NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 9 10 11 12 13 14 15 »
Obwodnica Stalowej Woli - pomiary hałasu,
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Paź 2022r. 16:01  
Cytuj
CYTAT
Tak więc, Panowie do dzieła – pora rozwiązać ten problem.

Chyba, że nie chodzi o wszystkie problemy, nie wszystkich mieszkańców i nie wszystkie samorządy.


PoMyślałeś o profesjonalnej pomocy w rozwiazywaniu swoich problemów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2022r. 16:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Paź 2022r. 19:05  
Cytuj
CYTAT
PoMyślałeś o profesjonalnej pomocy w rozwiazywaniu swoich problemów?]

Pisząc pisma oraz apelując do Prezydenta Miasta i Przewodniczącego Rady Miejskiej o rozwiązanie jednego z moich (i nie tylko moich) problemów, w swojej naiwności myślałem, że zwracam się do profesjonalistów. Wszystko wskazuje jednak na to, że najwyraźniej nimi nie są.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 12 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2022r. 09:37  
Cytuj
Od jakieś czasu zauważyłem stojące przy obwodnicy osłonione czarną folią tablice które moim zdaniem skrywają to kto zostanie patronem obwodnicy. Wie ktoś kto lub co nim zostanie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Paź 2022r. 12:22  
Cytuj
Obstawiam, że Lech Kaczyński

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Paź 2022r. 14:24  
Cytuj
a może Jarosława Kaczyńskiego...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Paź 2022r. 06:55  
Cytuj
Zgodnie z przewidywaniami nadeszła pierwsza odpowiedź.

Po miesiącu wnikliwej analizy GDDKiA łaskawie poinformowało o przesłaniu moich uwag do weryfikacji, a samego opracowania do poprawy.

Szkoda, że nie określili terminów. Wiedziałbym, kiedy wystąpić z nowym wnioskiem o przekazanie poprawionej wersji - co i tak nastąpi.

Obrazek

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Paź 2022r. 06:41  
Cytuj
Dostałem do wiadomości kopię pisma wysłaną przez RDOŚ do GDDKiA. Wygląda na to, że RDOŚ nie przyjął pierwszej wersji analizy porealizacyjnej.

Obrazek

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Paź 2022r. 11:04  
Cytuj
Niestety, nie otrzymałem już pism z innych urzędów, które były poproszone przeze mnie o zajęcie stanowiska w związku z błędami w analizie porealizacyjnej (od wykonawcy również nie).

Zgodnie z zapowiedzią wysłałem nowy wniosek. Tym razem również nie mogę upublicznić treści uwag (kopiowane fragmenty opracowania).

Obrazek

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Paź 2022r. 04:32  
Cytuj
Wczoraj odbyło się długo oczekiwane spotkanie Prezydenta Miasta z mieszkańcami osiedli Skarpa II i Skarpa III (były także osoby spoza tych osiedli).

Główne tematy spotkania to:
- niezgodne z przeznaczeniem i niewłaściwe użytkowanie zrewitalizowanej skarpy oraz terenów przyległych,
- hałas od obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

W pierwszym przypadku zostały podjęte konkretne decyzje związane z istniejącym zagospodarowaniem terenu. Jak dobrze pójdzie efekty będą widoczne wkrótce.

W związku z hałasem od obwodnicy Prezydent złożył bardzo daleko idącą deklaracją, której upublicznienie na obecnym etapie postępowania urzędowego (oczekiwanie na poprawioną/ostateczną wersję analizy porealizacyjnej oraz decyzje RDOŚ i Starosty Stalowowolskiego) nie jest jednak wskazane. Przydzie jeszcze na to pora.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to tylko obietnica, jednak Panie Prezydencie: Trzymamy za słowo.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Paź 2022r. 16:03  
Cytuj
Deklaracja to nie obietnica żeby trzymać za słowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Paź 2022r. 17:55  
Cytuj
CYTAT
Deklaracja to nie obietnica żeby trzymać za słowo.

Niestety, znowu błysnęłaś ... niewiedzą. Musisz się douczyć.

Pełny spis wszystkich wyrazów bliskoznacznych dla słowa deklaracja:

akt, ankieta, anons, apel, argument, arkusz, autoryzacja, biuletyn, blankiecik, blankiet, bumaga, cel, ciekawostka, cynk, cyrograf, depozycja, dokument, doniesienie, druczek, druk, edykt, ekspresja, enucjacja, enuncjacja, expose, exposé, formularz, głos, gwarancja, idea, informacja, informator, inicjatywa, instrukcja, intencja, karta, komunikacik, komunikat, koncepcja, koncepcyjka, koncept, konstatacja, kupon, kwestionariusz, list zbiorowy, list otwarty, manifest, memorandum, memoriał, mniemanie, mowa, myśl, namiar, nastawienie, nota, notka, notyfikacja, nowina, nowość, obietnica, obserwacja, obwieszczenie, ocena, odczyt, odezwa, odwołanie się, oficjalna wypowiedź, ogłoszenie, opinia, opowiedzenie się, opowiedzenie się za czymś, optyka, orędzie, orędzie o coś, orientacja, orzeczenie, osąd, oświadczenie, oznajmienie, parol, petycja, pierworys, pierwsza jaskółka, pismo, pismo urzędowe, plan, podejście, pogląd, pojęcie, pomysł, poręczenie, poręka, postawa, poświadczenie, pouczenie, powiadomienie, powiedzenie, prelekcja, program, projekt, proklamacja, promesa, promulgacja, prośba, przekaz, przekonanie, przemowa, przemówienie, przemyślenie, przesłanie, przeświadczenie, przyrzeczenie, przysięga, przyznanie się, przyznanie się do czegoś, publiczna wypowiedź, publiczne oświadczenie, punkt widzenia, referat, refleksja, relacja, rezolucja, rękojmia, rzut, sąd, scenariusz, schemat, sformułowanie, słowo, słowo honoru, spojrzenie, spostrzeżenie, stanowisko, stereotyp, stwierdzenie, sugestia, sygnał, szkic, świadectwo, światopogląd, teoria, teza, twierdzenie, uchwała, umowa, uniwersał, uroczyste ogłoszenie, uroczyste oznajmienie, uroczyste poręczenie, ustalenie, uwaga, uznanie, wezwanie, wiadomość, widzenie, wieść, wizja, wniosek, wołanie, wskazówka, wtrącenie, wygłoszenie, wyjawienie, wykład, wykładzik, wyobrażenie, wypowiedzenie, wypowiedzenie się, wypowiedź, wypowiedź programowa, wyraz, wystąpienie, wystąpienie publiczne, wyznanie, wzmianka, zadeklamowanie, zagwarantowanie, zamiar, zamierzenie, zapatrywanie, zapewnienie, zapewnienie czegoś, zapis, zapowiedź, zarys, zaświadczenie, zawiadomienie, zbiórka, zdanie, zew, zeznanie, zobowiązanie, zwierzenie

Nie pasuje Ci słowo obietnica, wybierz sobie inne spośród zaznaczonych na niebiesko.

Tak więc dalej: Trzymamy za słowo.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lis 2022r. 05:24  
Cytuj
Minęło dwa tygodnie. Na razie nie mam żadnych nowych informacji na temat „poprawionej” analizy porealizacyjnej ani odpowiedzi na uwagi dołączone do wniosku.

PS.
W tzw. międzyczasie Pan Prezydent zrealizował pierwszy punkt ustaleń ze spotkania z mieszkańcami osiedli Skarpa II i Skarpa III. Więc tli się maleńka iskierka nadziei, że również zrealizuje drugą obietnicę. Tym bardziej, że będzie miał wydłużoną kadencję.


Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lis 2022r. 06:05  
Cytuj
Minęło ponad trzy tygodnie. GDDKiA swoim zwyczajem zwleka z odpowiedzią i realizacją wniosku do ostatniej chwili.

Aby szybciej uzyskać jakieś informacje i mając na uwadze bardzo duże zainteresowanie tematem (ponad 1100 odsłon w ciągu 11 dni), wysłałem do RDOŚ poniższe pismo. Może z tej strony odpowiedź będzie nieco szybsza.

Obrazek

PS.
Przypomnę, że uroczyste otwarcie obwodnicy miało miejsce 15 maja 2021 r. A 18 miesięcy od tej daty właśnie minęło.


Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lis 2022r. 10:35  
Cytuj
Właśnie dostałem i opłaciłem fakturę za dokumentację udostępnianą przez GDDKiA.

Kwota wskazuje na to, że znowu będzie to tylko sama analiza porealizacyjna, pomimo tego, że wnioskowałem także o inne materiały. Za kilka dni dotrze pocztą.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lis 2022r. 10:41  
Cytuj
Ponieważ minęło ponad 10 dni od momentu opłacenia faktury (nie wspomnę o upłynięciu ustawowego terminu na odpowiedź), zadzwoniłem dzisiaj do GDDKiA w Rzeszowie z zapytaniem, na jakim etapie jest odpowiedź na mój wniosek. Dowiedziałem się, że przesyłka została nadana dopiero wczoraj.

Rozumiem, że GDDKiA jest zobligowane terminami i każda zwłoka może mieć znaczenie. Jednak według mnie jest to jawne przeciąganie w czasie w celu uniemożliwienia podjęcia dalszych kroków w stosunku do samej analizy. Tak jak nie można było zmienić poprzedniej decyzji RDOŚ, tak samo nie będzie możliwa zmiana decyzji, która zapadnie w oparciu o poprawioną analizę porealizacyjną.

Jak dotąd również nie otrzymałem z RDOŚ odpowiedzi na pytanie, czy i kiedy wpłynęła do nich poprawiona wersja analizy porealizacyjnej.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Gru 2022r. 09:24  
Cytuj
Wygląda na to, że właśnie dobrnęliśmy do zakończenia postępowania urzędniczego. Otrzymałem poprawioną analizę: błędy zostały usunięte a braki uzupełnione. Zgodnie z przewidywaniami ostateczne wnioski nie uległy zmianie.

Z poprawionego raportu ponownie wynika, że:

1. Nie ma przekroczeń hałasu na żadnym fragmencie obwodnicy Stalowej Woli i Niska
2. Nie ma potrzeby podejmowania jakichkolwiek działań zmierzających do ograniczenia hałasu

W stosunku do poprzedniej wersji raportu w nowej wersji usunięto nawet informację o przekroczeniu o 0,5 dB dopuszczalnych poziomów hałasu w punkcie zlokalizowanym przy Szkole Podstawowej nr 12 (miało ono wynikać z ruchu odbywającego się ul. Poniatowskiego, a nie po obwodnicy).

Jeżeli więc GDDKiA dotrzymało wymaganych terminów, to w oparciu o przedstawione dokumenty ani RDOŚ, ani Starosta Stalowowolski nie mają podstaw do podejmowania jakichkolwiek dalszych decyzji.

Więc zacytuję sam siebie:
CYTAT
Wszystkim osobom twierdzącym, że jest głośno, jedynie tak się wydaje.

Teraz pozostają trzy możliwości dalszego postępowania:
1. droga sądowa (tylko, czy ktoś kiedyś wygrał w Polsce sprawę z GDDKiA?);
2. protesty związane z blokadą drogi (ktoś miał je zorganizować, ale przy takim zaangażowaniu jak dotychczas, wątpię czy do nich dojdzie i czy one coś dadzą);
3. zdanie się na łaskę i niełaskę naszych lokalnych włodarzy i upominanie się o dotrzymanie złożonych obietnic (wiem, wiem: „dwa razy obiecać, to jak raz dać”).

Na temat obietnic złożonych przez Starostę Stalowowolskiego i deklaracji złożonej przez Prezydenta Miasta napiszę nieco później, dając im trochę czasu na ich przedstawienie mieszkańcom.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2022r. 20:25  
Cytuj
Poczekaj na S-74 to zapomniesz o hałasie z obwodnicy. Mieszkałem 1km od S-19. Jak jest wilgotno to zaj..e niesie. A o przeładowanych TIR-ach nie wspomnę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Gru 2022r. 16:37  
Cytuj
Czas przejść do obietnic i deklaracji.

Zaczniemy od Starosty: jak wcześniej pisałem, w sprawie hałasu od obwodnicy oraz samych pomiarów hałasu odbyły się dwa spotkania z udziałem Starosty, pracowników Starostwa, radnych SPS i przedstawicieli mieszkańców. Ustalono, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Starosta musi poczekać do momentu ukazania się analizy porealizacyjnej. Jednak na tych spotkaniach padły pewne obietnice mówiące o tym, na co można liczyć po przedłożeniu tego opracowania. I tak np. w związku z licznymi uwagami dotyczącymi przeprowadzanych pomiarów, Starostwo poinformowało, że byłoby możliwe zlecenie przez Starostwo nowych pomiarów hałasu komunikacyjnego z uwzględnieniem uwag mieszkańców zamieszczonych we wnioskach wysłanych do GDDKiA oraz RDOŚ. A w jednej z ostatnich rozmów Starosta stwierdził też, że „zastanawia się nad odcinkowym pomiarem prędkości”.

Wszystkie obietnice Starosty zostały jednak „przebite” przez deklarację Prezydenta Miasta złożoną na spotkaniu z mieszkańcami osiedli Skarpa II i Skarpa III. Pan Prezydent, w obecności Przewodniczącego Rady Miejskiej i mieszkańców nie tylko z tych osiedli, kilkakrotnie stwierdził: „Wierzę (wiem, myślę), że ekrany przy obwodnicy zostaną zbudowane przez GDDKiA (jeszcze w ramach inwestycji). A jeżeli nie zrobi tego GDDKiA, to zrobi je miasto.” Słowa w nawiasach wynikają z różnej wersji tej samej wypowiedzi w różnych momentach spotkania.

Przewodniczący Rady Miejskiej upewniał mieszkańców w tym stanowisku, stwierdzając, że „Jeżeli Pan Prezydent tak mówi, to tak będzie.” i „Przecież mamy swojego ministra.”.

Tego stanowiska nie zmieniła nawet uwaga ze strony mieszkańców, że koszty takiego przedsięwzięcia mogą sięgać nawet 10 mln złotych i przekraczać możliwości budżetowe miasta.

Niedługo będą uchwalane budżety miasta i powiatu. Nie pozostaje nic innego, jak tylko kibicować Prezydentowi i Staroście w realizacji złożonych obietnic.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Gru 2022r. 17:15  
Cytuj
Światowa gospodarka wchodzi nieuchronnie w okres stagnacji dzieki Imperialnym ambicjom Rosji, może nie być paru milionów na projekt który nie jest niezbędny co uzasadniłeś rekomendacjami po wykonaniu badan. Może w następnych budżetach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Gru 2022r. 08:52  
Cytuj
Dla porządku zamieszczam odpowiedź z RDOŚ na moje ostatnie pismo:

Obrazek

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Gru 2022r. 18:52  
Cytuj
Musisz poczekać na zmianę rządu. Ten ciągle buduje, następny będzie tylko nasadzał. Nawet pieniądze im Niemcy blokują żeby przestali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2023r. 18:49  
Cytuj
W związku z dużym zainteresowaniem (od 18 grudnia do dzisiaj ponad 2700 wyświetleń) informuję, że na razie nie mam nowych informacji na temat zakończenia postępowania przez RDOŚ. Z tego co wiem, Starostwo również jeszcze nie otrzymało ostatecznej decyzji.

CYTAT
… Może w następnych budżetach.

A dlaczego nie w tym. Przecież był taki „racjonalny, rekordowy, rozwojowy”. Przewidywał nadwyżkę operacyjną w wysokości 22,7 mln zł. Wprawdzie po przyjęciu autopoprawek nadwyżka zmalała do 3 mln zł. Ale zawsze jeszcze jakaś jest.

Jeżeli Pan Prezydent szanuje swoje własne słowa i chce być szanowany przez innych, zawsze może zgłosić kolejną autopoprawkę.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sty 2023r. 07:33  
Cytuj
Wystąpiłem do RDOŚ z kolejnym pismem:

Obrazek

Może za jakiś miesiąc przyjdzie odpowiedź.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Sty 2023r. 20:52  
Cytuj
To już będzie ponad rok gdy wisi na forum na pierwszej stronie twoja robota. To naturalne ze ludzie lubią podglądać horrory i dreszczowce.


PS.
Mógłbyś pisać scenariusze suspense and drama dla braci Sekielskich gdybyś potrafił być dyskretny i nie mówił nikomu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Sty 2023r. 18:47  
Cytuj
CYTAT
To już będzie ponad rok gdy wisi na forum na pierwszej stronie twoja robota. …

Akurat mnie to cieszy. Zauważ jednak, że jest to także Twoja zasługa. Tak trzymaj. ok

CYTAT
… To naturalne ze ludzie lubią podglądać horrory i dreszczowce. …

Z doświadczenia wiem, że kiepskie horrory i dreszczowce nie są zbyt poczytne (oglądane) i mało kto do nich wraca. Jednak ponad 51 tysięcy odsłon świadczy o tym, że temat i forma tego wątku są dość interesujące. Na tyle ciekawe, że nawet Ty nie możesz się (nieważne z jakich powodów) od niego oderwać.

CYTAT
… gdybyś potrafił być dyskretny i nie mówił nikomu.

Akurat tematy dotyczące naszej polskiej i stalowowolskiej rzeczywistości nie wymagają dyskrecji. Wręcz przeciwnie, należy o nich głośno i jak najwięcej mówić oraz pisać.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 9 10 11 12 13 14 15 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »