NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Mieszkania,
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2020r. 08:49  
Cytuj
Stachu, nie ma przymusu posiadania mieszkania.
Chcesz- kupiuj, nie chcesz nie kupuj.
Chcesz mieszkac w Saragossie- prosze bardzo.
cchesz budowa dom- buduj.

Masz kompleksy ze brakuje Ci kasy i robisz wielkie halo.

Na szczescie komuna sie skonczyla i ceny mieszkan dyktuje wolny rynek, chociaz pisuary z lukrucjuszem na czele probuja przywrocic stary system

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2020r. 08:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2020r. 09:13  
Cytuj
Za to ty Subagazi jesteś Krezusem, odziedziczyłeś pewnie majątek w spadku lub na innych wałach się wzbogaciłeś jak wyłudzanie VAT - u, (może też miałeś firmę rodzinną co powstała w okresie transformacji i zatudniałeś za minimum krajowe lun niedużo wyższe) lub inne machloje robiłeś jak zwyżanie cen nieruchomości.

To województwo się wyludnia Stalowa Wola też, Jak nie obniżą cen to te pustostany będą stały i stały, A właściciele będą dalej wierzyli że nawet jak stoi to cena rośnie mlotekmlotekmlotek....... .... ... .. .

Mam kilku znajomych, w Krakowie drugi też w większym mieście.
Oboje mają działki od teściów i wolą stawiać dom pod wielkim miastem niż kupić kieszkanie za 8 000 zł za metr za stan developerski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Maja 2020r. 09:14  
Cytuj
CYTAT
Hpiszpan w Zaragozie pracuje krócej na metr mieszkania już wykończonego do zamieszkania niż mieszkaniec Stalowej Woli na pustostan do generalnego remontu. do tego Państwo Hipszańskie mniej opodatkuje prace. Państwo polskie jest z tektury i dykty....



aleś odkrył amerykę. W Polsce siła nabywcza pieniądza jest jedną z najmniejszych w Europie, wszystko kosztuje w stosunku do zachodu 2-3 razy drożej albo jeszcze więcej od wielu wielu lat. Ale spokojnie, ludzie dalej zagłosują, na tych który im dają. A pieniądze Państwo ma z kosmosu heh. Więc sumarycznie przez to dawanie wszystko staje się jeszcze droższe. Oczywiście jeśli wstrzelisz się w szufladkę i cokolwiek dostajesz, bo bardzo wielu się nie łapie, a płacić na to trzeba, bo państwo swoich pieniędzy nie ma ani złotówki..

Bazowe ceny mieszkań skoczyły po budowie kilku bloków i każdy swój staroć odnosi do nowej ceny bazowej, na to wpływu nie mamy. A jak w wykonczenie mieszkania ktoś włożył kolejne 100k (o ile remont jest remontem a nie podmalowaniem - bo takie mamy ceny w szczególności robocizny fachowców) to ktoś sobie to doliczy i za fajne mieszkanie możesz miec 350 -400k i to nikogo nie powinno dziwić. Mówienie, że w tych pieniądzach kupisz pod miastem działke, wybudujesz dom itp. Nierealne. Bo za jakis sensowny areał typu 10a mozesz miec juz 100k, Jeśli chodzi o stalową to na piaskach za sam trawnik zapłacisz wiecej. Widzialem kilka ogloszen i żadne nie taniej niz 12-15 tys za ar.
Jak juz siedzisz w Hiszpani to mimo kryzysu jak mówisz, będziesz miał lepiej niż tutaj na zielonej wyspie. Nie polecam Ci wracać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2020r. 09:43  
Cytuj
Mówienie, że w tych pieniądzach kupisz pod miastem działke.

Źle się zrozumieliśmy.

Działka za friko od teściów dostana pod miastem, nie kupowana.
Z kupmen to za drogo by było....

U mnie w Słonecznej Hiszpani super pogoda, jest słońce cool girl. A jak u was w Stalowej Woli ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2020r. 11:08  
Cytuj
Stachu klimatyzacja to nie luxus i nie ma co porównywać krajów w których są różne standardy ceny materiałów , działek itp. Długo musiał bym ci to tłumaczyć ! Kolejna rzeczą jest ile osób dostaje za free działkę pod miastem sciana Hehe odp. Nieliczni większość musi kupić tak jak ja ,jestem w trakcie budowy i te kwoty co podajesz ni jak się maja do rzeczywistości no chyba ze budujesz kurnik . Tańsza opcja jest zakup domu który powstał min 5 lat temu niż budowa nowego. Wracając do mieszkań w stalowej cały czas brakuje mieszkań nie buduje się tu apartamentowców tak jak w Rzeszowie ile powstało nowych praktycznie 0. Mam pytanie ile waszym zdaniem powinno kosztować mieszkanie 50m 2 które zostało wyremontowane za 90 tys?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2020r. 11:38  
Cytuj
Ja mam inne pytanie - po co remontować mieszkanie pod własny gust, poczucie estetyki, wymogi funkcjonalności i wymagania jakościowe a potem próbować je sprzedać za cenę z kosmosu?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2020r. 11:40  
Cytuj
CYTAT
Ja mam inne pytanie - po co remontować mieszkanie pod własny gust, poczucie estetyki, wymogi funkcjonalności i wymagania jakościowe a potem próbować je sprzedać za cenę z kosmosu?


Może żeby zarobić na odsprzedaży?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 5 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2020r. 11:56  
Cytuj
CYTAT
Tańsza opcja jest zakup domu który powstał min 5 lat temu niż budowa nowego.


Można by dyskutować.

Kupując taki dom akceptujesz obecny stan albo dokonujesz zmian - remont.
Drobny przykład - taniej jest położyć płytki ceramiczne na nowej ścianie niż kuć stare i kłaść od nowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2020r. 12:24  
Cytuj
Po pierwsze zapytałem jaka to powinna być cena ? Po drugie większość kupujących nie chce się bawić w remat lub nie potrafi ! Zreszta wziąć kredyt na mieszkanie które potrzebuje drugiego kredytu na remat ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2020r. 13:39  
Cytuj
Stachu ja sie po prostu nie podniecam rzeczami na ktore nie mam wplywu i nie biadole.
wolny rynek ktory dyktuje ceny to najlepsze rozwiazanie ze wszystkich.

Kazdy (lub jak widac prawie kazdy) ma swoj mozg i sam zdecyduje co woli- kupic mieszkanie, budowac dom, czy mieszkanie na zachodzie.

jesli uwazasz ze budowa domu jest takie proste to popytaj ludzi ktorzy dom stawiaja. musisz odjac sobie 3 lata zycia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 24 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2020r. 14:42  
Cytuj
CYTAT

weźmy jeden przykład np w Zaragoza (linków niestety nie mogę wklejać bo mi usuwa). I np mieszkanie za 200 000 Euro za 131 metrów... z roku 1984

Cena za metr to tylko lekko ponad 1500 Euro przy minimalnej krajowej około 1050 euro brutto miesięcznie.

Za minimalną wypłatę brutto w Hiszpanii kupisz 1050/1500 = około 0,667 metra mieszkania.

W Stalowej Woli za minimalną wypłatę brutto 2600/(4800 za metr) = 0,5400
metra mieszkania.

To są rozważania tylko teoretyczne, wynika z nich że za minimalną krajową
kupuimy w Zaragozie więcej mieszkania niż w Stalowej Woli. Należy do tego
dodać że to mieszkanie co znalazłem to było full wypas z klimatyzacją i wyglądało jak chotel 5 cio gwiadkowy... a mieszkanie w Stalowej Woli za cenę 4800 za metr to pustostan gdzie mogą spać bezdomnii w śpiorze.
W tym porównaniu Hipszania wyada na PLUS.

Należy też zauważyć że porównuję płacę brutto, W Polsce jest większe opodatkowanie pracy niż w Hiszpanii. W Posce z wypłaty zostaje nam około 70 % a w Hiszpanii z minimalnej zostaje około 84% wypłaty.




Stachu, za szałas w Somalii zapłacisz jeszcze mniejuśmiech

Wchodząc do tej Europy musimy pamiętać, ze tam są plusy dodatnie i ujemne. /Lech Wałęsa/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2020r. 13:49  
Cytuj
a tu ta sama perełka co pisałem na początku

http://stalo(...)d=598378

Ktoś chętny ? Blok przed II wojny swiatowej ?,

Pomogą nwet wziąść kredyt a tych czasach pandemii,

hihihihihi

lecę pierwszy kupować starocia ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2020r. 13:54  
Cytuj
lec lepiej leczyc swoje kompleksy.

poszukuje mieszkania, przeglada codziennie oferty, burzy sie sie go nie stac i mysli ze na forum cos zmieni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 417
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2020r. 14:02  
Cytuj
CYTAT
a tu ta sama perełka co pisałem na początku

http://stalo(...)d=598378

Ktoś chętny ? Blok przed II wojny swiatowej ?,

Pomogą nwet wziąść kredyt a tych czasach pandemii,

hihihihihi

lecę pierwszy kupować starocia ....


Ładnie z ceną zlecieli, jeszcze w marcu to mieszkania było wystawione za 359 tyś. Widzę że "ciepło" mają w agencjach, bo masowo wystawiają mieszkania na portalach z ogłoszeniami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2020r. 14:27  
Cytuj
Te mieszkania z Domina po pseudo remoncie, to totalny szrot.
Zrobione po łebkach i najtańszym kosztem, żeby ładne na zdjęciu było. Nawet podłogi potrafią być krzywe.
A piękna "płyta" to najtańsza płyta grzewcza za 400 zł.
Lodówki są w zabudowie - bo ino szafka jest, a lodówki brak.
Wszystko najtańsze i po łebkach. To są dwie krętaczki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 5 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2020r. 14:47  
Cytuj
Też takie widziałem położone metr płytek w przedpokoju ściany przemalowane na biało i po remoncie że ho ho tylko okna krzywe jak by drewniane od nowości czyli 40 lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2020r. 16:17  
Cytuj
Z przykrością musze was rozczarować ale ceny mieszkań nie poleca w dół cool girl z klików powodów np: w naszym kraju jak ktoś już raz podniósł cenę to już jej nie opuści będzie wolał poczekać rok może 2 ale i tak sprzeda za tyle ile chciał lub zawyży cenę żeby obniżyć a wam się to wyda okazja sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 417
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2020r. 18:21  
Cytuj
CYTAT
Te mieszkania z Domina po pseudo remoncie, to totalny szrot.
Zrobione po łebkach i najtańszym kosztem, żeby ładne na zdjęciu było. Nawet podłogi potrafią być krzywe.
A piękna "płyta" to najtańsza płyta grzewcza za 400 zł.
Lodówki są w zabudowie - bo ino szafka jest, a lodówki brak.
Wszystko najtańsze i po łebkach. To są dwie krętaczki.


http://stalo(...)d=598377

Tutaj chyba zabrakło im pieniędzy na remont, bo jedynie okna wymienili na plastykowe. Wołają 132 000 zł za kawalerkę 27 m, do remontu. Wychodzi prawie 4900 za metr. Ktoś tu chyba odleciał z ceną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2020r. 18:35  
Cytuj
To są najgorsze łajzy z nieruchmości w Stalowej. Unikajcie ich jak ognia. Wredne baby.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 417
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2020r. 18:40  
Cytuj
CYTAT
To są najgorsze łajzy z nieruchmości w Stalowej. Unikajcie ich jak ognia. Wredne baby.


Ja ogólnie odradzam wszystkich pośredników nieruchomości. Ceny zawyżone, stan mieszkań nijak nie ma się do ich opisu na stronach. Mój ulubiony zapis "mieszkanie wymaga lekkiego odświeżenia", gdzie faktycznie potrzebuje na już remontu. Albo mieszkanie umeblowane, stan dobry. A jak się okazuje to meble mają prawie 20 lat, lub więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2020r. 23:12  
Cytuj
mlotek"lec lepiej leczyc swoje kompleksy.

poszukuje mieszkania, przeglada codziennie oferty, burzy sie sie go nie stac i mysli ze na forum cos zmieni. "

Nie mam kompelksów za to z żoną mamy prawie 300 tys zł w gotówce,
A W kur wia mnie natomiast to że teraz mieszkania drożeją nawet po 20 tys zł rocznie, to jest połowa zarobku mojego w STW a jeszcze trzeba zyć.

Muszę podjąc dobrą decyzję, mieszkanie czy budowa domu.

Kasę trochę mamy, działkę mamy też, i zamiast płacić jeszcze po min 500 zł czynszu miesięcznie za blok, to może zdecyduję się na dom na tej włanej działce, Tyle ile wynosi czynsz (500 zł) to wrzucę to w kredyt na 15 lat z ratą tylko 500 zł i pożyczę do 70 000 tys zł.

Tak to by razem było z 350 000 zł, plus działka, za to coś bym postawił małego.

Tylko ja nie lubię pożyczać,smiech2, a tak na poważnie to w tych czasach i teraz przy pandemii praca niepewna, cięcia redukcje... i pożyczaj...

To mieszkanie na ofiar katynia to masakra, 4800 zł za metr za taką ruderę do generalnego remontu ?. Gdzie ten kupiec, Ogólnie widzę że w agencjach opis jest wart 1.3 ceny mieszkania, Teraz widzę że większość kupowanych było na kredyt, czasy niepewne to i wysyp ogłoszeń na kupno i większa reklama bo nie ma chętnych... ... ...

A zobaczcie to: nr 1

http://nieru(...)szkanie/

5300 zł za metr, bez mebli tylko wykończone, rok budowy 1955 czyli RUPIEĆ podpudrowany, jest nawet parkiet odrestaurowany, ale za taką cenę to się
puknijcie mlotekmlotek,

a to numer 2

http://nieru(...)5000-zl/

cena za metr to tylko 4500 zł za metr, do tego bez mebli, bez żyrandoli za to wiszą jakieś żarówki na kalbach a w korytażu goła biała sciana, A może jest żółta,,,, Ta cena i tak jest lepsza niż to z numerem jeden

Za to pazerność ludzka jest pokazana w sprzedaży mieszkania z ofiar katynia aż 4800 zł za metr za rupiecia do generalnego remontu, mlotek
mlotekmlotekgoodgood

Drodzy sprzedawy, ceny rosną w dużych miastach gdzie jest praca w korporacjach i wypłata po 7 czy 10 tys netto nikogo nie dziwli, i ludzie uciekają do dużych miast, te miasta ciągle zwiększają liczbę ludności...

W Stalowej Woli i okoliczych mieścinach młodzież ucieka, miasta się wyludniają, więc nie piszcie że tu brakuje mieszkań, bo pod tym względem jest lepiej niż w miastach wojewódzkich, Dużo też wpada mieszakań z rynku wtórenego bo ludzie wybudowali domy na wsiach i mieszkania mają na odpsrzedaż....

A jaka płaca jest w STW, spólki alumniowe płacą od 3000 netto, są też moim zdaniem jednostki co mają 3500 na rękę oraz więcej 5000 zł cz 7000 zł na rekę, to są liderzy zmianowi, brygadziści, pracownicy z dużym starzem oraz kierownicy... Są tez firmy co płacą po 2500 zł netto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2020r. 23:20  
Cytuj
w mieszakniu numer 2 co opisałem (to w linku jest cena 295 000 zł) a teraz po obniżce 279 000 zł czyli 16000 zł taniej.

A z obniżkami jest tak,,,

Załóżmy że spodnie kosztują 100 zł i się nie sprzedają, Sprzedawca robi więc trik marketingowy i wystawia etykietę: cena 199 zł jako stara i przekreslona a nowa cena po promocji 150 zł.... Kupujący mysli że kupił okazyjnie a sprzedający sprzedał drożej niż chciał bo cena była po 100 zł.

To jest tak jak pisał jeden forumowicz tu obniżka i do negocjacji a i tak chcą cię w wy dy mać...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2020r. 23:58  
Cytuj
I jeszcze jedna zależność którą znalazłem.

Partia PiS założona przez braci Kaczyńskich, przez Lecha i Jarosława. Jednyna partia która zdecydowała się dać program na dzieci, na te biedne dzieci i na te z bogatych domów, pratia co walczy z mafią VATowską, Jednyna partia która zauwazyła że Polska umiera i brak jest nowego pokolenia, Partia która działa aby ludziom i rodzinom żyło się lepiej....

Deweloperzy i inni pazerni w tym właściciele nieruchomości WYNIUCHALI że rodzice mają więcej pieniędzy w budrzecie domowym, że te dodatki socjalne 500 zł a czasami 1000 zł zamiast przeznaczyć na pociechy to mogą pojść na raty mieszkaniowe... Tak to jest wprowadzono 500 plus ceny nierychomosci poszły w górę, I jest to samo co było, przyrost naturalny coraz mniejszy, Polska ma jeden z najgorszych poziomów dzietnosci na świecie. To też przez rosnące ceny nierychomości

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 00:42  
Cytuj
CYTAT
I jeszcze jedna zależność którą znalazłem.

Partia PiS założona przez braci Kaczyńskich, przez Lecha i Jarosława. Jednyna partia która zdecydowała się dać program na dzieci, na te biedne dzieci i na te z bogatych domów, pratia co walczy z mafią VATowską, Jednyna partia która zauwazyła że Polska umiera i brak jest nowego pokolenia, Partia która działa aby ludziom i rodzinom żyło się lepiej....

Deweloperzy i inni pazerni w tym właściciele nieruchomości WYNIUCHALI że rodzice mają więcej pieniędzy w budrzecie domowym, że te dodatki socjalne 500 zł a czasami 1000 zł zamiast przeznaczyć na pociechy to mogą pojść na raty mieszkaniowe... Tak to jest wprowadzono 500 plus ceny nierychomosci poszły w górę, I jest to samo co było, przyrost naturalny coraz mniejszy, Polska ma jeden z najgorszych poziomów dzietnosci na świecie. To też przez rosnące ceny nierychomości



Mam nadzieję, że to sarkazm cool girl Jak tak to świetny goodgoodgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 28 Gru 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2020r. 01:14  
Cytuj
Ciezko sie czyta tych narzekajacych, sa lepsze miasta? Przeprowadz sie, jest lepszy kraj? Przeprowadz sie, za drogo wez sie za robote, albo mniej wydawaj, masakra jakas, zawsze bedzie ktos uprzywilejowany. Chcesz byc uprzywilejowany badz by Twoje dzieci byly uprzywilejowane wez sie za robote.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »