NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
J.Angielski - prywatne lekcje,
Posty: 75
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2021r. 11:49  
Cytuj
Szukam nauczyciela j.angielskiego dla córki (7 klasa PSP).
Kogo polecacie na indywidualne lekcje z dojazdem do domu (stalowa wola) albo online? Uczy się w British School 2 rok ale w tym roku są za duże grupy i brak takich efektów jak rok temu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2021r. 11:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 16 Cze 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2021r. 23:14  
Cytuj
Wysłałem priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2021r. 16:03  
Cytuj

Dobry Wieczór;

Najważniejsze to używać prostego, zrozumiałego dialektu.
Przykładowo dzisiaj pisałem mail'a do CIA:

Storming US Capitol was the same genre of pop-cultural and political event or happening like "Storm Area 51" in 2019.
But then in 2019, people did not enter into area of governmental facility due military character of "Area 51" and rumors about snipers everywhere.
Unhappy people are creating social movements of unhappy people who want to be visible in official space.
Such simple.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2021r. 18:04  
Cytuj

Na moim profilu na Tekstowo mogą Państwo znaleźć 190 tłumaczeń zagranicznych piosenek które wykonałem.
Język angielski używany w pop-kulturze, np. przy pisaniu piosenek lub dialogów do filmów, jest inny niż ten podręcznikowy.
Bardziej uproszczony i mniej precyzyjny.
Wymagający większej "domyślności się" ze strony odbiorcy.
A to już zahacza o "signal intelligence" (wywiad sygnałów) będący częścią szerszego nurtu "wywiadu elektronicznego", będącego domeną wszystkich współczesnych agencji wywiadowczych.
Jak to wszystko ciekawie się ze sobą łączy, prawda ?
Ktoś kiedyś tak nawet powiedział, że: "Ostatecznie, wszystko ze wszystkim jakoś się łączy".
Albert Einstein ujął to w teorię "jednolitego pola", którą amerykański wywiad wojskowy wykorzystał do eksperymentu z 1943 roku polegającego na próbie uczynienia niewidzialnym okrętu - niszczyciela.
Eksperyment zakończył się zaginięciem w zaświatach, śmiercią lub poważnymi obrażeniami (fizycznymi lub psychicznymi) znacznej części załogi.
Gdzie okręt był przez te kilka minut gdy był niewidzialny ?
Być może w samym piekle. Później wszystko sprowadzono do "miejskiej legendy", że niby to wszystko się nie wydarzyło.
Jak to w świecie wywiadu bywa.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 29 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2021r. 10:37  
Cytuj
Ja chodziłem do Smith English Stalowa Wola kilka lat temu. Powiem to w sposób bardzo delikatny. POLECAM, ale omijać z daleka.

Gobos
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sty 2021r. 13:42  
Cytuj

Język ciągle się zmienia i trzeba być na bieżąco, zwłaszcza z gramatyką.
Trochę inaczej czyta się np. angielskojęzyczną powieść "Dracula" z XIX wieku, a trochę inaczej współczesne newsy na CNN International.

A jeżeli o CNN International mowa, to Biden da 1.9 biliona USD na zasiłki socjalne dla biednych Amerykanów którzy zbiednieli jeszcze bardziej przez koronawirusa. Bo pieniądze są dla ludzi, a nie że oni muszą się o nie prosić czy coś tam.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 16 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2021r. 21:47  
Cytuj
Czy ja wiem, czy nauka 4 lata w jednej szkole jest dobra? Zbyt się przyzwyczajasz do jednej wymowy. Lepiej co dwa lata zmieniać lektora, jeden ma bardziej amerykański, drugi angielski akcent i się robi potem zonk, jak Kanadyjczyk nas po angielsku zagada. ;-) A na poważnie w każdej szkole powinna być lekcja próbna...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2021r. 21:50  
Cytuj

@ Rafael

Nie trzeba szukać tak daleko.
Spróbuj porozmawiać po angielsku z jakimś Niemcem.

Przykład z mojego doświadczenia w sklepie:
- Water ?
- Was ?
- Water ?
- Was ?
- Wasser ?
- Aaa ! Wasser !

Zrozumie po angielsku dopiero jak powiesz po niemiecku.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »