NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Mieszkania,
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 08:56  
Cytuj
CYTAT


Kasę trochę mamy, działkę mamy też, i zamiast płacić jeszcze po min 500 zł czynszu miesięcznie za blok, to może zdecyduję się na dom na tej włanej działce, Tyle ile wynosi czynsz (500 zł) to wrzucę to w kredyt na 15 lat z ratą tylko 500 zł i pożyczę do 70 000 tys zł.

Tak to by razem było z 350 000 zł, plus działka, za to coś bym postawił małego.



Za te pieniądze domu nie wykończysz w przyzwoitym standardzie. Wiem , bo sama budowałam niedawno.
Ponadto musisz pamiętać , że wybudowanie domu to tylko część kosztów. Do tego dochodzi ogrodzenie, zagospodarowanie działki itp. itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 08:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 5 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 09:19  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Kasę trochę mamy, działkę mamy też, i zamiast płacić jeszcze po min 500 zł czynszu miesięcznie za blok, to może zdecyduję się na dom na tej włanej działce, Tyle ile wynosi czynsz (500 zł) to wrzucę to w kredyt na 15 lat z ratą tylko 500 zł i pożyczę do 70 000 tys zł.

Tak to by razem było z 350 000 zł, plus działka, za to coś bym postawił małego.



Za te pieniądze domu nie wykończysz w przyzwoitym standardzie. Wiem , bo sama budowałam niedawno.
Ponadto musisz pamiętać , że wybudowanie domu to tylko część kosztów. Do tego dochodzi ogrodzenie, zagospodarowanie działki itp. itd.


Wykończy jeśli potrafi sam coś zrobić. Wbrew pozorom można sporo zaoszczędzić budując systemem gospodarczym i szukać materiałów tańszych ( nie gorszych). Ceny na składach, sklepach i za same usługi budowlane różnią się znacznie tylko trzeba szukać i pytać.

Przed wyborem projektu warto się dobrze zastanowić jaki dom chcemy mieć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 09:49  
Cytuj
CYTAT


Wykończy jeśli potrafi sam coś zrobić. Wbrew pozorom można sporo zaoszczędzić budując systemem gospodarczym i szukać materiałów tańszych ( nie gorszych). Ceny na składach, sklepach i za same usługi budowlane różnią się znacznie tylko trzeba szukać i pytać.

Przed wyborem projektu warto się dobrze zastanowić jaki dom chcemy mieć.


Nam też się tak wydawało. Mąż prawie wszystko robił sam. Szukaliśmy najlepszych cen nie zaniżając jakości. I co? Pomimo tego, że w naszym kosztorysie wszystko zawyżałam o 20% to i tak środków nie wystarczyło. Oczywiście można było trochę taniej, ale to wiązałoby się ze znacznym obniżeniem standardu. Jak się buduje dom dla siebie, to mimo wszystko na jakości się nie oszczędza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 5 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 10:01  
Cytuj
CYTAT


Nam też się tak wydawało. Mąż prawie wszystko robił sam. Szukaliśmy najlepszych cen nie zaniżając jakości. I co? Pomimo tego, że w naszym kosztorysie wszystko zawyżałam o 20% to i tak środków nie wystarczyło. Oczywiście można było trochę taniej, ale to wiązałoby się ze znacznym obniżeniem standardu. Jak się buduje dom dla siebie, to mimo wszystko na jakości się nie oszczędza.



Niższa cena produktu nie musi oznaczać gorszej jakości. Oczywiście każdy ma inne gusta jeżeli chodzi o wykończenie, ale wydatki można mocno ciąć. Zamiast domu 150m2 można budować 100m2 i zamiast glazury po 100 zł można kupić tą po 50 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 10:18  
Cytuj
CYTAT



Niższa cena produktu nie musi oznaczać gorszej jakości. Oczywiście każdy ma inne gusta jeżeli chodzi o wykończenie, ale wydatki można mocno ciąć. Zamiast domu 150m2 można budować 100m2 i zamiast glazury po 100 zł można kupić tą po 50 zł.




Idąc tym tokiem myślenia, można wybudować zamiast domu 100 m2 to 60 m2, można kupić płytki po 25 zł ( bo takie też są dostępne).
Budowałeś dom w ostatnim czasie? Nie sądzę. Wielu kosztów nie da się przewidzieć na etapie projektowania i przygotowywania kosztorysu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 5 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 10:39  
Cytuj
CYTAT


Idąc tym tokiem myślenia, można wybudować zamiast domu 100 m2 to 60 m2, można kupić płytki po 25 zł ( bo takie też są dostępne).
Budowałeś dom w ostatnim czasie? Nie sądzę. Wielu kosztów nie da się przewidzieć na etapie projektowania i przygotowywania kosztorysu.



Budowałem i nadal buduje. Nigdy nie brałem żadnego kosztorysu pod uwagę.

Oczywiście, że wielu kosztów nie przewidzisz. Pisałem wcześniej jakie różnice na materiale budowlanym były w skali jednego roku.
Wcale nie trzeba kupować najtańszych płytek ale można poszukać takich by zadowolić własny gust i trochę zaoszczędzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 11:11  
Cytuj
CYTAT


To mieszkanie na ofiar katynia to masakra, 4800 zł za metr za taką ruderę do generalnego remontu ?. Gdzie ten kupiec, Ogólnie widzę że w agencjach opis jest wart 1.3 ceny mieszkania, Teraz widzę że większość kupowanych było na kredyt, czasy niepewne to i wysyp ogłoszeń na kupno i większa reklama bo nie ma chętnych... ... ...




Jeszcze w marcu spółdzielnia budownictwa na ofiar katynia, wystawiła na licytacji kawalerkę. Cena wywoławcza 81 tyś. zł. Przypuszczam że to jest ta sama kawalerka. Nie wiem za ile została sprzedana, ale przypuszczam że za mniej niż 100 tyś zł. Możliwe że kupiona ją tanio, wymieniona tylko okna i cena poszła w górę. Pewnie długo się nie sprzeda za tą cenę. Bo to jest przegięcie z ceną...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 11:24  
Cytuj
CYTAT


Budowałem i nadal buduje. Nigdy nie brałem żadnego kosztorysu pod uwagę.



Jeśli budujesz z bieżących dochodów, to możesz nie robić kosztorysu. Jęśli masz określoną sumę na wybudowanie domu tak jak autor postu i wiesz, że z bieżących dochodów za wiele nie dołożysz, to musisz sobie zrobić wstępny kosztorys, żeby się nie okazało, że wybudujesz dom w stanie surowym i nie masz za co go wykończyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 11:29  
Cytuj
CYTAT


Muszę podjąc dobrą decyzję, mieszkanie czy budowa domu.



Myślę, że to jest najważniejsza kwestia. Bo wiele zależy od tego, czego chcemy.
Ja zawsze marzyłam o swoim domku z dużym ogrodem i nie miałam takiego dylematu. Mam za to znajomych, którzy się wybudowali, bo uznali że w cenie mieszkania wybudują dom ( i tak się przeliczyli) a teraz żałują, bo trzeba dzieci wozić, bo znajoma nie lubi prac w ogrodzie itp.
Mieszkanie w bloku ma swoje plusy i minusy zarówno jak dom. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie , które minusy będą nam mniej przeszkadzać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 5 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 14:40  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Budowałem i nadal buduje. Nigdy nie brałem żadnego kosztorysu pod uwagę.



Jeśli budujesz z bieżących dochodów, to możesz nie robić kosztorysu. Jęśli masz określoną sumę na wybudowanie domu tak jak autor postu i wiesz, że z bieżących dochodów za wiele nie dołożysz, to musisz sobie zrobić wstępny kosztorys, żeby się nie okazało, że wybudujesz dom w stanie surowym i nie masz za co go wykończyć.



Zapewne warto to zrobić, ale ja odnoszę się do konkretnej sumy i uważam, że za tą kwotę można wprowadzić się do własnego domu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Maja 2020r. 09:04  
Cytuj
też chętnie kupie jakieś większe mieszkanie coś koło 4 pokoi ale ceny na ten moment są zawrotne. mam nadzieję że w końcu ceny spadną do realistycznych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2020r. 09:53  
Cytuj
Witam...

W okresie pandemii widzę że sprzedaż mieszkań strasznie zmalała, W ogłoszeniach jest 107 ofert sprzedaży !!!. Widać że ludzie w PL w Kaczystanie żyją jak w USA, na kredyt.... Niepewna stuacja na rynku pracy przez virusa to i sprzedaż spadła....W Stalowej jest też tak moim zdaniem że wiekszość młodzieży i ludzi stąd wyjeżdza i nie chcą w tym mieście mieszkać więc twierdzenie że brakuje ileś tam mieszkań to mom zdaniem też przesada....
Problemem raczej jest cena zaporowa z rynku wtórnego.... no bo 5500 czy 6000 zł za metr mieszkania (choćby miało na złoto pomalowane klamki) to trochę przesada - taka cena z rynku wtórnego to jest w Rzeszowie mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2020r. 11:45  
Cytuj
CYTAT
Witam...

W okresie pandemii widzę że sprzedaż mieszkań strasznie zmalała, W ogłoszeniach jest 107 ofert sprzedaży !!!. Widać że ludzie w PL w Kaczystanie żyją jak w USA, na kredyt.... Niepewna stuacja na rynku pracy przez virusa to i sprzedaż spadła....W Stalowej jest też tak moim zdaniem że wiekszość młodzieży i ludzi stąd wyjeżdza i nie chcą w tym mieście mieszkać więc twierdzenie że brakuje ileś tam mieszkań to mom zdaniem też przesada....
Problemem raczej jest cena zaporowa z rynku wtórnego.... no bo 5500 czy 6000 zł za metr mieszkania (choćby miało na złoto pomalowane klamki) to trochę przesada - taka cena z rynku wtórnego to jest w Rzeszowie mlotek



Płacą ci za sianie tej propagandy? Są mieszkania po 3400 za metr, wystarczy poszukać. Za drogo dla ciebie tutaj, to kup sobie w Rzeszowie. Przestań płakać, bo to już jest nudne...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2020r. 12:13  
Cytuj
Płacą ci za sianie tej propagandy? Są mieszkania po 3400 za metr, wystarczy poszukać. Za drogo dla ciebie tutaj, to kup sobie w Rzeszowie. Przestań płakać, bo to już jest nudne...

Jaka propaganda ?, to szczera prawda. A pani Kasandra to jakaś niespokojna i wybuchowa....


Jeśli chodzi o budowę domu. To te mieszczuchy z bloków co mają dwie lewe ręce mówią poźniej że koszt budowy domu 600 000 zł.... Za duży dom wyjdzie tyle jak nie mają działki,, do tego policzą całe ogrodzenie bo mają 2 lewe ręcę i sami nie postawią płotu (zapłacą firmie 20 tys lub więcej) podobnie ma się sprawa z ogrodem, sami nie zrobią ogrodu tylko zapłacą firimie (np 50 tys zł).... Te rzeczy to robię sam...... gorzej z kostką brukową ... ale dla chcącego nic trudnego.... można się nauczyć,,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2020r. 14:42  
Cytuj
Stachu, buduj, kupuj, rob co chcesz tylko nie lecz tu swoich kompleksów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2020r. 08:28  
Cytuj
CYTAT
Płacą ci za sianie tej propagandy? Są mieszkania po 3400 za metr, wystarczy poszukać. Za drogo dla ciebie tutaj, to kup sobie w Rzeszowie. Przestań płakać, bo to już jest nudne...

Jeśli chodzi o budowę domu. To te mieszczuchy z bloków co mają dwie lewe ręce mówią poźniej że koszt budowy domu 600 000 zł.... Za duży dom wyjdzie tyle jak nie mają działki,, do tego policzą całe ogrodzenie bo mają 2 lewe ręcę i sami nie postawią płotu (zapłacą firmie 20 tys lub więcej) podobnie ma się sprawa z ogrodem, sami nie zrobią ogrodu tylko zapłacą firimie (np 50 tys zł).... Te rzeczy to robię sam...... gorzej z kostką brukową ... ale dla chcącego nic trudnego.... można się nauczyć,,,,




jaki ci sie kmiotku Kaczystan nie podoba to jedź do dojczjandu tam jest raj dla takich jak ty.
Z tymi lewymi rękami to chyba inwalidów widziałeś bo z miasta ludzie niczym się nie różnią od tych ze wsi, wieśniaku ze słomą w butach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2020r. 23:31  
Cytuj
Stachu co z tego ze coś potrafisz jak i tak z gówna bata nie ukręcili ! Buduje dom i są wydatki stałe których nie przeskoczysz ! I bez urazy ale nie wyśmiewaj kogoś ze wydał 600 tys bo każdy buduje dom w jakimś standardzie ! Za średni standard to nie jest wygórowana cena umiech))) potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 78
Dołączył: 24 Gru 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2020r. 23:54  
Cytuj
Niedługo dojdzie do sytuacji, w której właścicielami mieszkań będzie wąska grupa milionerów, którym się poszczęściło w życiu bądź odziedziczyli majątek od przodków, a pozostali ciężko pracują na ich dochód pasywny. Czy naprawdę chcemy takiego modelu niewolnictwa?

Przypominam, że to rząd Prawa i Sprawiedliwości zlikwidował program Mieszkanie dla Młodych, który ułatwiał młodym ludziom zakup swoich własnych 4 kątów. Teraz rentierzy i spekulanci mają raj. Młodzi muszą wynajmować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2020r. 07:11  
Cytuj
Poszperałem w internecie - i rzeczywiście - program "MdM" został zlikwidowany, a "Mieszkanie +" raczej średnio pomaga...

Pamiętajmy jednak, że był lepszy program:

Program "Rodzina na Swoim" powstał za rządów PiS. Ekipa PO-PSL najpierw program bardzo ograniczyła, a potem zlikwidowała.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rodzina;na;swoim;-;rzad;przymierza;sie;do;likwidacji,69,0,617797.html

https://www.domiporta.pl/poradnik/1,126867,11649217,PiS_chce_przedluzyc_program__Rodzina_na_swoim_.html



http://www.rodzinanaswoim.net.pl/news-zmiany-i-koniec-programu-rodzina-na-swoim,15,1.html

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 16 Maja 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2020r. 07:57  
Cytuj
CYTAT
Poszperałem w internecie


Nie zapominaj, że PiS promował i był oburzony, gdy KNF chciał ukrócić kredyty w CHF. Kredyty, które rujnują wielu Polaków, bo banki oszukiwały z ryzykiem, które ze sobą niosły.
Duda miał zrobić porządek, o czym głośno mówił w kampanii 5 lat temu. I co? I nic, na pustych obiecankach się skończyło... frankowicze, to osoby, którym się coś chciało, brali życie w swoje ręce, pracowali i chcieli pójść na swoje. Tymczasem typowy wyborca PiSu to frustrat bez wykształcenia, któremu się nic nie chce, woli siedzieć na zasiłkach i narzekać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 11 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2020r. 14:09  
Cytuj
O czym ty człowieku piszesz? Jaka pomoc frankowiczom, z jakiej okazji??? Czy ktoś w bankach kazał im na siłę brać kredyty w obcej walucie, czy to we frankach, czy np. w euro?? Nikt normalny nie bierze kredytu w obcej walucie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2020r. 14:44  
Cytuj
Żadnej pomocy dla frankowiczów - cwaniaczków.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Maja 2020r. 14:48  
Cytuj
Teee, Mireczku. Katoliczkek i od cwaniaków innych bliźnich publicznie wyzywa? :szok:
Brzydzę się Tobą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2020r. 14:53  
Cytuj
O! Czortunio!good

Słuchaj...

Jakiś czas temu napisałeś, że w Polsce co roku umiera ponad 300 tyś osób na raka. Możesz podać źródło? potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Maja 2020r. 15:47  
Cytuj
100 tys. winno być. Oczywista omyłka pisarska, jeśli napisałem gdzieś 300 - źródło, Krajowy Rejestr Nowotworów.

Brzydzę się takimi obłudnymi katoliczkami, umoralniającymi innych jak mają żyć i postępować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »