NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Osocze ozdrowieńców,
Posty: 316
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 16:46  
Cytuj
Gdyby jak trzeba płacili za krew , to chetni by byli . Nik nie bedzie dymał do Rzeszowa za "tabliczkę czekolady" . Płacą służbie zdrowia - pora i płacić konkretnie krwiodawcom .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 16:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 16:49  
Cytuj
APEL: To informacja dla tych, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowo zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i chcą oddać osocze dla ratowania zdrowia i życia chorych na COVID-19.

W szpitalach na podanie osocza ozdrowieńców (po COVID-19) czeka bardzo wielu ciężko chorych pacjentów. Możecie im pomóc oddając krew.

Badania naukowe przeprowadzone w różnych krajach potwierdzają, że osocze ozdrowieńców po COVID-19, podane we wczesnej fazie choroby, może wspomóc organizm w walce z wirusem. Wśród osób, którym podano osocze w pierwszych dniach choroby, uzyskano zmniejszenie ryzyka groźnych powikłań i zgonu. Osocze ozdrowieńca zawiera przeciwciała do wirusa SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19. Pozwalają one szybciej eliminować wirusa z organizmu.

Ozdrowieńcy to osoby, które przechorowały (lub przeszły bezobjawowo) zakażenie SARS-CoV-2. Dawcą osocza może być osoba w wieku 18 – 60 lat, o wadze powyżej 50 kg i wolna od przewlekłych chorób.

Czasowym przeciwwskazaniem mogą być przebyte niedawno operacje, ciąża, inne choroby zakaźne.

Jeżeli spełniasz powyższe warunki jako ozdrowieniec, zadzwoń do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie celem ustalenia ewentualnego pobrania osocza (tel. 17 867 20 30 wew. 58 lub 39, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 14:00).

Twoja decyzja może uratować czyjeś życie!



i


"W Stalowej nie pobierają osocza, tylko krew pełną, której również w obecnej sytuacji brakuje. Ja jako krwiodawca dostaje wiadomości z RCK z informacjami o braku krwi mojej grupy, ostatnio przychodzą bardzo często, ponieważ podczas pandemi zmniejszyła się liczba krwiodawców. Dlatego namawiam do oddawania krwi również "nieozdrowieńców" "

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 14 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 17:14  
Cytuj
Rodzynek po Twoim wpisie odnoszę wrażenie że nigdy Ty swojej krwi nie oddaleś. Są rzeczy których nie da się kupić...

Krew można oddawać w stw.Ilosc oddanej krwi możesz odpisać od podatku.Dostajesz czekolady,darmowa komunikacja miejsca,pierwszeństwo do lekarza. Benefitow z tej okazji jest multum Ale Ty tylko o pieniądzach. Wstydz się!

Mam nadzieję że moja krew jak i innych ludzi którzy ja oddają nie będzie Ci nigdy potrzebna. Zdrowia życzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 18:01  
Cytuj
Ja chętnie oddam krew bo już nie raz oddawałem ale na obecnych zasadach lekarzy, czyli przez telefon.

Zadzwonię, przystawię fona do ręki i bierzcie ile potrzebujecie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 19:21  
Cytuj
Metal123,brawo,pięknie powiedziane.
Ps.To nie lekarzom potrzebna jest krew,więc to trochę tak"na złość mamie,odmrożę sobie uszy"neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 20:17  
Cytuj
CYTAT
Rodzynek po Twoim wpisie odnoszę wrażenie że nigdy Ty swojej krwi nie oddaleś. Są rzeczy których nie da się kupić...

Krew można oddawać w stw.Ilosc oddanej krwi możesz odpisać od podatku.Dostajesz czekolady,darmowa komunikacja miejsca,pierwszeństwo do lekarza. Benefitow z tej okazji jest multum Ale Ty tylko o pieniądzach. Wstydz się!

Mam nadzieję że moja krew jak i innych ludzi którzy ja oddają nie będzie Ci nigdy potrzebna. Zdrowia życzę.


Nie rozpędzaj się tak ...
Temat jest o osoczu (trzeba chyba jechać do Rzeszowa), krew tu na miejscu,
Czekolady to żadna łaska, a po prostu uzupełnienie ubytku kalorycznego,
Darmowa komunikację to zobaczysz po 7 latach regularnego oddawania- 18 litrów,
Co do lekarza bez kolejki - próbowałem kilkanascie razy i udało się raz (nie ma, nie da się, nie mam pana plaszcza i co mi pan zrobisz) - aczkolwiek nie mówię, ze nie funkcjonuje, moze ja źle trafiłem (chociaz moja koleżanka, też jest krwiodawcą i bedąc w ciąży chciała z tego skorzystać tp musiała się odbic od dyrektora przychodni - tacy byli chętni).
Multum korzysci nie doświadczyłem.
Moje doswiadczenia są trochę negatywne - niestety- ale z tego co wiem to nie tylko moje.

Cały system wsparcia dla takiej idei powinien funkcjonować szeroko, tak zeby zachęcić, a ja nie widzę żeby tak było.

A np. takie coś jest widoczne przy zbiórkach WOŚP - tam jest chęć, radość, podziękowanie itd.
I dlatego tak chetnie ludzie sie w to włączają.

Na pewno ważne jest też to, że w stacjach krwiodawstwa czas się jakby zatrzymał, a osoby tam pracujące (niektóre), pracują tam chyba za karę.

Jeszcze jak był dr Nieradka, to bylo widać autentyczną radość, że ludzie przychodza, a teraz ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 23:16  
Cytuj
Prawda boli.Ja napisałem jak jest , krwiodawcy to ginący gatunek .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 06:28  
Cytuj
Lucjusz już wyzdrowiał. Nie przegapi chyba takiego lansu i dowiemy się o oddanym osoczu.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 06:45  
Cytuj
Po ozdrowieniu podobno miesiąc trzeba odczekać żeby oddać osocze

Ludzie zastanawiają się jak zabić czas, a to czas ich zabija...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 14 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 08:26  
Cytuj
CYTAT
Prawda boli.Ja napisałem jak jest , krwiodawcy to ginący gatunek .


No boli, boli..
Jeśli krwiodawcy to wymierający gatunek, to krwiobiorcy niestety też...
Jeśli jednak chcesz zarobić, to sprzedaj nerkę, podobno dobrze płacą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 11:00  
Cytuj
podbijam - bo to ważne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 14:15  
Cytuj
ok

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 620
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 15:18  
Cytuj
CYTAT
Gdyby jak trzeba płacili za krew , to chetni by byli . Nik nie bedzie dymał do Rzeszowa za "tabliczkę czekolady" . Płacą służbie zdrowia - pora i płacić konkretnie krwiodawcom .


rodzynek, nikt ci nie każe oddawać krwi a jak chcesz sprzedać to na ring zawsze ktoś ci z nosa upuści

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Lis 2020r. 20:49  
Cytuj
ok

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Lis 2020r. 18:32  
Cytuj
CYTAT

APEL: To informacja dla tych, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowo zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i chcą oddać osocze dla ratowania zdrowia i życia chorych na COVID-19.

W szpitalach na podanie osocza ozdrowieńców (po COVID-19) czeka bardzo wielu ciężko chorych pacjentów. Możecie im pomóc oddając krew.

Badania naukowe przeprowadzone w różnych krajach potwierdzają, że osocze ozdrowieńców po COVID-19, podane we wczesnej fazie choroby, może wspomóc organizm w walce z wirusem. Wśród osób, którym podano osocze w pierwszych dniach choroby, uzyskano zmniejszenie ryzyka groźnych powikłań i zgonu. Osocze ozdrowieńca zawiera przeciwciała do wirusa SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19. Pozwalają one szybciej eliminować wirusa z organizmu.

Ozdrowieńcy to osoby, które przechorowały (lub przeszły bezobjawowo) zakażenie SARS-CoV-2. Dawcą osocza może być osoba w wieku 18 – 60 lat, o wadze powyżej 50 kg i wolna od przewlekłych chorób.

Czasowym przeciwwskazaniem mogą być przebyte niedawno operacje, ciąża, inne choroby zakaźne.

Jeżeli spełniasz powyższe warunki jako ozdrowieniec, zadzwoń do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie celem ustalenia ewentualnego pobrania osocza (tel. 17 867 20 30 wew. 58 lub 39, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 14:00).

Twoja decyzja może uratować czyjeś życie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Lis 2020r. 18:59  
Cytuj
No i co ?
Ile osób oddalo osocze przez to podbijanie ?

Wy podbijacie, a ci którzy powinni się tym zająć dalej nic nie robią.
Najwidoczniej nie uważają, że to ważne.
Potrafią tylko "apelować o oddawanie" i czekać.
Żadnych innych działań nie widać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2020r. 07:55  
Cytuj
Jeśli choćby jedna - to będzie sukces.
I nie musi od razu tu się chwalić.

Ważne, żeby oddać osocze.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Lis 2020r. 21:45  
Cytuj
ok

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2020r. 20:43  
Cytuj
Real - wasze lajki nic nie zmienią :( . Teraz każdy dba o własną dupę , możecie mnie hejtować - ale prawda boli co? Gdzie wy żyjecie ? Światem rzadzi kasa , moralnośći i inne duperele już upadły . Po ile jest krew ozdrowieńców , a no bezcenna. Jak na razie plan "nowego świata" idzie gładko i bezproblemowo - słabi giną . To jest nowe oblicze ludzkośći ! A lepiej żyć dalej w "medialniej bajce" że jest cudownie - powodzenia !
Pani Anastazjo co się moją nerką tak interesujesz - własna wysiadła ? Ja normnalnie pracuje i własnej krwi nie musze za bezcen oddawać .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 14 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2020r. 21:09  
Cytuj
CYTAT

Real - wasze lajki nic nie zmienią :( . Teraz każdy dba o własną dupę , możecie mnie hejtować - ale prawda boli co? Gdzie wy żyjecie ? Światem rzadzi kasa , moralnośći i inne duperele już upadły . Po ile jest krew ozdrowieńców , a no bezcenna. Jak na razie plan "nowego świata" idzie gładko i bezproblemowo - słabi giną . To jest nowe oblicze ludzkośći ! A lepiej żyć dalej w "medialniej bajce" że jest cudownie - powodzenia !
Pani Anastazjo co się moją nerką tak interesujesz - własna wysiadła ? Ja normnalnie pracuje i własnej krwi nie musze za bezcen oddawać .


Panie Rodzynku, ja również pracuje i krwi nie muszę oddawać, tylko chcę, oddaję ją za darmo. Apel jest do honorowych dawców, wygooglaj sobie definicję. Zdrowia Ci życzę i żebyś nigdy nie musiał płacić za krew

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Lis 2020r. 13:00  
Cytuj
ok

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2020r. 16:46  
Cytuj
A dziękuję za życzenia i też tego Tobie życzę .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Lis 2020r. 17:41  
Cytuj
Dajcie już spokój.

Wasze podbijania nic nie zmienią, proszę nie krytykowac Rodzynka, bo napisał prawdę.
Od działań - i zmiany podejścia do tematu - są odpowiednie instytucje (w tym przypadku Minister Zdrowia poprzez Narodowe Centrum Krwi).
Niestety oni mają to głęboko w dupie, oni apelują.
Niestety apelowanie nic nie pomoże - trzeba ruszyć dupy i wyjść do ludzi z pomysłem.
Ale to się nie stanie, bo oni tam tego nie czują, oni apelują.

HDK zawsze było traktowane po macoszemu i tak jest nadal (i raczej się to nie zmieni).

Żeby to zadziałało to musi to robić ktoś z pasją - oni tutaj po prostu chodzą do roboty ... I apelują.

Niestety, raczej nikt zdrowo myślący nie pojedzie do Rzeszowa i nie będzie tracił całego dnia.
Sorry.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2020r. 22:38  
Cytuj
"Rekord dawców osocza. Lekarze: Dziękujemy i prosimy o więcej"

Jak widać nie każdy szuka dziury w całym...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Lis 2020r. 14:35  
Cytuj
podbijam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »