NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Alieexpress, Alieexpress
Posty: 66
Dołączył: 11 Lut 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2020r. 18:52  
Cytuj
Hej , potrzebuje jakiejś opinii/ porady. Otóż chce cos zamówić z Alieexpress, ale problem jest taki że byłyby to moje pierwsze zakupy. Chciałam zapytać czy jest to bezpieczne, czy zdarzyło się komuś z Was że został oszukany np że towar nie dotarł ? Czy taka początkująca osoba poradzi sobie z zamówieniem ? Chodzi mi o to czy to wygląda mniej więcej jak zakupy na Allegro ? Jak jest z płatnością ? Normalnie mi pobierze z konta i samo przeliczy kwoty na złotówki ? Może to dla kogoś się wydawać śmieszne ale naprawdę nie znam się na tym

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2020r. 18:52  
Cytuj

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2020r. 19:12  
Cytuj
Najpierw musisz założyć sobie konto. Po założeniu konta możesz śmiało zamawiać. Wszystkie ceny podane są w złotówkach. Transakcje są bezpieczne ale czas oczekiwania długi. Szybciej dochodzą towary które mają płatną dostawę.
Płacić najlepiej przelewem, ja bym nie podawał numeru karty bo istnieje jednak ryzyko oszustwa.
Ja tak właśnie robię a zakupów zrobiłem ponad 100 i wszystko doszło.

Sprawdzaj ceny bo możesz kupić drożej jak w Polsce. A jeszcze jak będziesz miała "szczęście" to w Polsce Ci doliczą cło i Vat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 11 Lut 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2020r. 19:42  
Cytuj
Dziękuję za informacje. A jeśli chodzi o to cło itp to osoby które zostaną tym "wyróżnione" są wybierane losowo czy decydują o tym np kwoty zakupów ?

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mix
mix
mix
Posty: 178
Dołączył: 13 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2020r. 20:14  
Cytuj
Kupujesz jak na Polskich portalach,polecam do czasu nałożenia podatku przez Prezesasciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2020r. 23:17  
Cytuj
Wysłałem prywatną wiadomość

Podałem tam link do założenia nowego konta.
Jeżeli założysz konto z przesłanego linka otrzymasz 90 kilka złotych w kuponach na zakupy.
Jeśli ktoś ma zamiar założyć nowe konto zapraszam na PW (podam link)

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2020r. 09:42  
Cytuj
CYTAT
Wysłałem prywatną wiadomość

Podałem tam link do założenia nowego konta.
Jeżeli założysz konto z przesłanego linka otrzymasz 90 kilka złotych w kuponach na zakupy.
Jeśli ktoś ma zamiar założyć nowe konto zapraszam na PW (podam link)


ciekawe co za te kupony kupisz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2020r. 11:03  
Cytuj
Zamawialem sporo rzeczy i ciagle zamawiam. Najdroższa paczka dla kolegi z pracy to koła do roweru za 500 dolarów plus drugie tyle opłat, ale przyszły markowe, w Polsce kosztujące 3 razy tyle.
Na około 300 paczek z chin cło płaciłem 4 razy. Nie zamawiaj nasion, broni białej i martwych przedmiotów organicznych. Ostatnio robią problemy z podróbkami. Generalnie warto, ale patrz na komentarze i opinie sprzedających.
Szukaj przedmiotów dobrych jakościowo i pilnuj terminu dostawy. Najszybciej paczkę miałem w 8 dni, a najdłużej 7 miesięcy. I niestety nasza Poczta ospale dostarcza paczki. Według aplikacji od października w Polsce i dopiero teraz dostarczają.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2020r. 11:05  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Wysłałem prywatną wiadomość

Podałem tam link do założenia nowego konta.
Jeżeli założysz konto z przesłanego linka otrzymasz 90 kilka złotych w kuponach na zakupy.
Jeśli ktoś ma zamiar założyć nowe konto zapraszam na PW (podam link)


ciekawe co za te kupony kupisz



Jest kilka kuponów na sumę 90 kilka PLN.

Np na 30pln przy zakupie za 40pln

Czyli do koszyka dajesz np coś za 41pln ,kupon odlicza 30pln Ty płacisz 11pln

Musi to być konto nowe założone z linka który przesyłam.
Kupony są na wszystko . (Nie są to selekty na dany artykuł ale czerwone na wszystko!!)

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2020r. 15:56  
Cytuj
CYTAT
Zamawialem sporo rzeczy i ciagle zamawiam. Najdroższa paczka dla kolegi z pracy to koła do roweru za 500 dolarów plus drugie tyle opłat, ale przyszły markowe, w Polsce kosztujące 3 razy tyle.
Na około 300 paczek z chin cło płaciłem 4 razy. Nie zamawiaj nasion, broni białej i martwych przedmiotów organicznych. Ostatnio robią problemy z podróbkami. Generalnie warto, ale patrz na komentarze i opinie sprzedających.
Szukaj przedmiotów dobrych jakościowo i pilnuj terminu dostawy. Najszybciej paczkę miałem w 8 dni, a najdłużej 7 miesięcy. I niestety nasza Poczta ospale dostarcza paczki. Według aplikacji od października w Polsce i dopiero teraz dostarczają.


Nie narzekaj tak na pocztę polską. U ciebie w pracy wszystko poukładane i nie ma problemów? Jak w każdej instytucji czy zakładzie są niedociągnięcia i zawsze tak będzie. Ja kupuję na Ali już 5 lat i tylko jeden raz nie otrzymałem przesyłki na grubo ponad 100 zamówień w kwocie od 5-ciu zł do kilkuset zł. Nie mogę narzekać na naszą pocztę. Cła nie płaciłem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2020r. 16:00  
Cytuj
CYTAT
Dziękuję za informacje. A jeśli chodzi o to cło itp to osoby które zostaną tym "wyróżnione" są wybierane losowo czy decydują o tym np kwoty zakupów ?


Na pewno jak kupisz coś drogiego (smartfon) i transport DHL to cło zapłacisz. Są limity kwotowe gdzie płaci się cło i VAT ale podobno mają to znieść i będzie się płacić od każdego zakupu albo cło albo VAT. Na razie nie naliczają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 11 Lut 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2020r. 08:37  
Cytuj
Dziękuję wszystkim za rady. Interesuje mnie parę rzeczy za "parę groszy" do zwykłego użytku. Trochę już poszperalam i z tego co widze to są połowę tańsze niż na allegro czy gdzieś stacjonarnie w Polsce. Wiec chyba zaryzykuję.

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 7 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2020r. 00:12  
Cytuj
Zamawiam od kilku lat, drobne rzeczy - bez większych problemów, raz przesyłka nie przyszła to zwrócili pieniądze. Bez obaw, jeśli się komuś nie śpieszy to polecam !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »