NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Morawiecki zamknął cmentarze,
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 20:28  
Cytuj
@Edzio

"No nie Szwabie to tak nie działa. Skoro Polska jako kraj zajmuje 37 miejsce na świecie pod względem liczby ludności, a 60 pod względem zachorowań i zgonów spowodowanych covid na milion osób, to znaczy że 23 kraje o większej liczbie ludności niż Polska , ma więcej zakażeń i zgonów skutkiem srakawirusa. Innymi słowy to w tych krajach coś poszło nie tak...


Jeżeli tego nie rozumiesz , to ja wymiękam. Zapytaj kogoś kumatego , może niech ci to rozrysuje?umiech"


Wyjaśnienie dla dzbanów: Edzia, Macieja1 i PolakazPolski4, którzy nie ogarniają tematu.


Po co podaje się dane w przeliczeniu na milion mieszkańców?


Po to, żeby można było porównywać małe i duże kraje.

Przykład:

W USA jest 5x więcej zarażonych niż liczy sobie cała populacja Łotwy.

I po to, żeby porównać liczbę zakażonych w odniesieniu do populacji krajów różnej wielkości, wprowadzono wskaźnik "na milion mieszkańców".

I nie ma to nic wspólnego z WIELKOŚCIĄ kraju jak to bredził Edzio w swoich obliczeniach dla debili, kiedy pisał "23 kraje o większej liczbie ludności niż Polska". To jest po to, żeby nie zwracać uwagi na wielkość kraju. Ale to nie na rozum Edzia.

On niech się skupi na pytaniach typu:

"a mlaskasz pytonga?umiech"

Na tym widać, że się chłop zna.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 20:28  
Cytuj

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 8 Sie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 20:41  
Cytuj
moja wypowiedź nie była w żaden sposób powiązana z wypowiedziami Edzia.
Po prostu tak ci odbyt spieniło po tym jak się zajeździłem do nieprzytomności DzbaniezPolski20 że już nie kontaktujesz. Zresztą od początku słabo ci idzie łączenie kropek.

PRZEKONAŁEM PolakazPolski20 do noszenia i skuteczności maseczek! W zasadzie sam się przekonał!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 20:47  
Cytuj
@Maciej1

"moja wypowiedź nie była w żaden sposób powiązana z wypowiedziami Edzia."

Po prostu nagle pojawiłeś się w temacie i głosy w twojej głowie kazały ci napisać:

"zagęszczenie populacji na przysłowiowy m2 ma na pewno niebagatelne znaczenie. Nawyki ludzi, stopień interakcji społecznych, dlatego m.innymi Włosi mieli tak twarde lądowanie. Jak ktoś wie jacy włosi są, to wie o co chodzi."


A później kiedy już napisałem, że Edzio zrobił wyliczenia dla debili napisałeś:

"nie pozostaje ci dzbanie nic jak tylko szybko stworzyć 20 hipotez dlaczego tak nie jest. "


Widać, że nie ogarniałeś, gdzie Edzio popełnił błąd. Gdybyś rozumiał dlaczego to są wyliczenia dla debili, to byś nie ciągnął tematu.





Stworzyć 20 hipotez?

Tobie potrzebne były hipotezy?

Nie widziałeś, że koleś zrobił obliczenia dla debili?


No nie widziałeś.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 8 Sie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 21:38  
Cytuj
po prostu się nabijam z twojej głupoty, jezyk nawet nie wiem o co spór tu idzie - po prostu jak zobaczyłem MNIEJ WIĘCEJ o czym jest rozmowa, o przyrostach zachorowań na liczbę mieszkańca itp. to się wypowiedziałem.

Wiem też jak merytorycznie ujemny masz poziom wypowiedzi więc taki żarcik sobie puściłem. No i piana poszła jest pompa jest zabawa twoim kosztem. Nie pękaj lej pianę z dzbana i nie wnikaj w szczegóły i tak nie rozumiesz o czym piszesz smiech2

PRZEKONAŁEM PolakazPolski20 do noszenia i skuteczności maseczek! W zasadzie sam się przekonał!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 21:39  
Cytuj
@Edzio

""No nie Szwabie to tak nie działa. Skoro Polska jako kraj zajmuje 37 miejsce na świecie pod względem liczby ludności, a 60 pod względem zachorowań i zgonów spowodowanych covid na milion osób, to znaczy że 23 kraje o większej liczbie ludności niż Polska , ma więcej zakażeń i zgonów skutkiem srakawirusa. Innymi słowy to w tych krajach coś poszło nie tak...


Jeżeli tego nie rozumiesz , to ja wymiękam. Zapytaj kogoś kumatego , może niech ci to rozrysuje?umiech"


Informacja dla dzbanów: Edzia, Macieja1 i PolakazPolski4.


Ponieważ w przypadku danych podawanych na milion mieszkańców, populacja kraju nie ma znaczenia (dane można podawać nawet w odniesieniu do krajów, które nie mają nawet miliona mieszkańców np. Watykan) to TEORETYCZNIE wszystkie kraje startują z tego samego poziomu.

W praktyce wydaje się, że ten sposób wyliczania danych FAWORYZUJE jednak mniejsze kraje.



Dlaczego?

Dlatego, że przy małej populacji nawet 1 (słownie: jeden) zgon może ustawić kraj bardzo wysoko w rankingu NA 1 MILION MIESZKAŃCÓW.

Przykład:

W dniu dzisiejszym Polska, która jest na 55 miejscu na świecie pod względem zgonów/milion mieszkańców (w sumie 7287 zgonów), sąsiaduje z wyspą Montserrat na 54 miejscu, gdzie miał miejsce tylko 1 zgon.


I dlatego światowy lider zachorowań i zgonów USA w przeliczeniu na milion mieszkańców są dopiero na odpowiednio 17 i 9 miejscu.


Inne przykłady, które zdają się potwierdzać teorię, że "mały kraj ma łatwiej"?

Miejsce na liście pod względem największej liczby zachorowań/milion mieszkańców i nazwa kraju/terytorium zależnego:

1. Andora
4. Aruba
7. Gujana Francuska
9. Polinezja Francuska
10. Luksemburg
13. Watykan
15. San Marino
29. Malediwy
32. Sint Maarten
35. Liechtenstein
37. Turks and Caicos
41. Majotta
44. Malta


Oczywiście są tam też kraje typu Belgia, Szwecja czy Włochy.

Ale generalnie należałoby założyć, że IM WIĘKSZA POPULACJA, tym BARDZIEJ TRZEBA SPIERD...Ć, żeby znaleźć się wysoko w tym rankingu.

I paradoksalnie ze swoją populacją na 37 miejscu na świecie powinniśmy być na drugim krańcu spektrum.

Na 216 krajów i terytoriów zależnych powinniśmy być w okolicach:

216-37 = 179



Chiny z największą populacją na świecie są na 203 miejscu w zachorowaniach/1 milion mieszkańców.


Dlatego Edziu, kiedy patrzysz na dane na milion mieszkańców nie patrz ilu kolesi jest wyżej od nas tylko patrz na to jak bardzo odbiegliśmy od 179 miejsca.


Na dzień dzisiejszy w zachorowaniach na milion różnica wynosi:

179 - 54 = 125 miejsc w górę.


Dla porównania Włochy o których pisał maciuś są na pozycji 51.


Dobra robota PIS.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 8 Sie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 21:41  
Cytuj
ty musisz być bezrobotny. Ja tu innej opcji nie widze. Znajdź se babe bo ci cały testosteron się w pianę zamienia i przelewa się z dzbana. Kto to czyta smiech2

PRZEKONAŁEM PolakazPolski20 do noszenia i skuteczności maseczek! W zasadzie sam się przekonał!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 21:48  
Cytuj
@Maciej1

"Kto to czyta smiech2"

Poproś Edzia to ci rozrysuje.



P.S.

Tutaj jeszcze jeden ze starszych komentarzy Edzia:

"Polska pod względem liczby ludności zajmuje bodajże 40 miejsce na świecie. Skoro w liczbie zakażonych na milion, i zgonów również na milion mieszkańców zajmujemy około 60 - ego miejsca , to na mój rozum wychodzi że nie ma dramatu. Jeżeli przekroczymy czterdziestkę i dojdziemy do trzydziestki , to wtedy będzie można bić na alarm . Póki co poza nagłówkiem jak z Faktu nie zamieszczasz nic co by mogło to pisowskie dziadostwo pogrążyć. A wręcz przeciwnie. Tylko czy ty jesteś tego świadomy?"


Następnym razem, kiedy ten dzban będzie Wam opowiadał bajki o budowaniu drugiej Szwajcarii to pamiętajcie, że koleś nie ogarnia podstawowych rzeczy.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Lis 2020r. 22:12  
Cytuj
@Edzio

20 października śmieszkowałeś:

"To że niekompetencja pisiorów doprowadziła do drugiej fali srakawirusa , to dla mnie rzecz oczywista. Nie rozgryzłem tylko czemu ściągnęli to cholerstwo na całą Europę. Mają rozmach skurw.syny, jak to ładnie ujął regres...umiech"




Pod względem całkowitej liczby osób, które zachorowały na COVIDa dzisiaj wyprzedziliśmy Irak i Belgię i jesteśmy na 17 miejscu na świecie.

Liczba zgonów: dzisiaj wyprzedziliśmy Pakistan i jesteśmy na 28 miejscu na świecie.

Średnio powinniśmy być na 37.




Zgony/1 milion mieszkańców: dzisiaj z 60 na 55.

Liczba zarażonych / 1 milion mieszkańców: dzisiaj z 57 na 54.

Średnio powinniśmy być koło 179.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lis 2020r. 13:42  
Cytuj
dziamdziolenie

ale widać że były nowe instrukcje

dużo pytań z dupy w innych tematach


ale heca!

***** dzbanów i foliarzy
***** julki i alanaów
***** lewaków

piana z dzbana!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Lis 2020r. 17:36  
Cytuj
@Edzio

20 października śmieszkowałeś:

"To że niekompetencja pisiorów doprowadziła do drugiej fali srakawirusa , to dla mnie rzecz oczywista. Nie rozgryzłem tylko czemu ściągnęli to cholerstwo na całą Europę. Mają rozmach skurw.syny, jak to ładnie ujął regres...umiech"



Pod względem całkowitej liczby osób, które zachorowały na COVIDa dzisiaj wyprzedziliśmy Chile i jesteśmy na 16 miejscu na świecie.

Jakiś czas temu pisałem, że dojdziemy do 17 i będzie przestój, bo znajdziemy się wśród krajów, które WYBITNIE nie radzą sobie z pandemią. Ale skoczyliśmy jeszcze o jedno oczko w górę. W tej chwili przed nami NIEMCY z przewagą ponad 120 000 zarażonych. Ale jesteśmy już w światowej lidze nieradzenia sobie z COVIDem.


Liczba zgonów: dzisiaj wyprzedziliśmy Filipiny i jesteśmy na 27 miejscu na świecie.

Średnio powinniśmy być na 37.




Zgony/1 milion mieszkańców: dzisiaj z 55 na 54.

Liczba zarażonych / 1 milion mieszkańców: dzisiaj z 54 na 53.

Średnio powinniśmy być koło 179.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Lis 2020r. 18:16  
Cytuj
Piana z dzbanaumiech


W światowym rankingu bicia piany i dyskusji samego z sobą, Szwabie ze Szwabii, pobiłeś już wszelkie rekordy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lis 2020r. 18:23  
Cytuj
brat foliarz dzban produkuje te swoje farmazony jak baba na bazarze plotki

i tyle samo jest to warte


ale heca!

***** dzbanów i foliarzy
***** julki i alanaów
***** lewaków

piana z dzbana!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 8 Lis 2020r. 18:03  
Cytuj
@Edzio

20 października śmieszkowałeś:

"To że niekompetencja pisiorów doprowadziła do drugiej fali srakawirusa , to dla mnie rzecz oczywista. Nie rozgryzłem tylko czemu ściągnęli to cholerstwo na całą Europę. Mają rozmach skurw.syny, jak to ładnie ujął regres...umiech"




Pod względem całkowitej liczby osób, które zachorowały na COVIDa dzisiaj nadal na 16 miejscu na świecie.

Liczba zgonów: dzisiaj nadal na 27 miejscu na świecie.

Średnio powinniśmy być na 37.




Zgony/1 milion mieszkańców: dzisiaj z 54 na 53.

Liczba zarażonych / 1 milion mieszkańców: nadal na 53.

Średnio powinniśmy być koło 179.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Lis 2020r. 18:07  
Cytuj
Pisałem ci już Szwabie ze Szwabii że jak zrobią ranking gości rekordzistów w dyskusji samemu ze sobą , to masz pierwsze miejsce...umiech


Piana z dzbana umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 07:12  
Cytuj
on nie jest pewien tego miejsca

poza tym - dlaczego nienawidzi płatnych ku...ew?
- pod latarnią najciemniej

gdyby pod każdą jego wypowiedzią
wyskakiwała reklama

pisałby sam ze sobą
i nawet by tego nie zauważył

i miałby tyle pytań z dupy



ale heca!

***** dzbanów i foliarzy
***** julki i alanaów
***** lewaków

piana z dzbana!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 8 Sie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 08:28  
Cytuj
a może WsiowyGłupek20 ? Plebiscyt? Bo takim jest naszym wsiowym głupkiem, taki niezbyt szkodliwy tylko hałaśliwy i bredzi od rzeczy, nie potrafi odpowiadać na pytania itp.

czy DzbanzPolski20 jednak bardziej pasujące?

PRZEKONAŁEM PolakazPolski20 do noszenia i skuteczności maseczek! W zasadzie sam się przekonał!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 08:58  
Cytuj
uważam, że on czuje głęboki dyskomfort psychiczny
gdy ktoś stawia mu zero-jedynkowe pytanie

nie ma możliwości mataczenia

ucieka jak może

panika po prostu


ale heca!

***** dzbanów i foliarzy
***** julki i alanaów
***** lewaków

piana z dzbana!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Lis 2020r. 20:51  
Cytuj
@Edzio

20 października śmieszkowałeś:

"To że niekompetencja pisiorów doprowadziła do drugiej fali srakawirusa , to dla mnie rzecz oczywista. Nie rozgryzłem tylko czemu ściągnęli to cholerstwo na całą Europę. Mają rozmach skurw.syny, jak to ładnie ujął regres...umiech"




Pod względem całkowitej liczby osób, które zachorowały na COVIDa dzisiaj nadal na 16 miejscu na świecie.

Liczba zgonów: dzisiaj minimalnie wyprzedziliśmy Holandię i Rumunię i jesteśmy na 25 miejscu na świecie.

Średnio powinniśmy być na 37.




Zgony/1 milion mieszkańców: dzisiaj z 53 na 50.

Liczba zarażonych / 1 milion mieszkańców: dzisiaj z 53 na 51.

Średnio powinniśmy być koło 179.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 10:49  
Cytuj
dziamdziolenie

widać czeka na nowe instrukcje


ale heca!

***** dzbanów i foliarzy
***** julki i alanaów
***** lewaków

piana z dzbana!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 11:06  
Cytuj
CYTAT
@Edzio

20 października śmieszkowałeś:

"To że niekompetencja pisiorów doprowadziła do drugiej fali srakawirusa , to dla mnie rzecz oczywista. Nie rozgryzłem tylko czemu ściągnęli to cholerstwo na całą Europę. Mają rozmach skurw.syny, jak to ładnie ujął regres...umiech"




Pod względem całkowitej liczby osób, które zachorowały na COVIDa dzisiaj nadal na 16 miejscu na świecie.

Liczba zgonów: dzisiaj minimalnie wyprzedziliśmy Holandię i Rumunię i jesteśmy na 25 miejscu na świecie.

Średnio powinniśmy być na 37.




Zgony/1 milion mieszkańców: dzisiaj z 53 na 50.

Liczba zarażonych / 1 milion mieszkańców: dzisiaj z 53 na 51.

Średnio powinniśmy być koło 179.




Miałeś dać znać , jak cię zamkną w pokoju bez klamek , Szwabie ze Szwabii. Niegrzeczny dziadzio...umiech


Piana z dzbana.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 11:15  
Cytuj
będziemy wiedzieli, kiedy go wypuszczą

zniknie z forum na jakiś czas.

a jak go złapią - znów pojawi się na forum


ale heca!

***** dzbanów i foliarzy
***** julki i alanaów
***** lewaków

piana z dzbana!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 11:28  
Cytuj
Tak chyba będzie bo Szwab pojawia się i znika na tym forum. Teraz już rozumiem skąd ta częstotliwość jego postów...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 11:29  
Cytuj
miewa gorsze chwile...

albo za bycie nieposłusznym zabierają mu laptopa


ale heca!

***** dzbanów i foliarzy
***** julki i alanaów
***** lewaków

piana z dzbana!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3770
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 11:32  
Cytuj
I weź tu nie bądź za eutanazją.smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Lis 2020r. 11:41  
Cytuj
no nie

to nasz brat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »