NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Co będzie w budynku po Tesco,
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Marz 2021r. 14:06  
Cytuj
Sklepy DIY kupują obiekty po Tesco.Tesco powoli pakuje walizki z Polski.Leroy Merlin i Castorama niedawno poinformował, że zgłosiły do UOKiK wnioski o przejęcie budynków, w których mieszczą się zamykane hipermarkety Tesco.- Otwieramy kilka sklepów rocznie i zamierzamy tę dynamikę utrzymać, odpowiadając na potrzeby mieszkańców, którzy cenią bliskość i wygodę, a także poszukują najlepszej oferty na rynku odnośnie produktów i usług dla domu i ogrodu – mówi Business Insider Polska Maksymilian Pawłowski, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w Leroy Merlin Polska.
Ciekaw jestem czy zainwestują w Stalowej Woli i co będzie po Tesco bo to ze zlikwidują ten sklep to raczej pewne.I raczej nikt za Tesco nie będzie tęsknił.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2021r. 14:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Marz 2021r. 14:37  
Cytuj
ja np bede tesknic i to bardzo
ciuchy maja dobrej jakosci np

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 1 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2021r. 15:30  
Cytuj
Gdzieś już był podobny wątek.
Podobno potwierdzona Castorama

NON SERVIAM
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2021r. 18:45  
Cytuj
potwierdzam-Castorama

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Marz 2021r. 08:58  
Cytuj
A pracownicy Tesco wiedza cos juz o tym ze straca prace?Czy nic nie wiedza?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2021r. 20:49  
Cytuj
w maju rozpoczynaja sie prace demontazwe na Tesco. w listopadzie tego roku otwarcie w tym miejscu sklepu Castorama

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2021r. 20:53  
Cytuj
Ja od pracownika z tego obiektu usłyszałem, że jeszcze nie wiadomo co tam będzie. Informacja sprzed 2 dni

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2021r. 20:55  
Cytuj
to juz wiadomo. Od pol roku wiadomo ze bedzie tam Castorama

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 581
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2021r. 21:25  
Cytuj
Leroy Merlin na 99.9% będzie w Tarnobrzegu.

Netto właśnie rozpoczęło rebranding pierwszych sklepów po Tesco. Jak piszą:
Zwiększymy naszą obecność w dużych miastach oraz we wschodniej i południowej części kraju"

Więc pierwsze plotki o netto mogą stać się faktem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2021r. 22:56  
Cytuj
Skoro netto wykupiło Tesco, to chyba rozmowy o przejęciu obiektów powinny się odbywać z netto.
Bardzo by mi się podobała Castorama w stw ale w obecnej sytuacji jakoś tego nie widzę.
Jest jakieś oficjalne info o tym czy tylko ploteczki?
Tu, oficjalny komunikat netto o przejęciu całości sklepów i magazynów:
https://netto.pl/integracja/aktualnosci/transakcja-zamknieta-rozwijamy-sie-razem/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2021r. 08:55  
Cytuj
netto !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2021r. 09:43  
Cytuj
Już w czerwcu 2020 r. Netto zawarło porozumienie z Tesco o zakupie polskiej części biznesu. Od tego czasu sieć czekała na ostateczną zgodę UOKiK, ta przyszła 12 marca. Proces zatwierdzania został zakończony i Netto może przejąć 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne.


nie ma wsrod listy tych sklepów Stalowej Woli.
W tym miejscu bedzie Castorama, nie ma lepszego info, bo moja firma wchodzi tam po weekendzie majowym na prace rozbiorkowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2021r. 09:48  
Cytuj
CYTAT
Już w czerwcu 2020 r. Netto zawarło porozumienie z Tesco o zakupie polskiej części biznesu. Od tego czasu sieć czekała na ostateczną zgodę UOKiK, ta przyszła 12 marca. Proces zatwierdzania został zakończony i Netto może przejąć 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne.


nie ma wsrod listy tych sklepów Stalowej Woli.
W tym miejscu bedzie Castorama, nie ma lepszego info, bo moja firma wchodzi tam po weekendzie majowym na prace rozbiorkowe.


Mam nadzieję, że to nie jakaś ściema. Co.do netto, to zdecydowanie za duży obiekt na tego typu sklep.
Ja kiedyś słyszałem o tym, że może JULA się tam ulokować. Chociaż Castorama to bardziej prawdopodobna wersja


Poza tym chcesz powiedzieć, że najemcy dostali wypowiedzenia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2021r. 11:53  
Cytuj
CYTAT
W tym miejscu bedzie Castorama, nie ma lepszego info, bo moja firma wchodzi tam po weekendzie majowym na prace rozbiorkowe.

No dobra, ok.
A możesz się podzielić źródłem z listą sklepów które przejęło netto, skoro jesteś tego taki pewien?
Z czystej ciekawości zobaczył bym gdzie będzie najbliżej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2021r. 16:37  
Cytuj
Dobra, post pod postem, przynajmniej będzie przejrzyściej.
Możesz mi powiedzieć, skoro jesteś taki pewny - dlaczego na tej liście nie ma wymienionej Stalowej Woli?
To będzie ta castorama czy nie?
Ploteczki?
https://dziennikzachodni.pl/castorama-kupila-piec-nieruchomosci-po-tesco-w-polsce-wsrod-nich-dwie-w-woj-slaskim-w-tychach-i-rudzie-slaskiej/ar/c3-15420155

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2021r. 17:08  
Cytuj
oczywiscie- bo umowe na ten 5 sklepow podpisywali na wiosne 2020.

We wszystkich remodelingach tych sklepow: tj Starogard Gd, Olsztyn, Rzeszow, Tychy, Ruda Slaska uczestniczylem.

W tym roku beda Zary, Stalowa Wola i Skierniwice przerabiane z Tesco na Casorama i o nich tez nic nie pisza, poniewaz umowa zostala podpisana pozniej.

Czy Ty myslisz ze Tesco ma tylko 300 sklepow? bo wg mojej wiedzy poand 500,wiekszosc wzielo Netto, czesc Leroy, czesc kaufland, czesc castorama

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2021r. 18:33  
Cytuj
Nie wiem czy to jest jakaś okazja do pociechy że w Stalowej Woli będzie Castorama. Jest tyle sklepów budowlanych wokoło że jeszcze jeden sklep nic ciekawego nie wniesie. Może przez kilka dni promocje będą żeby przyciągnąć klientów tak jak było z Majstrem a potem ceny wrócą do właściwych albo będą wyższe niż w Mrówce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2021r. 18:45  
Cytuj
Bardzo dobrze ze bedzie castorama (ewentualnie inny market budowlany) bo bedzi wieksza konkurencja dla mrowki i ceny moze troszke spadna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2021r. 18:56  
Cytuj
CYTAT
Bardzo dobrze ze bedzie castorama (ewentualnie inny market budowlany) bo bedzi wieksza konkurencja dla mrowki i ceny moze troszke spadna.


uważaj żeby nam te ceny palców nie przygniotły, w Castoramie są ceny jedne z najwyższych.
Przecież Mrówka ma konkurencje wokoło a i ceny trzyma swoje. I na tym wychodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2021r. 19:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Bardzo dobrze ze bedzie castorama (ewentualnie inny market budowlany) bo bedzi wieksza konkurencja dla mrowki i ceny moze troszke spadna.


uważaj żeby nam te ceny palców nie przygniotły, w Castoramie są ceny jedne z najwyższych.
Przecież Mrówka ma konkurencje wokoło a i ceny trzyma swoje. I na tym wychodzi.

Wcześniej mrówka była w cenach ok ale teraz. W wielu produktach nie wiedza ile wołać. Bardzo dobrze, że jakiś konkurencyjny market powstanie.

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2021r. 23:39  
Cytuj
Dobra, fajnie.
A jakieś konkrety? Jakaś strona która to potwierdzi? Artykuł? Cokolwiek?

Bo to że jakiś "noname" na forum pisze że brał udział w remodelingach Tesco-castorama w połowie polski, jakoś mnie nie przekonuje.
Konkret proszę.

Edit:
Tu na szybko masz ilość marketów na 2019 rok. Wątpię aby od tego czasu coś urosło, raczej zmalało....

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/tesco-zamyka-w-polsce-centrum-dystrybucyjne-i-cztery-kolejne-sklepy-1

A tu masz na szybko, czego i gdzie nie przejęło netto. Brak Stalowej Woli...

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/lista-19-sklepow-tesco-ktorych-nie-kupi-netto-co-sie-z-nimi-stanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2021r. 00:56  
Cytuj
Jestem za sklepem DIY.
Będe miał wybór , czy kupić pierdołe w pewnym sklepie na P. Za wiaduktem pajton ekhhh, gdzie drogo i obsługa nastawiona na "swoich" klienów , co biorą dużo i wciąż , a mają położoną lage na klienta co wpadnie raz na rok po pierdołe.
A to że zaraz jakiś łeb mi napisze " nie sramy do swojego gniazda" , " zabijamy rodzimy rynek " , " ale to nasze , sklep Polaka" , mam w dupie.
Chce kupić taniej i to samo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2021r. 08:51  
Cytuj
Myślę ze w tym co napisał subagazi jest dużo prawdy.Podejrzewam ze nie ma jeszcze żadnych oficjalnych info na temat Castoramy w Stalowej Woli ale to co napisał subagazi po części potwierdza artykuł w Gos Skierniewic.Co prawda nie ma tam wymienionej Stalowej Woli bo artykuł dotyczy Skierniewic ale Skierniewic tez nie ma na w/w listach Tesco czy Castoramy a jednak coś tam się dzieje.Poza tym sadze ze takie info ukarze sie w chwili finalizowania otwarcia.Bardziej bym wątpił w to ze w Tarnobrzegu powstanie Leroy Merlin.No chyba ze namiastka tego sklepu jak to już bywało z Tesco.Jak wiadomo Tesco Tescu nie równe umiechW Tarnobrzegu jest już Makro.Ale trudno je porównywać do prawdziwego Makro umiech

https://eglos(...)iewicach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2021r. 09:48  
Cytuj
CYTAT
Jestem za sklepem DIY.
Będe miał wybór , czy kupić pierdołe w pewnym sklepie na P. Za wiaduktem pajton ekhhh, gdzie drogo i obsługa nastawiona na "swoich" klienów , co biorą dużo i wciąż , a mają położoną lage na klienta co wpadnie raz na rok po pierdołe.
A to że zaraz jakiś łeb mi napisze " nie sramy do swojego gniazda" , " zabijamy rodzimy rynek " , " ale to nasze , sklep Polaka" , mam w dupie.
Chce kupić taniej i to samo.


Co to kogo obchodzi gdzie kupujesz, możesz po śrubkę pojechać do Niska która jest tańsza niż pajtonie. Przychodzisz do sklepu a sprzedawca ma ci czapkować? Ja kupuję w różnych i jakoś nie czuje pogardy że jestem obcy.

Widocznie panisko się ceni bo chce kupić opakowanie teksów za złotówkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2021r. 10:01  
Cytuj
kabi.Właśnie tak Sprzedawca powinien mi klientowi czapkować i spełniać moje oczekiwania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »