NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 8 9 10 11 12 13 14 ... » »»
Obwodnica Stalowej Woli - pomiary hałasu,
Posty: 10491
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sie 2022r. 15:54  
Cytuj
CYTAT
A wracając do głównej myśli wpisu o bylejakości systemu ochrony środowiska w naszym kraju, trzeba stwierdzić, że taki sam tumiwisizm, taka sama spychologia występują także na najniższych jego szczeblach – tzn. już w organach samorządowych. Jeszcze gorzej jest, gdy towarzyszy temu niekompetencja, zaniedbanie albo celowe lub wymuszone zaniechanie. Przykładów nie muszę szukać daleko – wystarczy jak wyjrzę przez okno.



Nie przejmuj się. Słonce grzeje to rzeki wysychają. Będziemy budowali wielką retencje wód. Magazynujesz gdy są powodzie, używasz gdy grzeje. Podatnik zapłaci, Bogdan wspiera.

Obrazek
Wyglądam z baszty przez okno. Patrzcie co zrobił Micron z Loarą. How dare you!


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2022r. 15:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sie 2022r. 17:00  
Cytuj
Chociaż znowu nie na temat, ale tak trzymaj:

Obrazek
Ja się cieszę (im więcej Ciebie, tym lepiej), stalowemiasto.pl się cieszy (są dochody z reklam), opozycja się cieszy (niedługo wybory). Wszyscy się cieszą. good
Ciekawe, czy Twoi lokalni idole też? nie wiem

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10491
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sie 2022r. 18:59  
Cytuj
Poprosiłeś żebym wyjrzała za okno i teraz narzekasz?
Ludzie są ciekawi ile możesz to robić i jak ci pomagam cool girl

PS.
Nuuu czyżbym miała dobre skojarzenia+ ? To mogła być jakaś złota wredna alga która trafiła na świetne warunki do rozwoju. I Boom... Odra to rzeka uregulowana w porównaniu do Wisły.

Czy Hans zaimplantował nam katastrofę? Nigdy się nie dowiemy bo czy Donek by się przyznał do takiego wsparcia?

CYTAT
Niepotrzebnie to napisałeś wyzwolicielu uciśnionych.

Słyszałam z Lublina o problemach rzeczki Bystrzycy. Otóż sezonowo w lecie ginęły tam ryby przy ujściu do Wisły. Parę nakładających się zjawisk, źródłowym był powstały Zalew Zemborzyce, temperatury, niskie stany, brak retencji deszczówki, poruszanie osadów i zakwitanie glonów. To prowadziło do spadku natlenienia wody do stanu śniecia ryb. Rozwiązaniem było magazynowanie deszczówki w zbiornikach retencyjnych po mieście żeby fala deszczowa nie powodowała poruszania osadów z dna które wypalały cały tlen.

Zbiornik Zemborzyce zniwelował wiosenne i jesienne wezbrania wód które systematycznie czyściły osady z dna rzeki przy wysokim poziomie wód. Po powstaniu zalewu, w lecie przy niskich stanach wód fala deszczów ( Lublin ma wiele wąwozów i jarów ) była proporcjonalnie na tyle intensywna ze uwalniała cały zgromadzony osad.

I boom !



Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 28 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sie 2022r. 20:05  
Cytuj
Dziadek o chlebie , babka o niebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10491
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sie 2022r. 22:59  
Cytuj
Chciał się podłączyć do rtęci to ma,,, cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sie 2022r. 06:25  
Cytuj
CYTAT
Chciał się podłączyć do rtęci to ma,,, cool girl

Jak wcześniej pisałem: brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. sciana

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2022r. 21:45  
Cytuj
Madzia ma za zadanie uwalić każdy temat, niepochlebny wobec obecnej władzyumiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10491
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sie 2022r. 17:56  
Cytuj
Robercie jesteś zbyt szorstki dla mnie nie wiem Widziałeś co Micron zrobił z Loarą?


Od wielu miesięcy domagam się żeby nasz interrogator dowiedział się ile ubyło na Staszica. I boom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sie 2022r. 18:48  
Cytuj
CYTAT
... Od wielu miesięcy domagam się żeby nasz interrogator dowiedział się ile ubyło na Staszica. ...

Nie dość, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to jeszcze nie znasz znaczenia słów. Przeczytaj jeszcze raz swoje i moje posty. Następnie zastanów się, czyje wpisy bardziej przypominają przesłuchanie i kto bardziej przypomina przesłuchującego.

Jeżeli ubyło, to super – im więcej, tym lepiej (jeżeli chcesz wiedzieć ile, napisz do RDOŚ - ostatnio robili pomiary w ramach ogólnopolskiej mapy hałasu).

Ale lepiej trzymaj się tylko starych i sprawdzonych pytań, to będziesz miała mniej wpadek. Jak chociażby ta:

Obrazek

Raz napisałaś jedno (pierwsze) zdanie od siebie (a nie skopiowałaś z partyjnego przekazu dnia) i od razu trafiła się taka wtopa (jak chcesz, mogę zrobić powiększenie).

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2022r. 19:51  
Cytuj
CYTAT
Robercie jesteś zbyt szorstki dla mnie nie wiem Widziałeś co Micron zrobił z Loarą?

Tu jest Stalowa Wola. Gdyby "Micron" nie zrobił tak z Loarą to co by było z obwodnicą ?

CYTAT
Od wielu miesięcy domagam się żeby nasz interrogator dowiedział się ile ubyło na Staszica. I boom.


Madziu nie powinno być tak że, skoro jednym się poprawiło to drugim można pogorszyć umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10491
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Sie 2022r. 17:10  
Cytuj
CYTAT


Madziu nie powinno być tak że, skoro jednym się poprawiło to drugim można pogorszyć umiech


To problem level Oxford. Pomyślmy, jak można zabrać gdy piniendzy ni ma i nie będzie ale okazuje się ze piniondze som i można było je dać.

Puenta:
Komu zabrano praworządnie a komu niepraworządnie i kto domaga się praworządnego oddania umiech nie wiem cool

Obrazek



Dojdziemy do odpowiedzi na ten rebus, komu droga pogarsza a komu polepsza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sie 2022r. 19:37  
Cytuj
Gry na czas ciąg dalszy.

Wracając do głównego tematu, GDDKiA przysłało dzisiaj tradycyjną pocztą zamiast dokumentacji jedynie fakturę obejmującą dwie pozycje „Udostępnienie informacji o środowisku” i „Wysyłka płyty pocztą polską”. Przelew już wysłałem, jutro dostaną potwierdzenie przelewu.

Rysuje się więc szansa, że za jakiś czas nadejdzie także dokumentacja.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 26 Sie 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2022r. 06:45  
Cytuj
Dzień dobry, czy można się jakoś z Panem skontaktować poza serwisem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sie 2022r. 10:31  
Cytuj
CYTAT
Dzień dobry, czy można się jakoś z Panem skontaktować poza serwisem?

Numer telefonu, patrz PW.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2022r. 07:55  
Cytuj
Oczekując na dostawę dokumentów z GDDKiA, powrócę do wcześniejszych wpisów dotyczących systemu ochrony środowiska w naszym kraju i przedstawię efekty kolejnej rozgrywki w ping-ponga pomiędzy urzędami i instytucjami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska oraz ochronę naszego zdrowia.

W dniu 1 lipca (już tego roku) grupa 18 osób wystosowała pisma do PWIOŚ, po raz kolejny zgłaszając przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu w swoich mieszkaniach:

Obrazek

Odpowiedź z PWIOŚ (przekierowanie do Starosty i PPIS w Stalowej Woli chytry):

Obrazek

Odpowiedź z PPIS z 18 lipca (z przekierowaniem do PWIOŚ :szok:):

Obrazek

Zawiadomienie ze Starostwa z 22 lipca (z przekierowaniem do PSSE w Stalowej Woli zarumieniony):

Obrazek

I to było na tyle – dalszych działań ze strony urzędów i instytucji na razie brak. sciana
Ale dzisiaj mamy dopiero 2 września.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2022r. 14:25  
Cytuj
Wczoraj wieczorem odebrałem przesyłkę od GDDKiA. Oprócz płyty DVD zawierała ona poniższe pismo:

Obrazek
Ponieważ „rozpowszechnianie, upublicznianie i powielanie rzeczowego opracowania będzie stanowiło naruszenie majątkowych praw autorskich” (podejrzewam, że także we fragmentach), zamieszczę jedynie własną konkluzję po pobieżnym zapoznaniu się z przesłaną analizą.

Sam główny dokument zawiera kilka błędów merytorycznych, np.:
- punkt pomiarowy z5, w rzeczywistości zlokalizowany przy ul. Poniatowskiego 86 w Stalowej Woli. w analizie jest lokalizowany zarówno przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 86 w Stalowej Woli, jak również przy ul. Tadeusza Kościuszki 81 w Nisku,
- punkt pomiarowy z6, w rzeczywistości zlokalizowany przy ul. Poniatowskiego 82 w Stalowej Woli, w analizie jest lokalizowany także przy ul. Tadeusza Kościuszki 42 w Nisku.

Ponieważ w raportach z pomiarów hałasu lokalizacje są podane prawidłowo, prawdopodobnie nie będzie to miało większego znaczenia dla ostatecznego rozstrzygnięcia (przez RDOŚ), które mogę opisać w następujący sposób:

1. Nie ma przekroczeń hałasu na żadnym fragmencie obwodnicy Stalowej Woli i Niska (np. przy bloku Poniatowskiego 82 zmierzone poziomy hałasu (w dzień i w nocy) są o ok. 2 dB niższe niż przy wrześniowych pomiarach wykonywanych przez WIOŚ – patrz wcześniejsze wpisy).
2. Nie ma potrzeby podejmowania jakichkolwiek działań zmierzających do ograniczenia hałasu (czyt. budowy ekranów dźwiękochłonnych, zastosowania innej mieszanki asfaltu, ograniczenia prędkości itp.).

Podsumowując:
Wszystkim osobom twierdzącym, że jest głośno, jedynie tak się wydaje.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 18 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2022r. 18:48  
Cytuj
Obserwuję ten temat od początku. Z całym szacunkiem dla autora i jego tytanicznych starań oraz zawziętości, ale czy naprawdę miałeś jakiekolwiek inne oczekiwania co do ich rezultatu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10491
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2022r. 17:23  
Cytuj
Podsumowując:
Wszystkim osobom twierdzącym, że jest głośno, jedynie tak się wydaje.

Na krajówce tez się wydawało ze jest cicho a to echo grało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2022r. 07:49  
Cytuj
CYTAT
Obserwuję ten temat od początku. Z całym szacunkiem dla autora i jego tytanicznych starań oraz zawziętości, ale czy naprawdę miałeś jakiekolwiek inne oczekiwania co do ich rezultatu?

Ja: nie. I wiedzą o tym wszyscy, którzy kontaktowali się ze mną w tej sprawie.

Sądzę jednak, że pytanie to powinieneś skierować nie do mnie, ale do tych prawie 1000 osób podpisanych pod petycją oraz zgłaszających problemy z hałasem. Myślę, że w tym przypadku odpowiedź brzmi: tak. Oni raczej spodziewali się innych wieści.

I nie kierowała mną „zawziętość”, a jedynie konsekwencja – zobowiązałem się do „pociągnięcia” tematu do samego końca. A skoro mam przed sobą perspektywę wielu kolejnych nieprzespanych nocy i sporo nowego (pełnego błędów) materiału do analizy, nie wykluczam, że być może nie jest to jeszcze definitywny koniec.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2022r. 19:10  
Cytuj
No to jednak zaczynamy tę nierówną dogrywkę.

Obrazek

Nie mogę dodać załącznika, gdyż zawiera on skopiowane fragmenty analizy i załączników. Łącznie znalazłem ponad 30 błędów. Może nie są to błędy, które wywrócą analizę i wpłyną na zmianę wniosków końcowych, ale jednak od czegoś trzeba zacząć.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2022r. 08:20  
Cytuj
Aby zaspokoić ciekawość wszystkich czytających ten wątek (od ostatniego mojego było dokładnie 979 odsłon), informuję, że na razie nie otrzymałem odpowiedzi od żadnego urzędu/organu, do którego skierowałem wcześniej zamieszczone pismo. Chociaż wszystkie bez wyjątku były poproszone o ustosunkowanie się do zgłoszonego problemu.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10491
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2022r. 19:27  
Cytuj
Nie chcą się przyznać ile ubyło. Więcej od połowy nie mogło ubyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2022r. 08:40  
Cytuj
Minęło dwa tygodnie i nadal nie ma żadnej odpowiedzi.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Paź 2022r. 08:41  
Cytuj
I minął kolejny tydzień, a odpowiedzi brak.
Do ustawowego terminu pozostało już niewiele czasu – poczekam.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Paź 2022r. 08:34  
Cytuj
Właśnie minął ostatni tydzień. Ustawowo w przyszłym tygodniu powinny pojawić się jakieś odpowiedzi.

A tymczasem, Pan Prezydent Nadbereżny występując w TVP, powiedział:

CYTAT
Jeżeli nasi mieszkańcy mają jakiś problem, to samorząd jest od tego, aby go rozwiązać.

Chciałbym przypomnieć Panu Prezydentowi i Panu Przewodniczącemu Rady Miejskiej, że mieszkańcy Stalowej Woli już ponad rok temu zgłosili problem hałasu od obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

Tak więc, Panowie do dzieła – pora rozwiązać ten problem.

Chyba, że nie chodzi o wszystkie problemy, nie wszystkich mieszkańców i nie wszystkie samorządy.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 8 9 10 11 12 13 14 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »