NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Fotowoltanika - sprawdzone opinie, za - przeciw, Fotowoltanika - proszę o opinię
Posty: 45
Dołączył: 14 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2020r. 17:13  
Cytuj
Fotowoltaika super rzecz. Rowniez polecam. Dobranie prawidlowej instalacji do zuzywanego rocznie pradu I rachunki wygladaj sympatycznie. Praktycznie zero do zaplaty umiech good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2020r. 17:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 25 Lut 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2020r. 17:24  
Cytuj
Witam

U mnie klimatyzację i panele fotowoltaiczne założył Infomech.
Poprawnie, fajnie i na polskich panelach.
Prąd faktycznie za darmo już teraz jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lut 2020r. 19:51  
Cytuj
nie ma czegos takiego jak polskie panele

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Lut 2020r. 21:01  
Cytuj
Bruk-Bet chyba robi , ja osobiscie bym bral LG , albo dobry chinczyk Ja solar. Chinczyki, mowa on dobrych firmach, robia bardzo dobre panele sloneczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2020r. 10:43  
Cytuj
CYTAT
Fotowoltaika super rzecz. Rowniez polecam. Dobranie prawidlowej instalacji do zuzywanego rocznie pradu I rachunki wygladaj sympatycznie. Praktycznie zero do zaplaty umiech good


ja myślę że po 10-ciu latach użytkowania tak będzie jak się zwróci koszt instalacji paneli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lut 2020r. 12:09  
Cytuj
CYTAT
Fotowoltaika super rzecz. Rowniez polecam. Dobranie prawidlowej instalacji do zuzywanego rocznie pradu I rachunki wygladaj sympatycznie. Praktycznie zero do zaplaty umiech good



Praktyczne zero to brak opłat za instalacje i jej montaż.
Druga sprawa to zużycie materiału w następnych latach, bo z jakiegoś powodu rynek zachodni oferował w sprzedaży panele używane.

Użytkuje ktoś taką instalacje min. 5 lat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2020r. 14:00  
Cytuj
Szacowana długość życia paneli (nowoczesnych) to 60 lat, przy stracie około 0,1-0,2% rocznej efektywności. Inwerter jest projektowany na 10 lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2020r. 14:32  
Cytuj
CYTAT
Szacowana długość życia paneli (nowoczesnych) to 60 lat, przy stracie około 0,1-0,2% rocznej efektywności. Inwerter jest projektowany na 10 lat.


Te nowoczesne są bardzo drogie, (amortyzacja ponad 20 lat) i montaż też, awarie i uszkodzenia też są możliwe. Więc w następnym pokoleniu dopiero będą zyski. A jak ktoś mało zużywa prądu to ich się nie doczeka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Lut 2020r. 16:08  
Cytuj
Fotowoltaika nigdy nie była by opłacalna gdyby nie sztuczne zawyżanie cen energii elektrycznej przez chorą Unie Europejską.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 14 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2020r. 17:08  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Fotowoltaika super rzecz. Rowniez polecam. Dobranie prawidlowej instalacji do zuzywanego rocznie pradu I rachunki wygladaj sympatycznie. Praktycznie zero do zaplaty umiech good


ja myślę że po 10-ciu latach użytkowania tak będzie jak się zwróci koszt instalacji paneli.


Jak chcesz zeby Ci sie cos "zwracalo" to nie rob niczego, nie buduj domu w ogole, bo nie w tym rzecz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 14 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2020r. 17:10  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Fotowoltaika super rzecz. Rowniez polecam. Dobranie prawidlowej instalacji do zuzywanego rocznie pradu I rachunki wygladaj sympatycznie. Praktycznie zero do zaplaty umiech good



Praktyczne zero to brak opłat za instalacje i jej montaż.
Druga sprawa to zużycie materiału w następnych latach, bo z jakiegoś powodu rynek zachodni oferował w sprzedaży panele używane.

Użytkuje ktoś taką instalacje min. 5 lat?


Tak, ja mam instalacje od ponad 5ciu lat. Jezeli nie stac Cie na montaz etc. to sie za to nie bierz poprostu. Nie slyszalam o mozliwowsci zakupu uzywanych paneli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lut 2020r. 17:30  
Cytuj
CYTAT

Tak, ja mam instalacje od ponad 5ciu lat. Jezeli nie stac Cie na montaz etc. to sie za to nie bierz poprostu. Nie slyszalam o mozliwowsci zakupu uzywanych paneli.


To się ma opłacać. Ile wyłożyłaś ponad 5 lat temu na instalacje i jej montaż ? jak wyglądają rachunki przez te 5 lat .
Jesteś już na zero czy dopiero półmetek ?

Co do używanych - spada wydajność i wymieniają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2020r. 18:56  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Fotowoltaika super rzecz. Rowniez polecam. Dobranie prawidlowej instalacji do zuzywanego rocznie pradu I rachunki wygladaj sympatycznie. Praktycznie zero do zaplaty umiech good


ja myślę że po 10-ciu latach użytkowania tak będzie jak się zwróci koszt instalacji paneli.


Jak chcesz zeby Ci sie cos "zwracalo" to nie rob niczego, nie buduj domu w ogole, bo nie w tym rzecz.


Oczywiście masz rację pod warunkiem że nie będziemy szukać zysku. To w takim razie po co montować żeby sobie robić dodatkowe koszty, duże koszty. Nie bardzo wierzę że klimat na tym zyska. Po prosto to taka nowa moda. Kiedyś były zwykłe telefony komórkowe a teraz jest moda na smartfony.
Nie pisz też że zero opłat, bo te opłaty zrobiłaś z nawiązką podczas montażu paneli więc teraz masz nadpłatę z której korzystasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 14 Lut 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2020r. 02:30  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Fotowoltaika super rzecz. Rowniez polecam. Dobranie prawidlowej instalacji do zuzywanego rocznie pradu I rachunki wygladaj sympatycznie. Praktycznie zero do zaplaty umiech good


ja myślę że po 10-ciu latach użytkowania tak będzie jak się zwróci koszt instalacji paneli.


Jak chcesz zeby Ci sie cos "zwracalo" to nie rob niczego, nie buduj domu w ogole, bo nie w tym rzecz.


Oczywiście masz rację pod warunkiem że nie będziemy szukać zysku. To w takim razie po co montować żeby sobie robić dodatkowe koszty, duże koszty. Nie bardzo wierzę że klimat na tym zyska. Po prosto to taka nowa moda. Kiedyś były zwykłe telefony komórkowe a teraz jest moda na smartfony.
Nie pisz też że zero opłat, bo te opłaty zrobiłaś z nawiązką podczas montażu paneli więc teraz masz nadpłatę z której korzystasz.


Zapomniales dodac, ze srednia wytrzymalosc pokrycia dachowego wynosi srednio 10-25 lat wiec jak bedziesz musial odnowic dach to dodatkowo musisz wezwac serwis na zdjecie i rozlaczenie paneli plus ich pozniejsze zamocowanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2020r. 12:40  
Cytuj
Przecież to jest prosta matematyka - nie ma tu żadnej filozofii.

Średni koszt instalacji za 1kW to teraz 4500 zł.
Dla standardowego domu potrzebujemy 5,6kW - czyli za instalację płacimy 25200 zł.

5000 zł dostajemy zwrotu z programu "Mój Prąd".
3800 zł odliczamy na PIC-ie.

Czyli realny koszt instalacji wynosi: 25200 - 5000 - 3800 = 16400

Całkowity! zwrot inwestycji mamy po 6-7 latach (przy dzisiejszych cenach prądu). Powyżej tego okresu już zarabiamy. Proszę mi pokazać inwestycję, która taki zwrot nam wygeneruje - przy moim zdaniem tak małym ryzyku (awaria, pogoda - od których zresztą też można się ubezpieczyć).

Jak macie gotówkę i ma się gdzieś kisić na lokacie to warto w to wejść. Jak macie lepsze sposoby na inwestowanie (z wyższym ROI) to nie instalujcie. :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2020r. 12:52  
Cytuj
Od czego te 3800 odliczasz? Coś pokręciłeś. Jak od podatku to dobrze liczysz ale raczej trzeba odliczyć od dochodu a to będzie bardzo mała sumka. A jak chcesz to wszystko ubezpieczyć to następne pokolenie będzie zyskiwać ale to też nie całkiem pewne. Matematyka sprawdza się jedynie na papierze a nie w życiu. Takie jest moje zdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2020r. 13:12  
Cytuj
CYTAT
... ale raczej trzeba odliczyć od dochodu a to będzie bardzo mała sumka...


No właśnie "raczej" to jest słowo klucz. Albo wiesz co piszesz i możemy dyskutować albo "raczej" coś wiesz.

Koszt ubezpieczenia przy ubezpieczaniu domu to jest około 50 zł rocznie. Samo ubezpieczenie paneli bez domu to koszt około 100 złotych rocznie. Nie staram się przekonać malkontentów, bo nie o to chodzi. Polecam jak ktoś potrafi logicznie i krytycznie myśleć, aby usiadł i policzył czy mu się to opłaca - tym bardziej jak dysponuje wolną gotówką i myśli gdzie ją zainwestować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2020r. 13:16  
Cytuj
CYTAT
Proszę mi pokazać inwestycję, która taki zwrot nam wygeneruje

samochodowa instalacja LPG da dużo więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2020r. 14:31  
Cytuj
CYTAT
samochodowa instalacja LPG da dużo więcej.


To prawda umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 16 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2020r. 12:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
... ale raczej trzeba odliczyć od dochodu a to będzie bardzo mała sumka...


No właśnie "raczej" to jest słowo klucz. Albo wiesz co piszesz i możemy dyskutować albo "raczej" coś wiesz.

Koszt ubezpieczenia przy ubezpieczaniu domu to jest około 50 zł rocznie. Samo ubezpieczenie paneli bez domu to koszt około 100 złotych rocznie. Nie staram się przekonać malkontentów, bo nie o to chodzi. Polecam jak ktoś potrafi logicznie i krytycznie myśleć, aby usiadł i policzył czy mu się to opłaca - tym bardziej jak dysponuje wolną gotówką i myśli gdzie ją zainwestować.


Tak masz racje każdy sam powinien w sobie odpowiedzieć czy to mu się opłaci, tylko często ludzie nawet nie przeliczają tylko z założenia mówią że nie warto. Kiedyś opłacalność była mniejsza prąd tańszy instalacje droższe i brak dopłat Ja mam instytucje od solartime i przynajmniej nie stresuje się podwyżkami cen prądu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2020r. 13:56  
Cytuj
Opłaca się tym, którzy mają duże zużycie prądu. U nas w domku, gdzie wszystkie urządzenia domowe i ogrodowe są na prąd, grzanie domu i wody również na prąd - nam się bardzo opłacało. Oczywiście nie najtańszy sprzęt od chińczyka i nie pierwsza lepsza firma montująca z łapanki- byle taniej. Firma, a firma to mega różnica, przekłada się to na późniejsze użytkowanie, serwis i gwarancje - piszę z autopsji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 1 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2020r. 16:33  
Cytuj
Koledze z pracy instalowała firma Suntech ze Stalowej Woli.
Przyjechali pomierzyli, zrobili plan instalacji. Fachowo doradzili na temat instalacji i jej montażu i na co trzeba zwracać uwagę, gdyż pojawiły się firmy na rynku, które trochę oszukują na jakości...
Np nie dają zabezpieczeń przeciw napięciowych lub nie utrzymują wystarczającej przestrzeni miedzy dachem a panelem.
Tak samo na "efektywności" paneli spore znaczenie ma położenie domu względem strony południowej.
Jest kilka "kruczków" o których trzeba wiedzieć.

Jeśli chodzi o opłacalność to wystarczy że weźmiesz trzy ostatnie rachunki za prąd, policzysz jakie masz zużycie, potem skonfrontujesz z cenami montażu takich paneli. Jedno jest pewne, jest to technologia przyszłości która w tym roku będzie przeżywała prawdziwy boom.

Aha zależy od firmy ale gwarancje na panele to 20/25 lat, po tym okresie panele tracą ok 20% skuteczności, ale nadal produkują prąd. Instalacja na domach jednorodzinnych (4KW) zwraca się po ok 8-9 latach.
czyli przez 12 lat masz prąd prawie za darmo. (cały czas płacisz abonament PGE za przesył, ok 150zł rok)


Zresztą napisz do nich a wszystkiego się dowiesz umiech
podaje link do strony

http://suntechpolska.pl/

Pozdrawiam

NON SERVIAM
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »