NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Kierowcy ze Stalowej Woli, Jak wy jeździcie???
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Sty 2021r. 08:25  
Cytuj
dziś rano jakiś prędki wyprzedzał mnie na Wojska Polskiego. Pewnie zamulałem z 30stką na liczniku. Skąd się tacy biorą?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2021r. 08:25  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Sty 2021r. 08:39  
Cytuj
jak na kota to słabiutko

rano karmy nie dostałeś?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2021r. 09:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Bardzo często idiotyzm i brak wyobraźni można zauważyć na skrzyżowaniu Jana Pawła i Popiełuszki. Jadąc w kierunku szpitala i skręcając w prawo na Popiełuszki. Wiele razy widziałem geniuszy którzy stali na środku pasa, jechali prosto a za nimi że 4 samochody, które chciały skręcić właśnie w Popiełuszki. Spokojnie taki idiota dojechałby do Lini sygnalizatora i lewej krawędzi pasa i spokojnie każdy by skręcił nie czekając aż idiota będzie miał zielone i pojedzie prosto. Więcej wyobraźni życzę... Takich debilnych zachowań prowokujących można zauważyć o wiele wie ej a potem pompują się w internecie kamerkowi bohaterowie.


Ale wiesz, że zielona strzałka na skrzyżowaniu oznacza, że możesz wjechać na skrzyżowanie WARUNKOWO? Jednym z tych warunków jest właśnie to, że żaden samochód nie czeka na przejazd na wprost. Bo może tam czekać i nic ci do tego. Wyjedź 5 minut wcześniej z domu, nie będziesz musiał się denerwować na każdym skrzyżowaniu, bezpiecznie dojedziesz i zdrowszy będziesz.


On na pewno jak widzi zieloną strzałkę to uważa że ma prawo jechać. Dlatego napisałem że powinien być skierowany na kontrolny egzamin bo jego znajomość przepisów ruchu drogowego jest niska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 22 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2021r. 12:54  
Cytuj
Kolejny problem, który notorycznie dostrzegam w Stalowej Woli to brak u naszych kierowców odruchu zjazdu do osi jezdni w przypadku skrętu w lewo. Niestety, znakomite gro kierowców w tym mieście (jednak muszę przyznać w większości kobiety lecz nie w tak znacznej) wykonując taki manewr musi się usadowić na środku prawego pasa i wszyscy z tylu muszą czekać. Nieważne czy to „ogromny” yaris, corsa lub citygo.... trza czekać.
Najczęściej tą ułomność kierowców zauważam jadąc za kimś skręcającym do „leclerc’a” od ul. Przemysłowej, gdzie droga jest dość szeroka. Jednak problem zauważam nie tylko w tym miejscu lecz w całym mieście.
Dodatkowo stwierdzam i przypominam, że po pojawieniu się pierwszych rond w SW, nasi kierowcy latami uczyli się z nich poprawnie korzystać... choć do dziś są tacy, co zanim wjadą na rondo minimum 8 razy przeanalizuje czy zdąży. I co? „Trza czeeekać” za nim aż myśli przeszkodzi fakt, że z drugiej strony nic na rondo nie wjechało i można...
Nikt nie jest idealny, ale każdy może poprawiać swoje słabe strony, ja oczywiście tez swoje popełniam.
Pozdrawiam wszystkich kierowców,.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 28 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2021r. 13:06  
Cytuj
CYTAT
zaczal sie snieg i jazda 25km/h i poza miastem 45 ..


ty co opady śniegu to tu kozaka udajesz że ktoś na sniegu strasznie powoli jechał cwaniak do pierwszego wypadku albo ściemniacz bo na miescie najwolniejszy jaki przede mną jechał to 40 miał

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 15 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2021r. 16:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Bardzo często idiotyzm i brak wyobraźni można zauważyć na skrzyżowaniu Jana Pawła i Popiełuszki. Jadąc w kierunku szpitala i skręcając w prawo na Popiełuszki. Wiele razy widziałem geniuszy którzy stali na środku pasa, jechali prosto a za nimi że 4 samochody, które chciały skręcić właśnie w Popiełuszki. Spokojnie taki idiota dojechałby do Lini sygnalizatora i lewej krawędzi pasa i spokojnie każdy by skręcił nie czekając aż idiota będzie miał zielone i pojedzie prosto. Więcej wyobraźni życzę... Takich debilnych zachowań prowokujących można zauważyć o wiele wie ej a potem pompują się w internecie kamerkowi bohaterowie.


Ale wiesz, że zielona strzałka na skrzyżowaniu oznacza, że możesz wjechać na skrzyżowanie WARUNKOWO? Jednym z tych warunków jest właśnie to, że żaden samochód nie czeka na przejazd na wprost. Bo może tam czekać i nic ci do tego. Wyjedź 5 minut wcześniej z domu, nie będziesz musiał się denerwować na każdym skrzyżowaniu, bezpiecznie dojedziesz i zdrowszy będziesz.


Co ma warunkowy skręt do idioty, który stoi na środku pasa chcąc jechać na wprost na szerokim pasie o uniemożliwia warunkowy skręt w prawo pojazdowi na tym samym pasie, gdzie wystarczy dojechac do lewej Lini i pojazd spokojnie zmieści się i skręci w prawo na warunkowym skręcie? Ogarnij się człowieku, bo nawet nie wiesz o które skrzyżowanie chodzi, a pociskasz farmazony z warunkowym skrętem. Ogarnij łeb...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 15 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2021r. 16:19  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Bardzo często idiotyzm i brak wyobraźni można zauważyć na skrzyżowaniu Jana Pawła i Popiełuszki. Jadąc w kierunku szpitala i skręcając w prawo na Popiełuszki. Wiele razy widziałem geniuszy którzy stali na środku pasa, jechali prosto a za nimi że 4 samochody, które chciały skręcić właśnie w Popiełuszki. Spokojnie taki idiota dojechałby do Lini sygnalizatora i lewej krawędzi pasa i spokojnie każdy by skręcił nie czekając aż idiota będzie miał zielone i pojedzie prosto. Więcej wyobraźni życzę... Takich debilnych zachowań prowokujących można zauważyć o wiele wie ej a potem pompują się w internecie kamerkowi bohaterowie.


Ale wiesz, że zielona strzałka na skrzyżowaniu oznacza, że możesz wjechać na skrzyżowanie WARUNKOWO? Jednym z tych warunków jest właśnie to, że żaden samochód nie czeka na przejazd na wprost. Bo może tam czekać i nic ci do tego. Wyjedź 5 minut wcześniej z domu, nie będziesz musiał się denerwować na każdym skrzyżowaniu, bezpiecznie dojedziesz i zdrowszy będziesz.


On na pewno jak widzi zieloną strzałkę to uważa że ma prawo jechać. Dlatego napisałem że powinien być skierowany na kontrolny egzamin bo jego znajomość przepisów ruchu drogowego jest niska.


Daj głos.... Kolejny geniusz, który przyklaskuje gościowi który nie wie o Bożym świecie i o które skrzyżowanie chodzi.... Dno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2021r. 16:32  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Bardzo często idiotyzm i brak wyobraźni można zauważyć na skrzyżowaniu Jana Pawła i Popiełuszki. Jadąc w kierunku szpitala i skręcając w prawo na Popiełuszki. Wiele razy widziałem geniuszy którzy stali na środku pasa, jechali prosto a za nimi że 4 samochody, które chciały skręcić właśnie w Popiełuszki. Spokojnie taki idiota dojechałby do Lini sygnalizatora i lewej krawędzi pasa i spokojnie każdy by skręcił nie czekając aż idiota będzie miał zielone i pojedzie prosto. Więcej wyobraźni życzę... Takich debilnych zachowań prowokujących można zauważyć o wiele wie ej a potem pompują się w internecie kamerkowi bohaterowie.


Ale wiesz, że zielona strzałka na skrzyżowaniu oznacza, że możesz wjechać na skrzyżowanie WARUNKOWO? Jednym z tych warunków jest właśnie to, że żaden samochód nie czeka na przejazd na wprost. Bo może tam czekać i nic ci do tego. Wyjedź 5 minut wcześniej z domu, nie będziesz musiał się denerwować na każdym skrzyżowaniu, bezpiecznie dojedziesz i zdrowszy będziesz.


Co ma warunkowy skręt do idioty, który stoi na środku pasa chcąc jechać na wprost na szerokim pasie o uniemożliwia warunkowy skręt w prawo pojazdowi na tym samym pasie, gdzie wystarczy dojechac do lewej Lini i pojazd spokojnie zmieści się i skręci w prawo na warunkowym skręcie? Ogarnij się człowieku, bo nawet nie wiesz o które skrzyżowanie chodzi, a pociskasz farmazony z warunkowym skrętem. Ogarnij łeb...


Właśnie przez takich jak ty co się chcą zmieścić we dwóch na pasie są wypadki. Na jednym pasie ma być jedno auto ale dla twojej wyobraźni to nie pojęte. Panisko nie może czekać. Raczej swój łeb ogarnij.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 827
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Sty 2021r. 16:48  
Cytuj
CYTAT
Właśnie przez takich jak ty co się chcą zmieścić we dwóch na pasie są wypadki. Na jednym pasie ma być jedno auto ale dla twojej wyobraźni to nie pojęte. Panisko nie może czekać. Raczej swój łeb ogarnij.

W jaki sposób są niby te wypadki?

Jakby kierowcy mieli wyobraźnię o której niby piszesz to ruch na ulicach byłby płynniejszy i nie byłoby takich korków w mieście. No ale panisko się nie usunie pół metra w lewo bo przecież to jego pas.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Sty 2021r. 17:09  
Cytuj
Tak tylko zapytam. Gdzie wam się tak spieszy? Naprawdę poczekanie w ciepłym autku te kilka sekund to taki problem?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 827
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Sty 2021r. 17:15  
Cytuj
Tu nie chodzi o pośpiech, tylko o sprawny przejazd. Po co korkować miasto jak można użyć mózgu i pomyśleć o innych. Jazda na suwak to też wymysł piratów drogowych?

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Sty 2021r. 17:31  
Cytuj
CYTAT
Tu nie chodzi o pośpiech, tylko o sprawny przejazd. Po co korkować miasto jak można użyć mózgu i pomyśleć o innych. Jazda na suwak to też wymysł piratów drogowych?


Jazda na suwak to bardzo mądre i rozsądne rozwiązanie.

Jeśli chodzi o korki to nie bardzo wiem o czym piszesz bo 5 samochodów czekających 30 sekund na przejazd nie jest korkiem.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sty 2021r. 17:59  
Cytuj
Tu nie ma co wypisywać wywodów.
Piesi chodzą jak święte krowy
Rowerzyści to już poje**y, pchają się do trumny na każdym wjeździe z chodnika na ulice, A My kierowcy... brakuje Nam 5. Klepki.
Albo zapier****y nie wiadomo po co, A o ścinanie zakrętów nie wspomnę albo jedziemy 20 km/h i zastanawiamy się gdzie my jesteśmy.
Jednym słowy... tragedia. Nie ma takiej płynności poruszania się jak w cywilizowanym kraju.
A na koniec, to odezwa do sąsiadów.
Odśnieżanie auta schodzi wam 10 min. Auto chodzi.. I jedziesz BARANIE do pracy 5 min by znów szukać miejsca na parkingu..
Ja wiem co pisze, widzę sąsiada codziennie ... bez sensu. Ale cóż... się ma furę Pasata 2007, więc...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 21 Paź 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2022r. 14:55  
Cytuj
Jak wam szła samotna jazda? Ja dzisiaj pierwszy raz od odebrania prawka jechałam sama i nie było najlepiej, ale na szczęście bez żadnej stłuczki. Moja pewność za kółkiem maleje, kiedy dochodzi do sytuacji w których nie wiem jak się zachować

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 367
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2022r. 16:42  
Cytuj
Berkana, głowa do góry. Pamiętaj- praktyka czyni mistrza. Z dnia na dzień będzie coraz lepiej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
NEC
NEC
Posty: 76
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2022r. 18:56  
Cytuj
CYTAT
Jak wam szła samotna jazda? Ja dzisiaj pierwszy raz od odebrania prawka jechałam sama i nie było najlepiej, ale na szczęście bez żadnej stłuczki. Moja pewność za kółkiem maleje, kiedy dochodzi do sytuacji w których nie wiem jak się zachować


Moja pierwsza "międzymiastowa", było to jeszcze w ub. wieku, miała ok. 40km. Późna jesień, jak teraz, a mimo to plecy przykleiły mi się do fotela umiech. Jechałem maluchem i najbardziej bałem się tego, że jadący z naprzeciwka TIR mnie rozjedzie i nie damy rady się bezpiecznie minąć.
Minęło 30 lat i wciąż żyję. Ale staram się nie być na drodze różnych napinaczy, których nawet nie widać nad kierownicą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lis 2022r. 08:31  
Cytuj
CYTAT
Tak tylko zapytam. Gdzie wam się tak spieszy? Naprawdę poczekanie w ciepłym autku te kilka sekund to taki problem?


tak, nie dla każdego autko to taki raj na kółkach
-jest duszno
-osoby z klaustrofobią źle się czują w samochodzie
-osoby z amaskofobią mają jeszcze gorzej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 27 Kwie 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Lis 2022r. 09:57  
Cytuj
Moja pierwsza samotna jazda była kilka dni po odebraniu prawka. Wieczorem zimą zawiozłem rodziców do wujka na imieniny, wróciłem do domu, a potem robiłem za taksówkę połowie rodziny i duużo lepiej czułeam się jeżdżąc samemu. Mogłem włączyć ulubioną muzykę i rozmowy pijanych ludzi mnie nie rozpraszały. Do tej pory wolę sam jeździć niż z kimś.
https://www.motom(...)h-panstw
Ogólnie w Polsce robimy sporo godzin podczas zdawania prawa jazdy tak wiec moim zdaniem jesteśmy dobrze przygotowani.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 272
Dołączył: 9 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lis 2022r. 14:25  
Cytuj
CYTAT
Jak wam szła samotna jazda? Ja dzisiaj pierwszy raz od odebrania prawka jechałam sama i nie było najlepiej, ale na szczęście bez żadnej stłuczki. Moja pewność za kółkiem maleje, kiedy dochodzi do sytuacji w których nie wiem jak się zachować


Czyli nie powinnaś zdać egzaminu na prawo jazdy skoro są sytuacje w których nie wiesz jak się zachować.

Nie ma nic dobrego w wojnie, z wyjątkiem jej końca - Abraham Lincoln.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lis 2022r. 15:22  
Cytuj
@Lexter: o wszechwiedzący oświeć nas jeszcze... a może jeszcze powiesz, że włączasz na wszelki wypadek kierunkowskazy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 11 Paź 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2022r. 13:47  
Cytuj
Proszę.....
używajcie kierunkowskazów przed skrzyżowaniem i przed zjazdem z ronda,
nie w trakcie,
wtedy ruch będzie płynniejszy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »