NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Co się dzieje z internetem od Multimediów?,
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2020r. 09:39  
Cytuj
Czy ktoś jeszcze ma ciągłe przerwy w dostawie internetu? Ja od kilku dni mam internet w kratkę. Może ktoś coś wie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2020r. 09:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2020r. 10:01  
Cytuj
Dzwoń do multimedii..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2020r. 15:33  
Cytuj
Ja mam cały czas. Ostatnio zauważyłem ale to od kilku miesięcy, że muszę co parę dni zresetować modem. Dawniej tego nie było. Najczęściej zdarza sieto wieczorami 20-22

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 17 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2020r. 15:46  
Cytuj
Na infolinii/czacie nie ma co liczyć na pomoc. Jedyna pomoc jaką mogą udzielić to restart modemu co zazwyczaj nie pomaga.polecam zamówić wizytę techniczną do skutku, potrafią przyjeżdżać parę razy nic nie robiąc nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 3 Lip 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2020r. 23:56  
Cytuj
Nie wiem co wam się dzieje jezyk U mnie działa dobrze. żadnych problemów. Może macie za stare te modemy ? Czas wymienić :-/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2020r. 10:20  
Cytuj
Ja miałem kiedyś awarie rozdzielacza sygnału, tak poprostu przestał działać i sygnał nie trafiał do routera, na telewizor sygnał był tylko internet padł, ich serwis tak ciężko było zorganizować, iż samemu to znalazłem i wymieniłem, warto sprawdzić podłączając na sztywno do routera sygnał, może jakieś połączenie jest słabe itp

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2020r. 10:45  
Cytuj
u mnie w mieszkaniu w tym pokoju co stoi ruter jest wszystko ok z internetem ale w pokoju obok ciagle zrywa sie polaczenie. nawet nie da sie glupiego neta w tel poogladac. nie wiem czy to wina modemu rutera czy slabego sygnalu z multimediow

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2020r. 10:57  
Cytuj
CYTAT
u mnie w mieszkaniu w tym pokoju co stoi ruter jest wszystko ok z internetem ale w pokoju obok ciagle zrywa sie polaczenie. nawet nie da sie glupiego neta w tel poogladac. nie wiem czy to wina modemu rutera czy slabego sygnalu z multimediow


Raczej wina słabego modemu. Wymień go, albo kup repeater to wzmocnienia sygnału, koszt około 70 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2020r. 10:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
u mnie w mieszkaniu w tym pokoju co stoi ruter jest wszystko ok z internetem ale w pokoju obok ciagle zrywa sie polaczenie. nawet nie da sie glupiego neta w tel poogladac. nie wiem czy to wina modemu rutera czy slabego sygnalu z multimediow


Raczej wina słabego modemu. Wymień go, albo kup repeater to wzmocnienia sygnału, koszt około 70 zł.


ok dzieki za info. korzystam z tego co dala multimedia ale chyba bede musial zmienic na jakis swoj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2020r. 11:08  
Cytuj
u mnie w całym domu jest taki sam zasięg, ale regularnie, od ponad tygodnia nie ma netu, to znaczy rwie sie około 9 i 16 i czesto okolo 20... Multimedia wymyśliła żeby przepiąć sie na kabel bo moga byc zakłócenia, ale bez jaj... to co na 1 osobe na kabel ma iść, poza tym widac na diodach, że to od nich przerwa jest, a oni, że u nich nie zauważyli przerw... i gadaj z nimi...

Chyba jedynym rozwiązaniem jest rozstać się z nimi, zwłaszcza, że nie ma dostarczonego takiego netu za jaki się płaci... rozumiem, że przy wifi gubi sie sporo ale na kablu tez sie nie uzyskuje tyle za ile sie płaci... nawet sie nie zbliza do tego... mam dość

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2020r. 14:31  
Cytuj
Ja mam telewizję od multimedii i proponowali mi dodatkowo internet za 1 zł miesięcznie. Ale jak poczytałem jakie problemy są z ich internetem to podziękowałem. Chociaż nie wiem z czego te problemy wynikają, bo u jednych działa net bez zarzutów, a u innych co chwilę jest coś nie tak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2020r. 14:03  
Cytuj
CYTAT
Ja mam telewizję od multimedii i proponowali mi dodatkowo internet za 1 zł miesięcznie. Ale jak poczytałem jakie problemy są z ich internetem to podziękowałem. Chociaż nie wiem z czego te problemy wynikają, bo u jednych działa net bez zarzutów, a u innych co chwilę jest coś nie tak.


kwestia jakie kable idą do bloku i do mieszkania...
nie wiem jak teraz, ale np zatorze było robione na światłowodach, więc tam net spoko i pakiety też inne niż np. na porębach..
tak jak np. u mnie było. stare kable miedziane, do mieszkania to samo... ile się owalczyłem z nimi to głowa mała... i non stop gadka, że to z pana routerem jest coś nie tak bo u nas wszystko ok...
zmieniłem na interblock i zero problemów....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2020r. 15:32  
Cytuj
CYTAT
Ja miałem kiedyś awarie rozdzielacza sygnału, tak poprostu przestał działać i sygnał nie trafiał do routera, na telewizor sygnał był tylko internet padł, ich serwis tak ciężko było zorganizować, iż samemu to znalazłem i wymieniłem, warto sprawdzić podłączając na sztywno do routera sygnał, może jakieś połączenie jest słabe itp


Chyba nie doczytales ze ma internet na karte

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2020r. 12:54  
Cytuj
Jest jakaś awaria internetu w multimedia? Już kolejny raz się to dzieje. A miałem okazję skończyć z nimi. Skusiłem się na niższe opłaty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2020r. 13:06  
Cytuj
u mnie też zrywa od kilku dni
po kilka minut, ale jednak wkurzajace to jak coś sie robi, oglada lub gra i wywali cię przed zapisaniem wyniku na 1 minute
mi zaproponowali zeby wpiać się kablem do laptopa... no wkurzyli mnie na strasznie... od kiedy net w domu używa 1 osoba na kablu??????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2020r. 18:05  
Cytuj
mam 600 Mbit
nie mam zastrzezen
na kablu
pobieranie 643
wysylanie 79
po mieszkaniu wifi
wzmacniacz wawlink 2.4/5g

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2021r. 23:22  
Cytuj
działa wam multimedia?

u mnie od 22 ani TV, ani internetu... osiedle centralne...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2021r. 08:20  
Cytuj
Wczoraj była przerwa w internecie. Dzisiaj chodzi bardzo słabo .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2021r. 08:33  
Cytuj
ja oglądałam do 2 w nocy tv i działało wszystko ale ja os poręby

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 26 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2021r. 08:48  
Cytuj
Mam umowę na 300 Mb a na kablu jak osiąga 80 to max, jakiekolwiek próby reklamacji nic nie dają. Tak że czekam do końca umowy i nigdy więcej tego dziadostwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2021r. 09:07  
Cytuj
mi własnie zostały 2 dni do konca umowy (wypowiedzenia umowy) ... tylko na co sie przesiaść?
u mnie nadal ani netu, ani tv... w tv cos jedynie strzela...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2021r. 09:37  
Cytuj
Jakość łącza internetowego poszybowała w dół, od momentu przejęcia przez Vectrę. Pracuję zdalnie i z deklarowanych 60-ciu megabitów, mam 10 a około południa 0,5 Mb.

Zmieniam dostawcę, jak tylko skończy mi się umowa.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2021r. 10:48  
Cytuj
Piszcie jakie macie propozycje zmiany bo wszyscy dużo obiecują do czasu podpisania umowy. Może już czas zmienić dostawę internetu a mam go od początku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2021r. 11:27  
Cytuj
CYTAT
Mam umowę na 300 Mb a na kablu jak osiąga 80 to max, jakiekolwiek próby reklamacji nic nie dają. Tak że czekam do końca umowy i nigdy więcej tego dziadostwa.


kabel z modemu prosto do komputera czy router?
jeżeli router to jaki model

co do internetu.
siedzę w interblocku 2 rok i awarii było tyle co kot napłakał. ostatnio z winy energetyki były dwie przerwy w ciągu dnia o których dowiedziałem się z meila bo nawet nie zauważyliśmy.
jeżeli coś już się działo to bardzo szybko usuwali usterkę a później meil z info co się działo i z przeprosinami.
nie to co w mm... trzy miesiące się kopać jak z koniem. neta nie ma a oni twierdzili, że wszystko ok. aż tu nagle telefon po weekendzie (na którym było widać, że coś robili) i info że naprawili usterkę (której przecież nie było)...

obecna prędkość 200/50 w ciągu dnia oraz małe pingi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 23 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2021r. 11:32  
Cytuj
Ostatnio, jak ktoś pytał o dostawce - a ja odradzałem multimedie, to zostałem mocno skrytykowany. Gdzie są Ci obrońcy?
Od kiedy Diana się tego "pozbyła" jest tylko gorzej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »