NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Relatywne podwyżki zarobków w 2021 roku, Podwyżki zarobków
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2020r. 06:33  
Cytuj
Kilkanaście lat temu w referendum zdecydowaliśmy się dołączyć do UE. Nie mi oceniać słuszność tego wyboru, ale faktem jest, że dalej jesteśmy członkami UE i musieliśmy przystać na pewne warunki z tego powodu. Przez ten okres czasu u władzy były wszystkie opcje z bandy czworga i przez ten czas nie zrobiły nic z polską energetyką, a wszystkie są przy okazji pro UE. Nie wiem czy bali się demolki Warszawy, czy tego, że piętro niżej wprowadzi się menel z nieszczelną butlą gazową (w przypadku pewnego domu na Żoliborzu jest to niemożliwe nawet w domach obok, bo oba sąsiednie domy zupełnie przypadkowo są wynajęte pod Muzeum Pamięci Lecha Kaczyńskiego, oczywiście z naszych podatków). W każdym bądź razie czekają nas podwyżki cen prądu, które wpłyną diametralnie na życie każdego mieszkańca tego kraju. Nawet bezdomny kupując jedzenie w sklepie wyda więcej z tego powodu. Nie mówiąc o fabrykach, które już wiedzą, że koszty wzrosną im o zawrotne sumy. Nasz region, nota bene bastion PiSu, został dotkliwie dotknięty przez skutki pandemii, nie ma tu zbyt wielu państwowych zakładów, które sobie zasypią straty podatkami, albo kupi je jakaś inna spółka z zyskami tak jak HSW Autosan, czy nawet w skali mikro MZK i Inkubator. Jest za to branża lotnicza, na której oparta jest gospodarka naszego regionu. Proponowane stawki, a wymagania firm, które rekrutują to po prostu śmiech na sali, ale wielu wykwalifikowanych ludzi traci pracę i chwyta się czego popadnie. Co robi rząd PiSu w tej sprawie, a no planuje stawiać fabrykę samochodów, która da dobrze płatną pracę wielu osobom na strefie w Jaworznie. Jaki był najistotniejszy czynnik ku temu? Lokalizacja? Tania i wykwalifikowana siła robocza? Bynajmniej. Gdzieś trzeba upchnąć darmozjadów pobierających 13-tki i 14-tki w nierentownych kopalniach, bo jak nie to zdemolują stolicę. No, a oni za grosze to nie pójdą pracować. Także Panie i Panowie gdy w Nowym Roku przyjdzie wam zarobić nie wiele więcej lub co też jest prawdopodobne tyle samo, a będziecie mogli kupić za to o wiele mniej, to pomyślcie wtedy ciepło o celowo podwyższanej inflacji, o górnikach w nierentownych kopalniach i nieudolnych politykach, którzy przez tyle lat nic z tym nie zrobili, a nie o właścicielach sklepów czy firm, gdzie robicie zakupy czy pracujecie. Następnie przy urnie wyborczej radzę się zreflektować czy facet z sukienką z koloratką, bądź facet w tęczowej sukience jest istotniejszy niż wasze codzienne życie i życie waszych bliskich. Darmozjadom z rządu i opozycji jest bardzo wygodnie prowadzić debatę polityczną w ten sposób, bo nic nie kosztuje, a jest bardzo efektywna. Nie zachęcam do popierania żadnej partii znajdującej się w tej chwili w sejmie, bo obrażałoby to moją inteligencję, ale bardziej opłacalne jest głosować na przekór poglądom światopoglądowym, niż gospodarczym o ile się takie kiedykolwiek wykształciło i nie polegają na "Ci kradną, ale tamci więcej kradli", czyli na poziomie ekspertów z TVP vel. Marcin Najman.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2020r. 06:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2020r. 08:21  
Cytuj
PISowcy z forum już ci spieszą wyjaśnić że kopalnie to jest nasz narodowy interes. Minister już ci tłumaczył że celem twojego istnienia jest praca za miskę ryżu. Pracuj grzecznie dla dobra partii i o lepsze jutro dla beneficjentów. Na wzór bolszewickiego CCCP. Masz dostać zasiłek żeby nie zdechnąć i być wdzięczny że cię karmią. Jeszcze długów narobili na dożywocie. Czego nie rozumiesz?
Prawda Mirek777?

Polecam rozdział o bolszewikach i industrializacji z historii Rosji.
https://youtu.be/4Nwqyj4avlo

Dzisiaj jest to korporacjonizm. Praca na rzecz rozwoju korporacji. Zagraniczne są traktowane na preferencyjnych warunkach.

Celowo okrada się Polaków żeby posłusznie służyli bo "partia daje".

Różnica jest taka że jest w ZSRR mieli plan i ambicje i cele aby coś zbudować. W Polsce celem jest utrzymanie koryta kosztem rozdawania nienależnych świadczeń i przywilejów. Tak kradnie PIS. Szkodniki dla Polski.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2020r. 14:56  
Cytuj
Wały to robi każda partia. Pytanie tylko czy ktoś kogoś za coś zamknął? Bo z tego co mi sie wydaje to PiS z PO nikogo nie posadził, poza Nowakiem, który narobił wałów na Ukrainie i nie wypadało go bronić. Istotne jest, aby edukować społeczeństwo i nakierować na głosowanie zdroworozsadkowe, a nie pod wpływem emocji wywołanych za pomocą tematów zastępczych typu aborcja czy LGBT. Bo rządzą nami nieudacznicy z różnych stron, którzy nie zhańbili się pracą w prywatnym sektorze. Patrzcie na naszego Lucjusza i co zrobił dla obywateli tego miasta żeby zmniejszyć koszty ich życia? Ile wybudowano mieszkań? To jest najistotniejsza bolączka tego miasta. Zrobiono w tym temacie bardzo nie wiele, a tematem nowego osiedla zarządza typ bez żadnego wykształcenia i doświadczenia. Jego atutem w zdobyciu stołka dyrektora był miernik hałasu i komentarze pisane capslockiem pod każdym postem. Komentarze zniknęły, gdy dostał posadę. Przypadek? Nie sądze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2021r. 10:19  
Cytuj
Brawo Lucek, mam jeszcze 9 dni urlopu to pościągam za Twoim pośrednictwem trochę nierobów do roboty, a przy okazji zrobię coś dobrego dla miasta. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Ty nierobem nie jesteś, ale szedłeś nie tą drogą, bo ludzie kupują mieszkania przede wszystkim ze względu na cenę i pracę, a nie błonia, czy park linowy. To można robić jak się pościąga ludzi do tanich mieszkań z perspektywami na dobry zarobek i oni Ci oddadzą te pieniądze w podatkach, a za te podatki można było zrobić błonia i park linowy, tym bardziej, że zrobiłeś to wszystko dostępne za darmo więc oprócz kredytu i odsetek dochodzą jeszcze koszty utrzymania, przez co teraz brakuje Ci hajsu na bloki.

Teraz sprawa do Posła Webera. Załatw jakąś fabrykę w pobliżu Stalowej, ale nie w Stalowej. Przy S19??? Bo u nas roboty od cholery niestety ciężkiej i słabo płatnej, tylko dojeżdza masa ludzi z ościennych miast w promieniu 50 km. Jak powstanie konkurencja i ludzie będą mieli tą samą pracę 20 minut bliżej w jedną stronę to od razu się zwolnią, a nasi przedsiębiorcy, których pandemia nie dotknęła w głównej mierze, wyciągną zaskórniaki i dadzą podwyżki.

Tak na koniec, nie gniewajcie się chłopaki na mnie, bo ja wam za darmo doradzam i to jak widać po reakcji mądrze. Taki już wasz zawód, że trzeba było nosić teczki i parzyć kawę, a prawdziwe życie i praca wygląda trochę inaczej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 322
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2021r. 14:22  
Cytuj
Pandemia dała się we znaki tylko hotelarzom i innym przedsiębiorcom co zarabiali na ludziach. Ci co zarabiali na wytwarzaniu jakiegoś towaru lub kooperacjach nie stracili a tarcze i bezzwrotne pożyczki z Naszych pieniędzy pozwoliły im się na jeszcze większe wzbogacenie Naszym kosztem.

Ode mnie mają już czerwoną kartkę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2021r. 16:19  
Cytuj
CYTAT
Pandemia dała się we znaki tylko hotelarzom i innym przedsiębiorcom co zarabiali na ludziach.


Nieprawda, dostał po dupie nie tylko sektor usług.
Na przykład produkcja lotnicza, w 2019 się chełpili że mamy na podkarpaciu 'dolinę lotniczą', hoho robimy dla Airbusa, RR, o panie, druga California normalnie.

A teraz to wszystko padło na ryj. Masa firm z Mielca, Rzeszowa i Stalówki jest na krawędzi bankructwa.

A te wszystkie "tarcze" od rządu z tektury nic nie zmienią.
Najwyżej to że masowe zwolnienia będą nie w styczniu ale w lutym.

Jedyne co u nas działa to białe murzyństwo czyli klepanie felg i odlewanie aluminium na 4brygadówce.

Laga, harnaś po robo, głosujemy na pis, jest dobrze smiech2

***** *******, ***** ***!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sty 2021r. 17:42  
Cytuj
CYTAT
Kilkanaście lat temu w referendum zdecydowaliśmy się dołączyć do UE. Nie mi oceniać słuszność tego wyboru, ale faktem jest, że dalej jesteśmy członkami UE i musieliśmy przystać na pewne warunki z tego powodu. Przez ten okres czasu u władzy były wszystkie opcje z bandy czworga i przez ten czas nie zrobiły nic z polską energetyką, a wszystkie są przy okazji pro UE. Nie wiem czy bali się demolki Warszawy, czy tego, że piętro niżej wprowadzi się menel z nieszczelną butlą gazową (w przypadku pewnego domu na Żoliborzu jest to niemożliwe nawet w domach obok, bo oba sąsiednie domy zupełnie przypadkowo są wynajęte pod Muzeum Pamięci Lecha Kaczyńskiego, oczywiście z naszych podatków). W każdym bądź razie czekają nas podwyżki cen prądu, które wpłyną diametralnie na życie każdego mieszkańca tego kraju. Nawet bezdomny kupując jedzenie w sklepie wyda więcej z tego powodu. Nie mówiąc o fabrykach, które już wiedzą, że koszty wzrosną im o zawrotne sumy. Nasz region, nota bene bastion PiSu, został dotkliwie dotknięty przez skutki pandemii, nie ma tu zbyt wielu państwowych zakładów, które sobie zasypią straty podatkami, albo kupi je jakaś inna spółka z zyskami tak jak HSW Autosan, czy nawet w skali mikro MZK i Inkubator. Jest za to branża lotnicza, na której oparta jest gospodarka naszego regionu. Proponowane stawki, a wymagania firm, które rekrutują to po prostu śmiech na sali, ale wielu wykwalifikowanych ludzi traci pracę i chwyta się czego popadnie. Co robi rząd PiSu w tej sprawie, a no planuje stawiać fabrykę samochodów, która da dobrze płatną pracę wielu osobom na strefie w Jaworznie. Jaki był najistotniejszy czynnik ku temu? Lokalizacja? Tania i wykwalifikowana siła robocza? Bynajmniej. Gdzieś trzeba upchnąć darmozjadów pobierających 13-tki i 14-tki w nierentownych kopalniach, bo jak nie to zdemolują stolicę. No, a oni za grosze to nie pójdą pracować. Także Panie i Panowie gdy w Nowym Roku przyjdzie wam zarobić nie wiele więcej lub co też jest prawdopodobne tyle samo, a będziecie mogli kupić za to o wiele mniej, to pomyślcie wtedy ciepło o celowo podwyższanej inflacji, o górnikach w nierentownych kopalniach i nieudolnych politykach, którzy przez tyle lat nic z tym nie zrobili, a nie o właścicielach sklepów czy firm, gdzie robicie zakupy czy pracujecie. Następnie przy urnie wyborczej radzę się zreflektować czy facet z sukienką z koloratką, bądź facet w tęczowej sukience jest istotniejszy niż wasze codzienne życie i życie waszych bliskich. Darmozjadom z rządu i opozycji jest bardzo wygodnie prowadzić debatę polityczną w ten sposób, bo nic nie kosztuje, a jest bardzo efektywna. Nie zachęcam do popierania żadnej partii znajdującej się w tej chwili w sejmie, bo obrażałoby to moją inteligencję, ale bardziej opłacalne jest głosować na przekór poglądom światopoglądowym, niż gospodarczym o ile się takie kiedykolwiek wykształciło i nie polegają na "Ci kradną, ale tamci więcej kradli", czyli na poziomie ekspertów z TVP vel. Marcin Najman.


Nie przegadasz. Musi zaboleć, dopiero wtedy może się trochę zreflektują.
500 + i "-nastki" załatwiły temat.
Ludzie nie mają pojęcia skąd się biorą pieniadze, myślą, że rzad je ma w kapeluszu i im daje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sty 2021r. 17:50  
Cytuj
Wszystko sie zgadza.
I 500+ i -nastki.
Ale czy jakby tego nie było, jakby był inny rząd , to czy coś byłoby inaczej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2021r. 23:52  
Cytuj
CYTAT
Wszystko sie zgadza.
I 500+ i -nastki.
Ale czy jakby tego nie było, jakby był inny rząd , to czy coś byłoby inaczej?


Dlatego trzeba wymagać od polityków. Czego by nie powiedzieć o obecnych władzach miasta to jednak mają bardzo duże możliwości i tym więcej trzeba wymagać. Tym bardziej, że nie wszystko jest stracone. Gorzej jak znowu dojdzie do władzy centralnej jakieś PO i zacznie pchać pieniądze w miasta gdzie mają swoich ludzi. Z czym wtedy zostaniemy? Z placami zabaw i parkami, które na siebie nie zarobią. Ze strefą przemysłową, która się już nie rozwinie bo nie ma komu robić, a w promieniu 50 km już chyba każdy tu pracował. Urzędy, które Lucek pościągał do budynków, które poprzejmował bo nie chciał żeby stały puste, PO-wcy zabiorą do jakiegoś Tarnobrzega, gdzie wygra ktoś z PO. Tak jak mieliśmy szansę daleko uciec takim miastom, to zostaniemy bardzo szybko sprowadzeni do takiego samego mizernego poziomu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 22 Cze 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2021r. 21:41  
Cytuj
Niby zarobki są coś podniesione, ale wszystko inne też... Więc jaki to sens?? Człowiek pracuje na etacie, nawet podejmuje dodatkowe prace, aby zyskać coś więcej grosza... Ja przykładowo robię na kasie, a dodatkowo działam jako konsultantka . Dobrze, że jest ta dodatkowa praca, bo zawsze ten grosz więcej jest... A ta akurat jest lekka i przyjemna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 27 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 00:27  
Cytuj
Każda podwyżka zarobków czy to na etacie kilku lub kilkunasto letnim, a nawet dziesięcio - letnim ma sens tylko wtedy gdy ceny na półkach sklepowych i sprawach rachunkowych np. energia elektryczna są stabilne i nie wzrastają tylko utrzymują się w stałej cenie.
A jak jest? Każdy widzi,!!
Nie widzi tylko tępy wyznawca określonej słusznej partii która to ma prawić sprawiedliwością tych którzy już stracili godność i wstyd im się przyznać że źle postępują i może kiedyś zrozumieją że źle czynią

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 30 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 11:55  
Cytuj
,,Adams,, - Zgadzam się z Tobą w 100 %. Miło ze ktoś mądry pojawił się na tym forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 322
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 12:32  
Cytuj
Wcześniej oszczędzałem - dzisiaj przejadam te oszczędności.

Ceny poszybowały za...ie.

Kolejny nowy ład.

Ja wysiadam, pracowałem na 1 i 1/2 etatu, teraz usuwam się w szarą strefę. Mam dość rozdawania moich pieniędzy nierobom no i oczywiście chcę odzyskać to co mi zabrano.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10397
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 15:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »