NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Obwodnica Stalowej Woli - pomiary hałasu,
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Maja 2021r. 01:26  
Cytuj
No to zamykaj bo nie wiem o co ci chodzi właściwie? Chcesz, żeby ludzie pisali o jakichś pomiarach ale kto ma je właściwie robić? Może sam coś pomierzysz? I czemu mają służyć te pomiary? Może jak napiszesz co można zrobić aby zmniejszyć hałas i uciążliwosc obwodnicy to więcej osób a może i instytucji zacznie robić te pomiary?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2021r. 01:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Maja 2021r. 08:08  
Cytuj
Dzisiaj osoby mieszkające między innymi przy ulicy Poniatowskiego znajdą w skrzynkach na listy informację o Konsultacjach Obywatelskich w sprawie wszczęcia procedury umożliwiającej zamontowanie ekranów podpisaną przez Radnych Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Jak widać można próbować coś zrobić, ale trzeba chcieć, a nie tylko jałowo marudzić.

Zamykam temat, całkowicie popierając inicjatywę Konsultacji Obywatelskich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Cze 2021r. 08:29  
Cytuj
a czemu trzeba sie prosic o ekrany? to nie jest oczywiste ze właśnie w takich miejscach sie je ustawia i to bez zadnej laski ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 241
Dołączył: 31 Marz 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2021r. 08:51  
Cytuj
CYTAT
a czemu trzeba sie prosic o ekrany? to nie jest oczywiste ze właśnie w takich miejscach sie je ustawia i to bez zadnej laski ?


to dodatkowe pieniądze na które Pudeliusz chciał by pewnie wydac na jakiś festyn lub agitacje polityczne umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Cze 2021r. 10:50  
Cytuj
Prawdopodobnie zapomnieli. Nie zrobili badań i teraz mieszkańcy są w d...pie.

Oczywiście lukrecjusz obieca i z czasem te ekrany powstaną, ale niestety to potrwa.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 27 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2021r. 11:24  
Cytuj
Panie, Panowie, proponuję przeprowadzić ogólne badania hałasu. Wszędzie przy drogach gdzie przekroczy ileś tam dB, instalować proszę ekrany! Badanie można rozszerzyć o pomiar hałasu przy pobliskich domach.

Ale instalować proszę te ekrany wszędzie. W centrum jednego i drugiego miasta, na osiedlach, poza osiedlami, na wylotówkach, przy drogach krajowych we wsi...

Proszę o solidarność. Wszędzie znajdą się domy i hałas z ruchu kołowego. Mieszkańcy nowo wybudowanej obwodnicy Stalowej i Niska nie są uprzywilejowani.

Wszyscy chcemy ekrany!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Cze 2021r. 21:54  
Cytuj
CYTAT
Prawdopodobnie zapomnieli. Nie zrobili badań i teraz mieszkańcy są w d...pie.

Oczywiście lukrecjusz obieca i z czasem te ekrany powstaną, ale niestety to potrwa.


Obrazek
Droga to hałas, ten sam.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Cze 2021r. 23:00  
Cytuj
art zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 08:00  
Cytuj
Wracając do tematu:

Niezależnie od prowadzonych Konsultacji Obywatelskich w sprawie montażu ekranów akustycznych, w ubiegły piątek wysłałem dwa pisma w sprawie przekroczenia hałasu w mieszkaniu z prośbą o przeprowadzenie odpowiednich pomiarów w ramach prowadzonego nadzoru.

Adresaci pism to:
- Podkarpacka Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna => zgłoszenie przekroczenia hałasu komunalnego;
- Urząd Miasta Stalowej Woli (Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska) => zgłoszenie przekroczenia hałasu komunikacyjnego.

Wczoraj dostałem informację od Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, z którego wynika, że zgłoszenie zostało skierowane do Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Stalowej Woli oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku.

Zdaję sobie sprawę, że interwencja jednej osoby może być niewystarczająca. Jeżeli ktoś chce się przyłączyć, proszę o podanie adresu mailowego przez PW. Osobom zainteresowanym prześlę szablony wysłanych pism.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 241
Dołączył: 31 Marz 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 08:56  
Cytuj
bardzo dobrze! Działajcie!

W niedziele byłem na działce u znajomego, która jest 90m w linii prostej od obwodnicy.
Słychać auta, najgorzej jest jak jadą motocykle i ciężarówki. ja nie wiem jak funkcjonują właściciele działek przy samej obwodnicy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 09:46  
Cytuj
Po drobnej modyfikacji pisma, o których pisałem wcześniej można dostosować do potrzeb działkowiczów. A dołączyć może każdy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 23:42  
Cytuj
Pomiary hałasu na Staszica ktoś robił ? Dziesiątki lat jeżdzą tam samochody .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Cze 2021r. 05:18  
Cytuj
CYTAT
Pomiary hałasu na Staszica ktoś robił ? Dziesiątki lat jeżdzą tam samochody .


Może mieszkańcom to nie przeszkadza. Inaczej zapewne robiliby takie badania. Szczególnie wtedy gdy wycięli im drzewa przy wzorcowym.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Cze 2021r. 11:05  
Cytuj
Rodzynek, ulicy na Staszica nie robił Lucek to im nie przeszkadza. Pociągi w środku miasta też nikomu nie przeszkadzają, tylko droga oddalona o kilka set metrów stanowi problem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Cze 2021r. 18:17  
Cytuj
Ile ubyło na Staszica? Nic w przyrodzie nie ginie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Cze 2021r. 09:00  
Cytuj
CYTAT
Ile ubyło na Staszica? Nic w przyrodzie nie ginie.


Widzę, że nie znasz Stalowej Woli, nie dziwi mnie to jesteś wynajętym trollem do propagandy. Zawsze możesz poszukać starych zdjęć na Google i zobaczyć ile ubyło.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2021r. 09:04  
Cytuj
Gdy budowano ul. Staszica obowiązywały inne przepisy, a obecnie są inne. Skarga do WIOŚ o pomiary jak najbardziej poprawna.

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2021r. 10:01  
Cytuj
stań sobie na Okulickiego np. kolo Biedry przy parku...I zrób to nocą... Jest tak głośno, że spać czasem trudno. Mam wrażenie jakby jakieś gigantyczne metalowe elementy z całą mocą były zrzucane jeden na drugi... I za to od lat sie nikt nie bierze.. to są uciązliwości generujące hałas i wystarczy stanąć z miernikiem żeby zobaczyć ze te decybele są grubo przekroczone... Założe się, że policja też to mocno slyszy, ale na pewno ani razu nie podjechali do zakładów i nie zwrócili uwagi. Tu nawet nie trzeba mierników.

Droga w mieście oddalona daleko od bloków! Jaja se robicie z tymi ekranami? To jest miasto... Bez przesady.... Miasto nie założy wam ekranów, bo to nie jego droga, a luksusów z publicznych pieniędzy wybrańcom z Pława Flisaków czy Młodynia nie będzie mam nadzieję fundować. Tutaj dopisac do hałasu może się niemal każda ulica w mieście!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lip 2021r. 06:32  
Cytuj
Mogę zrozumieć, że każdy ma swoje zdanie na ten temat.
Ale nie mogę zrozumieć, dlaczego tak dużo osób krytykuje innych za próbę walki o swoje prawa lub odmawia im tego prawa.

Nie wiemy, jakie będą efekty podjętych działań, ale zamiast narzekać próbujemy coś zrobić.
Chce nam się, wiemy jak i nie czekamy, aż zrobi to za nas ktoś inny.

Podsumowując, zamieszczam cytat z pisma otrzymanego z Urzędu Miasta:

„W odpowiedzi na zgłoszenie przekroczenia hałasu komunikacyjnego z dnia 18 czerwca 2021 r. informuję, że pismo wnioskujące o przeprowadzenie odpowiednich pomiarów poziomów hałasu zostało skierowane do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie.”

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Lip 2021r. 14:49  
Cytuj
To ile ubyło na Staszica Anżej, zapewne tyle ile przybyło na obwodnicy umiech

To lepiej czy gorzej dla ciebie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lip 2021r. 13:18  
Cytuj
Fragment odpowiedzi z WIOŚ w sprawie pomiarów:

„W odpowiedzi na Pańskie pismo z dnia 16 lipca 2021 r., uprzejmie informuję, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Delegatura w Tarnobrzegu, przeprowadzi kontrolę GDDKiA Oddział w Rzeszowie oraz wykona pomiary hałasu komunikacyjnego od obwodnicy Stalowa Wola – Nisko, do końca września b.r.”

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lip 2021r. 18:28  
Cytuj
Powyższą informację o przeprowadzeniu kontroli GDDKiA Oddział Rzeszów oraz o wykonaniu pomiarów hałasu komunikacyjnego od obwodnicy Stalowej Woli i Niska do końca września br. wysłałem do czterech redakcji, których przedstawiciele uczestniczyli w konferencji prasowej w sprawie ekranów akustycznych i które zamieściły reportaże i artykuły z tej konferencji.

Jaki był efekt:
- jedna podziękowała i zamieściła krótką informację, której tytuł był opatrzony znakiem zapytania (dziękuję i rozumiem: nieznane źródło proszące o anonimowość);
- jedna tylko podziękowała (dziękuję i za to);
- dwie nie odpowiedziały w ogóle (bez komentarza);
- żadna nie pofatygowała się, aby potwierdzić wiarygodność otrzymanej informacji (prosiłem o anonimowość, ale nie zabraniałem kontaktu ze sobą, podpisałem się pełnym imieniem i nazwiskiem, adres mailowy był widoczny).

Jak widać:
- jeżeli nie zorganizuje się show medialnego w postaci konferencji prasowej;
- jeżeli nie należy się do żadnej ze zwalczających się opcji politycznych;
- jeżeli nie jest się lokalnym „zwierzęciem medialnym”;
- jeżeli jest się tylko proszącą o anonimowość osobą prywatną, która z własnej inicjatywy próbuje coś zrobić dla siebie i innych;

to nie ma się żadnych szans na wzbudzenie zainteresowania lokalnych mediów sprawami, które od co najmniej dwóch miesięcy wzbudzają wiele emocji wśród mieszkańców Stalowej Woli i Niska.

Żadna też nie zainteresowała się jak to się stało, że WIOŚ jeszcze w piśmie z dnia 6 lipca 2021 r. pisał o wykonaniu pomiarów w okresie jednego roku od dnia oddania obwodnicy do użytkowania, już 20 lipca 2021 r. nie tylko informuje o wcześniejszym wykonaniu pomiarów, ale dodatkowo zleca przeprowadzenie kontroli w GDDKiA.

Dla zainteresowanych cytat pochodzi z pisma, jakie otrzymałem od Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie, znak DTWI.7024.45.2021.HS w dniu 20 lipca 2021 r. (a więc jeszcze przed złożeniem petycji w GDDKiA w Rzeszowie przez radnych SPS).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sie 2021r. 18:13  
Cytuj
W odpowiedzi na moje kolejne pismo Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska napisał:

- pomiary hałasu zostaną przeprowadzone zgodnie z zapisami zawartymi w załączniku nr 7 do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 30 października 2014 r. w sprawie wymagań w zakresie prowadzenia pomiarów wielkości emisji oraz pomiarów ilości pobieranej wody (Dz. U. z 2019 r., poz. 2286);

- dokładny termin przeprowadzenia pomiarów uzależniony jest od możliwości laboratorium prowadzącego pomiary oraz występujących warunków pogodowych. Aktualnie prawdopodobna data przeprowadzenia pomiarów nie jest jeszcze znana. Zgodnie z informacją przedstawioną w naszym piśmie z dnia 20 lipca 2021 r., pomiary zostaną przeprowadzone do końca września;


Treść rozporządzenia dla zainteresowanych: http://isap.(...)90002286

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Sie 2021r. 18:18  
Cytuj
pis robi wszystko od dupy strony .... jedynie co umieją to kasę podatników w kieszonkę chować

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sie 2021r. 19:09  
Cytuj
CYTAT
pis robi wszystko od dupy strony .... jedynie co umieją to kasę podatników w kieszonkę chować


Szkoda, że nie napiszesz czegoś na temat pomiarów hałasu.
Ale nie szkodzi: dzięki takim wpisom temat zawsze będzie na samej górze listy - pisz dalej good.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »