NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Urząd Miasta Stalowa Wola Wstyd! Koszenie trawy,
Posty: 4
Dołączył: 6 Lip 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2020r. 09:48  
Cytuj
Dlaczego na najpiękniejszej i zabytkowej ulicy (Narutowicza-Dyrektorska) w Stalowej Woli nie jest systematycznie koszona trawa??Chcę zaznaczyć,że ten problem nie dotyczy tylko tego roku, w ubiegłych latach mieszkańcy musieli dzwonić do urzędników i przypominać o tym...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2020r. 09:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2020r. 10:24  
Cytuj
Teraz w miescie postawiono na łąki. Między blokami trawa nie jest koszona i nie tylko na Narutowicza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 6 Lip 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2020r. 10:47  
Cytuj
Wydaje mi się, że to nie jest kwestia zaaranżowania trawników kwiecistą łąką, bo jak napisałam problem ciągnie się od lat a wtedy nie było takich pomysłów.
Uważam, że o taką reprezentacją dzielnicę Stalowej Woli powinno po prostu się dbać.
Poruszając jeszcze temat kwiecistej łąki w mieście..ciekawe jak technicznie będzie wyglądała kwestia sprzątania po psiakach(bo to robię,chociaż już nie mam ochoty wchodzić w trawę po pas :-))...czyżby miasto zamierzało postawić nielegalną tablice typu "zakaz wyprowadzania psów"...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lip 2020r. 10:55  
Cytuj
sylwia ale ty masz dziecko problemy good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 6 Lip 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2020r. 11:41  
Cytuj
Zlopec dzieci to na innym forum... To jest między innymi po to żeby poruszać tego typu tematy. Jeśli cię nie interesują to po co tu wchodzisz? Wierz mi,że nie tylko ja mam ten "problem", ale większość mieszkańców tego osiedla.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2020r. 11:46  
Cytuj
Zieloni / NM lubią łąki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2020r. 11:54  
Cytuj
Bloki za Lotosem zarośnięte z każdej strony. Fatalnie to wygląda. Co roku spółdzielnia podwyższa czynsz uzasadniając to m.in. wyższymi kosztami utrzymania zieleni. Pięknie utrzymują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2020r. 12:19  
Cytuj
CYTAT
sylwia ale ty masz dziecko problemy good

Każdy ma swoje problemy według mnie Sylwia słusznie zauważyła tą drażniącą kwestię. Nie tylko ul Narutowicza jest zaniedbana ale reszta ulic i trawników w mieście również. W wysokich trawach bytują kleszcze i komary. Poza tym wygląda to jak na przedmieściach Bangladeszu. Wszystkie instytucje działają na pół gwizdka zasłaniając się tą śmieszną epidemią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 06:23  
Cytuj
CYTAT
Zieloni / NM lubią łąki


Koszenie na odpowiednią wysokość a zaniedbanie to dwie różne rzeczy. No ale to trzeba mieć coś miedzy uszami żeby to zrozumieć i nie pisać na zlecenie partii za pieniądze.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 21 Lut 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 07:52  
Cytuj
Estetyka estetyką ale są też alergicy.
W tym roku ogólnie i miasto i spółdzielnie mają problem z zadbaniem o tereny zielone na terenie miasta. Rok mokry, trawa rośnie jak szalona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 08:13  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Zieloni / NM lubią łąki


Koszenie na odpowiednią wysokość a zaniedbanie to dwie różne rzeczy. No ale to trzeba mieć coś miedzy uszami żeby to zrozumieć i nie pisać na zlecenie partii za pieniądze.


Odezwał się mędrzec. Może weźmiesz kosę i poćwiczysz zamiast pisać banały. Widziałeś kosę czy tylko na filmie u Pawlaka i Kargula? Potrafisz przejść jeden pokos i kosy nie urwać? Zaostrzyć i palców nie stracić?

Komuna wraca. Każdy czegoś chce a nic nie da w zamian.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 5 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 08:29  
Cytuj
CYTAT

Uważam, że o taką reprezentacją dzielnicę Stalowej Woli powinno po prostu się dbać.


W kwestii koszenia trawników tak samo jak na innych osiedlach.




CYTAT

Poruszając jeszcze temat kwiecistej łąki w mieście..ciekawe jak technicznie będzie wyglądała kwestia sprzątania po psiakach(bo to robię,chociaż już nie mam ochoty wchodzić w trawę po pas :-))...czyżby miasto zamierzało postawić nielegalną tablice typu "zakaz wyprowadzania psów"...


Jeżeli przyjmujemy, że kwieciste łąki są ogólnym dobrem - bo są , to mamy wspólny obowiązek dbania o nie. Nie niszczymy, nie deptamy, ogólnie szanujemy.
Miasto może postawić tablice informacyjną "szanuj zieleń".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 08:41  
Cytuj
Chodzi o retencję wody. Koszenie trawy wysusza glebę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 6 Lip 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 08:52  
Cytuj
Wczoraj dowiedziałam się przetarg na koszenie trawy został rozpisany tak, żeby firma która się tym zajmuje, kosiła trawę tylko 3 razy w roku...:szok:Czyli reasumując, jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze...Szkoda tylko, że miasto tworzy kolejne inwestycje, a nie jest w stanie należycie zadbać o podstawowe sprawy jakimi powinno być między innymi koszenie trawy w mieście.
Urząd Miasta nie pozdrawiam...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 11:55  
Cytuj
CYTAT
Wczoraj dowiedziałam się przetarg na koszenie trawy został rozpisany tak, żeby firma która się tym zajmuje, kosiła trawę tylko 3 razy w roku...:szok:Czyli reasumując, jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze...Szkoda tylko, że miasto tworzy kolejne inwestycje, a nie jest w stanie należycie zadbać o podstawowe sprawy jakimi powinno być między innymi koszenie trawy w mieście.
Urząd Miasta nie pozdrawiam...


mysle ze sa ważniejsze sprawy w niz koszenie traw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 12:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Zieloni / NM lubią łąki


Koszenie na odpowiednią wysokość a zaniedbanie to dwie różne rzeczy. No ale to trzeba mieć coś miedzy uszami żeby to zrozumieć i nie pisać na zlecenie partii za pieniądze.


Odezwał się mędrzec. Może weźmiesz kosę i poćwiczysz zamiast pisać banały. Widziałeś kosę czy tylko na filmie u Pawlaka i Kargula? Potrafisz przejść jeden pokos i kosy nie urwać? Zaostrzyć i palców nie stracić?

Komuna wraca. Każdy czegoś chce a nic nie da w zamian.


Chętnie, niech się zgłosi do mnie właściciel terenu. Dogadamy warunki i wykoszę co trzeba. O moje umiejętności nie musisz się martwić.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 12:23  
Cytuj
podczas ostatniej sesji Rady Miasta Nadbereżny mówił o koszeniu traw, że w mieście nie będzie kwietnych łąk, że będą trawniki koszone...
kleszcze, komary te sprawy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 827
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 12:50  
Cytuj
CYTAT

mysle ze sa ważniejsze sprawy w niz koszenie traw

Co to za argument? Miasto zarasta. To nieudolność naszych włodarzy, że tak się dzieje. Kwieciste łąki powinny być na obrzeżach a nie w centrum.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 4 Cze 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 12:50  
Cytuj
CYTAT
Chodzi o retencję wody. Koszenie trawy wysusza glebę.

Z przerwami od miesiąca padają deszcze smiech2

Anna C
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 13:18  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Chodzi o retencję wody. Koszenie trawy wysusza glebę.

Z przerwami od miesiąca padają deszcze smiech2


I takie podejście nazywamy ignorancją. Pomimo że padają deszcze gleba w Polsce jest wysuszona. To długotrwały proces i deszcz przez tydzień czy miesiąc tego nie zmieni. Objawem tego są m.in. ostatnie powodzie - obfity deszcz powoduje, że woda spływa bo nie nadąża wsiąkać.
Nasze rezerwuary wody możemy porównać do ... Egiptu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 5 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 14:55  
Cytuj
CYTAT
Kwieciste łąki powinny być na obrzeżach a nie w centrum.


W Krakowie czy Wrocławiu (i zapewne w wielu innych miastach) mieszkańcy widzą to inaczej. Czy w Stalowej jest gdzieś kwietna łąka zamiast trawnika ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 16:57  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
[cytat]Zieloni / NM lubią łąki



Chętnie, niech się zgłosi do mnie właściciel terenu. Dogadamy warunki i wykoszę co trzeba. O moje umiejętności nie musisz się martwić.


Dałeś gdzieś ogłoszenie, bo nikt nie wie o Twoich umiejętnościach. Raczej to petent przychodzi do inwestora.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 17:11  
Cytuj
Skąd pomysł, że ja zabiegam o wykonanie tej usługi?

To ty proponowałeś żebym wziął kosę.

Nie należy to do moich obowiązków ani hobby ale jak zostane poproszony to ewentualnie mogę wykonać usługę.

Ps. Petent do inwestora. Masz pojęcie :-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 12 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2020r. 21:07  
Cytuj
"Petent do inwestora" hehe.
Następny polskojęzyczny.
Koszenie miejskiej trawy to miejski obowiązek. Miasto jest po prostu do du..y zarządzane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »