NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Osocze ozdrowieńców,
Posty: 64
Dołączył: 16 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2020r. 07:32  
Cytuj
Proszę kto może i przeszedł koronawirusa, niech zgłasza się i oddaje krew - proszę również administratorów portalu o podanie w widocznym miejscu informacji gdzie takie osoby się mogą zgłosić. Nasi mieszkańcy - młodzi i zdrowi ciężko chorują- stan krytyczny. Proszę o pomoc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2020r. 07:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 335
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2020r. 10:04  
Cytuj
APEL: To informacja dla tych, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowo zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i chcą oddać osocze dla ratowania zdrowia i życia chorych na COVID-19.

W szpitalach na podanie osocza ozdrowieńców (po COVID-19) czeka bardzo wielu ciężko chorych pacjentów. Możecie im pomóc oddając krew.

Badania naukowe przeprowadzone w różnych krajach potwierdzają, że osocze ozdrowieńców po COVID-19, podane we wczesnej fazie choroby, może wspomóc organizm w walce z wirusem. Wśród osób, którym podano osocze w pierwszych dniach choroby, uzyskano zmniejszenie ryzyka groźnych powikłań i zgonu. Osocze ozdrowieńca zawiera przeciwciała do wirusa SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19. Pozwalają one szybciej eliminować wirusa z organizmu.

Ozdrowieńcy to osoby, które przechorowały (lub przeszły bezobjawowo) zakażenie SARS-CoV-2. Dawcą osocza może być osoba w wieku 18 – 60 lat, o wadze powyżej 50 kg i wolna od przewlekłych chorób.

Czasowym przeciwwskazaniem mogą być przebyte niedawno operacje, ciąża, inne choroby zakaźne.

Jeżeli spełniasz powyższe warunki jako ozdrowieniec, zadzwoń do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie celem ustalenia ewentualnego pobrania osocza (tel. 17 867 20 30 wew. 58 lub 39, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 14:00).

Twoja decyzja może uratować czyjeś życie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2020r. 17:55  
Cytuj
ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 11:16  
Cytuj
ok

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 11:47  
Cytuj
to nie fejsbuk

jak możecie - jesteście ozdrowieńcami - wiecie co robić

lajkami nikomu nie pomożecie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 11:47  
Cytuj
Kurcze dlaczego tak daleko? (Rzeszów)

Myślę, że lokalnie do naszego szpitala zgłosiło by się więcej chętnych.
Ktoś może wytłumaczyć czym jest to spowodowane?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 11:51  
Cytuj
Myślę, że oddać można i u nas.
Wystarczy zadzwonić - 15 842 14 55 i zapytać.

btw. widzę, że niektórzy myślą, że są na "fejsie" - przykre.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 11:54  
Cytuj
Do Macieja1 i PolakazPolski4.

ok to sposób na podniesienie tematu do góry. Jeśli jutro żaden z was tego nie zrobi to ponownie podniosę temat do góry.

Koniec komentarza.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 11:56  
Cytuj
mhm

taaaaak

mogłeś napisać

"podbijam - bo to ważne"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 12:08  
Cytuj
Yyy...jaki fejsbuk,jakie przykre?Co przykre,że chcę podbić temat bo jest ważny?Ludzieee...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 14 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 12:25  
Cytuj
CYTAT
Kurcze dlaczego tak daleko? (Rzeszów)

Myślę, że lokalnie do naszego szpitala zgłosiło by się więcej chętnych.
Ktoś może wytłumaczyć czym jest to spowodowane?


W Stalowej nie pobierają osocza, tylko krew pełną, której również w obecnej sytuacji brakuje. Ja jako krwiodawca dostaje wiadomości z RCK z informacjami o braku krwi mojej grupy, ostatnio przychodzą bardzo często, ponieważ podczas pandemi zmniejszyła się liczba krwiodawców. Dlatego namawiam do oddawania krwi również "nieozdrowieńców"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 17:35  
Cytuj
podbijam - bo to ważne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 19:43  
Cytuj
Jestem dlugoletnim krwiodawcą - oddałem prawie 35 litrów - ale niestety (nie pierwszy raz zresztą) muszę stwierdzić, że RCKiK nie wychodzą "do klienta".
Jeśli naprawdę chcieliby uzyskać spora liczbę zainteresowanych oddaniem krwi czy osocza, to ludzie powinni być "bombardowani" taką informacją w każdym możliwym miejscu żeby szło w eter.
Do tego ciagle te same godziny pracy (myślę, że mogłoby się znaleźć trochę osób, które skłonne byłyby oddać po południu - nie każdy może wziąć wolne mimo, że formalnie przysluguje).
Wiecej - osocze można oddawać o wiele częściej - tu też godziny popołudniowe sprawdzilyby się idealnie.

Dochodzi też inny temat - całkowicie zaniedbany przez państwo - jest baza osób, które wyzdrowiały i można było z niej już od kilku miesięcy korzystać (po prostu dzwonić do tych ludzi i namawiać na oddanie osocza i do tej pory można by już mieć calkiem spory zapas.

To nie ludzie mają sobie temat "podbijać" tylko RCKiK powinno powalczyć trochę o ludzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lis 2020r. 13:42  
Cytuj
podbijam - bo to ważne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Lis 2020r. 23:56  
Cytuj
ok

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 479
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Lis 2020r. 00:25  
Cytuj
[cytat]podbijam - bo to ważne[/cytat

Z jakiego powodu jest to ważne?

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Lis 2020r. 08:19  
Cytuj
Bo jeśli temat będzie na górze, może przeczyta go choć jedna osoba, będąca ozdrowieńcem, mogąca oddać osocze - i być może uratuje komuś życie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2020r. 09:23  
Cytuj
Dzięki, ale teraz to lepiej trzymać się od szpitala z daleka.

Służba zdrowia jest teraz niedostępna dla nas to niech sobie sami radzą.
Jak ja czy ktoś bliski zachoruje to i tak wiem że nie można na nich polegać, karetka nie dojedzie, szpital zamknięty więc mam gdzieś apele konowałów.

Którzy w większości (rodzinni dla przykładu) nie robią nic w związanego z covidem, siedzą w domach a kasa leci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2020r. 09:56  
Cytuj
CYTAT
Dzięki, ale teraz to lepiej trzymać się od szpitala z daleka.

Służba zdrowia jest teraz niedostępna dla nas to niech sobie sami radzą.
Jak ja czy ktoś bliski zachoruje to i tak wiem że nie można na nich polegać, karetka nie dojedzie, szpital zamknięty więc mam gdzieś apele konowałów.

Którzy w większości (rodzinni dla przykładu) nie robią nic w związanego z covidem, siedzą w domach a kasa leci.


Zamilcz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Lis 2020r. 16:30  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dzięki, ale teraz to lepiej trzymać się od szpitala z daleka.

Służba zdrowia jest teraz niedostępna dla nas to niech sobie sami radzą.
Jak ja czy ktoś bliski zachoruje to i tak wiem że nie można na nich polegać, karetka nie dojedzie, szpital zamknięty więc mam gdzieś apele konowałów.

Którzy w większości (rodzinni dla przykładu) nie robią nic w związanego z covidem, siedzą w domach a kasa leci.


Zamilcz.


Dlaczego ma zamilknąć? Jeśli chodzi o lekarzy rodzinnych to napisala prawdę.
Porodówki w nisku i Stalowej otwarte? Bo profamilia nie była zamknięta nawet przez jeden dzień.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 14 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2020r. 20:35  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Dzięki, ale teraz to lepiej trzymać się od szpitala z daleka.

Służba zdrowia jest teraz niedostępna dla nas to niech sobie sami radzą.
Jak ja czy ktoś bliski zachoruje to i tak wiem że nie można na nich polegać, karetka nie dojedzie, szpital zamknięty więc mam gdzieś apele konowałów.

Którzy w większości (rodzinni dla przykładu) nie robią nic w związanego z covidem, siedzą w domach a kasa leci.


Zamilcz.


Dlaczego ma zamilknąć? Jeśli chodzi o lekarzy rodzinnych to napisala prawdę.
Porodówki w nisku i Stalowej otwarte? Bo profamilia nie była zamknięta nawet przez jeden dzień.



Bez sensu. Dla tego, że lekarze rodzinni leczą przez telefon, my mamy przestać oddawać krew ratujacą życie ludziom po wypadkach, operacjach, porodach itp. Centrum krwiodawstwa działa niezmiennie przez cały czas, ludzie też cały czas potrzebują krwi, a idąc takim tokiem rozumowania zaszkodzimy sami sobie. Nie słyszałam, żeby ktoś po wypadku nie został przyjęty do szpitala, albo musiał rodzić przez telefon. Nie chcecie oddawać krwi , ok. Ale nie zniechęcajcie tych, którzy jednak mogą uratować czyjeś życie. Nie samym covidem czlowiek żyje...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 06:33  
Cytuj
Bardzo dobrze napisałeś "Nie samym covidem czlowiek żyje...". I to tyle dobrego w twoim wpisie. Skoro lekarz ma obawy przyjmować pacjenta i udziela teleporady, to jak osoba oddajaca krew nie ma mieć tych obaw? Może też wprowadzić oddawanie osocza przez telefon?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 14 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 08:37  
Cytuj
Jeszcze bardziej bez sensu. Czego mają się bać ozdrowieńcy, którzy mają przeciwciała we krwi ? Przecież dopóki go mają, nie mogą się zarazić. Poza tym podałeś przykład profamili, myślisz że czyją krew tam przetaczają kobietom po porodach, cesarkach? Krew oddajemy dla pacjentów A nie dla lekarzy, a trafia ona tam , gdzie jest potrzebna np do profamilii

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 13:01  
Cytuj
podbijam - bo to ważne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 13:47  
Cytuj
CYTAT
podbijam - bo to ważne


A ja przypomnę mój post powyżej.

Możecie sobie podbijać, ale to RCKiK (lub inna instytucja) musi temat złapać i go rozwijać.

Nikt nie pojedzie do Rzeszowa - zakładamy wersję, że w StW nie można oddać osocza - tracąc prawie caly swój dzień.
Ja też bym nie pojechał, pomimo regularnego oddawania i oddanych 35 litrów.
Nie widzę zeby ta potrzeba zachęty wychodziła od tych, od których powinna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »