NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Święto Miłosierdzia Bożego. 11.04.2021,
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 15:28  
Cytuj
W najbliższa niedzielę 11 kwietnia 2021 święto Miłosierdzia Bożego.

Do wszystkich ludzi wierzących i niewierzących oto słowa pana Jezusa do s.Faustyny

Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, co wskazuje na ścisły związek pomiędzy wielkanocną tajemnicą Odkupienia, a tym świętem.
Liturgia tego dnia najpełniej wychwala Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia. Święto Miłosierdzia ma być nie tylko dniem szczególnej czci Boga w tej tajemnicy, ale także dniem łaski dla wszystkich ludzi, a szczególnie dla grzeszników.


Pan Jezus związał bowiem z tym świętem wielkie obietnice.

Największą z nich złączył z Komunią świętą, przyjętą w tym dniu,oczywiście w stanie łaski uświęcającej - jest to obietnica
"zupełnego odpuszczenia win i kar",
czyli takiej łaski, jaką otrzymujemy tylko w sakramencie chrztu świętego. Wielkość tego święta polega także na tym, że wszyscy, nawet ci, którzy dopiero w tym dniu się nawracają, mogą uprosić wszelkie łaski, jeśli one są zgodne z wolą Bożą. więcej na http://www.milosierdzieboze.pl/ ostatnia szansa dla wszystkich

.

Pragnę - powiedział Pan Jezus - aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników (Dz.699).
Dusze giną mimo mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to Jest święto Miłosierdziamojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia mojego, zginą na wieki (Dz.965).
Wielkość tego święta mierzy się miarą niezwykłych obietnic, jakie Pan Jezus z tym świętem związał.


Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia - powiedział Chrystus - ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz.300)
.

W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; (. . .) niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat (Dz.699).

Aby skorzystać z tych wielkich darów, trzeba wypełnić warunki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego (ufność w dobroć Boga i czynna miłość bliźniego) oraz być w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi świętej) i godnie przyjąć Komunię świętą.

Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia - wyjaśnił Jezus - dopóki nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia mojego, i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani mają w dniu tym mówić duszom o tym wielkim i niezgłębionym miłosierdziu moim (Dz.570).

Napisz Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia


Choćby dusza była już jak trup rozkładająca się i choćby już po ludzku nie było wskrzeszenia, i wszystko już stracone - nie tak jest po Bożemu: cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. O biedni, którzy nie korzystacie z tego cudu miłosierdzia Bożego, na darmo będziecie wołać, ale będzie za późno" (Dz. 14480)

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 15:28  
Cytuj

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3145
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 15:49  
Cytuj
Nie da się przyjąć Komunii Świętej przez telewizor. Musimy więc tłumnie udać się do kościołów. Mus to mus.

Mandaty będą po 20 zł czy po 10 tysięcy? Jak przygotować się na starcie z policją?
Co robimy kiedy zabraknie respiratorów?
Czy ci którzy stracą zdrowie i życie otrzymają jakieś specjalne łaski?
Czy Pan Bóg będzie dla nas miłosierny że łamiemy prawo i narażamy życie? ( 6ste przykazanie - Nie zabijaj)

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 16:45  
Cytuj
I znowu ta katolicka ideologia. Wierzcie sobie w co chcecie ale w domu a nie obnoście się z tym publiczne.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 18:55  
Cytuj
CYTAT
Nie da się przyjąć Komunii Świętej przez telewizor. Musimy więc tłumnie udać się do kościołów. Mus to mus.

Mandaty będą po 20 zł czy po 10 tysięcy? Jak przygotować się na starcie z policją?
Co robimy kiedy zabraknie respiratorów?
Czy ci którzy stracą zdrowie i życie otrzymają jakieś specjalne łaski?
Czy Pan Bóg będzie dla nas miłosierny że łamiemy prawo i narażamy życie? ( 6ste przykazanie - Nie zabijaj)


Popraw, bo 6-te przykazanie mówi nie cudzołóż,

już ty się nie wypowiadaj na tematy religijne,

króli ilu było, sześciu?

co ci się gudman nie podoba?

jak ty się obnosisz z ateizmem to wierni mogą się obnosić z wiarą

ponoć walczycie o tolerancję

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 19:11  
Cytuj
Skonsultowałeś z Rysiem Regresie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 19:16  
Cytuj
CYTAT
I znowu ta katolicka ideologia. Wierzcie sobie w co chcecie ale w domu a nie obnoście się z tym publiczne.


gudmanek ty nam będziesz mówił co możemy?

posrało cie

***** glutmanka



redresik - niemoto

słyszałeś o czymś takim jak duchowe przyjęcie Komunii?


pewnie nie

do tego musiałbyś nie być ślepym fanatykiem


***** redresika

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 19:26  
Cytuj
CYTAT
co ci się gudman nie podoba?


Że się katolicy tak wszędzie obnoszą z tą swoją wiarą.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 19:28  
Cytuj
Nie jesteś otwarty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3145
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 19:53  
Cytuj
@PolakzPolski4 czyżbyś jednak przychylał się do przestrzegania obostrzeń przez siewców śmierci? Cieszy mnie ten fakt.

Nic tu nie jest napisane o duchowym przyjęciu komunii a podobno jest różnica między sakramentem. Powinna być taka adnotacja. Dodatkowo powinno pojawić się przestrzenie że obostrzenia są nagminnie łamane. Że ludzie tracą życie a respiratorów zaczyna brakować.

Ja się tylko cieszę że nie jestem biednym grzesznikiem więc mogę swój czas spędzić w ciekawszy sposób.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2021r. 20:07  
Cytuj
@marianosum

"Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy"

Źródło?

Zapewne Biblia,ale gdzie dokładnie?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2021r. 07:51  
Cytuj
Objawienia Świętej Faustyny Kowalskiej dzbanie - foliarzu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2021r. 09:01  
Cytuj
@PrzygłupiKlon

"Objawienia Świętej Faustyny Kowalskiej"

Od razu czułem, że chodzi o jakiegoś innego Pana Jezusa.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2021r. 11:35  
Cytuj
tego samego Pana Jezusa, ale ty nie chcesz uwierzyć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2021r. 11:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
co ci się gudman nie podoba?


Że się katolicy tak wszędzie obnoszą z tą swoją wiarą.


gudman, ty popatrz na muslimów a zmienisz szybko zdanie, chyba że potrzebujesz bryli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2021r. 12:38  
Cytuj
@kabi

"tego samego Pana Jezusa, ale ty nie chcesz uwierzyć"

Nie chcę uwierzyć w co?



Chcesz powiedzieć, że Jezus z Nazaretu, syn Boga i nieletniej Żydówki, czyli pół-Bóg - pół-Żyd, to ta sama osoba, którą widzimy na obrazie "Jezu, Ufam Tobie"?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2021r. 12:44  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
co ci się gudman nie podoba?


Że się katolicy tak wszędzie obnoszą z tą swoją wiarą.


No zaraz zaraz , jeden z drugim moze zrobic co chce , manifestowac. A drugi juz nie?


Hipokryto

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2021r. 12:53  
Cytuj
@Neptun1983

"No zaraz zaraz , jeden z drugim moze zrobic co chce , manifestowac. A drugi juz nie?"

Mądre słowa.

Każdy wybiera swoją paradę czy inną procesję.


Jeden nie lubi katolików, ktoś inny nie lubi muzułmanów. A jeszcze inny jednych i drugich.


Na szczęście Miłosierdzie Boże jest niezmierzone.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3145
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2021r. 13:13  
Cytuj
Najgorsi ludzie to ci którzy innym czegoś żałują, zabraniają, wypominają albo narzucają.

Bieda umysłowa pojawia się też kiedy wzbrania się innym krytyki i mówienia co się myśli.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4979
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2021r. 15:04  
Cytuj
CYTAT
@marianosum

"Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy"

Źródło?

Zapewne Biblia,ale gdzie dokładnie?


Z tego co wiem,za życia Jezusa i zanim został wzięty do Nieba, święta wielkanocnego jeszcze nie było.nie wiem
Miłosierdzie boskie(o ile istnieje)obejmuje wszystkich,nawet idiotów,tak więc ciesz się.Ale prochy bierz dalej.ok

PS.O tym w Biblii piszą w "Księdze Potłuczonych".Rozdział 3,5-17.potluczony

Mam do sprzedaży oryginalny, ręcznie pisany, egzemplarz Starego Testamentu z autografem Autora!!!good

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2021r. 15:49  
Cytuj
@jusek

"zanim został wzięty do Nieba"

Jezus nie został wzięty do Nieba, tylko sam tam wstąpił. W odróżnieniu od swojej matki, posiadał super-moce.




"święta wielkanocnego jeszcze nie było."

Biblia nie kończy się w momencie Wniebowstąpienia. Dlatego parę Wielkanocy pewnie dałoby się tam doszukać.

A zapytałem czy to "życzenie" Jezusa jest z Biblii, bo chciałem wiedzieć czy chodzi o tego samego Jezusa.



"O tym w Biblii piszą w "Księdze Potłuczonych".Rozdział 3,5-17."

Nie wiem dokładnie o której księdze piszesz, ale w księdze Micheasza jest mowa o tym, że:

"Wszystkie jej bożki będą potłuczone
i cały jej dorobek w ogniu spalony."

Bo Bóg Izraela to Bóg zazdrosny.


I w Księdze Wyjścia możemy przeczytać:

"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą."


Jak to się ma do obrazu "Jezu Ufam Tobie"?


Podejrzewam, że w Koranie mają podobny zapis dotyczący obrazów i dlatego tak im odwala, gdy ktoś namaluje Mahometa czy innego Allaha.


Może po prostu muzułmanie nie robią sobie jaj z własnej religii?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 17 Marz 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2021r. 15:50  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
@marianosum

"Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy"

Źródło?

Zapewne Biblia,ale gdzie dokładnie?


Z tego co wiem,za życia Jezusa i zanim został wzięty do Nieba, święta wielkanocnego jeszcze nie było.nie wiem
Miłosierdzie boskie(o ile istnieje)obejmuje wszystkich,nawet idiotów,tak więc ciesz się.Ale prochy bierz dalej.ok

PS.O tym w Biblii piszą w "Księdze Potłuczonych".Rozdział 3,5-17.potluczony

Mam do sprzedaży oryginalny, ręcznie pisany, egzemplarz Starego Testamentu z autografem Autora!!!good


I yak to jest ,gdy ktos na sile chce cos napisac .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 366
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2021r. 20:06  
Cytuj
CYTAT
I znowu ta katolicka ideologia. Wierzcie sobie w co chcecie ale w domu a nie obnoście się z tym publiczne.


To dlaczego obrażasz publicznie moje uczucia religijne prezentując Ojca Świętego Jana Pawła II z zasłoniętymi oczami na tle Waszej genderowej tęczy?
Chcesz coś ugrać tą prowokacją?
To tylko świadczy o Twoim niedorozwinięciu emocjonalnym. Chcesz aby cały czas o Tobie mówiono, bo gender "niby" jest trendy. Nie masz nic lepszego do zaoferowania?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 366
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2021r. 20:13  
Cytuj
CYTAT
@Neptun1983

"No zaraz zaraz , jeden z drugim moze zrobic co chce , manifestowac. A drugi juz nie?"

Mądre słowa.

Każdy wybiera swoją paradę czy inną procesję.


Jeden nie lubi katolików, ktoś inny nie lubi muzułmanów. A jeszcze inny jednych i drugich.


Na szczęście Miłosierdzie Boże jest niezmierzone.







Tylko jakoś ani razu nie przeczytałem na tym forum aby ktokolwiek z Was ateistów obrażał np. muzułmanów:/

Boicie się?

Nikt z Was nie wspomina o ich gwałtach, morderstwach. Tylko chrześcijanie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3145
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2021r. 20:16  
Cytuj
Miło że ty wspominasz.

Tu u nas w Polsce jeszcze tego nie ma na większą skalę. Tylko księża gwałcą dzieci.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 366
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2021r. 20:18  
Cytuj
CYTAT
@jusek

"zanim został wzięty do Nieba"

Jezus nie został wzięty do Nieba, tylko sam tam wstąpił. W odróżnieniu od swojej matki, posiadał super-moce.




"święta wielkanocnego jeszcze nie było."

Biblia nie kończy się w momencie Wniebowstąpienia. Dlatego parę Wielkanocy pewnie dałoby się tam doszukać.

A zapytałem czy to "życzenie" Jezusa jest z Biblii, bo chciałem wiedzieć czy chodzi o tego samego Jezusa.



"O tym w Biblii piszą w "Księdze Potłuczonych".Rozdział 3,5-17."

Nie wiem dokładnie o której księdze piszesz, ale w księdze Micheasza jest mowa o tym, że:

"Wszystkie jej bożki będą potłuczone
i cały jej dorobek w ogniu spalony."

Bo Bóg Izraela to Bóg zazdrosny.


I w Księdze Wyjścia możemy przeczytać:

"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą."


Jak to się ma do obrazu "Jezu Ufam Tobie"?


Podejrzewam, że w Koranie mają podobny zapis dotyczący obrazów i dlatego tak im odwala, gdy ktoś namaluje Mahometa czy innego Allaha.


Może po prostu muzułmanie nie robią sobie jaj z własnej religii?






Ktoś ma chyba problemy ze zrozumieniem tekstu. No i oczywiście, jakbyś interpretował w całości zapiski Biblii to zrozumiał byś sens tego przekazu.

Zacytuj całą Księgę Wyjścia powiedz wszystkim, że chodziło o pseudo bogów. Czytałeś o Złotym Cielcu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »