NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Renault Scenic, Szyberdach
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2020r. 23:33  
Cytuj
placzeplaczeMam problem ze swoim Renault Scenic 2002 po lifcie.
Posiada 2 szyberdachy, przedni i tylni, przedni od początku działa normalnie a tylni prawie w ogóle go nie używałem od momentu zakupu auta bo coś ciężko się otwierał i ostatnio w ogóle nie reagował na otwarcie więc postanowiłem go nie używać, pech chciał, że dziś zamykając przedni szyberdach niechcący nacisnęło mi się na przycisk od tego tylnego i zdążył lekko się unieść do góry zanim zorientowałem się, że to nie przedni i na tym koniec. Nie da się go już zamknąć a jest uniesiony na około 3 cm w położeniu gotowym do dalszego otwarcia. Próbowałem sprawdzić styki przy przycisku i są ok, przy próbie jego zamknięcia czy nawet dalszego otwarcia przygasa lekko światełko w kabinie co oznacza, że napięcie idzie do niego. Próbowałem też z pomocą kolegi siłą go wspomóc lecz nic to nie dało, rozebraliśmy nawet ten szklany dach i do niczego nie dało to dostępu. Zmuszony byłem zostawić auto w takim stanie zapychajać folią szparkę która jest uchylona, roleta ręcznie sterowana zasunięta i pytanie dla znawców tematu co dalej można zrobić by chociaż zamknąć to ustrojstwo bo jest ryzyko zalania auta ? placzeneutralny

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »