NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Pracownicze Plany Kapitałowe, Proszę o opinie
mix
mix
mix
Posty: 178
Dołączył: 13 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2020r. 20:53  
Cytuj
Proszę o wasze spostrzeżenia opinie czy to zwykła ściema jak z OFE?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2020r. 20:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 494
Dołączył: 20 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2020r. 00:02  
Cytuj
Ja sobie po 7 miesiącach wybrałem na konto swoje , także można wybrać w każdym momencie se swojego ppk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 8 Sie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2020r. 08:33  
Cytuj
za jakiś czas, ale nie teraz bo tam jest jeszcze za mało pieniędzy które można by było ukraść, ale - za jakiś czas (10-15 lat?) okaże się - że te środki po prostu trzeba przenieść do ZUS, albo wuj wie gdzie (wszystko zależy od kaprysu rządzących) bo trzeba restrukturyzować, bo to bo tamto bo sramto.
Ta "niezbędna migracja" pociągnie za sobą 15% prowizji jak to ma miejsce teraz, które wam po prostu ZAJEB#@ ordynarnie pisząc, na podstawie widzimisię - bo jest dziura budżetowa/górnicy się zdenerwowali/Rydzykowi brakuje na haracz wyborczy.
Wydaje się niemożliwe? Bo PPK mają taką konstrukcję że się nie da? Kochani wszystko się da, a jak się nie da to kto się przejmuje przepisami prawnymi, konstytucją itp? Nikt na to nie będzie zwracał uwagi. I co im zrobicie? Pojedziecie pod sejm i zapalicie oponę albo podpalicie siebie? I tak to nic nie da.

Mnie władza nauczyła jednego. Okrada mnie z moich pieniędzy na socjale dla swojej grupy wyborców. Okrada mnie bezczelnie i bez zająknięcia. To jest kolejna skarbonka - po którą wyciągną rękę.

Inwestuj sobie te pieniądze gdzie indziej. Serio.

PRZEKONAŁEM PolakazPolski20 do noszenia i skuteczności maseczek! W zasadzie sam się przekonał!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 481
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Paź 2020r. 08:51  
Cytuj
PPK są okej.
Przykład podam:
Zarabiasz minimalną krajową tj 2600 brutto
Na ppk zabiorą Ci 52 zł
Pracodawca dopłaci 39 zł
Wypłacając po miesiącu dostaniesz swoje 52 zł + 39-30%(to trafia na subkonto ZUS) = 52+27,30 = 79,3 zł

Czyli na plus jesteś 27,30 co miesiąc i to przy zarobkach minimalnych. W skali roku
Zawsze to darmowa kasa!

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Paź 2020r. 09:37  
Cytuj
Nie bardzo tak można bez konsekwencji wypłacić pieniądze z Ppk. Jeśli na chorobę lub wkład własny na mieszkanie to ok. W innym przypadku są spore straty.

Po co przystępować skoro w zamiarze mamy wypłaty środków przed emeryturą? To lepiej samemu składać i nie płacicie opłat za wcześniejsze wykorzystanie.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2020r. 10:32  
Cytuj
W każdej chwili można wypłacić "swoje"pieniądze. Plus 70% tego co wpłacał pracodawca. Odejmą od tego 19% ale tylko od zysku nie od wpłaconych pieniędzy!
Jeśli kogoś stać najlepsza opcją jest wpłacanie 4% bo i pracodawca będzie musiał więcej dorzucić. Opłaca się zapisać nawet na rok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 481
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Paź 2020r. 12:00  
Cytuj
CYTAT
Nie bardzo tak można bez konsekwencji wypłacić pieniądze z Ppk. Jeśli na chorobę lub wkład własny na mieszkanie to ok. W innym przypadku są spore straty.

Po co przystępować skoro w zamiarze mamy wypłaty środków przed emeryturą? To lepiej samemu składać i nie płacicie opłat za wcześniejsze wykorzystanie.



Jakie te straty?
A no po to żeby zarobić - składając samemu nikt mi nie dorzuci jak w przypadku PPK i wpłat pracodawcy.
Z jednym się zgodzę - nie płacicie opłat za wcześniejsze wykorzystanie

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Paź 2020r. 12:57  
Cytuj
nikt nic za darmo wam nie da...jak nie zaoszzczedzisz w "skarpecie" to bank państwo znajdą sposób byś oddał im część tych oszczędności

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Paź 2020r. 02:38  
Cytuj
CYTAT
PPK są okej.
Przykład podam:
Zarabiasz minimalną krajową tj 2600 brutto
Na ppk zabiorą Ci 52 zł
Pracodawca dopłaci 39 zł
Wypłacając po miesiącu dostaniesz swoje 52 zł + 39-30%(to trafia na subkonto ZUS) = 52+27,30 = 79,3 zł

Czyli na plus jesteś 27,30 co miesiąc i to przy zarobkach minimalnych. W skali roku
Zawsze to darmowa kasa!


Darmowa kasa?co
Oby się tu ktoś nie zdziwił hojnym(hoojnym) ZUS-em.:szok:
Za 20 lat zmieni się rząd i przepisy.chytry
"Zajumają" połowę Waszej kasy na długi, jakie dał np. program 500 plus.
Na dowód jest to, co zrobił teraz (nie)rząd Kacora z prywatnymi składkami,a które przeniósł do ZUS-a.
Ot tak,pyk,pyk i dziura w budżecie załatana.potluczony
Od tego pobrali lichwiarską prowizję.Nie ma nic za darmo.mlotek

https://demot(...)erta-ZUS

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 481
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Paź 2020r. 09:42  
Cytuj
Ale co mnie obchodzi co będzie za 20 lat?
Ja już co miesiąc mam na koncie więcej niż przed ppk

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 1 Cze 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2020r. 10:07  
Cytuj
Dopóki rządzą pisiory można trzymać a póżniej kliknąć wypłać i u pracodawcy się wypisać z tego tworu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mix
mix
mix
Posty: 178
Dołączył: 13 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2020r. 10:10  
Cytuj
Jednym słowem widać że społeczeństwo przestało ufać,oraz nie ma żadnej pewności że tego nie rozkradną nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Paź 2020r. 10:32  
Cytuj
CYTAT
Dopóki rządzą pisiory można trzymać a póżniej kliknąć wypłać i u pracodawcy się wypisać z tego tworu.


A co pisory nie kradną? Zaraz zajmują resztki z OFE. Ustawa już jest.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 1 Cze 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2020r. 10:41  
Cytuj
Oni to stworzyli to pewnie nie ruszą, a ofe to 50% PO na stadiony i autostrady 2012r, a drugie 50% PIS na 500+, ta resztka to ochłapy na premię pewniesmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Paź 2020r. 10:51  
Cytuj
CYTAT
Jednym słowem widać że społeczeństwo przestało ufać,oraz nie ma żadnej pewności że tego nie rozkradną nie wiem


No niestety, POwcy ukradli cześć z OFE by załatać dziurę w budżecie. Teraz PiSiory kradną resztę z tego samego powodu. Tamci złodzieje dali możliwość zostawienia pieniędzy w OFE ale cześć przepadła. Ci złodzieje dają możliwość przeniesienia do IKE ale część przepadnie.

Trzeba być skrajnie naiwnym by nie powiedzieć niedorozwiniętym umysłowo by wierzyć, że ppk nie będzie rezerwą tworzoną na trudne czasy dla kolejnego rządu.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2020r. 11:08  
Cytuj
Przecież PPK to są pieniądze które będą inwestowane przez firmy, co za tym idzie będą napędzały gospodarkę. Sam Morawiecki powiedział że to będzie na korzyść ludzi i państwa. Jedynie właściciele firm będą niezadowoleni bo to dodatkowe koszty. Z OFE nie można było wypłacić kasy,a z PPK w każdej chwili. Więc jak rząd ten czy inny zacznie coś kombinować to można zabrać pieniążki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 8 Sie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2020r. 15:07  
Cytuj
ludzie się nigdy nie nauczą. Takie wały w TV pokazują, politycy kradną w biały dzień, non stop jakieś przewały finansowe żeby przykryć swój brak kompetencji i chęć utrzymania się przy korycie (rozdawanie pieniędzy na socjalne z pieniędzy pracujących)
A ludzie wesoło reagują na kolejne pomysły jak to rządzący chcą im zrobić dobrze i dać im jakieś pieniądze - HAHAHAHAHAHAHA ja po prostu nie wierzę w tą naiwność ludzi.
Można w każdej chwili wybrać pieniądze? Za banku niby też można wybrać w każdej chwili hahahaha - ups... Chyba że bank... ZAMKNIE KASĘ hahaha bo będzie np. ryzyko utraty płynności. Byle kryzysik i już "twoje" pieniądze mogą być pieniędzmi banku.

Ja nie mogę... Ludzie... serio..

PRZEKONAŁEM PolakazPolski20 do noszenia i skuteczności maseczek! W zasadzie sam się przekonał!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 481
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Paź 2020r. 00:01  
Cytuj
CYTAT
ludzie się nigdy nie nauczą. Takie wały w TV pokazują, politycy kradną w biały dzień, non stop jakieś przewały finansowe żeby przykryć swój brak kompetencji i chęć utrzymania się przy korycie (rozdawanie pieniędzy na socjalne z pieniędzy pracujących)
A ludzie wesoło reagują na kolejne pomysły jak to rządzący chcą im zrobić dobrze i dać im jakieś pieniądze - HAHAHAHAHAHAHA ja po prostu nie wierzę w tą naiwność ludzi.
Można w każdej chwili wybrać pieniądze? Za banku niby też można wybrać w każdej chwili hahahaha - ups... Chyba że bank... ZAMKNIE KASĘ hahaha bo będzie np. ryzyko utraty płynności. Byle kryzysik i już "twoje" pieniądze mogą być pieniędzmi banku.

Ja nie mogę... Ludzie... serio..



Podaj przykład banku który przestał wypłacać pieniądze z powodu " ryzyka utraty płynności"

Kasa z PPK jest tak w ogóle w funduszach inwestycyjnych a nie bankach

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Paź 2020r. 04:54  
Cytuj
CYTAT
[cytat]

Podaj przykład banku który przestał wypłacać pieniądze z powodu " ryzyka utraty płynności"


BS w Grębowie?chytry

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Paź 2020r. 06:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
ludzie się nigdy nie nauczą. Takie wały w TV pokazują, politycy kradną w biały dzień, non stop jakieś przewały finansowe żeby przykryć swój brak kompetencji i chęć utrzymania się przy korycie (rozdawanie pieniędzy na socjalne z pieniędzy pracujących)
A ludzie wesoło reagują na kolejne pomysły jak to rządzący chcą im zrobić dobrze i dać im jakieś pieniądze - HAHAHAHAHAHAHA ja po prostu nie wierzę w tą naiwność ludzi.
Można w każdej chwili wybrać pieniądze? Za banku niby też można wybrać w każdej chwili hahahaha - ups... Chyba że bank... ZAMKNIE KASĘ hahaha bo będzie np. ryzyko utraty płynności. Byle kryzysik i już "twoje" pieniądze mogą być pieniędzmi banku.

Ja nie mogę... Ludzie... serio..



Podaj przykład banku który przestał wypłacać pieniądze z powodu " ryzyka utraty płynności"

Kasa z PPK jest tak w ogóle w funduszach inwestycyjnych a nie bankach


Jeśli nie ma tam żywej gotówki to tym bardziej będą problemy z wypłatą.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 8 Sie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2020r. 21:02  
Cytuj
Polski Fundusz Rozwoju zaniepokojony bo ponad 60% osób wycofało środki z PPK. Ludzie zaczynają myśleć? Dotarło do nich że złodzieje nami rządzą?
Nie wierzę :szok:

PRZEKONAŁEM PolakazPolski20 do noszenia i skuteczności maseczek! W zasadzie sam się przekonał!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »