NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Sikorski na prezydenta? , Sikorski na prezydenta?
Posty: 80
Dołączył: 14 Lut 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Maja 2020r. 14:51  
Cytuj
Sikorski kandydatem na prezydenta? "Poważnie to rozważę"
- Rozmawiamy dzień przed posiedzeniem zarządu PO, na którym ma to być omawiane; jeśliby powstała taka przestrzeń, to bardzo poważnie to rozważę - mówi Radosław Sikorski pytany, czy wystartowałby w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem w PO powinny się odbyć "szybkie prawybory".

Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje z kandydowania w wyborach prezydenckich - dowiedział się nieoficjalnie Onet.

Oczywiscie w jego zyciorysie jest kilka niejasnosci.

W czerwcu 1981 wyjechał do Wielkiej Brytanii w celu nauki języka angielskiego. Po pół roku, kiedy w Polsce wprowadzony został stan wojenny, wystąpił o azyl polityczny, który przyznano mu w 1982[3]. W Anglii podjął studia w Pembroke College Uniwersytetu w Oksfordzie. Był członkiem Klubu Bullingdona[4]. Po trzyletnim pobycie na tej uczelni ukończył studia, uzyskując tytuł zawodowy Bachelor of Arts (anglosaski odpowiednik licencjata) na kierunku PPE (Politics, Philosophy, Economics – politologia, filozofia, ekonomia)[5]. Później, zgodnie z tradycją, uniwersytet ten na wniosek Radosława Sikorskiego wystawił mu także dyplom Master of Arts[6][7]. W 1999 ukończył Wyższy Kurs Obronny na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Jak taki Sikorski mogl bez problemu Sikorski wyjechac na tak drogie studia w czasach PRL-u??

Jego żoną jest amerykańska dziennikarka i pisarka Anne Applebaum - pracujaca dla : The Washington Post - czyli gazety czesto atakujace Polske i Polakow za antysemityzm oraz II WS. Jakis czas temu Wikipedia przedstawiala zone Sikorskiego jako jedna z glownych redaktorow amerykanskiej gazety ale widac , ze chyba ktos wprowadzil pewne zmiany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »