NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Ranking Mazura- Peron Stalowa Wola Charzewice,
Posty: 227
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Gru 2020r. 16:31  
Cytuj
Dziś o godz.18:25 zostanie wyemitowany program RANKING MAZURA.Program pokazuje absurdy otaczające nas dookoła. Dziś będzie o peronie WIDMO STALOWA WOLA CHARZEWICE na który władze miasta wydały ogromne środki, który był otwierany z wielką pompą...A na którym nie zatrzymuje się żaden pociąg. Warto obejrzeć i wyrobić sobie opinię na ten temat
Moderowano przez: magpie
Regulamin zabrania pisania dużymi literami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2020r. 16:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2020r. 17:04  
Cytuj
CYTAT
Dziś o godz.18:25 zostanie wyemitowany program RANKING MAZURA.Program pokazuje absurdy otaczające nas dookoła. Dziś będzie o peronie WIDMO STALOWA WOLA CHARZEWICE na który władze miasta wydały ogromne środki, który był otwierany z wielką pompą...A na którym nie zatrzymuje się żaden pociąg. Warto obejrzeć i wyrobić sobie opinię na ten temat


Zapomniałeś wspomnieć gdzie ten program będzie wyemitowany.

Poza tym to prawdę mówiąc nie słyszałem o budowie tego peronu.
Ani o "wielkiej pompie"

A to że włodarze baszego miasta z el presidente ministrante na czele to eksperci w wywalaniu forsy podatników na bezsensowne słomiane inwestycje to żadna nowość, każdy to wie.

***** *******, ***** ***!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Gru 2020r. 17:07  
Cytuj

Dobry Wieczór;

Temat powinien mieć tytuł "Stacja Stalowa Wola - Charzewice".
Charzewice to dawna wieś, przyłączona w 1977 roku do Stalowej Woli jako dzielnica miasta.
Jedynym strategicznym obiektem jaki się tam znajduje jest schronisko dla bezdomnych mężczyzn, aby mieli alternatywę dla spania na wycieraczkach w klatkach schodowych i piwnicach.
Osobiście nigdy nie słyszałem o stacji PKP w Charzewicach.
Pozbierałem trochę danych i ustaliłem że tam nie zatrzymuje się żaden pociąg.

Jeżeli interesuje Pana sprawa pociągów-widmo, to rzeczywiście po Polsce trochę takich jeździ.
Są to nocne widma pociągów które transportowały więźniów do obozów zagłady oraz przerażonych niemieckich żołnierzy z powszechnego poboru którzy jechali na Front Wschodni.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Gru 2020r. 18:44  
Cytuj
Dlaczego Prezydent Nadberezny nie chciał wystąpić w programie??? Czyżby nie chciał odpowiadać na nie wygodne pytania?? A to tylko wygodne i wcześniej ustalone można zadawać??? WSTYD!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Gru 2020r. 19:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dziś o godz.18:25 zostanie wyemitowany program RANKING MAZURA.Program pokazuje absurdy otaczające nas dookoła. Dziś będzie o peronie WIDMO STALOWA WOLA CHARZEWICE na który władze miasta wydały ogromne środki, który był otwierany z wielką pompą...A na którym nie zatrzymuje się żaden pociąg. Warto obejrzeć i wyrobić sobie opinię na ten temat


Zapomniałeś wspomnieć gdzie ten program będzie wyemitowany.

Poza tym to prawdę mówiąc nie słyszałem o budowie tego peronu.
Ani o "wielkiej pompie"

A to że włodarze baszego miasta z el presidente ministrante na czele to eksperci w wywalaniu forsy podatników na bezsensowne słomiane inwestycje to żadna nowość, każdy to wie.


Zgadzam się z tobą. TVN kłamie. Przystanek działa, przyjmuje pociągi a Lucek nie otwierał żadnego dworca z pompą umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Gru 2020r. 19:59  
Cytuj
eh szkoda... ze lubelaki chcacy zwiedzac park musza isc z rozwadowa:(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Gru 2020r. 20:29  
Cytuj

@ seba

Gdy jeszcze mieszkałem w Stalowej Woli (do Lipca 2017 roku), bywałem czasami w tym parku. Nic specjalnego.
Ruiny zabudowań po majątku Lubomirskich robią raczej ponure wrażenie.

Podobnie jak ruiny dawnej szkoły ogrodniczej w Pawłosiowie, gdzie obecnie znajduje się centralna Centrum Integracji Społecznej i park dookoła.
Gdy pracowałem socjalnie dla CIS-u w 2018 roku, zawsze gdy byłem w centrali "firmy" budziły się we mnie wspomnienia z parku w Charzewicach.

A teraz - gdy jestem na robotach publicznych w Gminie Wiązownica - jeżdżę po terenie całej gminy i każdy jeden cmentarz wojenny z I wojny światowej budzi we mnie wspomnienia z cmentarzyka wojennego w Rozwadowie.

Podkarpacie forever.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 82
Dołączył: 16 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2020r. 22:55  
Cytuj
pewnie Unijne pieniadze trzebabylo wydac to wydali oczywiscie polowe z tego zostalo zajebane , tak jak to w Polskich realiach bywa , wziasc dotacje unijne z czego polowe zajebac o to cala prawda .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2020r. 23:33  
Cytuj
Tez nie slyszalem by byl otwierany z glosna pompa. Chyba ktos na sile chce robic jakies sensacje. Troszke hipokryzja jest to , gdy stacja TVN mowi o czyms , a sama ma pelno problemow z uczciwoscia promujac osoby majace problemy z prawem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Gru 2020r. 23:35  
Cytuj

@ Marian

Coś w tym może być.
Ja pracuję w ramach robót publicznych za 1928 zł netto, a umowa kończy mi się 31 Stycznia.
Może Unia Europejska wyasygnuje dla mnie jakieś dotacje.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Gru 2020r. 00:04  
Cytuj
1,4 miliona wyrzucili na projekt i droge dojazdowa do tego ślepego przystanku.Co proponujecie zeby ten przystanek absurdu byl bardziej widocznym punktem na mapie do zwiedzania? może jakiś pomnik?Może pomnik z Leninem ?uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Gru 2020r. 02:05  
Cytuj
CYTAT
1,4 miliona wyrzucili na projekt i droge dojazdowa do tego ślepego przystanku.Co proponujecie zeby ten przystanek absurdu byl bardziej widocznym punktem na mapie do zwiedzania? może jakiś pomnik?Może pomnik z Leninem ?uśmiech


Propozycja nazwy-Centralny Kolejowy Port Komunikacyjny Dworzec Stalowa Wola-Charzewice.good
Pomnik-"Kaczor" i "Maciora"wyjadają trawę przy peronie,a jako pastuszek, Lucyjan.ok
Przecież(z tego co czytałem),nawet kibelka tam nie ma.zdegustowany
Chyba że w krzaki...zarumieniony

https://demot(...)lotniczy

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2020r. 08:04  
Cytuj
"Dominik Lebda, rzecznik prasowy Polregio, tłumaczył, jak słyszymy w materiale, że pociągi nie zatrzymują się w Stalowej Woli Charzewicach, wjeżdżając bezpośrednio do stacji Rozwadów, gdyż ta jest węzłową i podróżni mogą przesiadać się na pociąg do Przeworska.

Z kolei Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy w PKP Intercity, wyjaśniała, że ma to związek z pracami modernizacyjnymi na linii nr 71 Osice-Rzeszów w zakresie elektryfikacji."

Za pis nie jestem, ale zakładam, że to część rewitalizacji Rozwadowa, podobno ma tam też powstać zajezdnia mks, wyprowadzona z rynku.
Dobrze, jakby ktoś z władz jednak w temacie się wypowiedział, bo inne portale już o tym piszą i dobrze to nie wygląda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2020r. 08:27  
Cytuj
Mimo wszystko dobrze by było, żeby ustalona została jedna wersja wydarzeń. Bo teraz nie wiadomo, gdzie się przesiadka będzie odbywać. Rozwadów? Charzewice?

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Gru 2020r. 12:46  
Cytuj
Moim zdaniem wszystko jest jasno powiedziane. Skoro pociagi sie nie zatrzymuja w charzewicach to jak myslisz gdzie beda przesiadki? w zaklikowie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Gru 2020r. 15:36  
Cytuj
Po co bylo tyle kasy wydawać jak wczesniej pociagi pośpieszne jadące na Tarnobrzeg zatrzymywaly sie w Pilchowie.Bylo dobrze to po co zmieniali .sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Gru 2020r. 16:56  
Cytuj

Dobry Wieczór;

Może kiedyś na stacji Stalowa Wola - Charzewice będzie zatrzymywał się jakiś pociąg... a może nigdy.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 15 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2020r. 17:47  
Cytuj
Nie rozumiem tego hałasu i krytyki inicjatorów budowy przystanku.
Przecież pociągi przez jakiś czas zatrzymywały się w Pilchowie gdzie brak miejsca na parking ,myśle że stąd inicjatywa budowy. Że na chwilę obecną z powodów jakie przedstawił przedstawiciel PKP pociągi nie kursują to rozumiem stan przejściowy. Jeszcze może czas pokaże że ten przystanek będzie bardzo przydatny.
Mówiono również o wiadukcie do nikąd ,ale obecne plany pokazują że będzie wykorzystany i kto podróżuje w kierunku Krasnika jest zadowolony z tej perspektywy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Gru 2020r. 20:46  
Cytuj
Pojechałem specjalnie rowerkiem żeby sprawdzić ten peron widmo i światła świecą się cały czas .A pociąg pośpieszny do Lublina nawet nie zwolnił na tym peronie.Czy nie można wyłączyć tych świateł jak są już takie straty?Nie należy marnować pieniędzy podatników ,wyłączyć te światła ,bo nikt z tego nie korzysta.chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 257
Dołączył: 20 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2020r. 11:26  
Cytuj
CYTAT
Dlaczego Prezydent Nadberezny nie chciał wystąpić w programie??? Czyżby nie chciał odpowiadać na nie wygodne pytania?? A to tylko wygodne i wcześniej ustalone można zadawać??? WSTYD!!!
bo w tvn normalni ludzie nie wystepują,tylko po,kasta,ub,sb,postkomuna,milicja,strajk skrobanekmlotekmlotekmlotekmlotekmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Gru 2020r. 16:42  
Cytuj
Teraz kierowcy w BMW beda mogli sobie spokojnie kręcić kółeczka na tym parkingu .Wystarczy tam przyjechać i zobaczyć ślady palonej gumy na asfalcie.spi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »