnierzy.

Gwałcili polskie kobiety.


Czy twoim zdaniem Stalin wydawał się być jakoś szczególnie przejęty?


Co zrobili Rosjanie w trakcie Powstania?

Aresztowali/zsyłali do łagrów/mordowali polskich żołnierzy i gwałcili polskie kobiety.


Co robili Rosjanie po Powstaniu?

Aresztowali/zsyłali do łagrów/mordowali polskich żołnierzy i gwałcili polskie kobiety.

Trochę później zdecydowali gdzie będzie Polska, a gdzie Polski nie będzie.

Zdecydowali kto będzie w tej nowej Polsce mieszkał, a kto nie będzie.

Zdecydowali, że w Polsce będzie komunizm, chociaż jak to powiedział prof. Kornat "Stalin ponoć miał się nawet wyrazić, że komunizm pasuje Polsce, jak siodło krowie...".





Powiedz mi Neptun1983 - w którym momencie Stalin nie zrobił tego co chciał?




W którym momencie Stalin poczuł, że z nami łatwo nie będzie?

Wtedy, gdy katowano polskich żołnierzy?

Wtedy, gdy gwałcono polskie kobiety?

Wtedy, gdy ustalano, gdzie będzie Polska?

Wtedy, gdy deportowano ludzi do łagrów?

Wtedy, gdy rozstrzeliwano niewinnych ludzi?



W którym momencie Stalin poczuł, że nie będzie łatwo, bo Polacy zabili/zranili 30 000 ludzi, przy stratach własnych 150 000 - 200 000 ludzi?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 23:33  
Cytuj
echo, echo ach ty echo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sie 2021r. 23:56  
Cytuj
Serio?


Czytaj. Czekam na spostrzeżenia.


1.Cimek Henryk, Kleszczyński Lucjan, Komunistyczna Partia Polski 1918-1938, Książka i Wiedza 1984.

2.Czubiński Antoni, Komunistyczna Partia Polski (1918-1938), WSiP, Warszawa 1985.

2.Iwanow Nikołaj, Komunizm po polsku, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2017.

3.Szeremietiew Romuald, W obcym interesie (zarys historii Komunistycznej Partii Polski), Książnica Polska, Warszawa – Kościan 1991.

4.Śpiewak Paweł, Żydokomuna, Czerwone i Czarne, Warszawa 2012.


Nie nie podam ci stron i wersów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sie 2021r. 01:22  
Cytuj
@Neptun1983

"Czytaj. Czekam na spostrzeżenia."


Przeczytałem.


Spostrzeżenia:

1) Kleisz jakieś teorie, że Stalin nie zrobił tego co chciał, bo na Woli stosy trupów sięgały 2 piętra, a na Starówce Niemcy żywcem palili rannych Powstańców.

Ale co niby Stalin chciał zrobić, ale jednak nie zrobił? Tego już nie umiesz powiedzieć.


2) Umiesz wkleić tytuły książek z neta, ale masz problemy z liczeniem do pięciu.

3) Generalnie na jednej stronie budujesz narrację o tym, że dzięki Powstaniu Warszawskiemu Stalin nie zrobił tego co chciał zrobić, a na drugiej stronie już piszesz, że robił co chciał.



Możemy uznać, że

"Dlaczego Stalin nie zrobił z nami co chciał , nie zrobił tego co z innymi państwami w ZSRR? Bo wiedział że z nami latwo nie będzie , a wiedział to właśnie dzieki PW."

to bzdura, która uroiła się w twoim umyśle, czy masz coś na poparcie swoich słów?



P.S.

"A ty na temat przewidywalnosci wiesz dużo.good"

Nie tyle co głównodowodzący generał Tadeusz "Bór" Komorowski, który 14 lipca 1944 pisał:

"Przy obecnym stanie sił niemieckich w Polsce i ich przygotowaniach przeciwpowstańczych, polegających na rozbudowie każdego budynku zajętego przez oddziały, a nawet urzędy, w obronne fortece z bunkrami i drutem kolczastym powstanie nie ma widoków powodzenia".

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sie 2021r. 07:58  
Cytuj
Przeczytałeś? Jak nie to siadaj. Pała

Napisałem swoje spostrzeżenia , które nie pasują tobie , i sie sadzisz nołlajfie.
Ja wcale nie musze ich udowodniać. Tymbardziej jakiejś anonimowej postaci z forum.
Jak cie tak to boli, to nie czytaj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sie 2021r. 10:32  
Cytuj
@Neptun1983

"Napisałem swoje spostrzeżenia , które nie pasują tobie , i sie sadzisz nołlajfie."


Napisałem, że twoje spostrzeżenia to bzdury.

Po pierwsze: sam nie wiesz dokładnie jakie masz spostrzeżenia. Raz ci się wydaje, że Stalin nie zrobił tego co chciał, potem, że Stalin robił co chciał.

Po drugie: na prośbę o uzasadnienie swoich bzdur zacząłeś się zasłaniać google. A kiedy w końcu wkleiłeś coś na poparcie swoich bzdur, to okazało się, że mamy do czynienia ze spekulacjami jakiegoś historyka, które niczego nie udowadniały.


I teraz nie podoba ci się, że uważam twoje "spostrzeżenia" za bzdury i się sadzisz.

A ja jestem prosty chłop. Widzę bzdury, to piszę, że to bzdury.



"Ja wcale nie musze ich udowodniać. Tymbardziej jakiejś anonimowej postaci z forum."

A ja chętnie napiszę, że Neptun1983 wypisuje na forum bzdury bez pokrycia. Niech sobie anonimowe osoby na forum poczytają.


"Jak cie tak to boli, to nie czytaj."

Co mnie ma boleć? To, że Neptun1983 zaprzecza sam sobie? Czy to, że Neptun1983 bawi się we wróżbitę Macieja i opowiada o tym, że Stalin chciał coś zrobić, ale nie zrobił dzięki Powstaniu.

I wiemy, że nie chodzi o gwałcenie polskich kobiet, nie chodzi o mordowanie polskich żołnierzy, nie chodzi o ustalanie polskich granic, nie chodzi o instalowanie w Polsce rządu zależnego od Moskwy, nie chodzi o wprowadzenie w Polsce komunizmu, nie chodzi o przesiedlenia ludności i wywózki do łagrów.


O co w takim razie chodzi?

Przed czym uratowało nas Powstanie?

Wróżbita Maciej1983 nie chce zdradzić.



Boli cię, Neptun1983, to co piszę? To nie czytaj.

Znalazłeś sobie listę książek w necie? Idź do biblioteki i pożycz którąś. Zacznij czytać.


A jak znajdziesz już co Stalin chciał zrobić, ale nie zrobił dzięki Powstaniu to wróć tutaj i napisz.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sie 2021r. 11:11  
Cytuj
@marko99

"To byli Bohaterowie którzy mieli dość okupacji , łapanek na ulicach, zabijania niewinnych ludzi. Postawili wszytsko na jedną kartę aby wyzwolić Warszawę i Polske od niemiec . i za to im Chwała...."


Dlaczego to powstanie nazywa się Warszawskie?

Mieliśmy Powstanie Listopadowe i Styczniowe.

Dlaczego to powstanie nie nazywa się Sierpniowe?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Sie 2021r. 12:19  
Cytuj
CYTAT
@Neptun1983

"Napisałem swoje spostrzeżenia , które nie pasują tobie , i sie sadzisz nołlajfie."


Napisałem, że twoje spostrzeżenia to bzdury.

Po pierwsze: sam nie wiesz dokładnie jakie masz spostrzeżenia. Raz ci się wydaje, że Stalin nie zrobił tego co chciał, potem, że Stalin robił co chciał.

Po drugie: na prośbę o uzasadnienie swoich bzdur zacząłeś się zasłaniać google. A kiedy w końcu wkleiłeś coś na poparcie swoich bzdur, to okazało się, że mamy do czynienia ze spekulacjami jakiegoś historyka, które niczego nie udowadniały.


I teraz nie podoba ci się, że uważam twoje "spostrzeżenia" za bzdury i się sadzisz.

A ja jestem prosty chłop. Widzę bzdury, to piszę, że to bzdury.



"Ja wcale nie musze ich udowodniać. Tymbardziej jakiejś anonimowej postaci z forum."

A ja chętnie napiszę, że Neptun1983 wypisuje na forum bzdury bez pokrycia. Niech sobie anonimowe osoby na forum poczytają.


"Jak cie tak to boli, to nie czytaj."

Co mnie ma boleć? To, że Neptun1983 zaprzecza sam sobie? Czy to, że Neptun1983 bawi się we wróżbitę Macieja i opowiada o tym, że Stalin chciał coś zrobić, ale nie zrobił dzięki Powstaniu.

I wiemy, że nie chodzi o gwałcenie polskich kobiet, nie chodzi o mordowanie polskich żołnierzy, nie chodzi o ustalanie polskich granic, nie chodzi o instalowanie w Polsce rządu zależnego od Moskwy, nie chodzi o wprowadzenie w Polsce komunizmu, nie chodzi o przesiedlenia ludności i wywózki do łagrów.


O co w takim razie chodzi?

Przed czym uratowało nas Powstanie?

Wróżbita Maciej1983 nie chce zdradzić.



Boli cię, Neptun1983, to co piszę? To nie czytaj.

Znalazłeś sobie listę książek w necie? Idź do biblioteki i pożycz którąś. Zacznij czytać.


A jak znajdziesz już co Stalin chciał zrobić, ale nie zrobił dzięki Powstaniu to wróć tutaj i napisz.





Eminencjo , wystąpił kolejny incydent. Proszę zmienić bieliznę...umiech



Niech ktoś zawoła Anżeja z mopem...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sie 2021r. 14:49  
Cytuj
Dzisiaj rocznica "Czarnej soboty".


Z wiki:

Szymon Datner określił rzeź Woli jako "jedną z najkrwawszych kart w dziejach martyrologii narodu polskiego".

Norman Davis określił 5 i 6 sierpnia "dwoma najczarniejszymi dniami w historii Warszawy".

Wanda Jarząbek określiła rzeź Woli jedną z największych jednostkowych zbrodni na ludności cywilnej w czasie okupacji.

Piotr Gursztyn uznał, że rzeź Woli była prawdopodobnie największą jednostkową masakrą ludności cywilnej w Europie w czasie II Wojny Światowej i prawdopodobnie największą jednostkową masakrą Polaków w historii.



A tutaj groza tamtych czasów w powstańczej piosence:

https://www.youtu(...)D_EvnwMQ

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sie 2021r. 15:08  
Cytuj
Folksdojcze tak nie uważają, reparacji niet.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sie 2021r. 15:32  
Cytuj
@art2deco

"Folksdojcze tak nie uważają, reparacji niet."

Będą, będą.

Najpierw wrak, potem reparacje.



art2deco: Ja tutaj piszę o prawdopodobnie największej jednostkowej masakrze Polaków, a ty o pieniądzach?

Chcesz gwałcone i mordowane dziewczynki przeliczać na pieniądze?



Jak to mawiał Orwell o tchórzliwych propagandzistach, liżących buty władzy:

"Ku..a zawsze będzie ku..ą."

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10486
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sie 2021r. 15:45  
Cytuj
Następny Thun. Posypywanie głowy popiołem nie odstrasza, niech płacą. Za komunizm tez nam nie zapłacili. Organizacje żydowskie nie mają z tym problemu w żadnym wymiarze, włączając wirtualny.
Mamy być wzorem należnej postawy dla innych kurwów? Nie licz na ich poprawę. Będziemy do tego wracać aż do wymiotów smiech2 ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Sie 2021r. 15:47  
Cytuj
Grubo.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »