NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
Obwodnica Stalowej Woli - pomiary hałasu,
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Maja 2021r. 16:13  
Cytuj
Komentując artykuł pt. „Obwodnica już dostępna dla kierowców”, użytkownik o nicku ~Poniatowski napisał m.in.:
„Średnia pomiaru z 30 min to 76DB czyli grubo poza skalę.”

Mieszkańcy kilku bloków osiedli Skarpa II i Skarpa III zamierzają rozpocząć akcję mającą na celu ograniczenie hałasu powodowanego przez pojazdy jeżdżące obwodnicą.

Do ~Poniatowski:
Jeżeli możesz napisz coś więcej: gdzie były robione pomiary, jakim sprzętem itp.

Lub podaj kontakt do siebie na PW.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2021r. 16:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2021r. 19:41  
Cytuj
Ja mam w komórce i pokazuje 71db, używałem aplikacji do pomiaru wydechu. W firmie na hali produkcyjnej mam mniej. To jest porażka.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Maja 2021r. 22:03  
Cytuj
Za to na Jana Pawła, Staszica i Poniatowskiego będzie ciszej good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 27 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2021r. 23:49  
Cytuj
Dla zrównoważenia emisji hałasu powinno być po nowoczesenemu i po równo.

Rejestracje z liczbą parzystą na końcu jadą starą DK 77, przez miasto i wsie.

Rejestracje z liczbą nieparzystą, jadą obwodnicą.

Dotyczy TIRów, osobówek, ciągników, motocyklistów, zaprzegów konnych.

Jeśli na końcu rejestracji jest litera, to nie wolno jeździć.

Będzie się to przyczyniać do redukcji hałasu. Jest to też uzasadnione solidarnością społeczną!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Maja 2021r. 23:58  
Cytuj
Zamordek good głupie ale śmieszne...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2021r. 07:54  
Cytuj
CYTAT
Ja mam w komórce i pokazuje 71db, używałem aplikacji do pomiaru wydechu. W firmie na hali produkcyjnej mam mniej. To jest porażka.


Nie żartuj, zabawką mierzysz decybele?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2021r. 08:14  
Cytuj
Wczorwj było jakieś zbioroqisko ludzi na parkingu i oni mierzyli czymś dokładnym. Mierzę orientacyjnie, i hałas jest niestety spory.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 22 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2021r. 09:02  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ja mam w komórce i pokazuje 71db, używałem aplikacji do pomiaru wydechu. W firmie na hali produkcyjnej mam mniej. To jest porażka.


Nie żartuj, zabawką mierzysz decybele?

W robocie mam decybelomierz, róznice w odczycie z urządzenia pomiarowego i komórki są rzędu 1-2 decybele, zazwyczaj komórka zawyża 2-3 w skrajnych wypadkach 5-8. Ogółem różnice niewielkie więc obstawiam ze faktycznie przy obwodnic mają teraz 70 +/-4 db. Fajnie was urządzili, nie ma co.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2021r. 09:03  
Cytuj
Ciężarówka emituje sporo hałasu, to prawda ale 72 decybele to nie da się rozmawiać. Sprężarka emituje tyle hałasu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2021r. 11:10  
Cytuj
Hałas nie powstaje od samych aut. Koło błoni jest wiadukt, są łączniki takie i to właśnie na nich powstaje hałas. Jest prawie cały czas 55db i nagle skok bo najechały na łącznik.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 241
Dołączył: 31 Marz 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2021r. 11:16  
Cytuj
Przecież Pudeliusz obiecał wam że zaraz po oddaniu obwodnicy takie pomiary będą miały miejsce i podejmie decyzję o montażu paneli dźwiękochłonnych. Łaskawca umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Maja 2021r. 13:32  
Cytuj
Prośba do wszystkich piszących w tym wątku:
proszę podawać więcej szczegółów: gdzie były robione pomiary, czym były robione itp.

Do Jacek:
Informacja, że było zbiegowisko niewiele mówi. Ulica Poniatowskiego jest dość długa. Napisz, na którym parkingu, podaj numer bloku.

Takie informacje pozwolą uniknąć powielania pomiarów i być może umożliwią koordynację działań.
Z góry dziękuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 22 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2021r. 14:06  
Cytuj
Wiele na pomiarach hałasu przy ulicach się ne znam. ALe jeżeli miałbym mierzyć to w tych miejscach gdzie jest najbliżej bloków oraz tam gdzie następuje zmiana podłoża (tunele itp. Dlatego też pomiarów dokonałbym koło tunelu na drodze do oczyszczalni. Następnie w okolicach oczka i na wylocie na Pysznicę. I na wszelki wypadek robił bym je z obu stron. Wstępnie kupić nawet jakiś tani decybelomierz, nawet odczyty taniego są podstawą do ściągnięcia jakiejś kontroli w to miejsce. Tak czy siak to dopiero początek cyrku z obwodnicą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Maja 2021r. 14:42  
Cytuj
CYTAT
Przecież Pudeliusz obiecał wam że zaraz po oddaniu obwodnicy takie pomiary będą miały miejsce i podejmie decyzję o montażu paneli dźwiękochłonnych. Łaskawca umiech


A jakiej wysokości musiałyby być te ekrany jak bloki są na skarpie dużo powyżej drogi? uśmiech
Chyba nic się z tym nie da zrobić tylko się przyzwyczaić jak w innych rejonach miasta.

Zarówno lokalizacja ekranów i ogrodzeń, jak i ich ilość, ściśle wynikają z zapisów decyzji środowiskowej. Wszystkie ekrany, zarówno dźwiękochłonne (na długości 440 metrów) jak i ekrany przeciwolśnieniowe (na długości około 900 metrów) zostały już zamontowane.
Na terenie powiatu stalowowolskiego, łączna długość ekranów akustycznych wynosi 200 metrów. Po roku od zakończenia inwestycji, będą prowadzone pomiary natężenia hałasu. Ich wyniki mają być podstawą do wskazania miejsc, gdzie powinny powstać kolejne ekrany akustyczne.


https://echodnia.eu/podkarpackie/stalowa-wola-mieszkancy-boja-sie-halasu-i-spalin-kiedy-obwodnica-bedzie-gotowa/ar/c1-15501297

https://sztafeta.pl/2021/04/06/mieszkancy-boja-sie-ze-duzy-ruch-na-obwodnicy-bedzie-generowal-dokuczliwy-halas/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 241
Dołączył: 31 Marz 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2021r. 15:06  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Przecież Pudeliusz obiecał wam że zaraz po oddaniu obwodnicy takie pomiary będą miały miejsce i podejmie decyzję o montażu paneli dźwiękochłonnych. Łaskawca umiech


A jakiej wysokości musiałyby być te ekrany jak bloki są na skarpie dużo powyżej drogi? uśmiech
Chyba nic się z tym nie da zrobić tylko się przyzwyczaić jak w innych rejonach miasta.


Tunel akustyczny jak na Trasie Toruńskiej w Warszawie smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Maja 2021r. 15:39  
Cytuj
Do madras:
którą decyzję masz na myśli:
- DŚU z marca 2012 r. (WOOŚ.4200.6.2012.AH-81): patrz pkt 10, strona 7 i 8 => https://www.gddki(...)9AU.pdf,
- dokument „Ponowna ocena oddziaływania na środowisko” z sierpnia 2018 r. opracowany przez wykonawcę: patrz pkt 4, strona 8 => file:///C:/U(...)04-2.pdf
- czy może coś innego?

A może uważasz, że opis stanu faktycznego na stronie GDDKiA: => https://www.gddki(...)u-dk-77, patrz pkt. III „Ochrona środowiska” jest zgodny w dokumentem, na który się powołuje?

Naprawdę nie zamierzamy czekać 12 miesięcy na wykonanie pomiarów i 18 miesięcy na złożenie wyników do WOOŚ i WIOŚ oraz późniejsze analizy środowiskowe (co 5 lat).

A i przyzwyczaić się niestety będzie bardzo trudno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 27 Maja 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2021r. 11:40  
Cytuj
Ile macie obwodnicę od tych waszych bloków? Zapraszam z pomiarami przy bloku Staszica 18, blok wzdłuż ulicy Staszica przy skrzyżowaniu koło Konkatedry (tu gdzie kiedyś kończyły się pochody 1-majowe). Do głównej ulicy mamy 5 metrów, nigdy nikt z tym nic nie zrobił. Wszystkie ciężarówki, autobusy, ścigacze, wypalone katalizatory i rury wydechowe, przyczepy pełne złomu, które przy ostrzejszym hamowaniu przed skrzyżowaniem brzmią naprawdę ciekawie, przez kilkadziesiąt lat jeździły i dalej jeżdżą pod naszymi oknami. Nie ma najmniejszej szansy na posłuchanie muzyki czy obejrzenie filmu przy choćby uchylonym oknie. Podejrzewam, że w porównaniu do nas i tak macie komfort.
Ulica Staszica i Al. J.P.II powinny mieć teraz zlikwidowane po jednym pasie i powinni rozszerzyć trawniki. I dodatkowo progi zwalniające co 500 m.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Maja 2021r. 12:56  
Cytuj
Nie zakładałem tego tematu po to, aby prowadzić polemikę na temat: kto miał/ma gorzej lub lepiej. Wpisy mają służyć zbieraniu informacji o pomiarach hałasu przy obwodnicy.

A co do ul. Staszica i Al. J.P. II - całkowicie się z Tobą zgadzam. Tylko, czy to coś zmieni?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Marz 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2021r. 11:48  
Cytuj
@Staszica18 no i co z tego. Kupiłeś mieszkanie w takiej lokalizacji to chyba się godziłeś na takie niedogodności.
Ja kupując mieszkanie na Poniatowskiego na Skarpie chciałem mieć ciszę i spokój. A nie obwodnicę Pysznicy pod oknem i hałas. Brak ekranów na wysokości tych bloków na Skarpie to skandal.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Maja 2021r. 14:51  
Cytuj
CYTAT
Ja kupując mieszkanie na Poniatowskiego na Skarpie chciałem mieć ciszę i spokój. A nie obwodnicę Pysznicy pod oknem i hałas. Brak ekranów na wysokości tych bloków na Skarpie to skandal.


A to peszek smiech2 Te ekrany to chyba musiałyby być przy samym bloku więc albo mniejszy hałas albo ładny widok?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Maja 2021r. 08:06  
Cytuj
CYTAT
A to peszek smiech2 Te ekrany to chyba musiałyby być przy samym bloku więc albo mniejszy hałas albo ładny widok?


Widać, że nie zapoznałeś się z dokumentacją do której wstawiłem odnośniki i dalej piszesz ... - szkoda, że nie na temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2021r. 16:03  
Cytuj
CYTAT

Mieszkańcy kilku bloków osiedli Skarpa II i Skarpa III zamierzają rozpocząć akcję mającą na celu ograniczenie hałasu powodowanego przez pojazdy jeżdżące obwodnicą.


Gówno zrobią i nic nie osiągną.
Jak zwykle.

A na poniatowskiego pożegnaliśmy sie zciszą i spokojem.
Dzięki płezydent.

***** *******, ***** ***!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Maja 2021r. 17:05  
Cytuj
CYTAT
Gówno zrobią i nic nie osiągną.
Jak zwykle.

A na poniatowskiego pożegnaliśmy sie zciszą i spokojem.
Dzięki płezydent.


Jakże odkrywcze i budujące stwierdzenie.
Ale skoro także mieszkasz przy Poniatowskiego, przyłącz się do nich - im więcej, tym lepiej.
A może wtedy jednak się uda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Maja 2021r. 17:12  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A to peszek smiech2 Te ekrany to chyba musiałyby być przy samym bloku więc albo mniejszy hałas albo ładny widok?


Widać, że nie zapoznałeś się z dokumentacją do której wstawiłem odnośniki i dalej piszesz ... - szkoda, że nie na temat.


Skoro ty przeczytałeś to napisz jak ma wyglądać ekran dla bloków na skarpie? Albo inny sposób na ograniczenie hałasu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 282
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Maja 2021r. 18:04  
Cytuj
CYTAT
Skoro ty przeczytałeś to napisz jak ma wyglądać ekran dla bloków na skarpie? Albo inny sposób na ograniczenie hałasu?

Ja wiem, jeżeli Ty chcesz widzieć - przeczytaj.
I ponownie proszę, pisz na temat pomiarów. Inne uwagi zachowaj dla siebie. Albo dołącz do komentujących artykuł o udostępnieniu obwodnicy. Tam będziesz mógł się produkować do woli.

Jeżeli nadal nie będzie pomocnych wpisów dotyczących pomiarów, po prostu zamknę temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »