NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Wybór telewizora, Potrzebuje opinii kogoś kto się zna :)
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2020r. 18:44  
Cytuj
Cześć, mam w planach kupić telewizor jednak ich wybór jest tak ogromny, że bez fachowej wiedzy można się pomylić.
A więc pod uwagę wziąłem 2 telewizory:
1. SAMSUNG QLED QE55Q80TAT
2. SONY KD55XG8505 UHD

Telewizor głównie do netflixa i konsoli.

Czy możecie coś podpowiedzieć i uzasadnić wybór?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2020r. 18:44  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Paź 2020r. 20:02  
Cytuj
CYTAT
Cześć, mam w planach kupić telewizor jednak ich wybór jest tak ogromny, że bez fachowej wiedzy można się pomylić.
A więc pod uwagę wziąłem 2 telewizory:
1. SAMSUNG QLED QE55Q80TAT
2. SONY KD55XG8505 UHD

Telewizor głównie do netflixa i konsoli.

Czy możecie coś podpowiedzieć i uzasadnić wybór?


Ja proponowałbym lg OLED. Prawdziwa czerń. Zupełnie nieporównywalny obraz do tych co wymieniłeś.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2020r. 21:53  
Cytuj
Ja bym brał Samsunga QLED ma ładne naturalne kolory. Wyższa półka.
Telewizory z OLED może mają ładne kolory i czerń, ale wypalają się w nich piksele co za tym idzie nie będą zbyt długo służyły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2020r. 21:54  
Cytuj
CYTAT
Ja proponowałbym lg OLED. Prawdziwa czerń. Zupełnie nieporównywalny obraz do tych co wymieniłeś.


Zerknij też na nowe Soniaki - XH90 i topowy XH95. Świetny obraz no i masz w XH90 4K w 120fps - z czego nowe PS5 i Xbox mają korzystać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2020r. 08:28  
Cytuj
Jak będziesz kupował nie bierz faktury, bo ścigać cię będą za abonament.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2020r. 08:37  
Cytuj
Co do wypalania się pikseli to czytałem, że nie ma tu znaczenia czy będzie to oled czy qled bo i tak maja one swoją żywotność i po to kupuję przedłużoną gwarancję.

@Frodo Dzięki za info z fakturą i abonamentem good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Paź 2020r. 13:00  
Cytuj
posiadam 9 rok samsung es5500 smart tv i działa do dziś idealnie, dlatego sugerowałbym samsung chociaz wszystko te same lub podobne części. Pod netflixa nie brałbym specjalnie droższego tv gdyż nowszego typu konsone obslugują netflixa i inne programy typu smart a sterowanie padem duzo lepsze jak pilotem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2020r. 19:31  
Cytuj
CYTAT
Co do wypalania się pikseli to czytałem, że nie ma tu znaczenia czy będzie to oled czy qled bo i tak maja one swoją żywotność i po to kupuję przedłużoną gwarancję.


A gdzieś Ty takie głupoty wyczytał. QLED a OLED to są całkiem inne matryce. QLED posiada osobne podświetlenie dlatego wypalanie pikseli mu nie grozi. Natomiast w OLED każdy piksel ma swoje oświetlenie dlatego ich żywotność jest dużo ograniczona. Piksela w matrycy nie wymienisz a podświetlenie zawsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 29 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2020r. 20:18  
Cytuj
Ja mam taki sam problem ale zdecydowałem się na OLED. Z praktyki mogę powiedzieć, że wypalanie się pikseli to ściema. Ja miałem matryce OLED w laptopie przez grubo ponad 10 lat i nic się nie wypaliło. Jakość dużo dużo lepsza od całej reszty.

Gobos
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Paź 2020r. 01:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 25 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2020r. 02:16  
Cytuj
CYTAT
Ja mam taki sam problem ale zdecydowałem się na OLED. Z praktyki mogę powiedzieć, że wypalanie się pikseli to ściema. Ja miałem matryce OLED w laptopie przez grubo ponad 10 lat i nic się nie wypaliło. Jakość dużo dużo lepsza od całej reszty.


OLED grubo ponad 10 lat mlotek Pewnie z kineskopemzaklopotany

A jak już w temacie planuje zakup monitora 27". Czy ktoś może coś powiedziec na temat pikselozy przy Full HD czy lepiej wybrać 2K lub 4K. Ponoć widać z bliskiej odległości (0,5-1m) pojedyncze piksele czy aż tak to się nie rzuca w oczy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 29 Wrz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2020r. 03:34  
Cytuj
[cytat]Cześć, mam w planach kupić telewizor jednak ich wybór jest tak ogromny, że bez fachowej wiedzy można się pomylić.
A więc pod uwagę wziąłem 2 telewizory:
1. SAMSUNG QLED QE55Q80TAT
2. SONY KD55XG8505 UHD

Kupilem 4-5 lat temu samsung smart tv. - ja i duzo uzytkownikow zauwazylismy , ze jak sie wlacza youtube jest strasznie duzo reklam , ktore jest ciezko wylaczyc , a czas pokazywany na rogu ekranu czesto jest dluzszy dlatego ze potrafi sie zawieszac , a reklama w ciahle leci. Sporo osob pisze na ten temat na anglojezycznych forach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2020r. 16:42  
Cytuj
CYTAT
A gdzieś Ty takie głupoty wyczytał. QLED a OLED to są całkiem inne matryce. QLED posiada osobne podświetlenie dlatego wypalanie pikseli mu nie grozi. Natomiast w OLED każdy piksel ma swoje oświetlenie dlatego ich żywotność jest dużo ograniczona. Piksela w matrycy nie wymienisz a podświetlenie zawsze.

No jak to gdzie? W internetach smiech2
Po lekturze kilkunastu testów doszedłem do wniosku, że nie ma idealnego telewizora. Każdy ma swoje zalety i wady. Jedne mają podświetlanie krawędziowe, inne centralne, w jednych czarny jest mało czarny a w drugich tak czarny, że w ciemnych scenach nie widać detali. Także można szukać ale ideału nie ma (a przynajmniej nie w moim budżecie). Decyzja chyba już zapadła, po kilku latach obcowania z samsungiem czas się pożegnać i zobaczyć jak wygląda świat u innych producentów, tym razem sony jezyk
Dzięki wszystkim za wypowiedzi, jak zawsze można na Was liczyć ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Paź 2020r. 17:33  
Cytuj
Kiedyś to bylo prostsze, kupowało się plazmę Panasonica i już good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2020r. 17:37  
Cytuj
Ostatnio kupiłam: Samsung UE55TU7002.
W porównaniu z wcześniejszym Samsung Smart 40- niebo a ziemia. Tel ładnie współpracuje z tv...
Polecam markę Samsung. Większość z urządzeń w domu mam tej marki. Niezawodna, to najważniejsze.

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 29 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2020r. 19:12  
Cytuj
TAK OLED ponad 10 lat ... matryce te były stosowane w laptopach Lenovo. Jak wejdę na strych (gdzie trzymam laptop z sentymentu) to zobaczę dokładnie jaki model i podam. To nie jest super nowa technologia.
Prawda jest jedna, nie ma co słuchać różnych bzdur o oledach.
Nawiasem mówiąc takie firmy jak SAMSUNG czy lG stosują postarzanie produktu. Dlatego ja nigdy nie kupię od nich sprzętu.

Gobos
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 29 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2020r. 19:15  
Cytuj
Sorry nie lenovo tylko asus .... za dużo mam tych sprzętów.

Gobos
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2020r. 08:46  
Cytuj
CYTAT
TAK OLED ponad 10 lat ... matryce te były stosowane w laptopach Lenovo. Jak wejdę na strych (gdzie trzymam laptop z sentymentu) to zobaczę dokładnie jaki model i podam. To nie jest super nowa technologia.
Prawda jest jedna, nie ma co słuchać różnych bzdur o oledach.
Nawiasem mówiąc takie firmy jak SAMSUNG czy lG stosują postarzanie produktu. Dlatego ja nigdy nie kupię od nich sprzętu.


Nie dość że się pomyliłeś, to zamiast się przyznać do pomyłki, piszesz bzdury. Mylisz pojęcia LCD, LED i OLED. W 10 letnim laptopie to możesz mieć co najwyżej matrycę LED. A jak dalej upierasz się że masz OLED w laptopie, to podaj model tego laptopa. Technologia OLED nie jest weszła jeszcze do laptopów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 29 Wrz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2020r. 19:58  
Cytuj
CYTAT
TAK OLED ponad 10 lat ... matryce te były stosowane w laptopach Lenovo. Jak wejdę na strych (gdzie trzymam laptop z sentymentu) to zobaczę dokładnie jaki model i podam. To nie jest super nowa technologia.
Prawda jest jedna, nie ma co słuchać różnych bzdur o oledach.
Nawiasem mówiąc takie firmy jak SAMSUNG czy lG stosują postarzanie produktu. Dlatego ja nigdy nie kupię od nich sprzętu.


Tak to prawda . Samsung postarza produkty . Mam kilka rzeczy od nich w swoim domu i niestety 2 znajomych kupilo podobne rzeczy w podobnym czasie co ja .zauwazylismy , ze w podobnym czasie tez nam padaly pozniej te same czesci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2020r. 20:41  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
TAK OLED ponad 10 lat ... matryce te były stosowane w laptopach Lenovo. Jak wejdę na strych (gdzie trzymam laptop z sentymentu) to zobaczę dokładnie jaki model i podam. To nie jest super nowa technologia.
Prawda jest jedna, nie ma co słuchać różnych bzdur o oledach.
Nawiasem mówiąc takie firmy jak SAMSUNG czy lG stosują postarzanie produktu. Dlatego ja nigdy nie kupię od nich sprzętu.


Tak to prawda . Samsung postarza produkty . Mam kilka rzeczy od nich w swoim domu i niestety 2 znajomych kupilo podobne rzeczy w podobnym czasie co ja .zauwazylismy , ze w podobnym czasie tez nam padaly pozniej te same czesci.


Akurat Samsunga miałem mało rzeczy, ale od LG miałem trochę sprzętu i zawsze szybko się psuł. Raz nawet na gwarancji mi siadła nagrywarka do komputera i musiałem ją dwa razy reklamować, bo za pierwszym razem odesłali mi niesprawną, twierdząc że jest dobra. Ogólnie jednak tv teraz szybciej się psują niż kiedyś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Paź 2020r. 00:10  
Cytuj
CYTAT
TAK OLED ponad 10 lat ... matryce te były stosowane w laptopach Lenovo. Jak wejdę na strych (gdzie trzymam laptop z sentymentu) to zobaczę dokładnie jaki model i podam.


Wejdź na ten strych, bo jesteś właścicielem jakiegoś prototypu od Lenovo i może go dobrze sprzedasz. Oficjalnie pierwszy OLED w laptopie Lenovo pokazało w 2017.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 2 Lip 2020r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Paź 2020r. 10:41  
Cytuj
u mnie w salonie stoi samsung i jestem z tej marki bardzo zadowolona. Salon nie jest zbyt duży, kanapa stoi dość blisko telewizora, a oczy nie bolą od oglądania. Kolory przyjemne, kontrast zawsze dobrze podkreślony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2020r. 10:58  
Cytuj
CYTAT

A gdzieś Ty takie głupoty wyczytał. QLED a OLED to są całkiem inne matryce. QLED posiada osobne podświetlenie dlatego wypalanie pikseli mu nie grozi. Natomiast w OLED każdy piksel ma swoje oświetlenie dlatego ich żywotność jest dużo ograniczona. Piksela w matrycy nie wymienisz a podświetlenie zawsze.


nie... wcale... piksele w matrycach LCD nie padają... czy to pojedynczo, czy całymi liniami...scianascianasciana


co do TV...
QLED to nic innego jak matryca LCD z podświetleniem LED (krawędziowe/na całej powierzchni "FALD", w zależności od modelu), z dodaną tzw. kropką kwantową, która zwiększa w takim TV m.in. pokrycie palety barw, czerń... Odpowiednik u LG to seria NanoCELL.

OLED to całkiem inna bajka... czerń, kontrast - cud miód... niestety cena...

"Brak żywotności" OLED już dawno został obalony na wielu branżowych portalach. Przy normalnym użytkowaniu jest większe prawdopodobieństwo, że wpadniesz pod samochód, niż że padnie Ci OLED umiech

Chcesz OLED - dopłać do Sony/Panasonic - po wyjęciu z pudełka dużo lepszy obraz niż w przypadku LGumiech

jeżeli chodzi o SMART, to prym wiodą Samsung i LG - mają swoje systemy operacyjne. Chodzą bardzo płynnie i są intuicyjne w obsłudze.
Sony, Panasonic, Philips, oczywiście wyższe modele, "działają" na Andoidzie... W zależności co producent włożył do środka (procek, pamięć), oraz jak zoptymalizował system, raz działa, a raz nie umiech


Obraz, kwestia gustu umiech

Co do postarzania - każdy producent stosuje takie zabiegi, w mniejszym, bądź w większym stopniu ;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2020r. 05:52  
Cytuj
do konsoli szybszy lepszy...

łatwiej zobaczysz różnicę w jakości miedzy dwoma klasami sprzętu niż miedzy różnymi technologiami w tej samej kategorii cenowej.

https://www.techradar.com/news/best-gaming-tv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »