NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Obwodnica Stalowej Woli - pomiary hałasu,
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Paź 2021r. 21:30  
Cytuj

Więc siłą rzeczy, rzeczywiście nie słuchałem tego, co napisała.



Sam się wykluczyłeś, ale nie wykluczaj innych z całości wypowiedzi i poruszonych tematów bo skończysz jak relatywizujący Malovany Dzbanek z wyrywanymi półsłówkami i pytaniami z.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2021r. 21:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Paź 2021r. 07:32  
Cytuj
Z góry przepraszam administratora forum, ale muszę zacytować własny wpis z 14 października:

CYTAT
Aby oszczędzić czytelnikom tego forum wątpliwej przyjemności przedzierania się przez gąszcz pełnych „merytoryki” postów forumowiczki art2deco, poniżej zamieszczam wyciąg z tych najbardziej „inteligentnych” i „merytorycznych” wpisów zamieszczonych przez nią tylko w tym jednym wątku:

CYTAT
...{Mem}: Jam odszedł, ale Nitras mnie zastąpi... Droga to hałas, ten sam. ...
... Nic w przyrodzie nie ginie ....
... Słowo się rzekło kobyłka u płotu. ...
... Nic w przyrodzie nie ginie napinacze ...
... To lepiej czy gorzej dla ciebie? ...
... Dlaczego Bodzio się odzywa za ciebie to sprawa waszego tandemu ...
... Klasyczny Mundry bez wyobraźni po szkodzie. ...
... Grubo może jeszcze być Dzbanku. ...
... czy to powód do jałowego gęgania PZPrze? ...
... Tak, za Korybuta Wiśniowieckiego. ...
... Samochody elektryczne wszystko zmienią. ...
... Jednocześnie powinieneś pojękiwać mniej personalnie, ...
... Jesteś tendencyjnym gęgaczem w swoim zacietrzewieniu, przyłapanym z obiema rękami w nocniku. ...
... Obiecanki cacanki ze już nie będziesz gęgać. ...
... Wiedziałam ze nie wytrzymiesz. ...
... To nie jest obwodnica skoro przebiega pod oknami ...
... Bodzio przekuje każdy sukces w porażkę i każdą porażkę w sukces. ...
... Bez spontanicznego zaangażowania organizacji "Nasze Miasto" ani rusz. ...
... Dużo można na takim bezprzetargowym zleceniu zarobić? ...
... Ja popieram propozycje zakrzaczenia poboczy nasypu. ...
... Bogdan halsuje na całego i w czynie społecznym pomaga przy koszeniu miejskich trawników. ...

Więc chyba nikogo nie powinien dziwić fakt, że po odczytaniu kilku takich ze wszech miar „merytorycznych” postów, mój stary (ale jak widać, jednak inteligentny) syntezator mowy sam doszedł do wniosku, że osoba ta nie jest w stanie napisać nic godnego uwagi. I od pewnego czasu zaraz po odczytaniu jej loginu sam przechodzi w tryb wyciszenia, bez względu na potencjalną dalszą zawartość wpisu.

Więc siłą rzeczy, rzeczywiście nie słuchałem tego, co napisała.

Przeczytanie skrótu własnych wpisów musiało być bardzo bolesne, gdyż dopiero po czterech dniach intensywnego myślenia (lub oczekiwania na wytyczne z centrali) osoba ta zamieściła kolejny „merytoryczny” argument:

CYTAT
... bo skończysz jak relatywizujący Malovany Dzbanek z wyrywanymi półsłówkami i pytaniami...

W zasadzie nie wymyśliła nic nowego. Takim samym epitetem obdarza prawie wszystkich mających inne zdanie użytkowników tego forum. Jak się nie ma nic merytorycznego do napisania, to najczęściej próbuje się obrażać lub prowokować innych.

Dla mnie dyskusja polega na wymianie poglądów i/lub argumentów a nie na wymianie bardziej lub mniej obraźliwych epitetów. Na zaproponowaną formę „dyskusji” na pewno nie dam się namówić ani w taką „dyskusję” wciągnąć.

Dlatego sam się wykluczyłem z „dyskusji” z osobą, której form wypowiedzi i poruszonych tematów po prostu nie akceptuję. Dla mnie nie stanowi to żadnego problemu – dla niej, najwyraźniej tak.

Najważniejsze jest to, że od 31 sierpnia tego roku ten wątek był wyświetlony ponad 6500 razy. Pomijając odsłony moje i próbującego obrażać mnie trolla (tak, teraz już mogę potwierdzić, że nim jest), świadczy to o dużym zainteresowaniu tematem. Więc nie martwię się także tym, czy jestem lub zostanę sam.

Ciąg dalszy nastąpi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Paź 2021r. 22:47  
Cytuj
Źle zrobiłeś.

Dodam do wybiórczych wyrywków, merytoryczną wypowiedz:

-
CYTAT
Ile ubyło na Staszica?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Paź 2021r. 22:53  
Cytuj
@art2deco

"Dodam do wybiórczych wyrywków, merytoryczną wypowiedz:"

Zapomniałaś dodać.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Paź 2021r. 17:22  
Cytuj
Eeeeee to Bogdan się zapomniał. Ale ja mu pomogę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Paź 2021r. 18:17  
Cytuj
CYTAT
.. zrobiłeś ... dodam ... zapomniał ... pomogę ...

Uwaga: Nie karmić trolla Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Paź 2021r. 11:19  
Cytuj
Historii ciąg dalszy:

2021-10-22 - Odpowiedź PWIOŚ na pismo z 9 października (cytaty dosłowne, pogrubienia moje):

CYTAT
... Wojewódzki Inspektorat ochrony Środowiska w Rzeszowie informuje, że do dnia dzisiejszego nie wpłynęły do tut. Inspektoratu wszystkie sprawozdania z wykonanych przez Centralne Laboratorium Badawcze GIOŚ Oddział w Rzeszowie pomiarów hałasu komunikacyjnego od obwodnicy Stalowa Wola – Nisko. Ponadto, kontrola w GDDKiA Oddział w Rzeszowie nie została zakończona.

Dla przypomnienia: pomiary hałasu fizycznie zostały zakończone 29 września i były wykonywane w 3 punktach przy obwodnicy. Niegdy nie przypuszczałem, że opracowanie i przesłanie wyników pomiarów z tak małej ilości punktów może zająć tyle czasu. Tym bardziej, że wyniki pomiarów porealizacyjnych muszą być opracowane oraz przekazane w ciągu 6 miesięcy, a zgodnie z dokumentacją mogą obejmować „tylko 104” punkty pomiarowe.

CYTAT
W związku z powyższym, przedmiotowa kontrola zostanie zakończona po otrzymaniu wszystkich sprawozdań. Raporty z badań, zgodnie z pismem znak DTWI.7024.45.2021.HS, zostaną przekazane osobom składającym interwencje oraz właściwym organom.

Dobrze, że udało się uzyskać taką informację, gdyż z ostatniego pisma wynikało, że aby otrzymać raporty, muszę zwracać się o ich udostępnienie oddzielnymi pismami (tylko nie było wiadomo i nadal nie wiadomo kiedy).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Paź 2021r. 19:35  
Cytuj
No pięknie, to masz wyjątkową okazje powiedzieć nam cos ze 100% pewnością.

Kiedy upływa termin?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Paź 2021r. 09:28  
Cytuj
Skoro mowa o terminach:
11 października napisałem, że powstaje płot przy obwodnicy i zastanawiałem się, ile dni zajmie, aż piesi, których bezpieczeństwo ma zapewnić, zrobią w nim pierwszą dziurę;
15 października na dwóch stalowowolskich portalach ukazały się artykuły o powstaniu tego płotu, a na jednym z nich również o ewentualnej dziurze;
20 października jedna z osób zamieściła komentarz mówiący o tym, że dziura już jest (i faktycznie jest).

Jak widać niektórzy z mieszkańców naszego miasta w ciągu niespełna 4 dni uporali się z tym „zabezpieczeniem”.
W tym przypadku szybko i skutecznie (niestety).

Szkoda tylko, że nic dobrego nie można napisać o szybkości i skuteczności działań niektórych urzędów, naszych organów samorządowych i ich przedstawicieli. Dlatego do momentu uzyskania odpowiedzi i/lub ostatecznego wyjaśnienia zgłoszonych spraw, co miesiąc będę zamieszczał wpisy przypominające o tym, że:

Właśnie minęło lub lada dzień minie:
- 4 miesiące od wysłania mojego pierwszego pisma do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli (24.06.2021) – ostatecznej odpowiedzi brak;
- 3 miesiące od złożenia petycji mieszkańców w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie (25.07.2021) – ostatecznej odpowiedzi brak;
- 3 miesiące od zarejestrowania interpelacji radnych SPSu w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Stalowa Wola (28.07.2021) – odpowiedzi brak;
- 1 miesiąc od zakończenia pomiarów hałasu przy obwodnicy (29.09.2021) – wyników brak.

Oczywiście nie zapomnę też o terminach związanych z oddaniem obwodnicy do użytkowania i zbliżających się pomiarach porealizacyjnych.

A jak ktoś nie wie, kiedy upływa mu jakiś termin, niech sprawdzi w swoim kalendarzu i/lub kalendarzyku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Paź 2021r. 12:18  
Cytuj
Od mojego ostatniego wpisu niewiele się zmieniło w sprawie pomiarów, poza tym, że wysłałem kolejne pismo do WIOŚ. Jak do tej pory WIOŚ kilkakrotnie unikał odpowiedzi na jedno z pytań, odpowiadając obszerniej na inne. Tym razem, aby uniknąć takiej sytuacji, postanowiłem wysłać pismo zawierające tylko jedno pytanie. Zobaczymy, czy i jak odpowiedzą.

Tak więc historii ciąg dalszy:
2021-10-28 – Kolejne pismo do WIOŚ (już siódne)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lis 2021r. 21:53  
Cytuj
Pamiętaj by przynajmniej Niedziele świętować, nie korespondować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 272
Dołączył: 9 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Lis 2021r. 23:58  
Cytuj
CYTAT
Od mojego ostatniego wpisu niewiele się zmieniło w sprawie pomiarów, poza tym, że wysłałem kolejne pismo do WIOŚ. Jak do tej pory WIOŚ kilkakrotnie unikał odpowiedzi na jedno z pytań, odpowiadając obszerniej na inne. Tym razem, aby uniknąć takiej sytuacji, postanowiłem wysłać pismo zawierające tylko jedno pytanie. Zobaczymy, czy i jak odpowiedzą.

Tak więc historii ciąg dalszy:
2021-10-28 – Kolejne pismo do WIOŚ (już siódne)



A czy w imieniu mieszkańców bloków na Jana Pawła i Staszica też będziesz wysyłał pisma?wrzuć człowieku na luz.Twoje żale i pisma nikogo jak widać nie obchodzą i obchodzić nie będą.mlotekmlotek

Nie ma nic dobrego w wojnie, z wyjątkiem jej końca - Abraham Lincoln.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lis 2021r. 08:12  
Cytuj
CYTAT
... A czy w imieniu mieszkańców bloków na Jana Pawła i Staszica też będziesz wysyłał pisma?...

Ja w imieniu mieszkańców Jana Pawła i Staszica? A po co? Przecież mając tylu obrońców, na pewno sobie poradzą. W razie potrzeby w moich wcześniejszych wpisach znajdą dokładne instrukcje, do kogo i co trzeba napisać.
Z drugiej strony, nie mają się czym zamartwiać. Przecież ewentualne ograniczenie hałasu przy obwodnicy nie spowoduje przywrócenia ruchu na te ulice i zwiększenia poziomów hałasu. To, co zadziałało w jedną stronę (nowa droga) nie zadziała w drugą. Więc ciągłe przywoływanie problemu hałasu przy tych ulicach w kontekście pomiarów hałasu przy obwodnicy można odbierać tylko, jako działanie na zasadzie „dobrze, że wreszcie ktoś ma gorzej niż my”.

CYTAT
... Twoje żale i pisma nikogo jak widać nie obchodzą i obchodzić nie będą. ...

Częściowo masz rację. A na pewno, jeżeli chodzi o urzędy i urzędników. Potwierdza to chociażby postawa organów samorządowych naszego miasta. sciana
Z drugiej strony, najlepszą odpowiedzią będzie taka informacja:
Obrazek
Prawda, że nieźle jak na 5 miesięcy? good

CYTAT
... Wrzuć człowieku na luz. ...

Nawet gdybym bardzo chciał, niestety nie mogę. Powodów mógłbym wymienić bardzo dużo, ale ograniczę się tylko do czterech. Po pierwsze, dlatego, że chciałoby tego zbyt wiele urzędów i wielu „bardzo przychylnych” ludzi. Po drugie, dlatego, że lubię, aby wszystkie sprawy zostały wyjaśnione do końca. Po trzecie, dlatego, że ta sprawa dotyczy także mnie. I po czwarte, ze względu na powyższy licznik.

Tobie również dziękuję, za okazane zainteresowanie. ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lis 2021r. 13:07  
Cytuj
Dostałem odpowiedź na ostatnie pismo. Poniżej zamieszczam całą treść odpowiedzi bez jakichkolwiek zmian.

CYTAT
Działając na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2020 r., poz. 2176), Wojewódzki Inspektorat ochrony Środowiska w Rzeszowie informuje, że podczas wizji lokalnej przeprowadzonej w dniu 27.08.2021 r. przez pracowników WIOŚ w Rzeszowie, Delegatura w Tarnobrzegu oraz pracowników Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Oddział CLB w Rzeszowie w rejonie ul. Poniatowskiego 86 i 82 w Stalowej Woli, do pomiarów emisji hałasu komunikacyjnego przy użyciu automatycznej stacji pomiarowej wybrano teren zabudowy wielorodzinnej znajdujący się przy ul. Poniatowskiego 82. Decyzja taka podęta została z uwagi na naturalny ekran w postaci drzew znajdujący się pomiędzy blokiem a obwodnicą miasta Stalowa Wola przy ul. Poniatowskiego 86.
Jednocześnie informuje się, że w dniu 23 września 2021 r. weszła w życie zmiana dotycząca pomiarów poziomu hałasu, w art. 115a ustawy Prawo ochrony środowiska, zmienionego przez art. 2 pkt 1 w ustawie z dnia 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach (Dz. U. z 2021 r., poz. 1648). Zgodnie z przepisami prawa, pomiary hałasu wykonane po 23 września br. przez Centralne Laboratorium Badawcze Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zgodnie z art. 115a ustawy Prawo Ochrony Środowiska nie będą mogły stanowić podstawy do stwierdzenia przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu. W związku z powyższym, kontrola w GDDKiA Oddział w Rzeszowie nie została rozszerzona o dodatkowe punkty pomiarowe.
Dodatkowo informuje się, że przepisy prawa nie przewidują wydawania decyzji o dopuszczalnym poziomie hałasu od dróg. Tym niemniej organ ochrony środowiska, którym w przedmiotowej sprawie jest Starosta Stalowowolski, działając w trybie art. 362 ustawy Prawo ochrony środowiska, w przypadku, jeżeli podmiot korzystający ze środowiska negatywnie oddziałuje na środowisko, może, w drodze decyzji, nałożyć obowiązek ograniczenia oddziaływania na środowisko i jego zagrożenia, oraz przywrócenia środowiska do stanu właściwego. W decyzji, ww. organ ochrony środowiska może określić zakres ograniczenia oddziaływania na środowisko lub stan, do jakiego ma zostać przywrócone środowisko, czynności zmierzające do ograniczenia oddziaływania na środowisko lub przywrócenia środowiska do stanu właściwego oraz termin wykonania obowiązku. Działając natomiast w trybie art. 178 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska, ww. organ ochrony środowiska może, w drodze decyzji, nałożyć na zarządzającego drogą, obowiązek prowadzenia w określonym czasie pomiarów poziomów substancji lub energii w środowisku wprowadzanych w związku z eksploatacją tych obiektów, wykraczających poza obowiązki, o których mowa w art. 175 ust. 1–3, lub obowiązki nałożone w trybie art. 56 ust. 4 pkt 1 lub art. 95 ust. 1, jeżeli przeprowadzone kontrole poziomów substancji lub energii w środowisku, które są emitowane w związku z eksploatacją obiektu, dowodzą przekraczania standardów jakości środowiska.
Mając powyższe na uwadze, organem, do którego aktualnie należy kierować wnioski związane z uciążliwością hałasową pochodzącą od przedmiotowej obwodnicy, jest Starosta Stalowowolski.
Ponadto informuje się, że kontrola w GDDKiA Oddział w Rzeszowie została zakończona w dniu 4.11.2021 r. W załączeniu przekazuje się sprawozdanie z badań hałasu komunikacyjnego z lokalizacji ul. Poniatowskiego 82 w Stalowej Woli (Załącznik nr 1).
Dodatkowo informuje się, że w pozostałych punktach pomiarowych zlokalizowanych w Stalowej Woli przy ul. Słonecznej oraz w Nisku przy ul. Pszennej, uzyskany wynik pomiarów w porze dnia i nocy był niższy od wartości dopuszczalnej określonej w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 r., (Dz. U. z 2014 r., poz. 112) w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku. Dopuszczalny poziom natężenia hałasu od dróg i linii kolejowych, określony w rozporządzeniu Ministra Środowiska z 14 czerwca 2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz. U. z 2014 r., poz. 112), jest wyższy niż w przypadku dopuszczalnego poziomu hałasu pochodzącego od pozostałych obiektów lub działalności będącej źródłem hałasu i wynosi, w przypadku zabudowy jednorodzinnej 61 dB [A] w porze dziennej (w przedziale czasu odniesienia równy 16 godzinom) oraz 56 dB [A] w porze nocnej (w przedziale czasu odniesienia równy 8 godzinom).


Oraz najważniejsze dane z załącznika wspomnianego w piśmie (całość sprawozdania liczy niecałe 2 strony oraz obejmuje tylko tę jedną, poniższą tabelę z wynikami).

Obrazek

Obrazek

Każdy może sam wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 28 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lis 2021r. 16:04  
Cytuj
Wygląda na to ,że :
1.Bogdan zrobił robotę za Pana Staroste STW bo to on powinien zająć się sprawą z urzędu na wniosek swoich wyborców
2. Pomiar wykonano w sobotę i niedzielę umiech
3. Wnioskuje , że wyniki pomiarów są "tendencyjne"(Rejs umiech) jeśli to jest średnia dobowa to podejrzewam ,że na lotnisku bedzie jeszcze mniejsza. Wystarczy że , przejedzie jeden TIR na godzinę i po spaniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Lis 2021r. 16:15  
Cytuj
@Apas, potrafiłbyś napisać jak wygląda ilość TIR-ow na godzinne na obwodnicy średniego miasta?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lis 2021r. 18:02  
Cytuj
CYTAT
... 2. Pomiar wykonano w sobotę i niedzielę ...

Nie, 9 i 10 września to czwartek i piątek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Marz 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2021r. 06:59  
Cytuj
Jak chcesz to ja mogę Ci zrobić pomiar. Jednak już teraz mogę napisać, że jest to min kilkanaście tirów na godzinę.
Co do tej naturalnej bariery w postaci drzew przy Poniatowskiego 86. Co za idiota to pisał? Przecież blok jest wyżej niż te drzewa. Fuck logic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lis 2021r. 08:00  
Cytuj
CYTAT
... 1.Bogdan zrobił robotę za Pana Staroste STW bo to on powinien zająć się sprawą z urzędu na wniosek swoich wyborców ...

Nie do końca tak jest.
Zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami procedura postępowania była następująca:
1. Zgłoszenie do Urzędu Miasta (Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska) - było.
2. Wniosek Prezydenta Miasta do WIOŚ – był.
3. Pomiary przez WIOŚ – były i jak się okazuje nie są nic warte.
4. Decyzja – brak.

Jeżeli dobrze rozumiem treść ostatniego pisma WIOŚ, teraz zgłoszenia należy składać do starosty. Szkoda tylko, że tak poważnej instytucji jak WIOŚ zajęło aż 1,5 miesiąca stwierdzenie, że wykonane przez nią pomiary, ich wyniki, sprawozdania oraz całą korespondencję można wyrzucić do kosza.

Z drugiej strony zastanawiam się, komu Starosta Stalowowolski ma zlecić wykonanie odpowiednich pomiarów, skoro:

CYTAT
... Zgodnie z przepisami prawa, pomiary hałasu wykonane po 23 września br. przez Centralne Laboratorium Badawcze Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zgodnie z art. 115a ustawy Prawo Ochrony Środowiska nie będą mogły stanowić podstawy do stwierdzenia przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu. ...

Pomijam fakt, że wspomnainy wyżej artykuł ponownie dotyczy zakładów przemysłowych a nie dróg. Ale nic to, „zabawa” trwa nadal:

2021.11.12 Pismo do Starosty Stalowowolskiego – zgłoszenie uciążliwości hałasowej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lis 2021r. 09:10  
Cytuj
Aby nie narażać się na ewentualne sankcje ze strony WIOŚ, naprawiam swój własny błąd wynikający z tego, że chcąc jak najszybciej podzielić się nowymi informacjami, nie doczytałem tekstu napisanego małym drukiem:

CYTAT
Niniejsze sprawozdanie bez pisemnej zgody kierownika laboratorium nie może być powielane inaczej jak, tylko w całości.

Dlatego zamieszczam całość sprawozdania po usunięciu jedynie danych wrażliwych ze względu na RODO (mam nadzieję, że tego się chyba nie będzie można doczepić).

Strona 1:

Obrazek

Strona 2 (i ostatnia):

Obrazek

Jeżeli WIOŚ zgłosi jakieś uwagi, zamieszczę dokument także z danymi osobowymi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Lis 2021r. 18:07  
Cytuj
Nie zapomniałem - więc zgodnie z obietnicą, dla przypomnienia:

Dzisiaj minęło sześć miesięcy od oddania obwodnicy.
Jeszcze tylko sześć i będzie już po pomiarach porealizacyjnych wykonywanych przez inwestora (GDDKiA).
A później jeszcze maksymalnie sześć miesięcy oczekiwania na przedłożenie wyników pomiarów. Może chociaż one będą mogły stanowić podstawę do stwierdzenia ewentualnego przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu.
A co potem, kto to wie?

A ostatecznych odpowiedzi na pismo do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli, petycję do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych Oddział w Rzeszowie, jak również interpelację radnych SPS do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli jak nie było, tak nadal nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lis 2021r. 18:17  
Cytuj
Dostałeś odpowiedź : 57/52dB dzień/noc. Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Lis 2021r. 18:59  
Cytuj
Jakimś dziwnym trafem w zamieszczonych powyżej dokumentach nie zauważyłem odpowiedzi od instytucji lub organów wymienionych w moim poprzednim wpisie.

A czy czasami poniższymi stwierdzeniami WIOŚ sam nie zdyskredytował swoich własnych wyników pomiarów? Gwarantuję, że będzie to jedno z pytań, jakie znajdą się w moim kolejnym piśmie.

CYTAT
... Zgodnie z przepisami prawa, pomiary hałasu wykonane po 23 września br. przez Centralne Laboratorium Badawcze Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zgodnie z art. 115a ustawy Prawo Ochrony Środowiska nie będą mogły stanowić podstawy do stwierdzenia przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu. ...

CYTAT
... Dodatkowo informuje się, że przepisy prawa nie przewidują wydawania decyzji o dopuszczalnym poziomie hałasu od dróg. Tym niemniej organ ochrony środowiska, którym w przedmiotowej sprawie jest Starosta Stalowowolski, działając w trybie art. 362 ustawy Prawo ochrony środowiska, w przypadku, jeżeli podmiot korzystający ze środowiska negatywnie oddziałuje na środowisko, może, w drodze decyzji, nałożyć obowiązek ograniczenia oddziaływania na środowisko i jego zagrożenia, oraz przywrócenia środowiska do stanu właściwego. W decyzji, ww. organ ochrony środowiska może określić zakres ograniczenia oddziaływania na środowisko lub stan, do jakiego ma zostać przywrócone środowisko, czynności zmierzające do ograniczenia oddziaływania na środowisko lub przywrócenia środowiska do stanu właściwego oraz termin wykonania obowiązku. Działając natomiast w trybie art. 178 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska, ww. organ ochrony środowiska może, w drodze decyzji, nałożyć na zarządzającego drogą, obowiązek prowadzenia w określonym czasie pomiarów poziomów substancji lub energii w środowisku wprowadzanych w związku z eksploatacją tych obiektów, wykraczających poza obowiązki, o których mowa w art. 175 ust. 1–3, lub obowiązki nałożone w trybie art. 56 ust. 4 pkt 1 lub art. 95 ust. 1, jeżeli przeprowadzone kontrole poziomów substancji lub energii w środowisku, które są emitowane w związku z eksploatacją obiektu, dowodzą przekraczania standardów jakości środowiska.
Mając powyższe na uwadze, organem, do którego aktualnie należy kierować wnioski związane z uciążliwością hałasową pochodzącą od przedmiotowej obwodnicy, jest Starosta Stalowowolski. ...

Ciekawe, dlaczego odebrano im takie uprawnienia?

Więc oczywiście, skorzystałem z powyższej podpowiedzi i jak pisałem wcześniej, „zabawa” zaczyna się od nowa.
Z tą tylko różnicą, że teraz dodatkowo będę oczekiwał na odpowiedź od Starosty Stalowowolskiego. Może on jako jedyny z przedstawicieli dzisiejszej władzy zachowa wymagane ustawowo terminy i udzieli konkretnej odpowiedzi. Widać, że inni mają z tym bardzo duże problemy.
A jak nie odpisze, po prostu dojdzie kolejny punkt do mojej comiesięcznej wyliczanki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lis 2021r. 19:22  
Cytuj
To zostaniesz z nami na dłużej Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lis 2021r. 08:21  
Cytuj
No nie, naprawdę jestem pod wrażeniem. :szok:
Dotychczas nie zdawałem sobie sprawy z tego, że troll, który udziela się w tym wątku jest jednocześnie rzecznikiem prasowym Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli, rzecznikiem prasowym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, a także rzecznikiem prasowym Starosty Stalowowolskiego.
On (ona) już wie, co się będzie działo dalej i jak długo będzie to trwało. Po prosu pełen szacun.

Z drugiej jednak strony, coraz bardziej przestaje mnie dziwić fakt, że nie otrzymujemy odpowiedzi na pisma, petycję oraz interpelację. Przecież na tym przykładzie łatwo zauważyć, że treści pisane przez inne osoby docierają do świadomości niektórych adresatów z bardzo, bardzo, bardzo dużym opóźnieniem. Aż w końcu następuje niespodziewane olśnienie. mlotek

Tak, pozostanę tutaj na dłużej. Przecież pisałem już o tym kilkakrotnie. To pewne, jak w banku. ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »