NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Granica jakie państwo, ...
Posty: 24
Dołączył: 18 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2021r. 08:23  
Cytuj
Witam majac zamiar wyjechać za granice, jakie kraje byście wzieli pod uwage? Moze sa osoby który byly w jakimś kraju lub sa i chca sie podzielić opinia, pozytywna lub negatywna, polecić lub nie dany kraj. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2021r. 08:23  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2021r. 15:23  
Cytuj

Dzień Dobry;

Nie wyjeżdżaj "w ciemno".
Jeżeli nie masz na miejscu kogoś z rodziny, jakiegoś znajomego, przyjaciela, kolegi... kogoś pewnego kto by cię wprowadził w lokalne środowisko... to nigdzie nie jedź.
Bo skończysz jak marsjańskie sondy kosmiczne którym nie udało się wejść na orbitę Marsa.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3123
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2021r. 15:54  
Cytuj
USA

Człowiek w Polsce nigdy nie zrozumie jak się tam żyje dopuki nie doświadczy. Różnica jest taka jakby porównać Polskę do wioski na Ukrainie albo wieksza.

Podejście ludzi do życia tak różne że od razu widać jaką krzywdę wyrządziły nam zabory, wojny, socjalizm i kościół katolicki.

Jestem patriotą ale nie jestem ślepy i zakłamany.

Czekam na hejt za to co widzę. Zapraszam. **** PIS

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2021r. 16:04  
Cytuj

@ Progres

"(...) zabory, wojny, socjalizm i kościół katolicki (...)"

Trzeba było dodać jeszcze:

"(...), kapitalizm i COVID-19"

W USA wcale nie jest tak ciekawie.
Policja strzela do ludzi pod byle pretekstem, nawet za to że idą chodnikiem.
Bo to już jest "loitering" (włóczęgostwo), a włóczęgostwo jest w USA zakazane jako zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3123
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2021r. 16:32  
Cytuj
Covid i kapitalizm to aspekt szerszy. Ja odniosłem się do historii która ukształtowała nasze wady narodowe.

Bardzo uprzejma jest Policja w USA. Niema żadnego problemu. Większe buraki u nas bo połowa z nich wykorzystuje mundur aby się dowartościować. Tradycja z poprzedniego socjalizmu. Idiotyczne prawodawstwo też wpływa na ich odbiór i działania.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 13 Sty 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2021r. 17:12  
Cytuj
Proponuję Rosję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2021r. 17:33  
Cytuj
Korea Północna. Podobno tam nie ma przestępstw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2021r. 19:31  
Cytuj
CYTAT
Covid i kapitalizm to aspekt szerszy. Ja odniosłem się do historii która ukształtowała nasze wady narodowe.

Bardzo uprzejma jest Policja w USA. Niema żadnego problemu. Większe buraki u nas bo połowa z nich wykorzystuje mundur aby się dowartościować. Tradycja z poprzedniego socjalizmu. Idiotyczne prawodawstwo też wpływa na ich odbiór i działania.


Jakbyś tak się zachował przy amerykańskim policjancie jak przy polskim to by cię wyjął gołego z ubrania. Nie bardzo wiesz co piszesz. Socjalizm się skończył 30 lat temu więc z tego okresu nie ma ani jednego policjanta w Polsce. Piszesz od rzeczy. Ale to właśnie lewackie metody, kłamać, kłamać, kłamać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3123
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2021r. 20:09  
Cytuj
Jakie zachowanie przy policjantach mi imputujesz? Cuchnie manipulacją i oskarżeniami z twojej strony.

Gdzie ja napisałem że jest Policja z tamtego okresu? Pisałem o tradycji.

Po tym jak kościół dogadał się z komunistami przy okrągłym stole i podzielił władzą i wpływami sprzedając naród większość Służby Bezpieczeństwa przemianowano na Urząd Ochrony Państwa. Powołana przez sejm kontraktowy w 1989 Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do Zbadania Działalności MSW ustaliła związek funkcjonariuszy MSW z 88 wypadkami śmierci działaczy opozycji w stanie wojennym. Niszczenie archiwum SB trwało nawet do 3 lat po rozwiązaniu.

PISowskie metody - kłamać że jest się prawicą. Kłamać że chce się dobrze dla Polaków że się "daje" zarazem okradając. Socjalizm się nie skończył. Socjalizm przeżywa drugą młodość i kolejny upadek Rzeczypospolitej za swoją przyczyną.

***** roszczeniowców

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 8 Lip 2010r.
Skąd: Miami
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2021r. 21:21  
Cytuj
Progres popieram Twoja wypowiedz w 100%! A do go123 mieszkam w USA 28 lat i jeszcze nigdy nie widzialem i nie slyszalem aby jakis Policjant strzelal do osoby idacej chodnikiem,czy to osoby bezdomnej,zebrajacej etc.Bylem natomiast osobiscie swiadkiem jak na jednym ze skrzyzowan w Miami bialy bezdomny prosil o datki od kierowcow i podjechal radiowoz policyjny i policjant dal temu zebrzacemu jakis datek.Tak ze po kiego grzyba pisac bzdury jak sie nie bylo w tym kraju,nie zylo i nie zna sie mentalnosci ludzi tu mieszkajacych.A to co napisal Progres to swieta prawda! Owsiak zbiera na sprzet medyczny dla dzieci,ludzie wplacaja duze sumy i jest pieknie! Natomiast rzad-nierzad wplaca Rydzykowi miliony co chwila a owieczki jeszcze caluja nieroba po rekach!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4953
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Lut 2021r. 15:27  
Cytuj
Pytanie pierwsze-Czy do tego kraju obowiązkowo musisz mieć wizę,jaką datę ważności ma paszport czy dowód osobisty.

Drugie-Po co chcesz wyjechać.
Jeśli do pracy to czy możesz ją tam podjąć legalnie czy na czarno.
Jak długo zamierzasz przebywać i czy warto wracać do kraju na jakiś czas(podatki).

Trzecie-Czy znasz język w mowie i piśmie kraju do którego chcesz jechać.Co umiesz robić i czy masz dokumenty potwierdzające wykształcenie.Oczywiście przetłumaczone i potwierdzone.

Czy kogoś tam znasz,kto pomoże w załatwieniu pracy(nawet na czarno),mieszkania,pokaże Ci jak wygląda codzienne życie i czy ten ktoś Ciebie nie oszuka.

Jeśli masz kasę na start,kogoś tam znasz plus język angielski,polecam wschodnią Australię.
Tam da się żyć.
A gdyby coś,nie bierz ze sobą żadnego żarcia.Wywalą Cię zanim wyjdziesz z lotniska.potluczony
I przestrzegaj warunków wizy!!!
Dolar AUD ok.2,80 zł.
Link poniżej nie jest reklama z mojej strony,ale warto wiedzieć.

https://wyjaz(...)podatki/
http://www.kasia(...)stralii/

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2021r. 15:40  
Cytuj
CYTAT
Jakie zachowanie przy policjantach mi imputujesz? Cuchnie manipulacją i oskarżeniami z twojej strony.

Gdzie ja napisałem że jest Policja z tamtego okresu? Pisałem o tradycji.

Po tym jak kościół dogadał się z komunistami przy okrągłym stole i podzielił władzą i wpływami sprzedając naród większość Służby Bezpieczeństwa przemianowano na Urząd Ochrony Państwa. Powołana przez sejm kontraktowy w 1989 Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do Zbadania Działalności MSW ustaliła związek funkcjonariuszy MSW z 88 wypadkami śmierci działaczy opozycji w stanie wojennym. Niszczenie archiwum SB trwało nawet do 3 lat po rozwiązaniu.

PISowskie metody - kłamać że jest się prawicą. Kłamać że chce się dobrze dla Polaków że się "daje" zarazem okradając. Socjalizm się nie skończył. Socjalizm przeżywa drugą młodość i kolejny upadek Rzeczypospolitej za swoją przyczyną.

***** roszczeniowców


Dziwię ci się że jeszcze nie wyjechałeś z Polski. Wszędzie pełno złodziei, oszustów, policja pałuje, kończy się demokracja i pojawia się dyktatura. Ty tu sobie nie poradzisz. Nie wiem jak ty przeżyjesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3123
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2021r. 19:28  
Cytuj
Wielu wyjechało i nie kwapi się wracać. Na pewno wiesz o tym ale próbujesz sobie to jakoś tam tłumaczyć.

Tyle gówna wokół to może być tylko lepiej. Nie sądzisz? umiech

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2021r. 08:32  
Cytuj
CYTAT
Wielu wyjechało i nie kwapi się wracać. Na pewno wiesz o tym ale próbujesz sobie to jakoś tam tłumaczyć.

Tyle gówna wokół to może być tylko lepiej. Nie sądzisz? umiech


Na co czekasz, aż cię to gówno zaleje? Pakuj manatki i do swoich, tam cie przyjmą z otwartymi rękami a na wkupne dadzą ci miotłę i łopatę żebyś się ogarnął.


jakoś tego gówna wokół siebie nie widzę oprócz psich, widocznie mamy różne okulary.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »