NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Mieszkania,
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2020r. 18:13  
Cytuj
CYTAT
Co masz na myśli ,,szukali pomocy za granicą''??? Tu nie chodzi tylko o dobry fach. Nie samą pracą człowiek żyje. Ani tu atrakcji, ani niczego. Taki zabite dechami małe miasto, z którego większość ,,normalnych'' zwiała do innych miast lub za granicę.


A co mają duże miasta, czego nie ma Stalowa?? Różne miasta mają różne atrakcje. Jak się chce oderwać od codzienności to się wyjeżdża z miasta.
Napisz mi, jakich atrakcji brakuje Ci w Stalowej i okolicach, a co jest w każdym większym mieście?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2020r. 18:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2020r. 19:11  
Cytuj
mniej wiecej od 20 lat mowi sie ze ceny mieszkan spadna i spadna.

a one tylko rosna i beda rosnac.

wiecie czemu? bo brakuje ciagle w PL ok 1 mln mieszkan a wielka plyta wiecznie stac nie bedzie.

Ceny beda doazyc do europejskich chyba ze zadziala efekt nizu demografinczego sprawi ze zainteresowania nie bedzie.

W Krakowie i Wroclawiu 25 - 30 % transakcji zakupowych do Ukraincy, takze marzcie dalej o niskich cenach ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2020r. 19:54  
Cytuj
scianagoodgoodmieszkanie 50 metrow rozlorzone na czesci pierwsze

cena za metr 4,8 netto za 50 metrów = 240 000 zł

Porównanie:

budowa ścian:

materiał na metr kwadratowy ściany kosztuje 100 zł z zaprawą
praca murarza za metr około 30 zł robocizna
tynk z materiałem 30 zł

Razem metr ściany kosztuje 160 zł

na takim mieszkaniu ścian będzie około 3 metry wysokość x 7 długość x 4 boki = 84 metry kwadratowe
84 * 160 zł = 13500 zł

tyle samo mamy scianek działowych tj 84 metry ale uwaga buduje się je z cienszego pustaka więc cena metra przez to
będzie niższa z drugiej strony (i to dosłownie) trzeba je otynkować z dwóch stron więc cenę zostawię tę samą z robocizną

13500 zł

same sciany są warte 13500 zł + 13500 zł = 27 000 zł

Dwa razy strop plus ocieplenie na zewnatrz to w uproszczeniu koszt scian z tynkiem razy 2 tj. 54 000 zł

Mamy już za wszystkie ściany stropy tj 27000 + 54000 = 81 000 zł za stan deweloperski.

Dadajmy do tego okna instalacje i będzie z 100 000 zł za stan deweloperski, Reszta to działa oraz bardzo wysoki
zysk sprzedającego.

dla porównania podam że budowa garażu na 2 auta na własnej działce nie kosztuje z 50 000 zł a wy wyceniacie
te zagrzybiałe apartamenty do remontu na 200 000 czy 250 000 zł za 50 metrów. Masakra.

Zobaczcie po ile chodzą mieszkanie w Tarnobrzegu czy Sandomierzu, lepszy standard niż w STW widać że to nie mieszkania na handel lecz sprzedawane od długoletniego właściciela i są za 50 - 60 tys tańsze za całość. I nie piszcie że tam nie ma pracy bo w Stalowej jest w aluminiowej niedoli
gdzie się tyra w pocie czoła i traci się zdrowie.

Cena za metr od 3 000 do 3500 zł za mieszkanie w Tarnobrzegu

Powtarzam Garaż na 2 auta większy niż mieszkanie kosztuje mniej niż 50 000 zł a wy za stan rudery chcenie 4800 zł za metr. Czytałem Artykuł że Polacy niezdrowo się nakręcili wyceniając wielką płytę z PRL i to bardzo niezdrowo, W STW dawniej mieszkało z 70 000 ludzi dużo stąd się wyprowadziła to jakim cudem brakuje mieszkań ? ? ?

Piszesz jeden że wielka płyta stać nie będzie to dlaczego wyceniają takie mieszkania 50 letnie na 4 800 za metr ???. sprzeda walący
się blok z wadami konstrukcyjnymi i nabytymi po takiej cenie ? i WYDYMA kupującego ?.co

Drugi piszesz że powracała emigracja i kupuje co się da jak leci, znam takich co powracali ale nie dali się zrobić w konia, nie kupili
od agencji, kupili tanio o nawet sami odremontowali aby było taniej i aby nie dać zarobić Handlarzom.smiech2

A ty 3 ci trzymaj sobie te 40 sci kilka metrów dla dzieci, Stara buda przy ruchliwej ulicy lub torach kolejowych pewnie będzie groziła wyburzeniem jeszcze pokilku latach, na pewno będzie miała brudną elewację od spalin i zanieczyszczeń a ty bedziesz się upierał że jej cena stale rośnie sciana good.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2020r. 20:21  
Cytuj
CYTAT

Powtarzam Garaż na 2 auta większy niż mieszkanie kosztuje mniej niż 50 000 zł a wy za stan rudery chcenie 4800 zł za metr. Czytałem Artykuł że Polacy niezdrowo się nakręcili wyceniając wielką płytę z PRL i to bardzo niezdrowo, W STW dawniej mieszkało z 70 000 ludzi dużo stąd się wyprowadziła to jakim cudem brakuje mieszkań ? ? ?




Zawsze możesz wybudować sobie taki garaż i w nim zamieszkać. Bo po co łazienka czy ubikacja, wystarczy blaszany garaż bez ogrzewaniagood. A jak nie pasuje, to kup sobie działkę i wybuduj dom. Skoro piszesz że ceny w Stalowej są przesadzone, to kup gdzie indziej, co Ci stoi na przeszkodzie??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mix
mix
mix
Posty: 178
Dołączył: 13 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2020r. 20:56  
Cytuj
Zaczekajcie chwile ceny mieszkań się zatrzymały ,zaczynają budować dwa nowe bloki ,w planach osiedle Leśna. Normalne że stare rudery zaczną tanieć bo każdy woli nowe goodA pośredników w Stalowej więcej niż mieszkań to normalne że chcą jak najwięcej zyskać umiech Radze z ich usług rezygnować przecież Notariusz robi robotę cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2020r. 21:08  
Cytuj
"Zawsze możesz wybudować sobie taki garaż i w nim zamieszkać. Bo po co łazienka czy ubikacja, wystarczy blaszany garaż bez ogrzewaniagood."

Takie słowa to są od naganiaczy że taniej już nie będzie i już trzeba kupować,,, bo taniej nie będzie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2020r. 21:15  
Cytuj
Tak tyra się w aluminiowym obozie w pocie czoła ale zarabia się tam 3,5- 4 tys/ miesiąc. A raczej zarabialo bo teraz wszystkie PREMIE zabrali I dodatki.Ale za jakiś czas wszystko wróci z powrotem do normy I znów takie zarobki będą.Zreszta nawet za małe jak na tą pracę tam....ALE DO RZECZY...TAKICH ZAROBKÓW NIE MA I NIE BYŁO W TBG I SANDOMIERZU.I WLASNIE DLATEGO TU W STALOWEJ CENY MIESZKAN SA TAKIE A NIE INNE...A CO TOBIE NIE ODPOWIADA PRACA W ALUMINIOWYM ZAKLADZIE??? TO IDŹ DO URZEDU,KORPORACJI,NAJLEPIRJ ZAŁÓŻ WLASNA FIRME.TROCHE SZACUNKU DLA LUDZI CIEZKO TAM PRACUJACYCH. SWIATEK,PIATEK I NIEDZIELE.JA CHYLĘ CZOŁA...BO PARE OSÓB STAMTAD ZNAM. Mając na myśli ludzi ciężko PRACUJACYCH NIE CHODZI O KIEROWNIKOW,ZMIANOWYCH CZY KOORDYNATOROW NIE WIADOMO NAWET OD CZEGO I PO CO....AAA OD BRANIA WYPLATY I DRAPANIA SIE PO JAJACH.WAZNE ZE 7 Z PRZODU NS KWITKU.JA TAKICH POZNALEM.Z MALYMI WYJATKAMI.ALE TO OSOBNY TEMAT

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2020r. 22:30  
Cytuj
jeszcze raz mowie- jak ktos chce wystawic rudere nawet za 100 tys zł za m2 to ma do tego prawo.
nie chcesz- nie kupuj, ale nie kompromituj sie takimi tekstami, bo jestes chetnym na kupno, ale siana nie ma.
buduj dom, jesli to takie latwe i tanie albo ten garaz ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2020r. 08:07  
Cytuj
CYTAT


Zobaczcie po ile chodzą mieszkanie w Tarnobrzegu czy Sandomierzu, lepszy standard niż w STW widać że to nie mieszkania na handel lecz sprzedawane od długoletniego właściciela i są za 50 - 60 tys tańsze za całość. I nie piszcie że tam nie ma pracy bo w Stalowej jest w aluminiowej niedoli
gdzie się tyra w pocie czoła i traci się zdrowie.

Cena za metr od 3 000 do 3500 zł za mieszkanie w Tarnobrzegu



Nie rozumiem. Jak uważasz, że mieszkanie w Tarnobrzegu jest lepsze i tańsze to kup sobie tam. Po co ten lament. Ceny mieszkań od kilku lat idą w górę w każdym mieście. W Warszawie przebiły już 10 000 tys/m2. Wynika to z faktu nie tylko popytu, ale tez rosnących zarobków. Jeszcze 3 lata temu można było pomarzyć o zarobkach 5 tys. na rękę. W tej chwili dla wielu osób to standard.
Ceny nieruchomości kształtuje rynek, a nie realna wartość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2020r. 09:08  
Cytuj
To może inaczej. Żyje się lepiej niż 10 lat temu ? czy nie. Owszem zarobki poszły - 1,5 do 2 - razy w górę ( moje też) a ceny życia (w tym mieszkań) i codziennego życia też poszły od - 1,5 do 2 - razy w górę. Moim zdaaniem jest podobnie jak dawnej.

Fryzjer dawniej 10 zł dziś 15 zł
mięso drobiowe za 1 kg 10 zł dziś 17 zł
Paliwo w normie bez zmian przed Pandemią
Papieroswy w górę
Piwo z 2 zł na 2,8 zł teraz
Bilety podrożały o 50 procent na Busy

A za Ruderę do Generalnego Remontu sprzedający życzył sobie 2700 zł za metr a teraz Janusz Biznesu w cemnych okularach cool girl chce 4800 zł za metr (Mieszkanie do generalnego remontu).

A dlaczego tak jest ? ponieważ taki sprzedającycool girl chce się nachapać na niewiedzy ludzi. Ja nie wiem skąd takie kontrowanie mojej wypowiedzi.good

Po prostu założyłem ten post aby otworzyć oczy niemyślącym ludziom mloteki dotrzeć do mało spostrzegawczych osób.mlotek mlotek

Porównując oferty mieszkanie w STW po remoncie do zamieszkania po remoncie można wyszukać od 4400 zł za metr a są oferty agencyjne za 4800 zł coza metr za gołe ściany do całkowitego remontu.

Po jednej stronie są sprzedający a po drugiej kupujący. Jeśli sprzedających jest więcej to cena powinna spadać. a jak więcej kupujacych to powinna rosnąć.

Ja nie rozumiem Jak możecie mnieć do mnie urazę good że nakreśliłem temat że Janusze Biznesu w cemnych okularach cool girlcool girl chcą was wykorzystać a sami się NACHAPAĆ wystwiając flaty
po cenach dużo wyższych niż rynkowa.ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2020r. 09:50  
Cytuj
CYTAT
To może inaczej. Żyje się lepiej niż 10 lat temu ? czy nie. Owszem zarobki poszły - 1,5 do 2 - razy w górę ( moje też) a ceny życia (w tym mieszkań) i codziennego życia też poszły od - 1,5 do 2 - razy w górę. Moim zdaaniem jest podobnie jak dawnej.


Moim zdaniem żyje się lepiej niż 10 lat temu. Stać mnie na dużo więcej.

CYTAT
.

Po jednej stronie są sprzedający a po drugiej kupujący. Jeśli sprzedających jest więcej to cena powinna spadać. a jak więcej kupujacych to powinna rosnąć.



I tu jest pies pogrzebanyumiechW Stalowej Woli kupujących jest więcej niż sprzedających, ponieważ rynek mieszkań jest bardzo ograniczony.

CYTAT

Ja nie rozumiem Jak możecie mnieć do mnie urazę good że nakreśliłem temat że Janusze Biznesu w cemnych okularach cool girlcool girl chcą was wykorzystać a sami się NACHAPAĆ wystwiając flaty
po cenach dużo wyższych niż rynkowa.ok


Na czym opierasz swoją tezę , że cena rynkowa jest niższa? I dlaczego uważasz sprzedających za wyzyskiwaczy? Czy ktoś komuś nakazuje kupować te mieszkania? Czy uważasz, że tylko Ty jesteś mądry , a reszta społeczeństwa to głupki, którzy nie potrafią ocenić ile dać za mieszkanie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2020r. 10:09  
Cytuj
"Na czym opierasz swoją tezę , że cena rynkowa jest niższa? I dlaczego uważasz sprzedających za wyzyskiwaczy?"

porównując oferty, mieszkanie do zamieszkania po remoncie chodzą po 4500 - 5000 zł netto. A są oferty na mieszkanie do generlnego remontu za 4800 zł.
W tym drugim przyadku coś z tą ceną jest nie tak, nie haloooooo skoro do zamieszkania mozna taniej kupić niż do generalnego remontu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2020r. 10:13  
Cytuj
CYTAT
"Na czym opierasz swoją tezę , że cena rynkowa jest niższa? I dlaczego uważasz sprzedających za wyzyskiwaczy?"

porównując oferty, mieszkanie do zamieszkania po remoncie chodzą po 4500 - 5000 zł netto. A są oferty na mieszkanie do generlnego remontu za 4800 zł.
W tym drugim przyadku coś z tą ceną jest nie tak, nie haloooooo skoro do zamieszkania mozna taniej kupić niż do generalnego remontu.



Ale czy ktoś kogoś zmusza do kupna takiego mieszkania? Jak cena jest za wysoka to się nie sprzeda, proste. Po co bić pianę.

Zresztą towar jest warty tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Dla kogoś co innego może mieć dużą wartość ( np. odpowiednie miejsce, układ pomieszczeń itp.) niż standard wykończenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2020r. 10:43  
Cytuj
Zresztą towar jest warty tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Dla kogoś co innego może mieć dużą wartość ( np. odpowiednie miejsce, układ pomieszczeń itp.) niż standard wykończenia.

Oczywiścię tą wartością pewnie jest wartość historyczna, bo te nieruchomości o takich cenach są ulokowane z zabytkowej cześci miasta, na
ulicy hutnicznej, w okolicy stadionu czy basenu. A rok budowy to też lata 50 te lub wczesniej.

To są zabytki architektury Stalowej Woli stąd pewnie ta wygórowana cena.

W pewnym artukule czytałem że nie warto zawyżać cenę mieszkania gdyż ona odstrasza kupujących, długo się czeka ze sprzedażą oraz do tego cały czas trzeba czekać na kupującego oraz odnawiać ogłoszenie jak nie ma kupującego.

No ale tak w zabytkach to jest im starsze tym droższe stąd ta cena...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 5 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2020r. 11:13  
Cytuj
Dla mnie zatorze to zawsze skojarzenie z patologią kupić tam mieszkanie to porażka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2020r. 11:18  
Cytuj
CYTAT
Dla mnie zatorze to zawsze skojarzenie z patologią kupić tam mieszkanie to porażka.


Ja osobiście też bym nie chciała tam mieszkać, ale znam osobiście ludzi, którzy są zakochani w tamtym budownictwie i nie wyobrażają sobie mieszkać w wielkiej płycie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 2 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2020r. 13:50  
Cytuj
[/cytat]

Moim zdaniem żyje się lepiej niż 10 lat temu. Stać mnie na dużo więcej.

Serio? Żyje ci się lepiej? Naprawdę bardzo się cieszę i gratuluję. Ja mieszkam tu od 10 lat. Wprowadzając sie znalazłam pracę za 6.50 później 7 zł na godzine w 2013roku było mnie stać na wszystko. Opłacić wynajem mieszkania kupić samochód kilka rzeczy dla siebie i odłożyć drobną kwotę. Nie były to nie wiadomo jakie sumy ale parę groszy dało się odłożyć. Dziś mając dwie prace nie jestem w stanie utrzymać się sama. Cała wypłata idzie na mieszkanie a te 300 zl z drugiej pracy na samochód i wyżywienie. Naprawdę żyje się dużo lepiej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 1 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2020r. 17:42  
Cytuj
CYTAT
scianagoodgoodmieszkanie 50 metrow rozlorzone na czesci pierwsze

cena za metr 4,8 netto za 50 metrów = 240 000 zł

Porównanie:

budowa ścian:

materiał na metr kwadratowy ściany kosztuje 100 zł z zaprawą
praca murarza za metr około 30 zł robocizna
tynk z materiałem 30 zł

Razem metr ściany kosztuje 160 zł

na takim mieszkaniu ścian będzie około 3 metry wysokość x 7 długość x 4 boki = 84 metry kwadratowe
84 * 160 zł = 13500 zł

tyle samo mamy scianek działowych tj 84 metry ale uwaga buduje się je z cienszego pustaka więc cena metra przez to
będzie niższa z drugiej strony (i to dosłownie) trzeba je otynkować z dwóch stron więc cenę zostawię tę samą z robocizną

13500 zł

same sciany są warte 13500 zł + 13500 zł = 27 000 zł

Dwa razy strop plus ocieplenie na zewnatrz to w uproszczeniu koszt scian z tynkiem razy 2 tj. 54 000 zł

Mamy już za wszystkie ściany stropy tj 27000 + 54000 = 81 000 zł za stan deweloperski.

Dadajmy do tego okna instalacje i będzie z 100 000 zł za stan deweloperski, Reszta to działa oraz bardzo wysoki
zysk sprzedającego.





Dobrze wiedzieć ze mieszkań nie buduje się na ziemi czyli odpada koszt jej zakupu, nie trzeba kupić projektu, zapłacić geodecie i dziesiątkom innych osób. Jakie to wszystko proste.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2020r. 18:01  
Cytuj
CYTAT
"Zawsze możesz wybudować sobie taki garaż i w nim zamieszkać. Bo po co łazienka czy ubikacja, wystarczy blaszany garaż bez ogrzewaniagood."

Takie słowa to są od naganiaczy że taniej już nie będzie i już trzeba kupować,,, bo taniej nie będzie...


Jaki że mnie naganiacz? Raczej śmieszy mnie jak ktoś porównuje garaż do mieszkania, to jak porównać rower do samochodu. Już napisałem wcześniej, żeby nie kupować od pośredników. Mieszkania nie kupuje się ot tak, najpierw trzeba przejrzeć mnóstwo ofert i uzbroić się w cierpliwość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 28 Gru 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2020r. 19:28  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Co masz na myśli ,,szukali pomocy za granicą''??? Tu nie chodzi tylko o dobry fach. Nie samą pracą człowiek żyje. Ani tu atrakcji, ani niczego. Taki zabite dechami małe miasto, z którego większość ,,normalnych'' zwiała do innych miast lub za granicę.


A co mają duże miasta, czego nie ma Stalowa?? Różne miasta mają różne atrakcje. Jak się chce oderwać od codzienności to się wyjeżdża z miasta.
Napisz mi, jakich atrakcji brakuje Ci w Stalowej i okolicach, a co jest w każdym większym mieście?


Lepiej tego bym nie ujal, trzeba wyjezdzac by oderwac sie od codziennosci. To smutne i szare miasto, ludzie ktorzy cos robia i korzystaja cokolwiek z zycia, maja swoje grupy ciezko jest poznac kogos nowego, nie ma miejsc gdzie zadowoleni z zycia ludzie spedzaja czas. Nie znajdziesz knajpy z jakiegos zakatku swiata, nie znajdziesz kawiarni gdzie mozna popracowac i nie patrza jak na debila, wiele wscibskich osob, niestety. Tacy sa wszedzie ale w wiekszych miastach miejsca gdzie jest ich bardzo malo badz wcale. Nie chce mi sie rozpisywac ale to zascianek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2020r. 11:21  
Cytuj
CYTAT
scianagoodgoodmieszkanie 50 metrow rozlorzone na czesci pierwsze

cena za metr 4,8 netto za 50 metrów = 240 000 zł

Porównanie:

budowa ścian:

materiał na metr kwadratowy ściany kosztuje 100 zł z zaprawą
praca murarza za metr około 30 zł robocizna
tynk z materiałem 30 zł

Razem metr ściany kosztuje 160 zł

na takim mieszkaniu ścian będzie około 3 metry wysokość x 7 długość x 4 boki = 84 metry kwadratowe
84 * 160 zł = 13500 zł

tyle samo mamy scianek działowych tj 84 metry ale uwaga buduje się je z cienszego pustaka więc cena metra przez to
będzie niższa z drugiej strony (i to dosłownie) trzeba je otynkować z dwóch stron więc cenę zostawię tę samą z robocizną

13500 zł

same sciany są warte 13500 zł + 13500 zł = 27 000 zł

Dwa razy strop plus ocieplenie na zewnatrz to w uproszczeniu koszt scian z tynkiem razy 2 tj. 54 000 zł

Mamy już za wszystkie ściany stropy tj 27000 + 54000 = 81 000 zł za stan deweloperski.

Dadajmy do tego okna instalacje i będzie z 100 000 zł za stan deweloperski, Reszta to działa oraz bardzo wysoki
zysk sprzedającego.

dla porównania podam że budowa garażu na 2 auta na własnej działce nie kosztuje z 50 000 zł a wy wyceniacie
te zagrzybiałe apartamenty do remontu na 200 000 czy 250 000 zł za 50 metrów. Masakra.

Zobaczcie po ile chodzą mieszkanie w Tarnobrzegu czy Sandomierzu, lepszy standard niż w STW widać że to nie mieszkania na handel lecz sprzedawane od długoletniego właściciela i są za 50 - 60 tys tańsze za całość. I nie piszcie że tam nie ma pracy bo w Stalowej jest w aluminiowej niedoli
gdzie się tyra w pocie czoła i traci się zdrowie.

Cena za metr od 3 000 do 3500 zł za mieszkanie w Tarnobrzegu

Powtarzam Garaż na 2 auta większy niż mieszkanie kosztuje mniej niż 50 000 zł a wy za stan rudery chcenie 4800 zł za metr. Czytałem Artykuł że Polacy niezdrowo się nakręcili wyceniając wielką płytę z PRL i to bardzo niezdrowo, W STW dawniej mieszkało z 70 000 ludzi dużo stąd się wyprowadziła to jakim cudem brakuje mieszkań ? ? ?

Piszesz jeden że wielka płyta stać nie będzie to dlaczego wyceniają takie mieszkania 50 letnie na 4 800 za metr ???. sprzeda walący
się blok z wadami konstrukcyjnymi i nabytymi po takiej cenie ? i WYDYMA kupującego ?.co

Drugi piszesz że powracała emigracja i kupuje co się da jak leci, znam takich co powracali ale nie dali się zrobić w konia, nie kupili
od agencji, kupili tanio o nawet sami odremontowali aby było taniej i aby nie dać zarobić Handlarzom.smiech2

A ty 3 ci trzymaj sobie te 40 sci kilka metrów dla dzieci, Stara buda przy ruchliwej ulicy lub torach kolejowych pewnie będzie groziła wyburzeniem jeszcze pokilku latach, na pewno będzie miała brudną elewację od spalin i zanieczyszczeń a ty bedziesz się upierał że jej cena stale rośnie sciana good.
.

Bez urazy ale Bzdury piszesz !!! Jeżeli nie potrafisz przedstawić kosztorysu to nie rob tego bo w tej twojej wycenie brakuje wielu elementów a ceny robocizny to nie wiem skąd masz bo 3 lata temu za murowanie płaciłem 50 zł , znajomy tez mówił postawie garaż za 50 tys wyszło ponad 100 potluczony później ludzie nie mający pojęcia tak myślą i mówią bo tak wyczytałem w internecie !!! Ceny mieszkań dyktuje rynek !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Maja 2020r. 14:40  
Cytuj
Ale macie problem, wystawiają mieszkania w zawyżonych cenach to będą ogłoszenia wisieć miesiącami. Albo opuszcza cenę albo trafia na kogoś dla kogo cena będzie ok. Za drogo nie kupuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 11 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2020r. 10:57  
Cytuj
Czy ma ktoś do sprzedania mieszkanie w Stalowej Woli? Najlepiej do 50 m kw., bez wyposażenia i w kwocie około 280 tys zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2020r. 17:20  
Cytuj
Jeszcze przed koroną, w Rzeszowie szeregówkę można było kupić za 230 tys. w stanie surowym zamkniętym. umiech Budziwój, więc troszkę dalej do centrum - ale cisza i spokój.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2020r. 22:42  
Cytuj
Budziwój to nie Rzeszów tylko dziura taka sama jak Tyczyn a do centrum spory kawałek drogi a prawdę mówiąc jaka by nie była cena tu czy tam zawsze się ktoś znajdzie i powie ale DROGO ! Nie powiem bo ja też narzekam na ceny materiałów budowlanych w stalowej woli na Śląsku są o wiele nisze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »