NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 11 12 13 14 15 16 17 ... » »»
Mieszkania,
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2020r. 19:49  
Cytuj
Ja myślę że jak przeczyta twojego posta, to pomyśli co za bałwan to napisał.

Ja nie jestem bałwan lecz wizjoner umiech, zobaczycie za kilka miesiecy oraz lat ile będzie sprzdanych mieszkań,,,okok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2020r. 19:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2020r. 21:04  
Cytuj
szybka sprzedaz tych mieszkan pokaze wreszcie jak Stachu nie ma zielonego pojecia w kwestii nieruchomosci

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2020r. 21:41  
Cytuj
Jasne. Pogadamy w nowym roku, Do usłyszenia za kilka miesięcy ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2020r. 16:34  
Cytuj
Jak policzyłem pustych jest 61% mieszkań (67 ze 110).
Reszta kupione lub zarezerwowane (wiekszość zarezerwowane).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 8 Sie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2020r. 09:24  
Cytuj
niektórzy nie rozumieją jak to działa.... Połowa tych ogłoszeń które wiszą i nad którymi się Stach rytualnie i cyklicznie spuszcza - to są już dawno ogłoszenia NIEAKTUALNE. Są wystawiane lub nie ściągane żeby zrobić sztuczny tłok u pośrednika na stronie i pokazać że to u nich się "robi biznesy". Szukając mieszkania dzwoniłem i pytałem i często słyszałem "panie to już nieaktualne, prosiłam żeby ściągnać już ogłoszenie bo ludzie mnie dręczą telefonami...mieszkanie sprzedane rok (ROK) temu"

U mnie w bloku mieszkania sprzedają się na pniu. Na czwartym piętrze mieszkanie miało TYDZIEŃ płachtę za oknem "SPRZEDAM" - już nieaktualne.

Mało tego ceny mieszkań są niewrażliwe nawet na pandemię, więc jest to totalny święty gral inwestycyjny. Po raz kolejny widać że to nie jest żadna bańka, ceny idą nieznacznie swoim tempem do góry, średnio 5-10% rocznie wzrasta wartość mieszkania. Powodzenia z takimi wzrostami na lokatach. Pazerne chciwe banki mówią i takich stopach zwrotu ale wkłady prowizje, podatki i inne malwersacje oszustów za biurkami banków powodują że z bólem 1% nie urobicie - inflacja wam to wpier#0li i tak naprawdę będziecie na minusie. Mieszkania to złoto. Cena rośnie - nic jej nie rusza i jeszcze na tym co miesiąc można zarobić konkretny hajs. Jak ktoś jest rentierem to wygrał życie.

PRZEKONAŁEM PolakazPolski20 do noszenia i skuteczności maseczek! W zasadzie sam się przekonał!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Maja 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Wrz 2020r. 12:02  
Cytuj
Nie podniecajcie się tak tymi mieszkaniami w Stalowej Woli. Większość mieszkań jest wybudowana z "wielkiej płyty" z gwarancją na 50 lat. Faktyczny stan tych budynków zależy od jakości użytych materiałów do budowy, a z tym bywało różnie, ale myślę, że na 70 lat wystarczy i co potem. W szeregu budynkach już występują pęknięcia, przy zmianach temperatury lub pogody słychać jak budynek pracuje. To budownictwo było przewidziane na jedno pokolenie i spełni swoje zadanie, tylko co dalej. Uwłaszczenie lokatorów na tych mieszkaniach ma też swoją niewiadomą stronę. Właściciel mieszkania jak coś się z nim stanie nie będzie miał gdzie mieszkać i nikogo to nie będzie obchodziło, a prędzej czy później to się stanie. Te bloki w przyszłości będą do wyburzenia, jeszcze w niskiej zabudowie to może wytrzymają jakiś czas, gorzej z wysokimi budynkami.Osiedla przy Żwirki i przy Poniatowskiego już przekroczyły 55 lat, to samo przy Okulickiego, Siedlanowskiego to 47 lat, niewiele mniej całe osiedle Wojska Polskiego, Pławo, aż po Górkę. Niewiele młodsze osiedle na skarpie ma inne zagrożenie. Najpewniejsze są stare bloki i nowo budowane, nie z płyt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2020r. 14:04  
Cytuj
e2rds.. nie wiem co Ty lykasz, ale zle jest z Toba. Jestes otlumaniony musisz cos z soba zrobic. Hahahaha alem sie usmiala hahahaha Ty robisz ta sama propagande o rzeczy ktorych nie ma jak ta telewizja. Krasnoludki tez istnialy.. tyle ze tylko w bajkach. Hahaha

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Maja 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Wrz 2020r. 16:21  
Cytuj
PlagMa.
Najgorzej jest jak ktoś zabiera głos w sprawie na której się nie rozumie, ale głupota też musi istnieć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2020r. 17:42  
Cytuj
e2rds, jeśli te bloki z wielkiej płyty osiagna te swoje 50 a może 70 lat to co się stanie? Mozesz coś więcej opisać jaki te pęknięcia maja wpływ na użytkowanie. Piszesz, że w szeregu budynków już występują te pęknięcia. Napisz proszę w których. Może uratujesz jakąś rodzinę przed klęską.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2020r. 17:43  
Cytuj
Maciej 1

CYTAT
Są wystawiane lub nie ściągane żeby zrobić sztuczny tłok u pośrednika na stronie i pokazać że to u nich się "robi biznesy". Szukając mieszkania dzwoniłem i pytałem i często słyszałem "panie to już nieaktualne, prosiłam żeby ściągnać już ogłoszenie bo ludzie mnie dręczą telefonami...mieszkanie sprzedane rok (ROK) temu"


opowiadasz totalne bzdury. jeśli mieszkanie jest u pośrednika to jakim cudem ty dzwoniłeś do ludzi? Pośrednicy nie podaja numerów telefonów klientów, bo na tym zarabiają. Wiem coś na ten temat. 2 lata temu sam śmigałem z pośrednikami oglądając mieszkania. Ludzie mają dzwonione przez pośrednika, że zaraz przyjdą z klientem i muszą wyjść z domu, wchodzisz do mieszkania, a tam ciasto w piekarniku, bo właściciele zaskoczeni musieli opuścić mieszkanie na cito na chwilę. Cyrk na kółkach żebyś czasem się z nimi nie dogadal. A przecież mogę tam wpaść za godzinę już sam się dogadać... Idiotyzm
W każdym razie kłamiesz, bo nikt nie zadzwoni do osoby dającej mieszkanie do pośrednika, tylko może sam pośrednik.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2020r. 20:25  
Cytuj
E2rds.. chlopie ty chcesz zasiac tutaj jakis bezsensowny, bezpodstawny ferment, uwierz mi mam duze pojecie o mieszkaniach, osobiscie kupowalam 2 w przeciagu ostatnich 5 lat i nikt nigdzie nie rozmawia o zadnych peknieciach haha Szok chlopie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2020r. 20:51  
Cytuj
E2rds dobrze pisze i to prawdę good

".. chlopie ty chcesz zasiac tutaj jakis bezsensowny, bezpodstawny ferment, uwierz mi mam duze pojecie o mieszkaniach, osobiscie kupowalam 2 w przeciagu ostatnich 5 lat i nikt nigdzie nie rozmawia o zadnych peknieciach haha Szok chlopie."

Tu macie o mieszkaniach wpis ode mnie:

https://www.wykop(...)zeka-na/

Wachlarz cen mieszakń jest różny,

można znaleść już za 4 000 zł w dobrym stanie do mieszkania oraz takie po generalnym remoncie za 6000 zł.

Są też ogłoszenia za 5000 tys zł za rudery do generalnego remontu oraz nowe na osiedlu kalinka za 5600 za stan deweloperski....

Ceny są bardzo różne jak i mieszkanie oferowane,,,

Mnie zastanawia jedno, przeglądająć oferty wiekszość ofert jest wystwiana pomownie co kilka miesięcy,,, Oglądam te ogłoszenia już jakiś czas i PATRZĘ JAKĄ GANTAZJĘ MAJĄ LUDZIE. czasami jest 1000 zł mniej za metr za lepszy stan goodgood.

Prawda jest taka że ogłoszenia są wystawiane ponownie za kilka miesięcy bo sie nie sprzedało a teraz jest wysyp ohłoszeń i prawie przy każdym pisze Do NEGOCJACJI... Widocznie te rudery się nie sprzedają .... Kto ma je kupwoać ?, Podkreślam jak sam tu mieszkam w Stalowej Woli to z moich lat młodości z około 30 osób jest w okolicy może z 7, reszta już na cmentarzach lub wywiała stąd...

Moim zdanem DEMOGRAFIA połży reynek nieruchomości w Stalowej Woli,,,, Skąd znajdziecie tych nabwców czt lokatorów ??

Pewnie tylko ze wschoduuu,,

Przypomnę też że jest coś takiego jak starzenie się osiedla i dzielnicy to nie dajcie się zrobić w konia jak ktoś woła na zatorzu 6000 czy 7000 zł mlotekza stary blok....

Hasło na ten łikednd Demografia zniszczy retierów i spekulantów,,,,

Ja przypomnę że dom juz wykańczam ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 175
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2020r. 21:53  
Cytuj
e2rds tyle wie ile zje...

W ostatnich latach był przegląd wielkiej płyty w naszym kraju gdyż, ponieważ ministerstwo przestraszyło się tego co robili z takimi blokami w innych krajach Europy gdzie poleciały całe osiedla. Jak się okazało większość jest w dobrym stanie i będą służyć jeszcze przez długie lata. Jedyną istotną wadą tych bloków są łączenia płyt które można wzmacniać(kiedy jest to konieczne) od zewnątrz. Operacje takie najlepiej jest wykonywać przy termomodernizacji budynku i dlatego można starać się nawet o dotacje 50% od państwa na ten cel ! Tylko trzeba o tym wiedzieć.
A co do cen w naszym mieście to jest wolny rynek! Od dawna ceny mieszkań w ogłoszeniach na portalach czy u pośredników są wygórowane. Najlepszym sposobem na zakup jest droga pantoflowa, lub ogłoszenia jakie ludzie sami rozwieszają przy klatkach. Za wygodę się płaci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2020r. 22:07  
Cytuj
Ogolnie.. Ktos poleca jakies mieszkanie, ciekawe, ladne do kupna z ogloszen w Naszym Miescie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Maja 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Wrz 2020r. 09:22  
Cytuj
Administrator, większość bloków z płyty jest po termomodernizacji i nie dokonano żadnych przeglądów, ani poprawy spawanych łączeń, czas jest nieubłagany. Bardzo mnie to cieszy, że jesteś takim optymistą i wierzysz, że te osiedla będą stały jeszcze drugie 50 lat. Ponoć wiara czyni cuda, oby tak było, dla mnie to mieszkanie jeszcze wystarczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Maja 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Wrz 2020r. 09:41  
Cytuj
Administrator, ale muszę przyznać, że jedną i to bardzo dobrą stroną była termomodernizacja, to zapobiega ucieczki ciepła, uszczelnia budynek i jednocześnie zapobiega karbonatyzacji betonu i korozji uzbrojenia, co w efekcie przedłuża walory użytkowe budynku i jest szansa, że przetrwają drugie pokolenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2020r. 10:42  
Cytuj
2rds Czyli wedle Twojej drugiej wypowiedzi, praktycznie wszystkie bloki w StW sa po termomodernizacji, wiec wytrzymaja nie 50 a 100 lat i nie mozna bylo tak odrazu, tylko majaczyc wczoraj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2020r. 11:17  
Cytuj
CYTAT
Maciej 1

CYTAT
Są wystawiane lub nie ściągane żeby zrobić sztuczny tłok u pośrednika na stronie i pokazać że to u nich się "robi biznesy". Szukając mieszkania dzwoniłem i pytałem i często słyszałem "panie to już nieaktualne, prosiłam żeby ściągnać już ogłoszenie bo ludzie mnie dręczą telefonami...mieszkanie sprzedane rok (ROK) temu"


opowiadasz totalne bzdury. jeśli mieszkanie jest u pośrednika to jakim cudem ty dzwoniłeś do ludzi? Pośrednicy nie podaja numerów telefonów klientów, bo na tym zarabiają. Wiem coś na ten temat. 2 lata temu sam śmigałem z pośrednikami oglądając mieszkania. Ludzie mają dzwonione przez pośrednika, że zaraz przyjdą z klientem i muszą wyjść z domu, wchodzisz do mieszkania, a tam ciasto w piekarniku, bo właściciele zaskoczeni musieli opuścić mieszkanie na cito na chwilę. Cyrk na kółkach żebyś czasem się z nimi nie dogadal. A przecież mogę tam wpaść za godzinę już sam się dogadać... Idiotyzm


Te ciasto w piekarniku to chwyt jaki stosują sprzedawcy lub właściciele. Jak ktoś wchodzi pierwszy raz do domu i do mieszkania ma się "zderzyć" z czymś przyjemnym, czymś co będzie mu się dobrze kojarzyło. Jest jeszcze opcja z pieczonym chlebem.
Pośrednicy czasami dają namiary na właścicieli lokalów ale po podpisaniu umowy z której wynika, że nieruchomość możesz kupić tylko za pośrednictwem ich agencji. Czasami coś wydaje się głupie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Maja 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Wrz 2020r. 13:31  
Cytuj
PlagMa, tylko idiota będzie dawał gwarancję bez ekspertyz na 100 lat. Przecież piszę wyraźnie, gwarancja jest na 50 lat, termomodernizacja na pewno wydłuża żywotność poprzez mniejszą karbonatyzację betonu i mniejsze możliwości korodowania spawanych łączy płyt. Jaki stan tego jest w poszczególnych blokach na pewno nikt nie wie, ale rozpad bloków przez odpadanie w pierwszej kolejności płyt zewnętrznych to kwestia czasu. Gorzej jak odpadniecie kilku płyt zapoczątkuje runięcie całego bloku. Mój blok jest jeszcze stosunkowo młody, ale już widzę pęknięcia na łączeniu tak płyt sufitowych jak i ściennych, szczególnie to było widoczne na klatce schodowej, tylko przy remontach to się uzupełnia i tak do następnego remontu lub malowania.Wróć na ziemię, nic nie jest wieczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2020r. 13:55  
Cytuj
Hehe no to czekam az na bloku w ktorym wynajmuje swoje mieszkanie, odpadnie sciana z oknem smiech2 haha ale anomalia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2020r. 14:02  
Cytuj
Drodzy mieszczuchy balkoniarze. Nic nie jest wieczne dlatego ja buduję dom. Rok budowy to 2020. Szczytem naiwnosci i nieodpowiedzialnosci jest kupowanie na kredyt mieszczania w wielkiej płycie z czasów PRL. Może się tak zdażyć że jeszcze nie spłacicie długu a wasze mieszkanko się rozsypie w proch. Zostaniecie z powojnymi kłopotami z długiem i bez dachu nad głową. Mnie śmieszy ta nagonka że ceny będą tylko rosły. Nowych bloków to rozumiem ale staroci ??.

Ja stawiam dom, na ten moment koszty mam mniejsze niż zakładałem.

Jak będą sami sprzedający to kto będzie kupował ??.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 257
Dołączył: 20 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2020r. 15:19  
Cytuj
CYTAT
e2rds, jeśli te bloki z wielkiej płyty osiagna te swoje 50 a może 70 lat to co się stanie? Mozesz coś więcej opisać jaki te pęknięcia maja wpływ na użytkowanie. Piszesz, że w szeregu budynków już występują te pęknięcia. Napisz proszę w których. Może uratujesz jakąś rodzinę przed klęską.
jak co sie stanie?poprostu się zawalągoodgoodgoodgoodgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Maja 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Wrz 2020r. 16:33  
Cytuj
Karzełek, przyjrzyj się uważnie blokom przed modernizacją ocieplającą i zobaczysz, a najlepiej przeglądnij klatki schodowe, łączenia ścian ze ścianą elewacyjną i też zobaczysz, może nie we wszystkich klatkach, ale zobaczysz. To są niewielkie pęknięcia, ale już występują, to jeszcze jest niegroźne, kiedy będzie nikt nie wie, obserwuj uważnie i wiele zobaczysz, zobacz na odchylenie się od pionu niektórych wieżowców, po prostu patrz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Maja 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Wrz 2020r. 16:37  
Cytuj
Karzełek jeszcze poczytaj co sie dzieje z blokami z wielkiej płyty w innych krajach które tą metodę budowy wcześniej wdrożyły, też się czegoś dowiesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 29 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2020r. 17:24  
Cytuj
co co was czeka jest pod tym linkiem:

https://forum(...)53-Pekający-sufit-w-bloku-z-wielkiej-plyty


Naganiajcie tylko na kupno tch gołębników, jeszcze jest okazja że ktoś się
sfrajerzy i kupi podpudrowaną ruderę za 5000 zł za metr, Jak zacznie pękać to się fama rozejdzie po mieście i nie będzie kupujących,,,

Tylko szybko naganiajcie na kupno bo taniej nie będzie umiechumiechumiechgoodgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 11 12 13 14 15 16 17 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »