NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Sztuczne pompowanie bezrobocia,
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2020r. 18:54  
Cytuj
Dobry Wieczór Państwu;

W 2020 roku płaca minimalna wzrosła do 2600 złotych brutto, podczas gdy coraz więcej bezrobotnych kierowanych jest przez ośrodki pomocy społecznej do klubów i centrów integracji społecznej, gdzie pracują w ramach zatrudnienia socjalnego za np. 700 złotych miesięcznie.
I chyba o to chodzi.
Wyższa płaca minimalna, to wyższe koszty zatrudnienia, więc mniej pracujących, więc więcej bezrobotnych, więc więcej osób zgłaszających się do pomocy społecznej, które to osoby są później wysyłane do CIS-ów i KIS-ów.
Ja bym obniżył płacę minimalną do 1000 złotych brutto, i wtedy normalna praca była by dla wszystkich.

A co Państwo o tym myślą ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2020r. 18:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2020r. 19:05  
Cytuj
Zastanawiałeś się starać o rentę z tytułu niepełnosprawności umysłowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2020r. 19:17  
Cytuj
@ blue

Bardzo śmieszne.
Napisałem prawdę.
Tak to wszystko właśnie działa.
Im wyższa płaca minimalna, tym normalna praca jest dla bardziej ścisłej elity, a resztę czeka bezrobocie i albo praca na stażu z urzędu pracy przez 6 miesięcy albo zatrudnienie socjalne przez rok.
O ile dostaną staż lub kontrakt socjalny, bo liczba miejsc jest bardzo ograniczona.
Niedawno w Przemyślu znaleziono zwłoki biznesmena, który zamarzł przy śmietniku w którym się stołował.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 00:11  
Cytuj
CYTAT
Dobry Wieczór Państwu;

W 2020 roku płaca minimalna wzrosła do 2600 złotych brutto, podczas gdy coraz więcej bezrobotnych kierowanych jest przez ośrodki pomocy społecznej do klubów i centrów integracji społecznej, gdzie pracują w ramach zatrudnienia socjalnego za np. 700 złotych miesięcznie.

Ja bym obniżył płacę minimalną do 1000 złotych brutto, i wtedy normalna praca była by dla wszystkich.

A co Państwo o tym myślą ?

Po co sie nad tym zastanawiasz?nie wiem
Jakie to ma znaczenie,skoro nie pracujesz i nie masz zamiaru podjąć zatrudnienia?co
Załatw najpierw swoje problemy,potem zajmij się tymi,które dotyczą innych.ok
Zacznij pracować, ale pobieraj 1000 zł.brutto.
Nie musisz na cały etat, ale np.na 2/5 .Zasuwaj jednak min.176 godz.miesięcznie.Jak inni.
Czy na cały etat czy na 2/5 "normalnej pracy dla wszystkich",nie bierz więcej niż te 8 stów netto.Co prawda wtedy dla innych nie będzie to normalne,ale przynajmniej żył będziesz zgodnie z ideologią którą głosisz.good
Wg Twojej teorii, jesteś człowiekiem zapracowanym-ale bez pracy.a dla mnie- "praktycznym"bo wygodniackim leniem.chytry
Ale to już wiesz...
Możesz pracować za kromkę suchego chleba i miskę zupy z brukwi,ale nie namawiaj innych, aby Ciebie naśladowali.zaklopotany
PS.Ubranie oddaj bezdomnym i łaź goły jak Franciszek z Asyżu.
Tyle że nie będziesz wyniesiony na ołtarze,tylko wywieziony do Tworek.zdegustowany

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 12:26  
Cytuj
@ jusek

Jak dla mnie, płaca minimalna może wynosić choćby 10 tysięcy, tylko kto wtedy będzie miał pracę ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 12:33  
Cytuj
CYTAT
Zastanawiałeś się starać o rentę z tytułu niepełnosprawności umysłowej?


Dostał by z marszu bez starań.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 12:41  
Cytuj
Trudno się nie zgodzić z go123.
Płaca minimalna to zło. To niszczenie społeczeństwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 175
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 13:15  
Cytuj
Chłopie co za bzdury piszesz. Podniesienie płacy minimalnej może być zabójstwem dla mniejszych firm, ale jej likwidacja czy zmniejszenie miało by gorsze skutki. Musisz się wgłębić bardziej. Weź pod uwagę przyszłe emerytury i wysokość podatków odkładanych do państwa z których się utrzymuje. To właśnie płacą minimalna utrzymuje cały ten system żeby się całe państwo nie rozsypało. Zauważ że w krajach które były mniej rozwiniete, po wprowadzeniu plac minimalnych życie zmieniło się o 360stopni. Zmniejszyła się przepaść między zamożnymi a ubogimi ludźmi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 298
Dołączył: 9 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 13:20  
Cytuj
CYTAT
Trudno się nie zgodzić z go123.
Płaca minimalna to zło. To niszczenie społeczeństwa.


Ile moglby zarabiać sprzątacz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 14:14  
Cytuj
Tyle, ile by była warta jego praca. Ani mniej, ani więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 14:33  
Cytuj
CYTAT
Tyle, ile by była warta jego praca. Ani mniej, ani więcej.


Nic dodać nic ująć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 15:21  
Cytuj
CYTAT
Po wprowadzeniu plac minimalnych życie zmieniło się o 360stopni. Zmniejszyła się przepaść między zamożnymi a ubogimi ludźmi.


Zmieniło o 360 stopni? Czyli wróciło do punktu wyjścia.good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 15:48  
Cytuj
CYTAT


Zmieniło o 360 stopni? Czyli wróciło do punktu wyjścia.good


Eee zmieniło się całkowicie. Jak w matematyce z kąta 0 stopni zmienili na kąt 360. A to jest różnica.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 16:55  
Cytuj
Ja już od roku jestem zarejestrowany w powiatowym urzędzie pracy w Jarosławiu, i wciąż nie ma dla mnie pracy.
Tyle tylko, że 9 stycznia byłem na krótkim szkoleniu, zorganizowanym przez PUP Jarosław w budynku Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.
Oba te budynki sprzątałem w ramach zatrudnienia socjalnego przez cały 2018 rok, więc znam je dobrze.
A teraz, 4 lutego, będę miał drugą rozprawę w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu, w sprawie o moją eksmisję z domu, którą założyli mi rodzice.
Numer sprawy: I C 532/19.
O i tak wygląda moje życie (a raczej jego końcówka).
A przecież ja jestem znanym politologiem pochodzącym ze Stalowej Woli.
I wiem że ten ukraiński samolot pasażerski rozbił się w Iranie z powodu awarii silnika.
Teoria spiskowa o zestrzeleniu została wymyślona przez propagandzistów ukraińskiego rządu, a następnie podchwycona przez inne kraje, pod kątem zrobienia furory medialnej w oparciu o analogię do zestrzelenia lotu MH17 nad wschodnią Ukrainą w 2014 roku.
Dzisiaj Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu... po tym jak wywiad wojskowy USA zapłacił za to władzom irańskim stosowną sumę pieniędzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 17:16  
Cytuj
Dlaczego rodzice chcą Cię eksmitować? Podają jakiś powód? Jesteś pewnie przez nich znienawidzony?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 17:17  
Cytuj
Nachcik nie jesteś znanym politologiem tylko błaznem na forum stalowemiasto, uświadom to sobie raz na zawsze. Każdemu już chyba zbrzydły Twoje żale o tym że nie możesz znaleźć pracy. Ludzie niepełnosprawni potrafią znaleźć zatrudnienie może wystarczy trochę chcęci ? Jedź do Wrocławia do LG CHEM tam dostaniesz pracę oraz zakwaterowanie od ręki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 17:28  
Cytuj
@ HIV

Mają anse że jestem bezrobotny i nie dokładam się do rachunków.

@ stalowe

Szukam czegoś w Jarosławiu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 17:35  
Cytuj
Ale żeby od razu chcieć eksmitować? Cóż to za rodzice? Chcą byś wylądował w schronisku dla bezdomnych? A rodzice pewnie na pokaz przykładni katolicy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 17:36  
Cytuj
CYTAT


Szukam czegoś w Jarosławiu.


Rodzice chcą Cię wyrzucić to nie wybrzydzaj, tylko zacznij organizować sobie życie abyś był niezależny. Zrób sobie prawo jazdy na c+e, albo idź się uczyć na kolejarza. Zapisz się do WOT. Naprawdę trzeba nie chcieć pracować żeby być bezrobotnym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 18:01  
Cytuj
@ HIV

Tu w Jarosławiu jest schronisko dla bezdomnych, prowadzone przez jedną z tych fundacji. Wiesz jakie fundacje mam na myśli.
Trzeba mieć albo skierowanie z lokalnego ośrodka pomocy społecznej i wtedy za twój pobyt płaci gmina, albo trzeba opłacić swój pobyt samodzielnie.
Ja informowałem o swojej sytuacji GOPS w Wiązownicy, któremu podlega Szówsko, ale nie chcą mi dać skierowania "bo oni za mnie płacić nie będą".
O i tyle z tej pomocy społecznej.
Jeżeli mnie eksmitują, to umrę gdzieś na ławce albo w kępie krzaków i koniec historii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 18:08  
Cytuj
Zastanawia mnie postępowanie rodziców. Żeby zakładać sprawę w sądzie? Co to za ludzie? Kim są z zawodu, co robią? Są wierzący czy ateiści? Czy przykładni katolicy na pokaz, co ludzie powiedzą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 18:17  
Cytuj
@ HIV

Cała rodzina się na mnie "uwzięła" - rodzice i dwie siostry.
Moim zdaniem oni wszyscy mają coś z psychiką.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 18:19  
Cytuj
To idź na wieś i opowiadaj sąsiadom o sytuacji. Może takie plotki na nich podziałają?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Sty 2020r. 18:31  
Cytuj
@ HIV

Może. Ale ostatecznie zdecyduje sąd.
Moim zdaniem rodzice zrobili bardzo głupio, że założyli mi sprawę w sądzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2020r. 10:56  
Cytuj
Dziwi mnie burza o najniższa krajową, tylko 14 procent Polaków tyle zarabia więc tylko ich dotyczy podwyżka. Tym bardziej dziwi fakt podwyżek niektórych produktów, przedsiębiorstw powołujących się na fakt podwyżki minimalnej płacy. Wg mnie większość wykorzystuje ten fakt żeby więcej zarobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »