NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Generalny remont,
Posty: 66
Dołączył: 19 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2020r. 16:32  
Cytuj
Witam ma ktoś ekipę do polecenia na generalny remont może ktoś ostatnio robił i by był w stanie mi powiedzieć ile go to wyniosło w przeliczeniu na metr lub po prostu na pomieszczenia?

Jeżeli chodzi o remont to generalny od instalacji wszystkich przez gładzie płytki panele nowe drzwi wewnętrzne i zewnętrzne (bez okien) itd mieszkanie 60m pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2020r. 16:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Sie 2020r. 21:30  
Cytuj
Średni standard, metraż ten sam. Ponad 2,5 tys/m2. Od stanu deweloperskiego, więc nie było prucia wszystkiego do gołej ściany, wymiany elektryki, poza jej przeróbkami. Także jeszcze tego typu prace podniosą koszt. Oczywiście w granicach rozsądku szukanie tego samego wyposażenia, gdzie to tylko możliwe aby było taniej. W przeciwnym razie doszłoby spokojnie jakieś 20%

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2020r. 21:53  
Cytuj
2.5 tysiąca za metr ze stanu deweloperskiego? Strasznie dużo mi się wydaje? Takie duże koszta robocizny? Mogę wiedzieć jakie ceny za poszczególne roboty wzięły ekipy albo jak była to jedna ekipa ile wzięła?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2020r. 23:14  
Cytuj
44m mieszkanie, remont poczawszy od wylewek, poprzez eleltryke, hydraulike, drzwi wejsciowe,kaloryfery + wyposazenie lazienki 60 000 tys zl, dodatkowo czywiscie kuchnia na wymiar + sprzet 25 000 tys zl Oczywiscie mozna zrobic taniej, ale teraz wynajem pieknie pracuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2020r. 23:21  
Cytuj
Masz wiadomosc na Priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Sie 2020r. 11:34  
Cytuj
CYTAT
2.5 tysiąca za metr ze stanu deweloperskiego? Strasznie dużo mi się wydaje? Takie duże koszta robocizny? Mogę wiedzieć jakie ceny za poszczególne roboty wzięły ekipy albo jak była to jedna ekipa ile wzięła?

To nie są koszty samej robocizny. Robota + wyposażenie. Ogolnie jak zrobisz tanim kosztem, niekoniecznie na wymiar, część pracy samemu to i w okolicach 1-1,5 tys /m2 się zamkniesz i też będzie umeblowane. Po prostu robione pod siebie. Co do kosztow roboty to rozrzut jest ogromny. Ogolnie za łazienke jak ma załóżmy 5 m2 zapłacisz około 5 tys zł. Reszta ściany, gładzie, malowanie było coś koło 20-22 zł/m2. Glazura, zależy jaka, ale też minimum 50 zł/m2. Panele możesz zamówić z montażem albo samemu, inaczej tez kilkanaście zł za m2. Elektryka, hydraulika swoją drogą. Zależy co do zrobienia ale jak to zsumujesz to 15 tys trzeba liczyć, żeby dało się w ogole wejść. Reszta, jakieś meble to już cena jest razem z robotą to ciężko rozgraniczyć. Możesz kupić pod wiaduktem kuchnie za 2-3 tys pewnie, albo zrobić na wymiar + jakieś sensowne agd i masz spokojnie 25-30 tys. Jak zaczniesz wymyślać to w malej kuchni 50 tys będzie problemem żeby się zamknąć. Generalnie nie ma sufitu. Zależy co chcesz i na co możesz sobie pozwolić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Lis 2020r. 15:10  
Cytuj
witam
Trochę nie w temacie ale blisko.


Czy kupowaliście ostatnio sprzęt agd z usługą wniesienia i montażu?

Wyrzuciło mi z koszyka usługę wniesienia i pani na infolinii euro agd poinformowała, że w dobie covida nie świadczą takich usług. Spotkaliście si z czymś takim. Jak inne sklepy podchodzą do tematu?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2020r. 15:39  
Cytuj
Dziwne to trochę, skoro kupując sprzęt np. kuchenkę gazową musi ją podłączyć ktoś z uprawnieniami. W media expert zaproponowali mi taką usługę pod warunkiem przedłużenia gwarancji do 5 lat. Skończyło się na wystawieniem sprzętu za drzwi magazynu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2020r. 16:37  
Cytuj
Kupowana kuchenka gazowa w nisku w Neonecie. Wnieśli, podłączyli i już.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2020r. 19:23  
Cytuj
Kupi mieszkanie do rymontu za 4500 zł + rymont 2500 zł już mamy 6 tys,
Na odsprzedaży tszeba tyż zarobkić i jeszcze jak kupione przed 5 laty to się płaci VAT od wsbogacenia 19 procent. Przydało by się też wyjść na swoje
na takiej transakcji.

4,5 tys metr rudery + 2,5 tys rymont mamy już 6 tys. Do tego zarobek na sieie i trzeba VAt ominąć i mamy niedługo cene za metr mieszkania w STW po generalnym rumoncie na sprzedaż po 9 - 10 tys zł :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Lis 2020r. 20:04  
Cytuj
CYTAT
Kupi mieszkanie do rymontu za 4500 zł + rymont 2500 zł już mamy 6 tys,
Na odsprzedaży tszeba tyż zarobkić i jeszcze jak kupione przed 5 laty to się płaci VAT od wsbogacenia 19 procent. Przydało by się też wyjść na swoje
na takiej transakcji.

4,5 tys metr rudery + 2,5 tys rymont mamy już 6 tys. Do tego zarobek na sieie i trzeba VAt ominąć i mamy niedługo cene za metr mieszkania w STW po generalnym rumoncie na sprzedaż po 9 - 10 tys zł :szok:


Wytrzeźwiej.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2020r. 10:50  
Cytuj
U mnie sama robocizna to około 40 000 na mieszkanie niecałe 50 m2. Generalny remont . Miałem wylewki, płytki gdzie chciałem , panele , podłączenie i termy i kuchanki ( fachowiec z uprawnieniami). Zdzieranie, szpachlowanie, malowanie, nowa elektryka plus dodatkowe gniazdka. Przeróbka chydrauliki pod dodatkowy zlew, podprowadzenie pod zmywarkę wody. Schowanie spłuczki w ścianę, montaż oświetlenia w całym mieszkaniu plus system oświetlenia led na czujnik ruchu dla dzieci w nocy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »