NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Znieczulica ludzka w L’eclerc w Stalowej Woli,
Posty: 49
Dołączył: 19 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 13:56  
Cytuj
Obojetnosc i brak ludzkich uczuc nie zna granic.
Przyszlismy na zakupy w godzinach seniorow. Ja 50 lat i moj maz inwalida 70 lat. Maz chory na przewlekla chorobe pluc, podlaczony wiekszosci dnia do aparatu tlenowego, wymagajacy stalej mojej opieki. Obsluga sklepu zatrzymala nas i nie wpuscila do srodka, nawet po ukazaniu legitymacji meza z informacja o wymaganej mojej stalej opieki, kazali nam przyjsc w godzinach zwyklych, kiedy jest tloczno i jest duze zakazenie grypa, albo zgodzili sie na wejscie tylko meza, ktory nie jest w stanie zakupow targac. To byly nasze ostatnie zakupy w tym sklepie. Zamiast pomagac w tych trudnych czasach to panuje znieczulica. Ludzie opanujcie sie i troche serca.


Moderowano przez: magpie
Regulamin zabrania pisania na caps locku! Na przyszłość proszę o tym pamiętać. Poprawiono.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 13:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 14:00  
Cytuj
Przepisy to przepisy. Oni sie nie beda pozniej za kogos tlu,aczyc i placic mandatow. A targac nie trzeba... od tego sa wozki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 14:05  
Cytuj
po co taka chora osoba idzie do sklepu?? tym bardziej ze ma mlodsza zdrowa zone??????
fajna zona .....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 14:25  
Cytuj
niemniej jednak

brawo leclerc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 14:27  
Cytuj
Po co targać schorowanego 70- latka do sklepu na zakupy? Przecież ani nie pomoże w dźwiganiu, ani nie ma siły łazić ubrany w zimowe rzeczy między półkami. Chyba tylko sie zapoci i rozchoruje, albo faktycznie coś złapie. A jak jeszcze normalnie jest pod tlenem to maseczka do tego to już w ogóle okrucieństwo. Ja rozumiem jeszcze po buty...

Ale odłączać kogoś od tlenu i ciągnąć na zakupy spożywcze??? Pohamuję to, co mi przychodzi do głowy.

Ponadto nie ma w przepisach, że senior ma mieć młodszą asystę do zakupów. Jesli jest niesamodzielny, może zadzwonić do MOPS i poprosić o zrobienie zakupów, jest też w Stalowej Widzialna Reka, gdzie chętnie pomagają potrzebującym, ale skoro ma młodą żonę, to nie widze potrzeby.

Sklepy mają naprawdę dość kłopotów, a płacić karę za kogoś takiego co nie rozumie, że są takie przepisy, że już w ogole... No chyba, że Pani jest gotowa zapłacić karę grzywny za siebie?

Zresztą wystarczy iść wieczorem do sklepu, jest pusto....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 14:29  
Cytuj
20 lat różnicy wieku

sporo

zakładam, że Pani wzięła męża na zakupy, bo nie miała z kim zostawić

po co inaczej narażać takiego człowieka na przeziębienie, zapalenie płuc, czy Covid...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 14:49  
Cytuj
CYTAT
20 lat różnicy wieku

sporo

zakładam, że Pani wzięła męża na zakupy, bo nie miała z kim zostawić

po co inaczej narażać takiego człowieka na przeziębienie, zapalenie płuc, czy Covid...


albo zeby szybciej sie ....... innej opcji nie ma jezyk
kompletny brak odpowiedzialności i jeszcze pretensje ma !!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 19 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 14:57  
Cytuj
Niestety Znieczulica spoleczna jak widze jest wszedzie... juz mnie to nie dziwi. Pozdrawiam i zycze wszystkim trujacym jadem wiecej empatii, wasze lata tez nadejda

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 18:05  
Cytuj
CYTAT
Niestety Znieczulica spoleczna jak widze jest wszedzie... juz mnie to nie dziwi. Pozdrawiam i zycze wszystkim trujacym jadem wiecej empatii, wasze lata tez nadejda


Dziekujemy i mamy nadzieję, że nas nikt spod tlenu nie bedzie wydzierał na zakupy spozywcze do sklepu. Pozdrawiamy i życzymy powrotu do zdrowia mężowi!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 19 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 19:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Niestety Znieczulica spoleczna jak widze jest wszedzie... juz mnie to nie dziwi. Pozdrawiam i zycze wszystkim trujacym jadem wiecej empatii, wasze lata tez nadejda


Dziekujemy i mamy nadzieję, że nas nikt spod tlenu nie bedzie wydzierał na zakupy spozywcze do sklepu. Pozdrawiamy i życzymy powrotu do zdrowia mężowi!


Sa osoby, ktore nie chca wiecznie byc przykute do lozka i chca czasami pobyc w normalnym swiecie, byc obecnym w czasie zakupow, wybrac produkty spozywcze, na ktore maja ochote a na to pozwalaly nam te godziny seniora. To jest dyskryminacja osob niepelnosprawnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 21:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Niestety Znieczulica spoleczna jak widze jest wszedzie... juz mnie to nie dziwi. Pozdrawiam i zycze wszystkim trujacym jadem wiecej empatii, wasze lata tez nadejda


Dziekujemy i mamy nadzieję, że nas nikt spod tlenu nie bedzie wydzierał na zakupy spozywcze do sklepu. Pozdrawiamy i życzymy powrotu do zdrowia mężowi!


Sa osoby, ktore nie chca wiecznie byc przykute do lozka i chca czasami pobyc w normalnym swiecie, byc obecnym w czasie zakupow, wybrac produkty spozywcze, na ktore maja ochote a na to pozwalaly nam te godziny seniora. To jest dyskryminacja osob niepelnosprawnych.


Godziny sa dla seniorów A nie dla osób niepełnosprawnych... to jest co innego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 19 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 22:33  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Niestety Znieczulica spoleczna jak widze jest wszedzie... juz mnie to nie dziwi. Pozdrawiam i zycze wszystkim trujacym jadem wiecej empatii, wasze lata tez nadejda


Dziekujemy i mamy nadzieję, że nas nikt spod tlenu nie bedzie wydzierał na zakupy spozywcze do sklepu. Pozdrawiamy i życzymy powrotu do zdrowia mężowi!


Sa osoby, ktore nie chca wiecznie byc przykute do lozka i chca czasami pobyc w normalnym swiecie, byc obecnym w czasie zakupow, wybrac produkty spozywcze, na ktore maja ochote a na to pozwalaly nam te godziny seniora. To jest dyskryminacja osob niepelnosprawnych.


Godziny sa dla seniorów A nie dla osób niepełnosprawnych... to jest co innego



Niepelnosprawny jest seniorem. Dla wielu jak widac, juz jest nikim..:-(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2021r. 22:53  
Cytuj
Na pewno tak, ale sytuacja jest mocno specyficzna. Dziś lepiej wyjśc na spacer, a nie do sklepu z kimś chorym, gdzie czyha na niego wiele niebezpieczeństw. Myślę, że ludzie byli tu mocno zdziwieni takim zachowaniem, a nie byli złośliwi. Warto się nad tym zastanowić. Czy takie zachowanie nie było lekkomyślne?

Po szczepieniach przyjdzie czas na spacery nawet i po sklepie, ale póki co to szaleństwo iść między ludzi z takimi schorzeniami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4950
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Sty 2021r. 05:03  
Cytuj
Teoretycznie "sklep ma rację".
Są jednak tzw.godziny dla seniora i wówczas bez problemu osoba taka,może dokonać zakupów.
Jeśli nie jest samodzielna,może tego dokonać w obecności opiekunki czy też zony,córki etc.
Nie musi tłumaczyć się czy istnieje pomiędzy nimi pokrewieństwo.

Mało tego,np niepełnosprawny,niewidomy może wejść do sklepu z psem przewodnikiem.Tak.
Żadne "urojenia" jakie sobie wymyśli właściciel sklepu, nie mogą tego zabronić.
"Kłaniają"się tu przepisy o dyskryminacji ze względu na stan zdrowia,wiek i coś jeszcze by się znalazło.
Na miejscu tej Pani skierowałbym skargę do centrali sklepu,do Powiatowego Rzecznika Konsumentów czy do UOKiK.
To nie pieniactwo,tylko lekcja pokory i szacunku dla innych.

Jeśli faktycznie było tak jak ta Pani opisuje,dla sklepu moja nominacja do tytułu"Chamówa Miesiąca".ok
Paradoksalnie,każdy chce żyć jak najdłużej,ale nikt nie chce być...stary.zdegustowany
Sklep jest miejscem gdzie zarabia właściciel, a personel tylko pracuje.

PS.Brawasciana dla osoby z Forum ,która zauważyła różnicę wieku.Ciekawe czy np.Karolowi też zwróci uwagę za to że "zmajstrował"dziecko młodszej od siebie o połowę czyli...37 lat...potluczony
Też będę tak chciał!good

https://m.demotywatory.pl/4961284

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2021r. 16:25  
Cytuj
Wnuczce zrobił bombelka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 19 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2021r. 20:19  
Cytuj
CYTAT
Teoretycznie "sklep ma rację".
Są jednak tzw.godziny dla seniora i wówczas bez problemu osoba taka,może dokonać zakupów.
Jeśli nie jest samodzielna,może tego dokonać w obecności opiekunki czy też zony,córki etc.
Nie musi tłumaczyć się czy istnieje pomiędzy nimi pokrewieństwo.

Mało tego,np niepełnosprawny,niewidomy może wejść do sklepu z psem przewodnikiem.Tak.
Żadne "urojenia" jakie sobie wymyśli właściciel sklepu, nie mogą tego zabronić.
"Kłaniają"się tu przepisy o dyskryminacji ze względu na stan zdrowia,wiek i coś jeszcze by się znalazło.
Na miejscu tej Pani skierowałbym skargę do centrali sklepu,do Powiatowego Rzecznika Konsumentów czy do UOKiK.
To nie pieniactwo,tylko lekcja pokory i szacunku dla innych.

Jeśli faktycznie było tak jak ta Pani opisuje,dla sklepu moja nominacja do tytułu"Chamówa Miesiąca".ok
Paradoksalnie,każdy chce żyć jak najdłużej,ale nikt nie chce być...stary.zdegustowany
Sklep jest miejscem gdzie zarabia właściciel, a personel tylko pracuje.

PS.Brawasciana dla osoby z Forum ,która zauważyła różnicę wieku.Ciekawe czy np.Karolowi też zwróci uwagę za to że "zmajstrował"dziecko młodszej od siebie o połowę czyli...37 lat...potluczony
Też będę tak chciał!good

https://m.demotywatory.pl/4961284



Bardzo Dziekujemy Panu za Pana Wsparcie.
Cieszymy sie, ze jednak sa serdeczne osoby na tym dziwnym swiecie.

Bardzo chetnie udam sie ze skarga do wymienionych przez Pana instytucji.

Pozdrawiamy serdecznie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 21 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2021r. 09:34  
Cytuj
Całym sercem z Panią umiech Znieczulica jest wszędzie niestety ( widać po wpisach jestem przekonana ludzi młodych, którzy kompletnie nie mają pojęcia o życiu tak naprawdę)i mimo, że chodzę często na zakupy do tego sklepu podejście bardzo nie ludzkie, żeby nie powiedzieć nieprofesjonalne tym bardziej, że w godzinach seniorskich jest naprawdę bardzo mało osób w tym sklepie. Wiem bo zapędziłam się tam kilka razy niechcący umiech) Uważam, że nic nikomu by się nie stało gdyby Panią z mężem wpuścili, chociaż chętnie usłyszałabym podstawę prawną zakazującą wejścia Pani z mężem do jakiegokolwiek sklepu w godzinach seniorskich. Też pracuję w handlu, w sklepie (nie w spożywce) i u nas nic takiego nie mogłoby mieć miejsca, bez problemu wpuszczamy nawet osoby młodsze w tych godzinach. Pozdrawiam serdecznie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2021r. 09:40  
Cytuj
Jeśli w godzinach 10:00-12:00 w placówce handlowe przebywać będzie klient mający mniej niż 60 lat, policja będzie mogła wystawić właścicielowi sklepu mandat w wysokości 500 zł. Funkcjonariusze mogą także skierować sprawę do sanepidu, w którego gestii jest nałożenie kary administracyjnej w wysokości od 10 000 zł do 30 000 zł.

To nie jest widzimisie... Wpuszczą, ktoś doniesie, a Pani rozumiem zapłaci za siebie karę? Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile jest telefonów na policję, że idzie ktoś bez maseczki, że sklep wpuszcza nie- seniorów, że nie przestrzegany jest reżim sanitarny. Trzeba zrozumieć dwie strony, a nie tylko siebie. PRzepisy są i trzeba ich przestrzegać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sty 2021r. 09:49  
Cytuj
CYTAT
Całym sercem z Panią umiech Znieczulica jest wszędzie niestety ( widać po wpisach jestem przekonana ludzi młodych, którzy kompletnie nie mają pojęcia o życiu tak naprawdę)i mimo, że chodzę często na zakupy do tego sklepu podejście bardzo nie ludzkie, żeby nie powiedzieć nieprofesjonalne tym bardziej, że w godzinach seniorskich jest naprawdę bardzo mało osób w tym sklepie. Wiem bo zapędziłam się tam kilka razy niechcący umiech) Uważam, że nic nikomu by się nie stało gdyby Panią z mężem wpuścili, chociaż chętnie usłyszałabym podstawę prawną zakazującą wejścia Pani z mężem do jakiegokolwiek sklepu w godzinach seniorskich. Też pracuję w handlu, w sklepie (nie w spożywce) i u nas nic takiego nie mogłoby mieć miejsca, bez problemu wpuszczamy nawet osoby młodsze w tych godzinach. Pozdrawiam serdecznie


przepisy sa po to zeby je przestrzegac i nie ma sie czym chwalic ze wpuszczacie osoby ktore nie powinny tam byc (no chyba ze przepisy tego sklepu nie obowiazuja). prosze powiedziec jaki to sklep to chetnie zadzwonię na policje zeby nauczyli was rozumu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »