NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Przekroczenie prędkości , 50+
Posty: 84
Dołączył: 22 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 17:25  
Cytuj
Witam, policja zatrzymała mi prawojazdy za 50 + w terenie zabudowanym. Samochód jest moim narzędziem pracy, jest jakiś sposób na odzyskanie dokumętu? Czy jadąc teraz motocyklem na który nie mam prawa jazdy i w razie kontroli otrzymam mandat za brak uprawnień czy zostanie mi przedłużony zakaz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 17:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 18:22  
Cytuj
CYTAT
Czy jadąc teraz motocyklem na który nie mam prawa jazdy i w razie kontroli otrzymam mandat za brak uprawnień czy zostanie mi przedłużony zakaz?


Normalnie to jest mandat 500 zł i zakaz dalszego poruszania. W Twoim przypadku sprawa leci do sądu i grozi Ci do 5000 zł i zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat - ale to już zależy od sędziego jak do sprawy podejdzie. Pamiętaj też, że jedziesz wtedy bez żadnego ubezpieczenia i wszystkie szkody pokrywasz z własnej kieszeni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 19:04  
Cytuj
tak więc nie warto się spieszyć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 19:28  
Cytuj
Spytam z ciekawosci czy ktos sie orientuje czy zabieraja wszystkie kat prawa jazdy czy tylko tą ktorej dotyczy wykroczenie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 19:48  
Cytuj
Wszystkie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 19:49  
Cytuj
CYTAT
Wszystkie


Zgadza się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 19:56  
Cytuj
SĄ TZW mini auta bez prawka poszukaj w necie poczytaj może uratują tyłek umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2021r. 10:01  
Cytuj
Zatrzymują dokument nie kategorie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2021r. 11:08  
Cytuj
Prawo jazdy zabiera się za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, więc odzyskanie dokumentu nie będzie mozliwe...

I słusznie, bo ktoś kto tak postępuje jest niebezpieczny dla innych użytkownków ruchu drogowego i udowodnił, że nie powinien jeździć po drogach. Dość jest wypadków, potrąceń ze skutkiem śmiertelnym lub kalek komunikacyjnych przez nieodpowiedzialnych kierowców. Ciesz się, że nie zabiłeś nikogo, więc masz i tak wielkie szczęście, że tylko tak się skończyło.

Ludzie, co z Wami nie tak? Dlaczego tak robicie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2021r. 11:20  
Cytuj
CYTAT
Zatrzymują dokument nie kategorie.


A czym to się różni?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2021r. 12:55  
Cytuj
tym, że nie ma tak, ze nie wolno ci jechać tylko autem, a mozna motocyklem... zabieraja prawo jazdy bo nie umiesz poruszac się na publicznych drogach, jak nie umiesz autem, to i motocyklem nie bedziesz umiał. Nie przestrzegasz zasad, to czym byś nie jechał, nie będziesz ich przestrzegał, bo taki z ciebie człowiek. Karzą człowieka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2021r. 14:06  
Cytuj
Tak też zawsze rozumiałem że zabierają dokument a z nim wszystkie kategorie. Co najwyżej rowerem można się poruszać. Ostatnio dochodzą hulajnogi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 3 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2021r. 11:53  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Zatrzymują dokument nie kategorie.


A czym to się różni?


Zatrzymanie dokumentu to nie jest cofnięcie decyzji o wydaniu uprawnień do kierowania.
Na tą chwile nie masz Prawa jazdy ale uprawnienia w systemie masz. Czyli po 3-mcach możesz odebrać plastik i jeździć. Jeśli złapią cie ponownie w okresie bez prawka to "kara" wzrasta do 6miesięcy, Jeśli dalej cie złapią to cofną ci uprawnienia.

Poprawcie mnie jak się mylę w necie znalazłem:

---------------------------------------------------------------
"za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym kierującemu grozi zatrzymanie dokumentu prawa jazdy na trzy miesiące. ... Uwaga: zatrzymanie prawa jazdy nie jest tożsame z utratą uprawnień, bo po zakończeniu trzymiesięcznej kary kierujący dostaje prawko z powrotem i nie musi podchodzić do egzaminu.

Niezastosowanie się do zakazu jazdy – co wtedy?
Wówczas karą za taki czyn jest wydłużenie okresu zatrzymania uprawnień do 6 miesięcy.

Kolejne niezastosowanie się do zakazu skutkuje już cofnięciem uprawnień. Jest to sytuacja dokładnie taka sama, jakbyśmy nigdy prawa jazdy nie mieli. Wówczas trzeba zapisać się na kurs, a następnie zdać egzamin teoretyczny i praktyczny. Po zdaniu egzaminu wydawane jest nowe prawo jazdy."
----------------------------------------------------------------

A jeśli jesteś zawodowym kierowcą i jeździ się 50+ w obszarze zabudowanym to sądzę, że nie powinno się być kierowcą zawodowym. Wystarczyło jechać 90 a nie 101. Jeśli to twoja praca to albo grozi zwolnienie z pracy bądź urlop bezpłatny na 3m-ce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 3 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2021r. 11:54  
Cytuj
tak że tylko czekać lub znaleźć "kolegę" który będzie za ciebie jeździł lub obok ciebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2021r. 21:51  
Cytuj
U mnie w pracy była podobna sytuacja, zabrali prawko za prędkość kolesiowi co codziennie musiał być na innym oddziale. I przez 3 miechy musiał do nas chodzić na piechotę;)) Firma teraz zmądrzała, zainstalowała GPSy i jeżeli ktoś znacznie przekroczy prędkość to nie czeka na policję tylko jedzie po premii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2021r. 08:52  
Cytuj
Uważam że zatrzymanie prawka to za mało, powinni jeszcze zatrzymywać auto i trzymać na parkingu na koszt właściciela. Jest to narzędzie przestępstwa i tak samo powinno być rekwirowane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2021r. 08:48  
Cytuj
CYTAT
Witam, policja zatrzymała mi prawojazdy za 50 + w terenie zabudowanym. Samochód jest moim narzędziem pracy, jest jakiś sposób na odzyskanie dokumętu? Czy jadąc teraz motocyklem na który nie mam prawa jazdy i w razie kontroli otrzymam mandat za brak uprawnień czy zostanie mi przedłużony zakaz?


zostaje Ci rower ewentualnie skuter do poj. max 50cm3 jeśli urodziłeś się przed 2000 r. Powodzenia znam ten ból , szybko zleci zobaczysz .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2021r. 09:19  
Cytuj
CYTAT
SĄ TZW mini auta bez prawka poszukaj w necie poczytaj może uratują tyłek umiech


co to za mni auta, pewnie napędzane za pomocą pedałów. Na pozostałe trzeba prawko mieć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2021r. 12:00  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
SĄ TZW mini auta bez prawka poszukaj w necie poczytaj może uratują tyłek umiech


co to za mni auta, pewnie napędzane za pomocą pedałów. Na pozostałe trzeba prawko mieć.

Zobacz tutaj:
https://moto.(...)zdy.html

Cytat:
"Samochody bez prawa jazdy do 50 cm
Samochody bez prawa jazdy do 50 cm to tak zwane czterokołowe mini cary. Te auta powoli zdobywają polski rynek motoryzacyjny. Mini car to niewielkich rozmiarów auto czterokołowe, dwuosobowe, które nie rozwija prędkości wyższej niż 45 km/h. Na polskich drogach to widok wciąż bardzo rzadki, choć ta sytuacja powoli się zmienia.

Osoby, które nie mają prawa jazdy, mają za to szansę samodzielnie podróżować po drogach. Mini cary mają budowę zbliżoną do samochodów osobowych, choć mogą być zarejestrowane jako motorowery. Te pojazdy można prowadzić bez posiadania prawa jazdy."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2021r. 12:43  
Cytuj
i co? Wjedziesz tym do Warszawy czy Krakowa i będziesz po ulicach jeździł nie znając zasad pierwszeństwa?


jasiu, przeczytaj mi artykuł prawa o ruchu drogowym, a nie z wikipedii

nie zaprzeczę że po polnych drogach można tym jeździć ale po ulicach jakieś egzaminy z wiedzy o rd trzeba zaliczyć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2021r. 13:25  
Cytuj
Pytanie brzmiało co to za mini auta, więc ci szybko odpisałem i to nie jest link do wikipedii. Nawet nie zadałeś sobie trudu przeczytania tego artykułu i chcesz dyskutować. Tak wiedziesz do każdego miasta takim autem i możesz poruszać się po drogach publicznych, nawet w naszym mieście. Łatwo go odróżnić bo jest małe a z tyłu ma naklejkę 45 km/h. Nie mam zamiaru za ciebie (bo ci się nie chce) grzebać w prawie drogowym aby dać ci gotowiznę.
PS.
Te auta nazywają się "Mini cary"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 26 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2021r. 20:39  
Cytuj
stary, ja to wszystko wiem, też umiem czytać ale powiedz mi jak czterokołowca zarejestrujesz jako motorower?

W unii to możliwe skoro ze ślimaka zrobili rybę.

Póki co na ten pojazd potrzebne prawko i trzeba poczekać zanim rząd coś zdecyduje. Do hulajnog przymierzał się trzy lata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2021r. 21:49  
Cytuj
"W unii to możliwe skoro ze ślimaka zrobili rybę."
i sobie odpowiedziałeś. Twierdzisz, że umiesz czytać to nie wiem o co ci chodziło w poprzednim twoim poście, chyba o zwykłą pyskówkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4953
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Maja 2021r. 22:18  
Cytuj
Sprawdz jak jest to w Austrii...placze

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Maja 2021r. 08:52  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Witam, policja zatrzymała mi prawojazdy za 50 + w terenie zabudowanym. Samochód jest moim narzędziem pracy, jest jakiś sposób na odzyskanie dokumętu? Czy jadąc teraz motocyklem na który nie mam prawa jazdy i w razie kontroli otrzymam mandat za brak uprawnień czy zostanie mi przedłużony zakaz?


zostaje Ci rower ewentualnie skuter do poj. max 50cm3 jeśli urodziłeś się przed 2000 r. Powodzenia znam ten ból , szybko zleci zobaczysz .



Ból zleci, pytanie czy przybędzie rozumu ? Niedawno wyprzedzał mnie samochód i zapewne było to 50+ w trenie zabudowanym i dodatkowo na linii ciągłej przed przejściem dla pieszych. Gdzie jest rozum ?
Taryfikator powinien być bardziej surowy w takich sytuacjach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »