NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
5G w Stalowej Woli - jaka prędkość?,
Posty: 171
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2023r. 13:48  
Cytuj
Ja wtedy zmieniałam kartę sim dawałam na testy telefon i kartę i zgłaszane bylo wielokrotnie I byłam praktycznie zlewana bo wszyscy na to rozkładali ręce i tylko słyszałam że trzeba zresetować i tyle ale nie będę chodzić i ciągle sprawdzać i resetować

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2023r. 13:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1479
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Sie 2023r. 13:49  
Cytuj
W jakich latach to było?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2023r. 14:21  
Cytuj
2013r potem w 2019

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1479
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Sie 2023r. 14:40  
Cytuj
To się działo w mieście czy gdzieś na obszarze o słabym zasięgu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2023r. 16:00  
Cytuj
W stalowej w okolicach wiaduktu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1479
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Sie 2023r. 16:23  
Cytuj
To musiał być jakiś jednostkowy przypadek. Trudno mi wyrokować, co było przyczyną. W okolicach wiaduktu mogły się nakładać sygnały z Mostostalu i budynku starostwa. Ale telefon powinien sobie z tym poradzić. Wygląda na to, że wywalało z jednego nadajnika i telefon miał problem z przelogowaniem się na drugi, stąd pojawiał się brak zasięgu.
Takie coś pojawia się w Plusie do dziś, szczególnie w czasie jazdy. Rozmowa zostaje przerwana, bo telefon straci zasięg z nadajnika X, zamiast przelogować się do nadajnika Y. Jakiś błąd w konfiguracji sieci w kwestii handoverów.
Mi się kiedyś raz to zdarzyło w nju mobile w czasie jazdy. Jadąc drogą 855 od Kraśnika miałem zestawioną rozmowę. Do Zdziechowic cały czas trzymało nadajnik w Olbięcinie i tutaj rozmowę zerwało, zamiast wcześniej przełączyć na nadajnik w Zdziechowicach. Zasięg na wskaźniku malał i malał do zera, aż zerwało. Po zerwaniu rozmowy od razu pojawił się pełny zasięg ze Zdziechowic. Trzeba było zadzwonić ponownie. U Ciebie to zjawisko musiało być stałe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2229
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2024r. 07:30  
Cytuj
Dzisiaj rano zauważyłem nowy maszt sieci komórkowej na terenie MZK przy samej drodze głównej. Orientuje się może ktoś jakiej sieci to jest nadajnik ? umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1479
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2024r. 14:23  
Cytuj
Play

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2229
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2024r. 17:56  
Cytuj
Wszędzie tylko ten Play stawia nadajniki.. a kiedy nowe nadajniki Orange albo T-Mobile? zaklopotany

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1479
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2024r. 13:14  
Cytuj
Playa należy pochwalić, bo stawia nawet w najmniejszych dziurach. Mocno zagęszcza sieć.

Orange i T-Mobile mają o 100% więcej częstotliwości w paśmie zasięgowym - LTE 800. Po 10 MHz, a Play 5 MHz (Plus nie ma wcale przez skąpstwo zębatego), teoretycznie połową tych zasobów co ma Play jest w stanie zapewnić tę samą pojemność sieci. W Stalowej Woli jest raczej wystarczająca liczba nadajników Networks. Miał być jeszcze budowany jeden na stadionie od strony ul. Żeromskiego. Na razie cisza, ale pewnie będzie z opóźnieniem.

Jest znaczna różnica w jakości rozmów (nie mówimy o Internecie) pomiędzy Plusem a Orange na korzyść tego drugiego.

Jadąc z Tarnobrzega przez Stalową Wolę do Niska do rodziny i później z Niska do Rzeszowa przez cały czas podróży prowadzę często rozmowę telefoniczną. Przez całą drogę ANI RAZU sygnał się nie przytnie, cały czas słychać jednakowo i wyraźnie czysto. Jak przez telefon stacjonarny, tyle że w HD Voice.
Ponadto, nigdy się nie zdarzyło, by rozmowy telefoniczne prowadzone pomiędzy Orange, T-mobile i Playem w czasie ich trwania straciły HD Voice. Przy rozmowach z abonentami Plusa zjawisko nagminne. HD Voice to jakość jak na żywo, a jak zrzuci to jakość jest taka jak przez stare telefony - gdyby ktoś nie wiedział, co to jest HD Voice.

Znowu wynika z to ze skąpstwa zębatego, bo w Plusie brakuje pasma, gdyż mała liczba nadajników nie jest w stanie zapewnić dobrej jakości.

Znajomy do niedawna miał właśnie Plusa. Często do mnie dzwonił jadąc samochodem. Co chwilę prosiłem o powtarzanie jakichś fragmentów zdań, bo coś przerywało, harmonijkowało lub czasami nawet zerwało połączenie.

Niedawno zmienił operatora na NJU (Orange) i mając ten sam telefon, gdy wczoraj wracał z Rzeszowa do siebie za Wisłę na teren świętokrzyskiego jadąc DK9, też rozmawialiśmy całą drogę. I tak samo. Przez całą drogę ANI JEDNEGO przycięcia, zaniku czy harmonijki. Telefon łączył się naprzemiennie przez 5G lub LTE. Nie wyrzucało do UMTS.

W Plusie gdy tylko zaczniesz rozmowę to zrzuci do GSM, a to powoduje blokadę Internetu i np. nie działa nawigacja czy Yanosik.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2229
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2024r. 22:45  
Cytuj
Ja jestem zadowolony z T-Mobile jeśli chodzi o jakość rozmów czy właśnie to, że nie doświadczam zrywania rozmów. Drażni nie tylko to, że w Stalowej Woli czy na obrzeżach miasta np. w okolicy Pysznicy na wyświetlaczu telefonu mam informacje o zasięgu 5G s internet jest bardzo kiepski. W Jastkowicach T-Mobile w ogóle ma kiepski zasięg lub nie ma go wcale miejscami niestety.
Wiadomo kiedy w Stalowej ruszy prawdziwe 5G dla T-Mobile i Orange??
Play bije niestety T-Mobile na łeb jeśli chodzi o zasięg w Jastkowicach bo od niedawna stoi tam nadajnik Playa. neutralny

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1479
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2024r. 21:11  
Cytuj
Na ten moment jest pozwolenie na prawdziwe 5G na starej wieży ciśnień na terenie huty. I tam pewnie będzie odpalone jako pierwsze.
Co ciekawe, w Nisku na Reymonta też jest już pozwolenie. I tyle na ten moment.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »