NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
PIS a bezprawne mandaty, Projekt ustawy o braku możliwości odmowy przyjęcia mandatu.
HIV
HIV
Posty: 1478
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 13:11  
Cytuj
cdn, udajesz czy na prawdę nie rozumiesz o co chodzi? Teraz jest tak, że ktoś, kto podpisze mandat, przyznaje się do winy i przyjmuje karę. Jeśli się nie zgadza, sprawa kierowana jest do sądu. I tam funkcjonariusz musi udowodnić winę. Osoba obwiniona nie musi niczego dostarczać na swoją niekorzyść czy korzyść. Po zmianach, wina jest automatyczna. Osoba musi udowadniać swoją niewinność już na etapie pisma do sądu. To się nie mieści w standardach cywilizowanych państw demokratycznych. Przypomina mi to film Przesłuchanie z Jandą, Gajosem czy Holland. Na YouTube jest, można obejrzeć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 13:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 13:13  
Cytuj
CYTAT
to są skutki łykania Mentzwela ok

zaczęliście od wykroczenia a kończycie na przestępstwie... niedobrze.

W państwie POPiSowskim droga od niewinności poprzez wykroczenie do przestępstwa może być krótsza niż średnica elektronu.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 13:18  
Cytuj
CYTAT
A co cię tak dziwi? Nawet na stalowym mieście możesz dostać bana. To prywatna firma i to właściciel decyduje. Nie pasuje to nie zaglądasz. Wylogowujesz się.

A co do srania do głowy to sam się zastanów?


no właśnie dzbanie umiech, jest regulamin ze każde poglądy są równo traktowane na platformie, gdy grasował tu el.bolek z Andrzejkiem nie były... Gdyby portal nazywał się inaczej np. totalniackastalowka.pl albo rebeliantyPRL.org to bym nawet nie oczekiwał umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 13:28  
Cytuj
CYTAT
cdn, udajesz czy na prawdę nie rozumiesz o co chodzi? Teraz jest tak, że ktoś, kto podpisze mandat, przyznaje się do winy i przyjmuje karę. Jeśli się nie zgadza, sprawa kierowana jest do sądu. I tam funkcjonariusz musi udowodnić winę. Osoba obwiniona nie musi niczego dostarczać na swoją niekorzyść czy korzyść. Po zmianach, wina jest automatyczna. Osoba musi udowadniać swoją niewinność już na etapie pisma do sądu. To się nie mieści w standardach cywilizowanych państw demokratycznych. Przypomina mi to film Przesłuchanie z Jandą, Gajosem czy Holland. Na YouTube jest, można obejrzeć.


nie istnieje pojęcie winy automatycznej, to twoja wyobraźnia ma :szok:
pokwitowałeś odbiór... to ważny element praworządności.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 13:40  
Cytuj
dajcie sobie na uspokojenie, policja nie będzie musiała was szukać guano-burza

okazało się ze to "zawodowi" protestatorzy, tacy jak Hadacz sciana

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1478
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 13:45  
Cytuj
cdn, przeczytaj dokładnie nowelizację i zobaczysz, że żadnego pokwitowania już nie będzie.

Ktoś tu pisał, że naród jest za PiSem. Bardziej za pieniędzmi od nich (podatników). Tu jest ten sukces. Zatem, bardzo łatwo miłość przerobić w nienawiść. Zablokować kasę. Ten sam suweren wywiezie ich na taczkach.
Sytuacja zaczyna przybierać niebezpieczną formę, więc kołchoz powinien zakręcić kurek z pieniędzmi. Chyba na metody rodem z czasów Stalina w państwie członkowskim przyzwolenia być nie może?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 13:54  
Cytuj
bo już pokwitowałeś odbiór, teraz możesz zapłacić albo kontestować mandat w sądzie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 13:59  
Cytuj
CYTAT
cdn, przeczytaj dokładnie nowelizację i zobaczysz, że żadnego pokwitowania już nie będzie.

Ktoś tu pisał, że naród jest za PiSem. Bardziej za pieniędzmi od nich (podatników). Tu jest ten sukces. Zatem, bardzo łatwo miłość przerobić w nienawiść. Zablokować kasę. Ten sam suweren wywiezie ich na taczkach.
Sytuacja zaczyna przybierać niebezpieczną formę, więc kołchoz powinien zakręcić kurek z pieniędzmi. Chyba na metody rodem z czasów Stalina w państwie członkowskim przyzwolenia być nie może?


Bez przesady z tym Stalinem.
Mi to bardziej przypomina Gierka.
Dali ciemnemu ludowi 500+, podniosą ceny i podatki i zabiorą im 1000+
Ale ciemny lud to kupił, bo jest ciemny.

Tylko że na takim kombinowaniu na kredyt to nie da się długo jechać, nawet pisowcy zorientują się w końcu że coś jest nie tak i się skończy jak za Gierka.

Ale zanim to nastąpi to banksterzy typu pinokio czy minister zdrowia kumpel handlarzy bronią zarobią swoje.

***** *******, ***** ***!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1478
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 14:01  
Cytuj
Nie rozumiesz nowelizacji nadal. Po zmianie, jeśli nie pokwitujesz przyjęcia, funkcjonariusz robi notatkę, że nie przyjąłeś i następuje domniemanie przyjęcia. Mandat staje się prawomocny, komornik zajmuje konto. Orzekaniem o winie zajmuje się funkcjonariusz. Ty będziesz mógł do sądu jedynie dostarczyć dowody na swoją niewinność. Z automatu jesteś winny. Z mocy tej stalinowskiej ustawy, którą chcą uchwalić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 14:14  
Cytuj
Będzie test dla Unii, co według niej znaczy praworządność umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 14:18  
Cytuj
CYTAT
Nie rozumiesz nowelizacji nadal. Po zmianie, jeśli nie pokwitujesz przyjęcia, funkcjonariusz robi notatkę, że nie przyjąłeś i następuje domniemanie przyjęcia. Mandat staje się prawomocny, komornik zajmuje konto. Orzekaniem o winie zajmuje się funkcjonariusz. Ty będziesz mógł do sądu jedynie dostarczyć dowody na swoją niewinność. Z automatu jesteś winny. Z mocy tej stalinowskiej ustawy, którą chcą uchwalić.


I bardzo dobrze. Co to za kombinacje z nie przyjmowaniem mandatu? Masz możliwość obrony w sądzie więc o co chodzi. Będziesz się ślizgał? Jest przewinienie i jest kara. Wątpliwości sąd rozstrzyga.

Przechodzisz przez przejście na czerwonym, policjant chce cię ukarać a ty nie przyjmujesz mandatu. Bo co? Uważasz się niewinny?
Byłem karany mandatem kilka razy i zawsze słusznie. A nawet że byłem grzeczny ukarany "ulgowo".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1478
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 14:22  
Cytuj
W cywilizowanym kraju kary nie wymierza rząd. Policja i inne służby są jego ramieniem. Wy ze swoją mentalnością nadajecie się do Azji. UE musi przykręcić kurek z kasą. Reżim staje się coraz bardziej bezczelny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 14:36  
Cytuj
CYTAT

Przechodzisz przez przejście na czerwonym, policjant chce cię ukarać a ty nie przyjmujesz mandatu. Bo co? Uważasz się niewinny?
Byłem karany mandatem kilka razy i zawsze słusznie. A nawet że byłem grzeczny ukarany "ulgowo".


Czyli tzw. rząd bezpodstawnie z pogwałceniem wszystkich praw po drodze, zamyka ludziom ich źródła utrzymania, ubiera w kagańce a pieski Jarosława/Mateusza wypisują nielegalne mandaty na grube miliony bo taką dostali komendę i to ma być to samo co jasny i precyzyjny (inna sprawa czy mądry) przepis dot. przechodzenia na czerwonym świetle?
Tzw. rząd z góry zakłada, że tylko niektórzy będą się stawiać a większość zapłaci i nie będą mieć albo wiedzy na temat przysługujących im praw albo siły na użeranie się po sądach.
Pisiory boją się utraty twardego gruntu pod nogami i będą się brzytwy chwytać, żeby władzę utrzymać i budżet nieudolnie łatać.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 15:17  
Cytuj
Ciekawe że w tym temacie forumowe pisiory milczą.

Mirek, art2dekiel, zatkało Was?

Dalej wierzycie w nieomylność prezesa i jego banksterów?

***** *******, ***** ***!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 15:29  
Cytuj
CYTAT
CYTAT



Czyli tzw. rząd bezpodstawnie z pogwałceniem wszystkich praw po drodze, zamyka ludziom ich źródła utrzymania, ubiera w kagańce a pieski Jarosława/Mateusza wypisują nielegalne mandaty na grube miliony bo taką dostali komendę i to ma być to samo co jasny i precyzyjny (inna sprawa czy mądry) przepis dot. przechodzenia na czerwonym świetle?
Tzw. rząd z góry zakłada, że tylko niektórzy będą się stawiać a większość zapłaci i nie będą mieć albo wiedzy na temat przysługujących im praw albo siły na użeranie się po sądach.
Pisiory boją się utraty twardego gruntu pod nogami i będą się brzytwy chwytać, żeby władzę utrzymać i budżet nieudolnie łatać.


Wypisujesz głupoty, czas najwyższy karać za przestępstwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 15:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie rozumiesz nowelizacji nadal. Po zmianie, jeśli nie pokwitujesz przyjęcia, funkcjonariusz robi notatkę, że nie przyjąłeś i następuje domniemanie przyjęcia. Mandat staje się prawomocny, komornik zajmuje konto. Orzekaniem o winie zajmuje się funkcjonariusz. Ty będziesz mógł do sądu jedynie dostarczyć dowody na swoją niewinność. Z automatu jesteś winny. Z mocy tej stalinowskiej ustawy, którą chcą uchwalić.


I bardzo dobrze. Co to za kombinacje z nie przyjmowaniem mandatu? Masz możliwość obrony w sądzie więc o co chodzi. Będziesz się ślizgał? Jest przewinienie i jest kara. Wątpliwości sąd rozstrzyga.

Przechodzisz przez przejście na czerwonym, policjant chce cię ukarać a ty nie przyjmujesz mandatu. Bo co? Uważasz się niewinny?
Byłem karany mandatem kilka razy i zawsze słusznie. A nawet że byłem grzeczny ukarany "ulgowo".


Brak słów na takie dzbany mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 15:42  
Cytuj
CYTAT
Wypisujesz głupoty, czas najwyższy karać za przestępstwa.

Co masz na myśli? Bo ja też jestem za karaniem przestępców. PiS obiecywał rozliczanie afer poprzedników - ile rozliczono i dlaczego ta liczba wynosi 0?, słownie ZERO! Na dodatek sami teraz kradną już coraz bardziej zuchwale.
Czyli czas najwyższy karać przestępców, więc rząd PiSu pierwszy idzie na spotkanie z plutonem egzekucyjnym. Winni są wielokrotnej zdrady państwa, niegospodarności, grabieży, defraudacji, działania na szkodę majątku obywateli, bezprawne ograniczanie swobody przemieszczania się i prowadzenia działalności gospodarczej....mógłbym jeszcze długo wymieniać zarzuty.
Niech sami udowadniają swoją niewinność.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 16:18  
Cytuj
mlotekJak tam Twardy elektoracie PIS? dalej uważacie, że PIS chce waszego dobra? mlotek Biznesy padają, hotele padają... JUż pojawiają się oferty zakup (10% wartości ceny) tych nieruchomości, długów, własności.. przez znajomych Morawietzkiego z USA. Polska jest wyprzedawana za bezcen ! I to wasza wina, bo naiwnie wierzycie karakanowi i jego sługusom w pejsach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1478
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 17:25  
Cytuj
Wejdźcie sobie na Facebookowy profil radia Maryja, odszukajcie tę informację i poczytajcie komentarze ludzi. Ludzi na pewno nie popierających lewej strony, co wynika z ich profili. PiS oszalało. Tu potrzebny jest psychiatra. Zresztą, to samo dzieje się na Twitterze np. pod postem Jana Mosińskiego o tej sprawie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 17:40  
Cytuj
CYTAT
PiS oszalało. Tu potrzebny jest psychiatra.

Nigdy nie uwierzę w szaleństwo POPiSu czy innej partii będącej u władzy w Polsce.
Za sznurki nie pociągają idioci czy małpy z cyrku, choć wiem, że dla wielu oglądaczy (nie mylić z obserwatorami) głównych mendiów to tak wygląda tylko całe sztaby ludzi mających przeanalizowane następstwa swoich posunięć a w analizie rzeczywistości i jej prognozach są często na x kroków do przodu przed tzw. opinią publiczną.
Jeżeli coś w wyniku posunięć władzy nastąpiło to można z 99% poziomem pewności stwierdzić, że nastąpić musiało bo taki scenariusz był pisany. I nie koniecznie następstwa muszą być efektem przemyślanych i świadomych działań danego ministra tylko polityki jaką on (nie sam i nie zawsze bezpośrednio) realizuje. W przypadku Polski często niestety polityki realizacji cudzych interesów.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 18:08  
Cytuj
Brat kuzyna mojej ciotki dostał mandat i dwa lata łagru , bo miał na szybie samochodu naklejkę błyskawicy. Zawsze kochał Waffen SS , a teraz pisowscy zamordyści pokazali prawdziwe oblicze...


#SilniRazem
#WszyscyNaWybory

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 18:22  
Cytuj
bezprawne, czy zgodne z prawem

nieważne

te mandaty są słuszne


***** julki i alanów
***** dzbany i foliarzy
***** lewaków

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 18:39  
Cytuj
CYTAT
Nie rozumiesz nowelizacji nadal. Po zmianie, jeśli nie pokwitujesz przyjęcia, funkcjonariusz robi notatkę, że nie przyjąłeś i następuje domniemanie przyjęcia. Mandat staje się prawomocny, komornik zajmuje konto. Orzekaniem o winie zajmuje się funkcjonariusz. Ty będziesz mógł do sądu jedynie dostarczyć dowody na swoją niewinność. Z automatu jesteś winny. Z mocy tej stalinowskiej ustawy, którą chcą uchwalić.



teraz napisałeś ze świadomie odmawiasz pokwitowania na miejscu zdarzenia.
Nie powiedziałeś nam dlaczego bezpartyjny wolnościowiec i bardzo prawy obywatel ceniący swoje liberties, świadomie utrudnia, naraża państwo na koszty ścigania i odmawia pokwitowania otrzymania mandatu na miejscu, bo to nie kasuje mandatu do zapłacenia w najmniejszym stopniu, po fizycznej obecności funkcjonariusza i ciebie na miejscu zdarzenia. Rozumiesz detal czy nie do końca? Następnie dumny z siebie po pokazaniu funkcjonariuszowi jeżyka nie występujesz do sądu o kasacje mandatu i uparcie i odważnie nie płacisz go. Masz komornika gwarantowanego. Tego nie rozumita?

Gdy będę miał czas na jelenie a ty podzielisz się linkiem do twojego projektu ustawy to ja ci to wykażę, jak bardzo nie czytasz intencji ustawodawcy.

Poselski projekt nowelizacji Kodeksu postępowania ws. o wykroczenia zakłada brak możliwości nie przyjęcia mandatu. Jednak po przyjęciu, w terminie 7 dni będzie można się od niego odwołać - Projektowana ustawa ma na celu usprawnienie postępowania w sprawach o wykroczenia oraz odciążenie sędziów - czytamy w uzasadnieniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1478
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 18:57  
Cytuj
Dalej nie rozumiesz istoty problemu. W systemach totalitarnych najważniejszy jest interes państwa, jednostka się nie liczy. To państwo ma zawsze rację i może jednostkę ukarać. Państwo, czyli rząd. Rząd mnie karze i daje mi łaskawie prawo poskarżenia się do sądu, z zastrzeżeniem, że ta skarga musi zawierać dowody niewinności. Kara jest cały czas aktualna. Rząd czyli m.in. policja nie jest od wymierzania kary, wbrew woli ukaranego. Może proponować mandat, na który mogę się zgodzić i uznać swoją winę. Wtedy to zamyka temat. Ale gdy mam wątpliwości, to nie może mnie ukarać. Może to zrobić jedynie sąd. Tutaj jest odwrócenie. Karze mnie rząd, a ja mogę się skarżyć do sądu, gdy mam dowody swojej niewinności. Jest domniemanie winy. To jest niekonstytucyjne i potwierdzają to adwokaci i inni prawnicy w swoich wpisach m.in. na Twitterze.
Ale po burzy, jaka przechodzi w sieci, nawet wśród dotychczasowych zwolenników PiS, ten śmieć prawny pójdzie do kosza. Tak jak poszła 5 dla zwierząt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2021r. 19:03  
Cytuj
gdzie możesz nie przyjąć mandatu, czy to anuluje mandat, czy możesz bez wyroku sądu go nie zapłacić?

wymień te totalitarne państwa...

to ty nie rozumiesz ze mandat został wystawiony a ty możesz dochodzić swoich praw a gdybyś nie zapłacił paru to kwalifikacja czynu się zmienia na przestępstwo i możesz siedzieć, długi do skarbu państwa są traktowane tak jak podatki, ostro umiech znasz smutnych panów ze skarbówki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »