NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Rynek w Rozwadowie - rewitalizacja, dyskusja o rynku
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2020r. 07:49  
Cytuj
Czy ktoś ma jakieś info o postępach w temacie rewitalizacji?
Na necie dziś ciekawy artykół, idealnie pokazujący trendy w Polsce, jak klasycznie zepsuć rynek czystym betonem - https://noizz(...)/m5d21fw

Mam nadzieję, że u nas się uda tego uniknąć, w dodatku znacznie można obniżyć pewnie koszty, jak pozostawi się część zieleni.

Były jakieś artykuły o ponownym pochyleniu się miasta nad projektem, ale coś cisza w temacie, a Stalowa Wola dalej bez rynku/starego miasta prawdziwego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2020r. 07:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sie 2020r. 15:45  
Cytuj
Oby nigdy nie rewitalizowali ,bo to oznacza wycinke drzew ,a zamiast trawy beton.W całej Polsce tak robia wiec u nas może być taka sama betonoza .Ostatnio betonowali rynek w Parczewie wiec można sobie zobaczyć pomysły urzednikow.Na szczęście brak kasy na rewitalizacje.Jest nadzieja ze nie będzie rewitalizacji.co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 26 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2020r. 22:01  
Cytuj
CYTAT
Oby nigdy nie rewitalizowali ,bo to oznacza wycinke drzew ,a zamiast trawy beton.W całej Polsce tak robia wiec u nas może być taka sama betonoza .Ostatnio betonowali rynek w Parczewie wiec można sobie zobaczyć pomysły urzednikow.Na szczęście brak kasy na rewitalizacje.Jest nadzieja ze nie będzie rewitalizacji.co


Rewitalizacja musi tam jakaś być, bo bez tego z tego rynku nie będzie nic, dalsza degrengolada. Tak jak w linku, faktycznie w Polsce jest fatalna tendencja betonowania na potęgę i taki sam projekt był u nas, ale było coś gdzieś, że ludzie się sprzeciwili i Lucek wstrzymał prace i niby mieli zmienić projekt - ciekawe czy faktycznie tak jest, czy po prostu nie mają kasy na ten projekt by go dokończyć...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sie 2020r. 06:00  
Cytuj
Posprzątać, stare chodniki zastąpić nowymi, przepędzić pijusow którzy tam przesiadują od rana do nocy. Robią syf i atakują ludzi no i cygany, też są dobre ziółka, i będzie git. Ja to bym zajazd MKS jeszcze odświeżył.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2020r. 07:45  
Cytuj
CYTAT
Posprzątać, stare chodniki zastąpić nowymi, przepędzić pijusow którzy tam przesiadują od rana do nocy. Robią syf i atakują ludzi no i cygany, też są dobre ziółka, i będzie git. Ja to bym zajazd MKS jeszcze odświeżył.

Pijusy tam zostaną pewnie, bo by musiała by tam być betonowa patelnia, wtedy by zeszli, a dopóki są drzewka i krzaki, będą tam siedzieć (ale można ich gdzieś delikatnie "przesunąć").
Zajezdnia do kasacji (na jej miejscu placyk + fontanna), odświeżyć jak piszesz chodniki i alejki i dużo więcej tam nie trzeba (w co oni te miliony tam chcą pchać to nie wiem, chyba że jakieś instalacje grube podziemne). Bardziej to tam straszą jednak kamienice, więc jakieś ruchy zdecydowane w tą stronę potrzebne (ulgi, programy pomocy itp itd by to jak najbardziej odrestaurować). Mam nadzieję, że uda im się wyprowadzić ruch z rynku jak to planowali i mam też nadzieję, że to nie zabije jednak tego rynku jeszcze bardziej. Z 2-3 knajpki z parasolami na zewnątrz to moje marzenie, fajnie jakby w STW była możliwość pójść na "stare miasto" na piwkoumiech Już jest namiastka w postaci cukierni Jugo, pomarzyć można...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sie 2020r. 09:40  
Cytuj
Dokładnie, tam wcale nie trzeba wywalać milionów żeby to jakoś do ladu doprowadzić. Ale wiadomo, wyciąć wszystko w cholerę to projektant będzie miał ułatwiona robotę. Nie raz widziałem jak przejeżdżała policja i nie reagowała na grupkę żuli pijących na ławce. Cyganie też są niezłym problemem, te ich dzieci które po piaskach chodzą i terroryzują osiedle to już przeginka. Idą środkiem drogi, wydzierają się, wywracają pojemniki że śmieciami. Ich rodzice za to rozbijają się mercami z dużymi prędkościami. Kto mieszka w Rozwadowie i na piaskach to zna temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sie 2020r. 10:28  
Cytuj
Protestować zawczasu, nim wytną wszystko w pień!!!, a potem nasadza te śmieszne krzaczki i będą się chwalić jaka zieleń nastała, żałosne!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 10 Cze 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2020r. 10:34  
Cytuj
kierowcaBusa nie mieszkam w Rozwadowie ale w okolicy smiech2 znam te tereny dobze i zgadzam sie z tym co piszesz po co to odnawiec chyba tylko dla żuli ,i napisze poprawnie politycznie "Romów"tam mieszka naprawde garstka normalnych ludzi i raptem kilku przedsiebiorców którym jako tako idzie biznes

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2020r. 12:15  
Cytuj
Widziałem już podobny artykuł w lokalnym dzienniku, a dotyczył betonowania podkarpackich rynków. Znacznie trudniej zaprojektować coś z zachowaniem obecnego drzewostanu niż betonową patelnię ze strumykami, świecidełkami i małą architekturą. Miasta chcą też wyeksponować rynek i otaczające go budynki, żeby drzewa ich nie zasłaniały. Kolejny argument to imprezy plenerowe, a ostatecznie i tak odbywają się gdzie indziej. To chwilowa moda. Na zachodzie już się od tego odchodzi. Co z tego, że będzie efekt wow, jeśli nikt tam nie będzie chciał spędzać czasu z obawy o zdrowie. Projektujmy miasta dla ludzi, a nie na pokaz.

W Rzeszowie piłsudczycy na placu Wolności postawili pomnik Piłsudskiego na Kasztance i domagają się wycięcia drzew, bo marzy się im plac do defilad. Tylko protesty wstrzymały to barbarzyństwo. A kto protestował? KOD, bo już nawet ekolodzy zwątpili, że protesty cokolwiek zmienią. Skutecznie ocalili też wiele innych drzew.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2020r. 08:00  
Cytuj
CYTAT
Widziałem już podobny artykuł w lokalnym dzienniku, a dotyczył betonowania podkarpackich rynków. Znacznie trudniej zaprojektować coś z zachowaniem obecnego drzewostanu niż betonową patelnię ze strumykami, świecidełkami i małą architekturą. Miasta chcą też wyeksponować rynek i otaczające go budynki, żeby drzewa ich nie zasłaniały. Kolejny argument to imprezy plenerowe, a ostatecznie i tak odbywają się gdzie indziej. To chwilowa moda. Na zachodzie już się od tego odchodzi. Co z tego, że będzie efekt wow, jeśli nikt tam nie będzie chciał spędzać czasu z obawy o zdrowie. Projektujmy miasta dla ludzi, a nie na pokaz.

W Rzeszowie piłsudczycy na placu Wolności postawili pomnik Piłsudskiego na Kasztance i domagają się wycięcia drzew, bo marzy się im plac do defilad. Tylko protesty wstrzymały to barbarzyństwo. A kto protestował? KOD, bo już nawet ekolodzy zwątpili, że protesty cokolwiek zmienią. Skutecznie ocalili też wiele innych drzew.


Część drzew z głową (ale u nas to rzadkość) można wyciąć, by to wyglądało sensownie - ten rynek to takie połączenie rynku i parku, i chyba ten styl tu się sprawdza najlepiej. Zajezdnia do kasacji, wyprowadzić ruch (chociaż to może być wyrok dla pozostałych sklepów itp.) i na tym miejscu zrobić zgrabny plac z fontanną. No u nas Lucek chciał jak wszędzie, zrobić także tu placyk do okazyjnych spędów partyjno-religijnych, który potem by odstraszał bardziej niż zapraszał. Ja uważam akurat, że nie istotne ile ludzi z Rozwadowa by korzystało, to by miało służyć także reszcie miasta, bo przecież to jest dzielnica Stalowej a nie osobne miasto - na rynek w centrum miasta nie ma co liczyć, więc może tutaj coś się da ogarnąć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Sie 2020r. 16:12  
Cytuj
Nie wolno wycinac drzew w okresie legowym. Okres lęgowy trwa do 15 października . Wycinka 58 drzew na rynku w Parczewie https://www.dzien(...)337.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 28 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 15:27  
Cytuj
Podbijam temat z tego względu że na onecie pojawił się bardzo fajny artykuł.
CYTAT
Smażymy się na brukowanych "patelniach", miasta są zbyt uszczelnione. 7 przykładów polskiej betonozy
Rynek powinien służyć mieszkańcom i ich codziennym potrzebom. Niestety, przy remontach centralnych placów często myśli się, że lepiej wyciąć drzewa i w ich miejsce położyć kostkę lub kamień. Efekt jest taki, że w upalne dni na betonowych „patelniach” trudno wytrzymać dłużej niż kilka minut. A dodatkowo przy ulwach takich, jakie obserwujemy w ostatnich dniach, betonowanie kończy się zalaniem przestrzeni miejskiej. Do czego prowadzi szybki, nieprzemyślany rozwój polskich miast, pokazały np. wczorajsze podtopienia.
• W latach 70’ rynki w polskich miastach obfitowały w drzewa i zieleń. Niestety, na skutek zaniedbań, drzewa zaczęły kojarzyć się nam z czymś kłopotliwym. Zaczęto je wycinać
• Jan Mencwel, prezes Miasto Jest Nasze, nazwał to zjawisko betonozą
• Jaki jest smutny paradoks betonozy? Brak cienia i wszechobecny beton sprawia, że plac w letnie dni staje się bezużyteczny, a w zabetonowanych miastach sieci kanalizacyjne same nie dają sobie rady z odprowadzaniem wód opadowych
• Więcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl
We wtorek 22 czerwca na zachodzie Polski wystąpiły nawałnice z gradobiciami i ulewami. Ich efektem były chociażby podtopienia w Toruniu, gdzie woda zalała m.in. parking galerii handlowej Copernicus oraz wiadukt na ul. Traugutta. Takie sytuacje powtarzają się regularnie w polskich miastach, kiedy tylko spadnie więcej deszczu. Te zaś w wyniku zmian klimatycznych są rzadsze, ale znacznie bardziej ulewne. To nie wszystko. Szybki, nieprzemyślany i często źle pojmowany rozwój wielu ośrodków doprowadził do tego, że miasta zostały przesadnie uszczelnione.
Oto siedem spektakularnych przykładów #betonozy - choroby współczesnych polskich miast. Artykuł stanowi fragment reportażu multimedialnego #wysychamy, w którym przybliżamy problem suszy i zmian klimatu w Polsce. Wejdź na wysychamy.onet.pl i zobacz całość!
Dlaczego tniemy na potęgę?
W latach 60’ i 70’ w centrach polskich miast drzewa wypełniały każdy zakamarek, a trawniki stanowiły otulinę dla rynków, placów i skwerów. Wystarczy spojrzeć na PRL-owskie pocztówki, by zauważyć, ile zieleni było w naszej przestrzeni.
Jednak o drzewo trzeba zadbać, a na to przez lata nie było ani pieniędzy, ani pomysłu. Rajcy miejscy nie inwestowali w małą architekturę – nie stawiali ławek i śmietników, nie animowali życia na skwerkach. Zaniedbane drzewa zaczynały sprawiać kłopoty. Korzenie wybijały płyty chodnikowe, liście spadały na samochody. Bylejakość tamtych czasów doprowadziła do sytuacji, w której drzewa zaczęły kojarzyć się nam z czymś kłopotliwym.
ic dziwnego, że przy pierwszej możliwej okazji odpalano piłę i cięto równo z ziemią. Tą okazją był na przykład zastrzyk unijnych środków w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na wsparcie odnowy zdegradowanych obszarów w latach 2007-2013. – Nagle pojawiły się europejskie pieniądze na tzw. rewitalizację miast. Ryneczki faktycznie potrzebowały odświeżenia, niestety, ktoś stworzył wzorzec, według którego nowoczesna przestrzeń to betonowa “patelnia” – mówi Jan Mencwel, autor pojęcia #betonoza i aktywista miejski z „Miasto Jest Nasze”.
Grzegorz Piątek, krytyk architektury, autor głośnej książki “Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944 – 1949” twierdzi, że drzewa nie pasowały do miejskiej wizji prestiżu. – Przy remontach głównych placów i rynków myśli się o ich odświętnym funkcjonowaniu, a nie o codziennych potrzebach. Na pustym, twardym placu łatwiej zrobić festyn czy inny event. A to że na co dzień będzie nie do życia, nie ma znaczenia – przekonuje.

A tak może wyglądać rynek w rozwadowie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chcecie tego?
i komentarz mojego ulubionego YTbera z naszej wsi
https://youtu.be/kiD1bKYyPG0

zródło: https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/polacy-smaza-sie-na-brukowanych-patelniach-7-przykladow-betonozy/m5d21fw,3796b4dc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 20:27  
Cytuj
Muszę przyznac rację,że nasi bez radni sa dobrzy w wycince drzew i betonowaniu miejsca po drzewach .Glos mieszkancow sie nie liczy,bo nie tylko rowili rewitalizacje i zamieniali zielone rynki w miastach na betonowe place na ktorych nikt nie chce przebywac w czasie upalow.:szok:Glupota rzadzacych widoczna w wielu miastach wiec dlaczego u nas mialo byc inaczej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 21:16  
Cytuj
Ale tych opałów macie w ciągu roku ze ho ho.Mi sie te nowe rynki o wiele bardziej podobają i oby u nas byl podobny.Drzewa to sa w parku albo w lesie.Ja tam potrzebuje przestrzeń,nowoczesność i czystość.To co jest teraz bylo dobre za czasów Lubomirskich a nie teraz.I tak za duzo tych drzew pozostawili jak widze projekt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 26 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 22:48  
Cytuj
CYTAT
Ale tych opałów macie w ciągu roku ze ho ho.Mi sie te nowe rynki o wiele bardziej podobają i oby u nas byl podobny.Drzewa to sa w parku albo w lesie.Ja tam potrzebuje przestrzeń,nowoczesność i czystość.To co jest teraz bylo dobre za czasów Lubomirskich a nie teraz.I tak za duzo tych drzew pozostawili jak widze projekt.


Dokładnie, a dwa, ciekawe ilu z tych marudzących o drzewach, było kiedyś na tym rynku i delektowało się tym cieniem, bo 90% tam obecnych to żulerka, zakładam, że oni się tu jednak nie wypowiadają umiech
Ten rynek obecnie to w 1/3 i tak już goła ziemia bo jest zajezdnia, kawałek zajmuje plac zabaw, i tylko kawałek więcej zostanie wykarczowany i wykorzystany do czegokolwiek więcej niż miejsca do przesiadywania żulerki. Także dajcie siana płaczki, brakuje wam drzew to do parku, to ma być rynek gdzie można cokolwiek zorganizować, mogą pojawić się tam rodziny, oraz zdecydowanie doda uroku, bo na razie mamy coś co rynku nie przypomina (bardziej zapuszczony park i zdezelowana zajezdnia), i nikt kto mieszka w okolicy za tym co jest nie zatęskni (oprócz żulerki, bo zniknie im pewnie większość miejscówek).
Dziś widziałem roboty w końcu ruszyły, pierwsze drzewa wycięte, więc wkrótce mam dzieję, że to miejsce przestanie odstraszać, a kto wie, może będzie impulsem do dalszego odradzania się Rozwadowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 23 Cze 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 23:03  
Cytuj
A gdzie tam można usiąść na rynku? Ławki osikane lub zajęte przez żulerkę. Sam z chęcią bym posiedział na ławeczce ale wybaczcie - obnażanie męskich fajfusów i oglądanie sikania gdzie popadnie, nawet na środku chodnika, niestety skutecznie mnie od tego odciąga. Najczęściej zdarza się to w okolicach delikatesów, obok kiosku Ruchu, ale także przy placu dla dzieci. Zwrócenie uwagi nic nie daje, bo po tych ludziach, to spływa i nic sobie z tego nie robią. Co najgorsze, to coraz więcej kamienic wykupywanych jest pod socjale przez jednego z radnych, wiec tak łatwo pewnie nie pójdzie, bo to utrata dochodów od swoich ziomali.

Wg mnie spokojnie można nasadzić więcej drzew, a na środku rynku, wśród nich zrobić np. niewielką fontannę, gdzie z przyjemnością odpoczywaliby mieszkańcy. Klomb, który teraz znajduje się w centralnym punkcie popękanego asfaltu zajezdni, mógłby również znaleźć się w jej pobliżu a zajezdnię spokojnie można zmniejszyć (lub zlikwidować w przypadku puszczenia ruchu dookoła rynku).

Dajcie spokój już z tym betonowaniem wszystkiego i zadbajcie o drzewa i kwiaty. Te zdjęcia zielonych rynków w miastach są fantastyczne. Nawet we Wrocławiu, próbuje się pozostawiać jak najwięcej zieleni lub przywracać zielone tereny, ale tam rządzą świadomi i przyszłościowi ludzie. Czy naprawdę nasz prezydent chce się doczekać ksywy "Beton" ? Liczę na to, że może jednak się ogarnie i wspólnie z Rafałem "Łeb"-erem :-) wymyślą coś mądrego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 11:19  
Cytuj

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 13:15  
Cytuj
Idiotyczny filmik i debilny komentarz.Daj sobie gościu spokój z tym twoim stowarzyszeniem,drzewami na Rynku i nie wchodź tu w sentymenty.Udaj sie do parku nagrywać filmidła przyrodnicze.Co za kretyn.Te rynki które wymieniacie niby takie pustynie według mnie i większości jakich znam sa super zrobione właśnie taki powinien byc ten rynek.Oby.Paru leśnych ludzików sie tu udziela robia wrzask jakby cale miasto tak myślało.A jest zupełnie odwrotnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 15:18  
Cytuj
Ciekawe kto na tych rozgrzanych betonowych placach będzie siedział na ławeczce w pełnym słońcu dzisiaj a kto ucieknie do zacienionego parku. Wymień mi zalety tych nowoczesnych placów.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 15:37  
Cytuj
Ciekawe kto wytrzyma w poludnie na tym betonowym placu bez cienia pod drzewem?Menelstwo bedzie tam i tak przychodzic tylko wieczorem jak jest chlodniej.chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 17:32  
Cytuj
Ja te cztery upalne dni jakie nawiedzają Polske wytrzymam.W pozostałe jest raczej normalnie a nawet chłodno wiec po kiego mi tam drzewa i śmiecące liście?.W ogóle usprawiedliwienie obecność drzew na rynku bo upały w Polskich warunkach jest raczej śmieszne. Zapraszam w te upalne dni do parku umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 26 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 19:19  
Cytuj
CYTAT
Ciekawe kto wytrzyma w poludnie na tym betonowym placu bez cienia pod drzewem?Menelstwo bedzie tam i tak przychodzic tylko wieczorem jak jest chlodniej.chytry


Pewnie Ci sami co mieli nie wytrzymać w tym afrykańskim słońcu w parkach zabaw, na błoniach itp. umiech Tam też non stop wali słońce i dramat, ludzie normalnie umierają z gorąca umiech
Pewnie jakby zalesili park, to normalnie rodziny z dziećmi wyparły by z niego żulerkę - teraz było tam za mało drzew i dlatego tam nikt nie chodził, prawda?
Serio, jeszcze raz - czy ktoś z WAS płaczki był chociaż raz na tym rynku?
Mamy piękny park w Charzewicach, drugi koło muzycznej - jak ktoś chce iść do parku to sobie tam pójdzie, tu powstaje rynek i tam pójdą Ci co chcą iść na rynek (posiedzieć przy fontannie, placu zabaw czy na lodach itp. bo mam nadzieję, coś tam takiego będzie).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 19:25  
Cytuj
A czy fontanny i ławki wykluczają drzewa? Po co mam wybierać między parkiem a rynkiem skoro tu i tu można by było schować się w cieniu przed słońcem? Po co robić brzydką betonową pustynię? Takie straszne są te spadające liście z drzew?

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 19:42  
Cytuj
Widać tu hejterow z urzędu i wychwalaja te cuda rewitalizacji .Ta rewitalizacja jest po to zeby bylo jak na innych rynkach w Polsce czyli beton ,zero trawnikow,zadnych drzew i kilka lawek.Jak bedziemy miec drzewa w rynku to inni beda dziwnie na nas patrzyc,bo beton to nowoczesny rynek a nie zielony rynek. Park w Charzewicach jest daleko z buta malo kto pojdzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 30 Kwie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2021r. 19:49  
Cytuj
Nie wiem jak będzie wyglądała rewitalizacja, ale znając "mądrość" pisu i nienawiść prezydenta miasta do drzew, jestem pewny, że skończy się to betonozą. Swoją drogą, dlaczego władzom w Stalowej Woli przeszkadzają drzewa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »