NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Sytuacja na Białorusi, Sytuacja na Białorusi
Posty: 91
Dołączył: 14 Lut 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 04:39  
Cytuj
Sytuacja na Białorusi
Jakie jest wasze zdanie na temat SytuacjI na Białorusi??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 04:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 247
Dołączył: 18 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 10:15  
Cytuj
Myślę, że Łukaszenko przegina zdecydowanie tym terrorem, cierpią niewinni ludzie. Docierają straszne zeznania ludzi którzy wyszli z wiezienia. Łukaszenko jest chory na władze i tak łatwo jej nie odda.

Z drugiej zaś strony twardą ręką trzymał Białoruś jako suwerenne państwo i nie dał se w kaszę dmuchać.

Jeśli odda władze to tylko historia pokaże co finalnie byloby lepsze do Białorusi.

Ale wątpię żeby to zrobił....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 10:31  
Cytuj
CYTAT
Myślę, że Łukaszenko przegina zdecydowanie tym terrorem, cierpią niewinni ludzie. Docierają straszne zeznania ludzi którzy wyszli z wiezienia. Łukaszenko jest chory na władze i tak łatwo jej nie odda.

Z drugiej zaś strony twardą ręką trzymał Białoruś jako suwerenne państwo i nie dał se w kaszę dmuchać.

Jeśli odda władze to tylko historia pokaże co finalnie byloby lepsze do Białorusi.

Ale wątpię żeby to zrobił....


myślę, ze nie wiesz o czym piszesz ..., znam kilku Białorusinów i opieram się na ich zdaniu, "niech Baćko żyje jak najdłużej w dobrym zdrowiu, bo jak go zabraknie to się zacznie taki meksyk jak na Ukrainie " koniec cytatu. A nasz rząd zamiast sie z nim dogadywać i wspólpracowac to jak zwykle wpier... sie nie tam gdzie trzeba i miesza .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 11:08  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Myślę, że Łukaszenko przegina zdecydowanie tym terrorem, cierpią niewinni ludzie. Docierają straszne zeznania ludzi którzy wyszli z wiezienia. Łukaszenko jest chory na władze i tak łatwo jej nie odda.

Z drugiej zaś strony twardą ręką trzymał Białoruś jako suwerenne państwo i nie dał se w kaszę dmuchać.

Jeśli odda władze to tylko historia pokaże co finalnie byloby lepsze do Białorusi.

Ale wątpię żeby to zrobił....


myślę, ze nie wiesz o czym piszesz ..., znam kilku Białorusinów i opieram się na ich zdaniu, "niech Baćko żyje jak najdłużej w dobrym zdrowiu, bo jak go zabraknie to się zacznie taki meksyk jak na Ukrainie " koniec cytatu. A nasz rząd zamiast sie z nim dogadywać i wspólpracowac to jak zwykle wpier... sie nie tam gdzie trzeba i miesza .


Oczywiście masz rację. Na Białorusi jest porządek nie to co na Ukrainie. Już widać jak się wjeżdża od granicy. Ta opozycja to taka niedorobiona grupa naiwniaków i nieudaczników liczy że przejmie władzę przy pomocy unii. Nie podoba mi się że polski rząd miesza się w nie swoje sprawy. Z Łukaszenką należy współpracować a nie zwalczać go. Na pewno wyszłoby to na dobre naszym przedsiębiorcom i Białorusi a Putin byłby w odstawce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 11:13  
Cytuj
CYTAT


Jeśli odda władze to tylko historia pokaże co finalnie byloby lepsze do Białorusi.

Ale wątpię żeby to zrobił....


Już historia pokazała jak nieudacznicy przejęli władzę w Polsce i zrujnowali całe państwo na lata. Niech się Białorusini uczą na naszych błędach i nie dadzą się wciągnąć w wojnę domową. Łukaszenka robi co może żeby się tam dobrze żyło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 11:16  
Cytuj
Polski i Litewski rzad domaga sie wpie..
.rdol za Bialorus. Lada moment, beda musieli poslac wojsko i wtedy za ta gadke po calej Europie, bedzie rzeznia na Polskich karabinierach. Kto by pomyslal, ze militarnie jestesmy az takimi Kozakami.. a Putin tylko czycha na okoliczne ziemie. Trump nam pomoze, owszem, ale tylko przez telefon. Tyle byl w stanie obiecac naszemu Prezydentowi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 247
Dołączył: 18 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 12:18  
Cytuj
Ale ja nie powiedziałam,że nie jestem za Łukaszenko umiech żal mi tylko tych ludzi, którzy są krzywdzeni przez tą całą sytuację.

W gruncie rzeczy, zgadzam sie, że nie wiedzą co czynią. Juz polacy mają swoją wywalczoną demokrację, a czasy z którymi walczyli okazują się naszym historycznym dobrem w porównaniu do tego cyrku, który mamy teraz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 12 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 12:53  
Cytuj
CYTAT


Juz polacy mają swoją wywalczoną demokrację, a czasy z którymi walczyli okazują się naszym historycznym dobrem w porównaniu do tego cyrku, który mamy teraz.


Ty tak na serio??? :szok: że historyczne dobro to PRL a teraz mamy cyrk?? Pamiętasz "czasy, z którymi walczyli"? Nie wierzę, że ktoś może tak myśleć...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 13:07  
Cytuj
A co, nie mamy cyrku? Co to jest w Warszawie, nie cyrk?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 247
Dołączył: 18 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 14:01  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Juz polacy mają swoją wywalczoną demokrację, a czasy z którymi walczyli okazują się naszym historycznym dobrem w porównaniu do tego cyrku, który mamy teraz.


Ty tak na serio??? :szok: że historyczne dobro to PRL a teraz mamy cyrk?? Pamiętasz "czasy, z którymi walczyli"? Nie wierzę, że ktoś może tak myśleć...


Ja akurat rodziłam się na 3 lata przed upadkiem PRL ale za to moi rodzice,dziadkowie, starsi znajomi wspominają to dobrze w porównaniu z tym, co się dzieje obecnie.

Człowiek niby nic nie miał ale nie musiał mieć wszysykiego bo najpotrzebniejsze rzeczy wyhodował samumiech
Nie było co kupić, ale każdy miał co jeść i był zdrowy.
Dzieci ubrane w to samo, bawiące się tym sam albo same że sobą.
Tak opowiadają osoby żyjące w tamtych czasach.
A teraz ? Będą Ci wmawiać ile to nie masz ile to rząd Ci nie dał, a tempy lud będzie się cieszyl w rzeczywistości mając całe g***o.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 14:52  
Cytuj
CYTAT


Ja akurat rodziłam się na 3 lata przed upadkiem PRL ale za to moi rodzice,dziadkowie, starsi znajomi wspominają to dobrze w porównaniu z tym, co się dzieje obecnie.

Człowiek niby nic nie miał ale nie musiał mieć wszysykiego bo najpotrzebniejsze rzeczy wyhodował samumiech
Nie było co kupić, ale każdy miał co jeść i był zdrowy.
Dzieci ubrane w to samo, bawiące się tym sam albo same że sobą.
Tak opowiadają osoby żyjące w tamtych czasach.
A teraz ? Będą Ci wmawiać ile to nie masz ile to rząd Ci nie dał, a tempy lud będzie się cieszyl w rzeczywistości mając całe g***o.



Oczywiście są ludzie, którzy zwyczajnie żyli i dostosowywali się to tego co było i czasy PRLu nie są im straszne. Niestety nie wszyscy mają takie same odczucia, bo idea komuny swoje a władza swoje.

Co do Białorusinów życzę im jak najlepiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 277
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2020r. 16:35  
Cytuj
Protesty w Białorusi to przede wszystkim większe miasta (Wilno, Grodno). Prowincja siedzi cicho bo jest im po prostu dobrze. Białorusini to nadal homo sovieticus bez żadnej tradycji państwowej - proszę wziąć pod uwagę, że taki twór jak Białoruś nigdy wcześniej nie istniał. Im u Batiuszki jest dobrze - daje pracę, stabilizację i bezpieczeństwo. Co ostatnio zwróciło moją uwagę to fakt, że w tych protestach i zadymach biorą przede wszystkim udział ludzie młodzi. Białoruś leży w rosyjskiej strofie wpływów więc pomimo głośnego gadania i piolenie o łamaniu praw itd świat nie zrobi tam niczego!

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2020r. 21:09  
Cytuj
No i jest.. Lukaszenko chwali sie rozmowami z Putinem, ktory lada moment wysle swoje wojska do powoedzmy tzw obrony. Nie odpowiada Lukaszence to co dzieje sie na terytoriach Polski i Litwy. Doigramy sie..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sie 2020r. 21:21  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Myślę, że Łukaszenko przegina zdecydowanie tym terrorem, cierpią niewinni ludzie. Docierają straszne zeznania ludzi którzy wyszli z wiezienia. Łukaszenko jest chory na władze i tak łatwo jej nie odda.

Z drugiej zaś strony twardą ręką trzymał Białoruś jako suwerenne państwo i nie dał se w kaszę dmuchać.

Jeśli odda władze to tylko historia pokaże co finalnie byloby lepsze do Białorusi.

Ale wątpię żeby to zrobił....


myślę, ze nie wiesz o czym piszesz ..., znam kilku Białorusinów i opieram się na ich zdaniu, "niech Baćko żyje jak najdłużej w dobrym zdrowiu, bo jak go zabraknie to się zacznie taki meksyk jak na Ukrainie " koniec cytatu. A nasz rząd zamiast sie z nim dogadywać i wspólpracowac to jak zwykle wpier... sie nie tam gdzie trzeba i miesza .


Oczywiście masz rację. Na Białorusi jest porządek nie to co na Ukrainie. Już widać jak się wjeżdża od granicy. Ta opozycja to taka niedorobiona grupa naiwniaków i nieudaczników liczy że przejmie władzę przy pomocy unii. Nie podoba mi się że polski rząd miesza się w nie swoje sprawy. Z Łukaszenką należy współpracować a nie zwalczać go. Na pewno wyszłoby to na dobre naszym przedsiębiorcom i Białorusi a Putin byłby w odstawce.


Gdyby tak myślano w Europie Zachodniej i w USA, w latach 80 ubiegłego wieku to nadal żylibyśmy w PRL.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Sie 2020r. 21:23  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Jeśli odda władze to tylko historia pokaże co finalnie byloby lepsze do Białorusi.

Ale wątpię żeby to zrobił....


Już historia pokazała jak nieudacznicy przejęli władzę w Polsce i zrujnowali całe państwo na lata. Niech się Białorusini uczą na naszych błędach i nie dadzą się wciągnąć w wojnę domową. Łukaszenka robi co może żeby się tam dobrze żyło.


Faktycznie, porównując Polskę z lat 80 i dziś to mamy Polskę w ruinie. Skąd się tacy biorą?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 16 Sie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2020r. 16:11  
Cytuj
Moje zdanie w tej sprawie jest takie:
Bialorusini od samego poczatku sa zwiazani z nami Polakami. Setki lat granice naszego kraju byly zmieniane ale lud tam mieszkajacu zawsze byl blisko zwiazany z RP . Pod wplywem Rosji narod ten zaczal oddalac od naszej wspolnej historii. Dlatego twierdze ,ze jednym z sposobow ponownego zblizenia naszych powiazan historycznych i kulturowych jest pelne otwarcie sie na ten narod tak by na rownych prawach jak my mogli tu przebywac , uczyc sie i pracowac . Takie dzialania pozwolily by do ponownego krzewienia polskosci na terenach wschodnich

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2020r. 17:06  
Cytuj
Andrzeju ty pewnie w latach dziewięćdziesiątych pod stół na stojąco wchodziłeś. Najnowocześniejsze na owe czasy zakłady sprzedawali za grosze. Dopiero po 20-tu latach zaczęliśmy stawać na nogi. Tak od dziesięciu lat sytuacja się poprawia. Właśnie stąd się tacy jak ja biorą bo w tym uczestniczyli i wszystko widzieli. Pod stołem czy na koniku bujanym nic nie widać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Sie 2020r. 18:00  
Cytuj
CYTAT
Andrzeju ty pewnie w latach dziewięćdziesiątych pod stół na stojąco wchodziłeś. Najnowocześniejsze na owe czasy zakłady sprzedawali za grosze. Dopiero po 20-tu latach zaczęliśmy stawać na nogi. Tak od dziesięciu lat sytuacja się poprawia. Właśnie stąd się tacy jak ja biorą bo w tym uczestniczyli i wszystko widzieli. Pod stołem czy na koniku bujanym nic nie widać.



Zakładasz, że jestem nielat i nie mam prawa do swojej opinii. Mylisz się. Pamiętam te super wydajne zakłady pracy, kolejki w sklepach, towar na kartki i pomarańcze na święta z bratniej Kuby smiech2
O samochodach na talony już nie będę pisał smiech2

Było cudownie. Teraz i dziesięć lat temu faktycznie byla i jest ruina.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 1 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2020r. 19:19  
Cytuj
Wybory na Białorusi były sfałszowane ponieważ wygrał Łukaszenka.
Trzeba wprowadzić tam demokracje jak w iraku, libii czy na ukrainie. Wtedy będzie ład i porządek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2020r. 19:38  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Andrzeju ty pewnie w latach dziewięćdziesiątych pod stół na stojąco wchodziłeś. Najnowocześniejsze na owe czasy zakłady sprzedawali za grosze. Dopiero po 20-tu latach zaczęliśmy stawać na nogi. Tak od dziesięciu lat sytuacja się poprawia. Właśnie stąd się tacy jak ja biorą bo w tym uczestniczyli i wszystko widzieli. Pod stołem czy na koniku bujanym nic nie widać.





Przeczytaj co ja piszę i nie odbiegaj od tematu. W szkole też tak na pytania odpowiadałeś?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2020r. 19:41  
Cytuj
CYTAT
Wybory na Białorusi były sfałszowane ponieważ wygrał Łukaszenka.
Trzeba wprowadzić tam demokracje jak w iraku, libii czy na ukrainie. Wtedy będzie ład i porządek


Też tak myślę, chcą zrobić rozpierduchę jak w tych krajach co wymieniłeś bo ktoś ma interes żeby zniszczyć kolejny kraj teraz w Europie. Putin na pewno nie pozwoli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2020r. 19:46  
Cytuj
CYTAT
Moje zdanie w tej sprawie jest takie:
Bialorusini od samego poczatku sa zwiazani z nami Polakami. Setki lat granice naszego kraju byly zmieniane ale lud tam mieszkajacu zawsze byl blisko zwiazany z RP . Pod wplywem Rosji narod ten zaczal oddalac od naszej wspolnej historii. Dlatego twierdze ,ze jednym z sposobow ponownego zblizenia naszych powiazan historycznych i kulturowych jest pelne otwarcie sie na ten narod tak by na rownych prawach jak my mogli tu przebywac , uczyc sie i pracowac . Takie dzialania pozwolily by do ponownego krzewienia polskosci na terenach wschodnich


Akurat w tym przypadku nie masz racji, nie będziemy dobrym wujkiem, już mamy kłopot z Ukraińcami, brakuje nam Białorusinów a kto kolejny. Rosjanie? Czy z innych republik?

Tak samo myślisz jak decydenci na zachodzie Europy a społeczeństwo cierpi bo się robi bajzel.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Sie 2020r. 20:43  
Cytuj
CYTAT


Przeczytaj co ja piszę i nie odbiegaj od tematu. W szkole też tak na pytania odpowiadałeś?


A co mam ci odpowiedzieć jak głupoty piszesz. Sprzedawali zakłady za grosze bo tyle były warte. Napisałem o ich świetnej wydajności. Zalewali naz towarem w każdej ilości. A spekulanci wykupywali towary i dlatego brakowało. I ty w to uwierzyłeś smiech2

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4953
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Sie 2020r. 21:38  
Cytuj
CYTAT
Moje zdanie w tej sprawie jest takie:
Bialorusini od samego poczatku sa zwiazani z nami Polakami. Setki lat granice naszego kraju byly zmieniane ale lud tam mieszkajacu zawsze byl blisko zwiazany z RP . Pod wplywem Rosji narod ten zaczal oddalac od naszej wspolnej historii. Dlatego twierdze ,ze jednym z sposobow ponownego zblizenia naszych powiazan historycznych i kulturowych jest pelne otwarcie sie na ten narod tak by na rownych prawach jak my mogli tu przebywac , uczyc sie i pracowac . Takie dzialania pozwolily by do ponownego krzewienia polskosci na terenach wschodnich


Tu masz rację.
To co dzieje się za naszą wschodnią granicą skończyłoby się podobnie jak na Ukrainie.
Alaksandr Ryhorawicz(Łukaszenko),były komsomolec, nie da sobie odebrać raz nadanej samemu sobie władzy.good
Były naczelnik "Pe-Gie-eRu".mlotek

https://demot(...)j-i-dzis

Nie chce skończyć jak ukraiński Janukowycz, a Putin nie pozwoli odebrać sobie Białorusi.zdegustowany

Zwany Baćką. zaklopotany
Drugi dyktator współczesnej Europy-zaraz po Putinie,ale przed Orbanem(tym węgierskim) i Kacorem- Made in Poland.
Erdogan się nie liczy.potluczony

Polski akcent...jezyk

https://demot(...)lepszych

A teraz europejski.smiech2

https://demot(...)s-trwala

Co na to Jarosław?chytry

https://demot(...)alomanem

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2020r. 22:22  
Cytuj
Łukaszenka tak rządził krajem że teraz sam boi się Putina. Białoruś jest słabym państwem, na Europę liczyć nie może to się podporządkowuje Rosji. Potrzebny jest ktoś kto się temu sprzeciwi..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »