NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »
Przekroczenie prędkości , 50+
ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 17:25  
Witam, policja zatrzymała mi prawojazdy za 50 + w terenie zabudowanym. Samochód jest moim narzędziem pracy, jest jakiś sposób na odzyskanie dokumętu? Czy jadąc teraz motocyklem na który nie mam prawa jazdy i w razie kontroli otrzymam mandat za brak uprawnień czy zostanie mi przedłużony zakaz?

Prywatna wiadomość 

Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 17:25  

Prywatna wiadomość 

GRZ
GRZ
GRZ
ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 18:22  
CYTAT
Czy jadąc teraz motocyklem na który nie mam prawa jazdy i w razie kontroli otrzymam mandat za brak uprawnień czy zostanie mi przedłużony zakaz?

Normalnie to jest mandat 500 zł i zakaz dalszego poruszania. W Twoim przypadku sprawa leci do sądu i grozi Ci do 5000 zł i zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat - ale to już zależy od sędziego jak do sprawy podejdzie. Pamiętaj też, że jedziesz wtedy bez żadnego ubezpieczenia i wszystkie szkody pokrywasz z własnej kieszeni.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 19:04  
tak więc nie warto się spieszyć

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 19:28  
Spytam z ciekawosci czy ktos sie orientuje czy zabieraja wszystkie kat prawa jazdy czy tylko tą ktorej dotyczy wykroczenie

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 19:48  
Wszystkie

Prywatna wiadomość 

GRZ
GRZ
GRZ
ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 19:49  
CYTAT
Wszystkie

Zgadza się.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 1 Maja 2021r. 19:56  
SĄ TZW mini auta bez prawka poszukaj w necie poczytaj może uratują tyłek umiech

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 2 Maja 2021r. 10:01  
Zatrzymują dokument nie kategorie.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 2 Maja 2021r. 11:08  
Prawo jazdy zabiera się za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, więc odzyskanie dokumentu nie będzie mozliwe...

I słusznie, bo ktoś kto tak postępuje jest niebezpieczny dla innych użytkownków ruchu drogowego i udowodnił, że nie powinien jeździć po drogach. Dość jest wypadków, potrąceń ze skutkiem śmiertelnym lub kalek komunikacyjnych przez nieodpowiedzialnych kierowców. Ciesz się, że nie zabiłeś nikogo, więc masz i tak wielkie szczęście, że tylko tak się skończyło.

Ludzie, co z Wami nie tak? Dlaczego tak robicie?

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 2 Maja 2021r. 11:20  
CYTAT

A czym to się różni?

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 2 Maja 2021r. 12:55  
tym, że nie ma tak, ze nie wolno ci jechać tylko autem, a mozna motocyklem... zabieraja prawo jazdy bo nie umiesz poruszac się na publicznych drogach, jak nie umiesz autem, to i motocyklem nie bedziesz umiał. Nie przestrzegasz zasad, to czym byś nie jechał, nie będziesz ich przestrzegał, bo taki z ciebie człowiek. Karzą człowieka.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 2 Maja 2021r. 14:06  
Tak też zawsze rozumiałem że zabierają dokument a z nim wszystkie kategorie. Co najwyżej rowerem można się poruszać. Ostatnio dochodzą hulajnogi.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 3 Maja 2021r. 11:53  
CYTAT
CYTAT

A czym to się różni?

Zatrzymanie dokumentu to nie jest cofnięcie decyzji o wydaniu uprawnień do kierowania.
Na tą chwile nie masz Prawa jazdy ale uprawnienia w systemie masz. Czyli po 3-mcach możesz odebrać plastik i jeździć. Jeśli złapią cie ponownie w okresie bez prawka to "kara" wzrasta do 6miesięcy, Jeśli dalej cie złapią to cofną ci uprawnienia.

Poprawcie mnie jak się mylę w necie znalazłem:

---------------------------------------------------------------
"za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym kierującemu grozi zatrzymanie dokumentu prawa jazdy na trzy miesiące. ... Uwaga: zatrzymanie prawa jazdy nie jest tożsame z utratą uprawnień, bo po zakończeniu trzymiesięcznej kary kierujący dostaje prawko z powrotem i nie musi podchodzić do egzaminu.

Niezastosowanie się do zakazu jazdy – co wtedy?
Wówczas karą za taki czyn jest wydłużenie okresu zatrzymania uprawnień do 6 miesięcy.

Kolejne niezastosowanie się do zakazu skutkuje już cofnięciem uprawnień. Jest to sytuacja dokładnie taka sama, jakbyśmy nigdy prawa jazdy nie mieli. Wówczas trzeba zapisać się na kurs, a następnie zdać egzamin teoretyczny i praktyczny. Po zdaniu egzaminu wydawane jest nowe prawo jazdy."
----------------------------------------------------------------

A jeśli jesteś zawodowym kierowcą i jeździ się 50+ w obszarze zabudowanym to sądzę, że nie powinno się być kierowcą zawodowym. Wystarczyło jechać 90 a nie 101. Jeśli to twoja praca to albo grozi zwolnienie z pracy bądź urlop bezpłatny na 3m-ce.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 3 Maja 2021r. 11:54  
tak że tylko czekać lub znaleźć "kolegę" który będzie za ciebie jeździł lub obok ciebie.

Prywatna wiadomość 

Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2021r. 21:51  
U mnie w pracy była podobna sytuacja, zabrali prawko za prędkość kolesiowi co codziennie musiał być na innym oddziale. I przez 3 miechy musiał do nas chodzić na piechotę;)) Firma teraz zmądrzała, zainstalowała GPSy i jeżeli ktoś znacznie przekroczy prędkość to nie czeka na policję tylko jedzie po premii.

Prywatna wiadomość 

ff
Wysłany: 8 Maja 2021r. 08:52  
Uważam że zatrzymanie prawka to za mało, powinni jeszcze zatrzymywać auto i trzymać na parkingu na koszt właściciela. Jest to narzędzie przestępstwa i tak samo powinno być rekwirowane.

Prywatna wiadomość 

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »