NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 17 18 19 20 21 22 23 ... » »»
Mieszkania,
Posty: 78
Dołączył: 24 Gru 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2021r. 23:22  
Cytuj
Poświąteczna prasówka

4 pokoje na 54 metrach. Nowy trend na rynku małych mieszkań

Deweloperzy coraz chętniej budują w Polsce "mikroapartameny". Eksperci zwracają jednak uwagę na inny trend - ze stosunkowo niedużych powierzchni "wyciska się" coraz więcej pokoi. Takie oferty są hitami sprzedaży.

https://www.wykop(...)ieszkan/

K. Piasecki: Rozumiem spis ludności, ale mieszkań? Czy ja jestem, za przeproszeniem, Obajtek?

Dostałem list. Lubię dostawać listy. Oczywiście elektroniczne też, ale te papierowe są już rzadkością, stąd moja radość. Wziąłem kopertę do ręki. Trochę mnie speszyło, że list nie był do mnie zaadresowany. Mało tego nie był adresowany do nikogo. Przypomniałem sobie piosenkę, śpiewaną chyba przez Piotra Szczepanika „wysyłaj choć puste koperty – niech myślę, że wciąż kochasz mnie”.

https://lifei(...)-obajtek

Ceny mieszkań rosną jak szalone. Tylko najem jest w (lekkim) kryzysie

Ostatni kwartał ubiegłego roku zakończył się wciąż mocnymi wzrostami na rynku nieruchomości. Zapał inwestorów może ostudzić kryzys na rynku najmu, ale za to popyt nakręca najniższe w historii oprocentowanie kredytów.

Rynek nieruchomości ma się w pandemii całkiem nieźle. Ceny mieszkań rosną jak szalone. Z raportu Expandera, firmy zajmującej się pośrednictwem finansowym, i aplikacji Rentier.io wynika, że w IV kwartale ubiegłego roku ofertowe ceny mieszkań były o 7,7 proc. wyższe niż rok wcześniej.

https://wybor(...)kim.html

Ceny mieszkań. To zakupy gotówkowe ciągną je w górę

https://bizne(...),5039599

Ceny mieszkań podbijane przez nowe inwestycje

Prognozy zakładały, że w tym roku ceny mieszkań mogą pójść w górę o około 5 proc. Tymczasem w Gdańsku i Wrocławiu tylko w marcu podskoczyły o ponad 3 proc. Jeszcze droższy Kraków goni Warszawę.

https://www.wykop(...)estycje/

Ciężkie czasy dla właścicieli mieszkań. Dochody z najmu spadły nawet o 25%

Miniony rok nie był łaskawy dla osób zarabiających na wynajmie mieszkań – spadek cen najmu oraz mniej osób szukających nowego lokum sprawił, że w największych miastach ich dochody spadły nawet o 25 proc. I nie zanosi się na to, żeby sytuacja miała ulec poprawie.

Skandaliczne wypowiedzi prezesa Cracovii

"Generalnie powinniśmy oficjalnie przejść na model szwedzki"

Szwecja zapłaciła cenę.

https://naszk(...)zwedzki/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2021r. 23:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2021r. 23:57  
Cytuj
CYTAT
600 tys za 150 metrów wychodzi - 4000 zł za metr domu,

a wielka płyta już po 6 tysi chodzi a wróżycie że bedzie jeszcze drożej,,,good do tego czynsz i podwyżki co roku, jednyny plus tego badziewia z prlu z wielkiej płyty lub tych nowszysch teraz budowanych to
jest to że próbują je nazywać apartamentami goodgood,,

W środku standard na najwyższym poziomie, remont generalny, klatcha schodowa stara, a na zewnątrz podpidrowana stara wielka płyta, i nazywane apartamentem mlotek



Juz Ci powiedzialem ze powierzchnai zabudowy a powierzchnia uzytkowa domu to co innego ale widocznie jestes strasznei ograniczony i masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem szkoda czasu na Ciebie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 30 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2021r. 10:46  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
600 tys za 150 metrów wychodzi - 4000 zł za metr domu,

a wielka płyta już po 6 tysi chodzi a wróżycie że bedzie jeszcze drożej,,,good do tego czynsz i podwyżki co roku, jednyny plus tego badziewia z prlu z wielkiej płyty lub tych nowszysch teraz budowanych to
jest to że próbują je nazywać apartamentami goodgood,,

W środku standard na najwyższym poziomie, remont generalny, klatcha schodowa stara, a na zewnątrz podpidrowana stara wielka płyta, i nazywane apartamentem mlotek



Juz Ci powiedzialem ze powierzchnai zabudowy a powierzchnia uzytkowa domu to co innego ale widocznie jestes strasznei ograniczony i masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem szkoda czasu na Ciebie


Jakie aktualnie ceny mieszkań w Stalowej Woli, mieszkanie ok. 50m2. Gdzie najspokojniejsza dzielnica?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2021r. 18:49  
Cytuj
Już ten balon pęka,, obok mojej budowy większość działek wyprzedana, ludzie uciekają z bloków, Zamiast kupić mieszkanie na osiedlu prestiżowym czytaj Kalinka przy Hucie,,,, to uciekają w budowę małych domków, Jeden ma kase z zagranicy, drugi sprzedał nieruchomość w PL lub usiłuje sprzedać (czytaj mieszkanie) i uciekają w budowy domów,,,, często cena działki 10 000 tys za ar ich nie osstrasza ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Maja 2021r. 19:03  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
600 tys za 150 metrów wychodzi - 4000 zł za metr domu,

a wielka płyta już po 6 tysi chodzi a wróżycie że bedzie jeszcze drożej,,,good do tego czynsz i podwyżki co roku, jednyny plus tego badziewia z prlu z wielkiej płyty lub tych nowszysch teraz budowanych to
jest to że próbują je nazywać apartamentami goodgood,,

W środku standard na najwyższym poziomie, remont generalny, klatcha schodowa stara, a na zewnątrz podpidrowana stara wielka płyta, i nazywane apartamentem mlotek



Juz Ci powiedzialem ze powierzchnai zabudowy a powierzchnia uzytkowa domu to co innego ale widocznie jestes strasznei ograniczony i masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem szkoda czasu na Ciebie


Jakie aktualnie ceny mieszkań w Stalowej Woli, mieszkanie ok. 50m2. Gdzie najspokojniejsza dzielnica?


W Stalowej Woli nie ma dzielnic.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Maja 2021r. 09:38  
Cytuj
najspokojniejsze dzielnice to tam gdzie mieszka duzo osob starszych np ofiar katynia czy wyszynskiego tylko dla mlodych moze byc wrecz za spokojnie bo starszym osobom wszystko przeszkadza nawet jak przypniesz rower w odpowiednim miejscu to jest awantura bo dziadek tam od lat przypina i to jego miejsce jest !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2021r. 10:27  
Cytuj
https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,27078664,pis-przyznaje-polki-nie-rodza-przez-nasza-polityka-rodzinna.html?disableRedirects=true#s=BoxOpImg6


Polki nie rodzą wystarczająco dużo dzieci,,,

A gdzie mają mieszkać ?, na 60 metrach w blokowisku trójki bachorów nie pomiescisz w komfortowych warunkach, z rodzicami to aż 5 osób na 60 metrów,

Za komuny mieszkania były duże i tanie i były dla szarego ludu, dla Ludu pracy, górników, stoczniowców, hutników, odlewników, Dla szarej masy...

Teraz mieszkania służą jako instrument spekulacyjny, służą do handlu, do kupowania na podnajem, do zarabiania i do ciągłej wartości wzrostu nieruchomości, Jako lokata kapitałuuuuu....

Ta bańka już pęka, widać to po budowie ilosci nowych domów,,,, dużo ludzi buduje co z bloku ucieka, i wyprzedaje własne M

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2021r. 07:07  
Cytuj
Stachu.. spokojnie taniej juz nie bedzie... plac ten wynajem i wyluzuj.. z twoim tokiem rozumowania, nie bedziesz miec nawet kawalerki 24 m2 o budowie domu zapomnij, bo ceny materialow poszybowaly do gory niektore o 100 % nawet. Tak wiec moim zdaniem.. odpusc, albo gadaj, ale tylko sam do siebie. Moderatorzy usunce ten watek, bo wprowadza niepotrzebny zamet.. i jak go widze, mysle - Stachu i jego zale.. i mam odruchy wymiotne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2021r. 17:28  
Cytuj
Plagmo,, uspokój się,

Ceny materiałów idą w górę to i ja wiem, przkonałem się to na własnej budowie,

Jak chcesz to możesz mieszkać nawet w szopie na sztachety, jest woloność wyboru, można mieszkać, w domu, w bloku, w szałasie, na wynajmie i pod mostem,

A tu masz jak chce mieszkać większość:

https://gratk(...)u/14682/

W domu chce mieszkać większość, a nie w bloku,

I teraz jest boom na działki budowlane, sam się dzisiaj dowiedziałem że w tym roku jest o 40 procent więcej pozwoleń na budowę niż rok temu,

Jak myslisz z czego to wynika, ze spokoju w domu,

Ponadto dużo ludzi sprzedaje mieszkanie i a za zdobyty pieniądz wykańcza obok domu, płoty, kostki, podjazdy,,,,,,

A co się stanie jak nie będzie kupców na te bloki ??, skoro cały czas budują i w Stalowej też bdują a ludzie uciejają z bloków w domy,,,

Odpowiedź: będą stały puste,,,, i bez najemców,,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 1 Marz 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2021r. 17:51  
Cytuj
Zawsze jak widzę temat o cenach mieszkań wiem, że zaraz przyjdzie Stachu1234 i będzie zaklinał rzeczywistość. Stasiu kochany - założyłeś temat ponad rok temu. Jakbyś wtedy kupił to małe mieszkanko dzisiaj byłbyś do przodu o jakieś sto tysięcy. Niejaki Mirek777 wtórował, żebyś czekał bo ceny pójdą mocno w dół. Potem pisałeś jakieś kłamstwa, że kupiłeś, ale nie do końca.........Teraz się budujesz........Też nie do końca..........

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2021r. 18:16  
Cytuj
Slikamu jeden, Pewne mieszkania od tamtego roku są nie sprzedane, wystawione są za tą samą cenę już rok to co mi piszesz ślikamu jeden że o 100 000 zł wiecej kosztuje,,,mlotekmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 1 Marz 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2021r. 18:30  
Cytuj
Stachu1234 - spróbuj to samo napisać jeszcze raz. Po Polsku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2021r. 21:43  
Cytuj
Szkoda reagowac na tego goscia.. nie wiadomo o co mu chodzi, co on chce osiagnac... jakies zale ma do swiata.. nie wiem, nie wiem ;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 247
Dołączył: 4 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2021r. 09:50  
Cytuj
CYTAT
Już ten balon pęka,, obok mojej budowy większość działek wyprzedana, ludzie uciekają z bloków, Zamiast kupić mieszkanie na osiedlu prestiżowym czytaj Kalinka przy Hucie,,,, to uciekają w budowę małych domków, Jeden ma kase z zagranicy, drugi sprzedał nieruchomość w PL lub usiłuje sprzedać (czytaj mieszkanie) i uciekają w budowy domów,,,, często cena działki 10 000 tys za ar ich nie osstrasza ....


I bardzo dobrze, niech ludzie się budują, będą lepiej mieszkać, ktoś zarobi na budowie. Same pozytywy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 9 Wrz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2021r. 08:34  
Cytuj
6 tysięcy złotych za metr kwadratowy mieszkania w Stalowej Woli to jakiś mało śmieszny żart. Natomiast nic nie zapowiada, aby cokolwiek miało się poprawić. O ile w dużych miastach wojewódzkich takie ceny aż tak bardzo nie dziwą bo idą w parze z różnej maści możliwościami zawodowymi, rozwojowymi, z obszerną infrastrukturą, o tyle w takich pipidówkach to jakieś nieporozumienie. Nieporozumienie, lub jak kto woli, odpowiedź rynku na obecną sytuację ekonomiczno-polityczną. Pozostaje współczuć tym, którzy mają przed sobą zakup własnego "M" w najbliższej przyszłości, nie mówiąc już o tej dalszej a zazdrościć optymizmu tym, którzy mówią, że to bańka spekulacyjna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2021r. 11:00  
Cytuj
Orientujecie się czy w Kalinie od początku cena za m2 była na poziomie 6400 zł/m2?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2021r. 11:50  
Cytuj
Stachu patrzył stachu pamięta, było po 5600 zł za metr, teraz jest więcej ponieważ ceny stali poszły dużo w górę oraz ceny styropianu, Developer nie może stracić więc podnosi ceny.

Przypuszczam też że do tej ceny metra mieszkania wlicza się balkon, Policzcie cenę mieszkania wraz z balkonem / tarasem to wyjdzie z 5500 za metr...

Jak ukończą projekt to cena będzie 7500 za metr wraz z tarasem lub balkonem bo taka jest iiflacja ...:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2021r. 12:03  
Cytuj
W Rzeszowie są mieszkania w stanie developerskim na sprzedaż za 5600 za metr, budowane kilka miesiecy i kilka lat temu za tańsze materiały...

Jadą na mnie na forum, że piszę że budowa domu lepsza niż te apartamenty,

Mając działkę i pół miliona stawiasz dom, good, większa powierznia i jest OK a te apartamenty ciasne i bardzo bardzo drogie :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Cze 2021r. 12:27  
Cytuj
nie mam dzialki i nie mam 500 tys to co mam zrobic ?
skoro nie moge kupic mieszkania jak sugeruje stachu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2021r. 12:32  
Cytuj
CYTAT
Stachu patrzył stachu pamięta, było po 5600 zł za metr, teraz jest więcej ponieważ ceny stali poszły dużo w górę oraz ceny styropianu, Developer nie może stracić więc podnosi ceny.


Niedawno przekonywałeś nas, że ceny już będą tylko spadać - z uwagi na demografię i nasycenie rynku. cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2021r. 12:47  
Cytuj
Na rynku wtórnym już są spadki, nie ma kupca to i cena leci 20 tys w dół,
mimo to i tak cena jest wyższa niż 3 lata temu ale już niższa niż rok temu,
Pisze do rynku wtórnego,,,,good.

Jeszcse kilka lat góra 10 to tak to pier @@@@@ lnie że same pustostany będą good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2021r. 23:18  
Cytuj
Stachu piszesz takie głupoty ze nie chce się tego czytać po pierwsze mieszkanie np: 50m2 w dobrym stanie można kupić za 260 tyś czyli to nie jest 500 tyś które ma wystarczyć na budowę domu 150m2 chyba kurnika Zakup działki w ST lub najbliższej okolicy to przy dobrych układach zostanie ci 350 tys ii tak dalej!!! Nie każdy lubi mieszkać w domu bardzo dużo ludzi woli mieszkanie lub apartament znam takie osoby które po roku mieszkania w domu wróciły do mieszkania z prostej przyczyny WYGODY nie interesuje ich nic Płaca tylko rachunki a jak masz dom masz obowiązki mlotek:mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2021r. 00:21  
Cytuj
"znam takie osoby które po roku mieszkania w domu wróciły do mieszkania z prostej przyczyny WYGODY"

No tak od dawna mówią że mieszkańcy bloków to balkoniarze z lewymi rekami do roboty,

Trawy nie skoszą, płotu nie pomalują, remontu sami nie zrobią bo nie potrafią, odśnieżanie to też obowiązek,

Często w tych małych kuchniach 1,5 na 3 metry obiadu też nie ugotują tylko zamawiają. haha Jak Francuskie Pieski umiechumiech good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2021r. 01:08  
Cytuj
CYTAT
Nie każdy lubi mieszkać w domu bardzo dużo ludzi woli mieszkanie lub apartament znam takie osoby które po roku mieszkania w domu wróciły do mieszkania z prostej przyczyny WYGODY


Kurczę, znam dziesiątki osób, które się wybudowały i nie wyobrażają sobie życie w mieszkaniu, ale w drugą stronę - szczerze ani jednej. Naciągane to mocno umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2021r. 09:48  
Cytuj
Wychodzi na to ze mało osób znasz lub nie wiesz! ja w bliskim sąsiedztwie mam 2 osoby które sprzedały dom i kupiły mieszkanie twierdząc ze tak będzie wygodniej ! Nie każde mieszkanie jest małe niewygodne bez windy i słychać sąsiadów sciana i gdy by tak było jak twierdzisz apartamentowce nie powstawały by jak grzyby po deszczu potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 17 18 19 20 21 22 23 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »